Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

liberita

Dôvodov, prečo som chcela Milka vidieť, je viacero. Po prvé, hoci študujem politické vedy, meno Harvey Milk mi doteraz známe nebolo a touto cestou som sa o ňom chcela niečo dozvedieť. Po druhé mám rada filmy s Jamesom Francom, ako i filmy s hudbou Dannyho Elfmana, hoci mi bolo jasné, že temné a ponuré burtonovsky ladené melódie pri tomto diele nehrozia. Musím sa priznať, že Sean Penn mi nikdy nebol v žiadnej svojej filmovej úlohe príliš sympatický a nebolo tomu inak ani tento krát.. Tiež sa mi úprimne vidí zvláštne natáčať filmy s oscarovými dozvukmi o politikovi, ktorý celú svoju kariéru založil na jedinom pilieri, totiž na homosexualite. Myslím, že jeho význam a vplyv na neskoršiu politiku film dosť precenil a rozhodne by som ho neporovnávala s politickými osobnosťami typu Martina Luthera Kinga. Samotná téma ani ústredný predstaviteľ mi teda nesadli, napriek tomu uznávam Milkove kvality v prevedení atmosféry 70. rokov a kvalitné herecké výkony ostatných zúčastnených. ()

Tamirki

V případě tohohle filmu a některých mu podobných asi do určité míry záleží i na našem vztahu a postoji k zobrazenému tématu. Pro mě šlo tudíž o přesvědčivý a dobře natočený snímek se stále aktuálním poselstvím. ()

kaapaa

Mr.Penn si odskočil z Divočiny a podal jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů kariéry, ale jinak nic víc. Film jako celek nefunguje, po čase už vás přestane bavit sledovat, jestli teda vyhraje nebo ne. Vedlejší postavy, až na J. Franca, strašlivě v pozadí, přičemž E. Hirsch by si jistě zasloužil, ať už jeho talent jako herce nebo i jako postava příběhu, větší prostor, a SPOIL : že si to D. Luna na konci hodí, to už opravdu si myslim nikoho nezajímá. Je to prostě o / na Pennovi. Jeho poslední počiny od r. 07( Into the wild a pak Harvey Milk ) jsou pro mě tím nejlepším, co se za poslední 2 roky objevilo v kinech ( D.D. Lewis promine). ()

Burrows

Harvey Milk, nazývaný M.L.King homosexuálů, se stěhuje z konzervativního New Yorku do menšinám otevřeného San Franciska. Se svým přítelem si zakládá obchod, který se posléze stává centrem a útočištěm menšiny a Harvey se dostává do jejich čela s cílem dostat se do městské rady. Uspěje, neuspěje? Na to nám odpoví zručně natočený autobiografický film (dokument) s výborným Seanem Pennem. Milk je ohlédnutím na posledních 8 let života Harveyho Milka, který tragicky skončil, ale proslul svými činy. Film je v malé míře protkán autentickými záběry, které dodávají snímku na sirovosti. 80% ()

Pauliee

Ťažko povedať, čo si mám po tom myslieť. Pred zhliadnutím filmu som si o ňom nič nečítal takže som nemal tušenie o čom môže byť a keď sa v ňom objavil Sean Penn ako bozkáva iného muža tak som bol sakramentsky prekvapený. Pravdu povediac rešpektujem homosexuálov, ale nie je mi po chuti sa pozerať ako sa milujú. Toto mi vadilo asi prvú polhodinu alebo aj trocha slhšie kým som si na to zvykol. Odhliadnuc od toho prvá polovica filmu bola skutočne dobrá, ale potom prišiel nejaký zádrheľ a všetko sa začalo vliecť vždy tie isté scény dookola, pochody, výstupy v televízii a podobne. Keby to Gus Van Sant trochu upravil, skrátil tak by to bolo určite lepšie. Sean Penn hrá samozrejme výborne. Hlbšie stopy to vo mne nezanechalo, ale ajtak to nieje zlý film. Dobré ***. ()

honeybunn2

Sean Penn prvá liga. Z ostatných postav spomeniem Hirscha a Franca. Film pre mňa nie veľmi kontroverzný, lebo téma homosexuality bola kontroverzná možno tak pred 20timi rokmi. Teraz keď 30% ak nie viac ľudí v showbiznise sú homosexuáli, považujem tuto tému za normálnu. Asi tak ako film o M.L. Kingovi by už dnes nebol kontroverzný. Preto tento film budem považovať „iba“ za príbeh o jednom politickom aktivistovi, ktorý dal celu svoju dušu v boji za svojich ľudí. Pekne od neho. Odmysliac si „kontroverznosť“ témy sa mi páčilo tempo filmu, vizuálna stránka filmu, kde reálne dobové zábery prelínali tie, ktoré sa na dobové hrali a tie ktoré dokumentovali sled udalostí. Páčilo sa mi že príbeh bol skôr príbehom života jedného človeka a jeho priateľov ako dokumentom o presadzovaní gay práv. Ukazoval ľudskú stránku Harveyho Milka viac ako tú politickú a preto si ma získal. 5 hviezd ()

ondey

Gus má asi talent vybrat si téma. A ještě jeden talent - vybrat si herce. Nebýt Seana Penna, nejspíš by celá ta nudná politika dřela ušima o koberce v kinosálech. Jenže příběh je vážně krásný a tak vymýšlet zajímavý způsob vyprávění asi nebylo třeba :) Jo Seane, překvapil jsi mě. Hvězdičky jsou pro tebe. A pro pana Milka. ()

ab.dul

Tady bije do očí profesionalita, s kterou je film natočen a když se k tomu přidá skvělý herecký výkon Seana Penna, nečekané zvraty, procítěná atmosféra, lze čekat film s velkým úspěchem. 3 hvězdičky, jen ty právě proto, že mě neoslovil příběh, což i mrzelo vzhledem k myšlence s jakou je Milk natočen. Je ale dobře, že někdo měl to odhodlání a natočil příběh hýřící svou skutečnou událostí v stále se rozrůstající problematice gayů a lesbiček a jejich práv. Pro mě film bohužel nesplnil očekávání (nadšení), které do dramat mám. ()

MarkHoppus

Gus Van Sant dostal do ruky hodně choulostivé téma a hlavně hodně silný příběh - otázkou bylo jak se toho chopí a podle mě se toho chopil jak nejlépe mohl. Jeho výběr herců je výborný, Sean Penn zahrál absolutně úžasný výkon za který právem obdržel ocara. Emile Hirsh je u mě nejlepší mladý herec a budu pečlivě sledovat jeho hereckou kariéru, protože to je opravdu vyjímečný talent, James Franco, Josh Brolin a Diego Luna, no prostě obsazení jako blázen a jeden herecký výkon lepší než druhý. Jak už jsem říkal, příběj je hodně silný a Van Sant to dostal na plátno ve velkém stylu. Dlouho po oscarech jsem si říkal jakto že nevyhrál Rourke za Wrestlera, jakto že nrvyhrál Pitt za Buttona, teď když jsem konečně viděl Milk, došlo mě to, Sean Penn předvedl výkon srovnatelný s Dustinem Hoffmanem z Rain Mana, tohle je film, který by měl patřit mnohem výš než je - úžasný. ()

Bigfuckman

Velice věrohodně natočené, dle skutečných událostí. Sean Penn získal Oscara oprávněně, protože jeho excelentní výkon na poli homosexuálního bijce za jejich práva na mě zapůsobil více jak věrohodně, až jsem mu skoro uvěřil, jeho náklonosti ke "kakaovým skvrnám velikosti mexického dolaru". Prostě pan herec, který se umí brilatně ponořit do své role. James Franco jako jeho hezounký boyfriend byl k nakousnutí :) . Hůře hekticky hrál hluboce horlivého, hloupého homosexuála herec Hirsch. Kamera byla výborná a dobře zapadala do dobových reportáží. Konečné titulky s osudy hlavních postav a jejich obrazové srovnání herců se skutečnými představiteli rovněž svědčí o kvalitě filmu Milk. Let´s go homeboys, let´s go! ()

miki68cz

Téma jehož se každý bojí. Ne tak Gus Van Sant a ne tak Sean Penn, dva úžasní protagonisté jednoho obrovského poselství. Kdy už konečně lidé pochopí, že homosexuálové jsou lidé stejní jako všichni ostatní? Jsem neaktivním bojovníkem za jejich práva a i přesto, že jsem sám heterosexuál tohle téma mne zajímá a mělo by zajímat všechny. Koukněte se na ten film, uvidíte koncert Seana Penna jaký jste ještě neviděli a Ti kdož nemají rádi gaye snad změní názor. ()

jafuska

po dlohé době opět krásný film o homosexuálech, kterří v dřívější době museli hájit svá práva a dokázat, že se nemusí skrývat, neskutečně mě štvalo kecy o nenormálnosti, takto orientovaných lidí, přitom někteří jsou lepší než heterosexuálové, co se týče dnešní době, tyto filmy má velice ráda, hodně mě to zasáhlo, je mě to hodně blízké, v minulé době to měli hodně těžké, žít v tak hrozné společnosti, která uznávala jen tradiční rodinu, měli bysme se naučit být tolerantní a uznávat i tyto lidi, hodně si to zaslouží, mají na to právo, jsou to úžasní lidé ve všech směrech a víc chápou co je,láska, mohli bysme se od nich ledaco naučit jak sebe navzájem respektovat a hlavně milovat a v tomto filmu tobylo dost jasný. Doporučuji vřele, super ()

HarlanWade

Zajímavé (a například pro mě naprosto neznámé) téma s opravdu zdařilým pohledem do homosexuální části populace. O tom jak to s touto "vzpourou" gayů ve skutečnosti bylo, jak už jsem říkal, nic nevím a tak jsem nemohl určovat, nakolik je to realistické a autentické, ale tohle zpracování se mi docela dost líbilo. Pro mě osobně je chyba v tom, že pro nás, pány heterosexuály, můžou být některé scény (a po pravdě jich není úplně málo) dost nekoukatelné. Dámy to určitě vidí jinak, ale pro mě osobně byl tenhle, ač zajímavý a určitě obdivuhodně zpracovaný námět trošičku kámenem úrazu. Přesto ale skvělý film, i když já bych to na nominaci neviděl. To ale především proto, jak nabitá byla tentokrát konkurence (Gran Torino, Nouzový východ, nebo Temný rytíř by si ji zasloužili určitě víc). Nicméně jedno popřít nemůžu a to fakt, že oscarový výkon Seana Penna se skutečně KONAL. ()

Hank

Životopis poměrně klasického střihu, který tentokrát plně nezachraňuje jako obvykle úžasný Sean Penn.... ()

kurzweil

jak už bylo poznamenáno, film táhne Sean Penn, který opravdu hraje na hranici "homosexuality i parodie" ... za zmínku stojí i Emile Hirsch... jinak se mi líbily prostřihy "dokumentů" a fotografií včetně tedy titulkového konce ... ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI