Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

joshula

Výborný, až identický návrat do osmdesátých let. Je jednou z mála skvělých věcí tohoto snímku, kde ve zbytečně nedůležitých pasážích zaujmou už jen skvělé výkony Penna, Franca nebo Luny. ()

Paity

Sean Penn se opět nebál velmi kontroverzního tématu. Ne snad pro Českou republiku, ale hlavně pro své domovské Spojené státy. On ale opět potvrdil extra třídu. I když na druhou stranu, nečekejte nic superpřevratného. ()

Belatris

S životopisnými filmy mívám problém. Jak už tady bylo řečeno, jdou ze své podstaty předvídatelné, látku, kterou zpracovávají, si můžete za pár vteřin přečíst na internetu. Pro scénáristu je to výzva. Nesouhlasím s tím, že se jedná o "mučednický" film. Výsledným dojmem ani analýzou fabule x syžetu. Samotná vražda, oslava mučedníka atd. nemá ve filmu skoro žádný prostor. Tento film ukazuje hnutí, zejména politické, protože v té době potřebovalo být především politickým, aby se rozvinulo a posunulo. Ale několikrát padlo přímo v dialogu, že jde o věc hnutí lidí, kteří brání právo na důstojný život. Filmy o hnutích pro mě musí postihnout hlavně hybnou sílu, která dala lidi dohromady a přiměla je bojovat a vytrvat. Obsahem i scénářem jde pro mě o neobyčejně dobře udělaný film, který se ani formálně nerozpadá do jednotlivých částí koláže, ale drží pohromadě. Funguje a ždímá ze mě jako z diváka vše, co ze mě chtěl dostat. ()

dormouse

Na mne to nepůsobilo jako film o homosexuálech, i když o nich taky, ale především film o lidské omezenosti a bigotnosti, které se dává průchod na konci dvacátého století v pokrokové zemi zvané Amerika. Je li něco takového, jako vymýtači homosexuálů v zemi za oceánem, je to i v každém z nás. Odpor vůči homosexuálům je v (nás) heterosexuálech zakořeněn hlouběji, než jsem si dosud myslela. Bojovat s ním je nutné nikoli srdcem, ale rozumem. Odhlédnuto od toho, je film standartní biografií s dobrými hereckými výkony. ()

Ondis

Čekal jsem něco jiného a taky mě tahle politická propaganda první hodinu nebavila. Celé se to nakonec zvrhlo, sám nevím proč, ale začal jsem Milkovu situaci také silně prožívat a nakonec jsem byl hodně nadšen. Sean Penn byl famózní a můj nároz je, že Harveyho život a osud nemohl být natočen lépe. Mezi 4 a 5* ()

Ještěřák

Roztahaná dokumentaristicko-politicko-homosexuální agitka, v níž přišly dobré herecké výkony Seana Penna a pár dalších zúčastněných celkem vniveč, stejně jako propracovaný dobový feeling. Ale čert ví, možná jsem značně "biased", páč gaye opravdu nemám rád a představa vrkání s chlapem pod potemnělou lampou v mým pokoji je pro mě příjemná asi jako návštěva zubaře v 19. století. Zklamání. ()

Bafo

Stesti tohodle filmu tkvi v tom ze je natocen podle skutecne udalosti takze se vsemu tomu patosu da i verit... A ano... Skvely Sean Penn... ()

Piškotka

Pro mě velmi rozporuplný film. Čekala jsem daleko víc a tím to tedy asi bude. Prolínání reálií té doby se současným ztvárněním ve mě budilo nepříjemné pocity. A to zejména v tom smyslu, co USA v této oblasti tropily za vylomeniny pod vlivem víry v Boha. To mi rozum nebere. A to politikaření bylo hodně nechutné, vždycky něco za něco. Konec byl smutný, hlavně ten svíčkový pochod. Sean Penn hrál skvěle, umí vystihnout veškeré emoce tak autenticky. Jeho pojetí homosexuála vůbec nebylo násilné. Herecké výkony v mnohém předčily samotný příběh, kterému jsem jaksi neuvěřila. ()

DannyBoy80

70%. Film jednoznačně zachraňuje Penn svým famozním výkonem, Oscar byl zasloužený sorry Miki, ale Penn hrál to co není, kdežto ty to co vlastně jsi. Jinak ve filmu je až přebuzíkováno. Měl to být politický film, ale více než odstraňování hoven a boj za práva gejů tam ukázáno nebylo. Je škoda, že film je tak jednostraně zaměřený, jakoby v životě Milka nic jiného než gejové nebylo, nic jiného ho nezajímalo? Jestli ne tak to zas tak zajímavý člověk nebyl, pravda byl zabit a to se počítá. Ostatní herci nepropadávají. Škoda, že film nemá více poloh a nejde do hloubky osobnosti, vidíme jen politickou agitku a u ostatního maximálně tak lehce brousíme po povrchu. ()

iampatrik

85% Sean Penn si toho Oscara zasloužil, o tom žádná. Na druhou stranu je potřeba říct, že ostatní herci se nenechali zastínit a hráli stejně dobře jako Sean Penn. Skvěle podaný životopis, kde vše fungovalo tak jak mělo... Po shlédnutí jsem si opět uvědomil, jak je život nespravedlivý. POZN.: Je až neskutečné, jak jsou si skuteční lidé podobní s herci. ()

Itar

Utahaný životopisný film s výborně hrajícím Pennem. Gus Van Sant by ale měl příště trošku víc šlápnout do pedálu, protože až na pár výjimek jel film dokolečka dokola, až mi z toho občas padala hlava. ()

fastum

V pomalém tempu se linoucí příběh, který vás docela jistě chytne za srdce. A výkon Seana Penna? Doteď jsem si myslel, že má Mickey Rourke oskara v kapse. Ale teď si nejsem tak docela jist.. ()

Bennyman

Kdybych byl homosexuál a zajímal se o politiku, tak bych dal 5 hvězd ale ani jedno nejsme tak 4. Jinak skvěle natočeno. Filmy podle skutečných událostí se vyplácí. ()

Vejrrr

Ač hraní Seana Penna bylo skutečně špičkové a přesvědčivé, tak musím přiznat, že mě film občas trošku nudil. (Možná moc politikování, málo napětí...) Že se jedná o film beze sporu důležitý, neznamená že je to film, který by ohromil a přetrval. Jsem ale rád, že jsem poznal kdo to byl Harvey Milk a doporučuji každému film vidět. ()

dehlie

nejak ma táto téma neoslovila a pravdupovediac, už keď vidím usmievavého penna v kravatke a nápisom milk, mám tej teploty už akurát tak...a to je len začiatok...myslím, že nápad urobíme teplý film o homosexuálnom politikovi a aktivistovi nebol zlý, ale pozerať sa na toto znásilnovanie cez 2 hodiny je priveľa. atmosféra 70. rokov je vystihnutá výborne, aj pomocou dokumentujúcich dobových záberov. z hercov ma oslovil josh brolin, ktorý hrá podľa mňa absolútne nečitateľnú postavu dona whita výborne. ()

ElizabethB

Zaujímavé , ale nič prevratné... Sean Penn, klobúk dole…Myslím si, že úlohu bojovníka za práva homosexuálov, vyzdvihujúceho myšlienku “Step Out of the Closet” zvládol brilantne...tak ako aj James Franco a Emile Hiesch s ich “kuko” účesmi ;o)…Pre Harveyho Milka a jeho neúnavný boj - 3,5* ()

sona123

Čtyři hvězdy za ten krásný závěr, vidět tolik svíček pohromadě...Jinak určitě oceňuji mého miláčka Seana, ten Oscar je rozhodně zasloužený. Jinak jsem ale od toho pravda čekala víc. Na můj vkus to bylo zbytečně dlouhé a pak - byl to takový ten "historický" film, který zachycuje určitou událost krok za krokem, kde se hodně mluví, jsou dobové kostýmy - ono se mi trochu příčí psát slova jako dobové a historický, když je to jen nějakých pár desetiletí zpátky, ale co už...V tomto smyslu to bylo kopií třeba filmu Všichni prezidentovi muži s Redfordem. Určitě je to hodně edukativní, ale chce to hodně soustředěnosti a není tu až tak moc prostoru pro velké herectví a hodně emocí. Na druhou stranu, takové filmy jsou zapotřebí...Úplně jsem žasla, jaké věci se odehrávaly opravdu v nedávné minulosti, to snad není možné! Vždyť to byla 70. léta! Takže z těchto a jiných důvodů určitě doporučuji, pokud však někdo potřebuje velkou podívanou nebo pořádnou taškařici či akci, Milk nebude to pravé. ()

simply

Sean Penn získal Oscara oprávněně, další herci v čele s Emilem Hirschem jsou taky úžasní a Danny Elfman a jeho hudba...Politické filmy nemám ráda a dost často v nich některé věci nechápu, ale tohle není vyloženě politický film. Je to film o člověku, který se nebál bojovat o svůj názor... skvělý a nádherný film ()

Ollie235

Přiznám se, že jsem o postavě Harveyho Milka před filmem nevěděl skoro nic. Chtěl jsem se proto něco dozvědět. A v tom mě tento snímek potěšil - zvládl vcelku zajímavě interpretovat příběh osobnosti, na kterou se ve stínu jiných řečníků dost zapomíná. Děj je možná zbytečně pomalý, ale skvělý příběh dokáže zaujmout dostatečně a i přes občasnou nudu musím hodnotit kladně. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI