Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

amafagad

Tazka tema, vela uhlov pohladu, niesom homofob ale pozeranie postelnych scenok homosexualov nepridavam k prijemnym zazitkom z filmu... A nemohol som si pomoct ale z celeho filmu mi isiel nonstop pocit ze ho natocili uz len preto lebo taketo tematiky 'rasizmus/sexualna orientacia' su strasne in. ()

Anju

Místy jsem se docela nudil. Sean Penn ani zdaleka tak dobrý, jak jsem čekal. Rourke i Langella byli letos úplně jiná třída... Oscara nechápu. Režisér totálně zabil veškeré zajímavé linky... Kamera nudná, když tedy nepočítám zrnité záběry... Ten film totiž nemá žádné koule. Vůbec. Kdyby je měl alespoň z půlky takové, jako je měl Harvey Milk, pravděpodobně by nebyl ani způlky tolik úspěšný..... ()

Eres

Sean Penn se výborně vypořádal z rolí a Oscara si určitě zasloužil. Ze začátku se mi film zdál povedený a neškodilo ani trochu kontroverznosti. Jenže časem si najednou uvědomíte že je tam až moc politiky,film by byl možná zajímavější kdyby se vše netočilo kolem jedné čtvrti a pár výborných herců. Jako biografický film obstál, ale sázet na homosexuální téma a ožehavé pojetí mi přijde na dnešní dobu už okoukané. Občas sem měl pocit že film si chce vymoci svoje místo pouze provokací a soucitem. Po půlce filmu , nebýt Seana Penna by vymizelo všechno nadšení. Tečku a vylepšení reputace dodává atentát na Harvyho Milka a jeho pohřeb. ()

maxs

o mých pět * se musí stejným právem podělit životopisný výpravný film, jako samotný život a osud Harveyho Milka. ()

babuca

Veľmi ma problematika homosexuálov nezaujíma....kým mňa a moju rodinu neotravujú nech si žijú, ale v zásade som 100% heterosexual takže film ma problematikou zo začiatku nudil ale...... najlepšie filmy sú príbehy skutočného života. Sean Penn = 5 hviezdičiek !!!!! ()

corax8

I když jsem na to koukal v ne docela dobrém stavu, tak mne překvapilo, že mne to vtáhlo a nepřišlo dlouhé. přišlo mi, ale že celý film byl až moc sladký. ()

ondrab

Velice kvalitne ztvarneny snimek, kde primo exceluje Sean Penn a Emile Hirsch. Bohuzel jsem na cely film koukal jakoby pozorovatel z patra a nedokazal se vnorit do pribehu a do osudu postav. ()

JAzzeURo

Film se věnuje kdysi velmi ožehavému tématu. Dneska už jen kroutíme hlavou nad tím, na čem zakládali homofobní lidé svá tvrzení. Každopádně musím pochválit herecké výkony hlavní kalifornské herecké party (skoro všichni hlavní představitelé pocházejí z Kalifornie), i dobře zvládnutou režii. ()

RonnieR

Tak teda Oskarko za"mužský" herecký výkon za rok 2008 je v správnych rukách! Ale zato Brolinovu nomináciu nechápem. Gus van Sant natočil zasa niečo "iné" , odlišné, naposledy To bol Paraniod park, predtým Will Hunting. 75%. ()

Mousemaker

Moje očakávanie boli pomerne vysoké ,avšak po zhliadnutí tohoto filmu musím len krútiť hlavou nad tak vysokým hodnotením od ostatných divákov. Vyše 2-hodiná čistá koncentrovaná nuda, ktorú výkony hercov podľa mňa veru moc nezachránili. Dej mi prišiel akýsi zmätočný a takmer všetky postavy ukrutne nesympatické. Už dlhšiu dobu som veru nevidel nejaký vážnejšie sa tváriaci film s tak stereotypným vykreslením homosexuálov. Ak niekto neznáša gayov, tak po zhliadnutí Milka ich možno bude neznášať ešte viac. Tiež moc nechápem toho Oscara pre Penna,lebo osobne si myslím,že zahrať presvedčivo typicky afektovaného gaya by pre väčšinu nadpriemerných hercov nemal byť problém. Toto vôbec nebola oscarová performance. Penn to zahral tak , ako sa od neho očakávalo.Štandardne, bez nejakej pridanej hodnoty a vzhľadom k tomu, že nešlo až tak veľmi o náročnú rolu, tak mi všetky tie ovácie prídu dosť scestné. Možno niekomu bude pripadať moje hodnotenie až príliš nízke, ale pre takto vychvalované filmy mám jednoducho prísnejšie kritéria. Milk je len jeden z ďalších z rady preceňovaných oscarových filmov. Nudný, príliš dlhý a znechucujúci. Neodporúčam. ()

godina

žádný další nebo náhradní život nedostaneme, to je to, o čem je film. Příjemný snímek, kde na můj vkus je až dost bukanýrů, ale přežil jsem i to, ačkoli po shlédnutí prvních pěti minut už ani nevím kolikátého filmu s touto tématikou a divoké líbačce kluků, jsem chtěl odejít na něco míň přešťastného. Nicméně jsem vydržel a udělejte to i vy, není to vážně zlé nakonec, minimálně se začnete víc těšit ze svého úplně bezstarostného hetero-života. ()

namo3nik

Klasika.Pro ty co se nebojí otevřeně hovořit o své sexuální orientaci a bojují za zrovnoprávnění manželství gayů a leseb s heterosexuálním.A umožnění adopcí. ()

Mordor

Ach jo... Na tento film jsem se těšil. Atmosféra let 1972 - 1978 v San Francisku? - Proč ne! Gayové, kteří bojují za svá práva? - Proč ne! Člověk, který se nebál je reprezentovat a hlasitě se brát za svá práva? - Proč ne! Mučedník? - Proč ne! Ze zajímavého námětu jsem viděl jeden z nejprůměrnějších filmů! Zkrátka takové malé plácnutí do vody. Film má dohromady dva silné momenty, pár sympatických okamžiků, ale tím to končí. Když srovnám tento film s dalším životopisným filmem s gay tématikou - "Než se setmí" - nedopadá moc dobře. Škoda, škoda. ()

frajerson

Gus van Sant je génius a Sean hrá skvelo. Kto na konci neplakal nie je človek a tento film spraví aj z najzarytejšieho odporcu homosexuálov homofila. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI