Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

fruitbueno

Jenom málokdy tady nějakým extrémně vyhroceným způsobem haním/chválím herecké výkony, protože si vždycky říkám: Však co, jsou za to placení, je to jejich povolání, jako já mám tamto a ty ono... Jenomže u snímku jako je Boy A se tomu nemůžu a nechci vyhnout. Andrew Garfield měl před sebou mimořádně, ale neuvěřitelně těžkou úlohu: ztvárnit někoho, koho honí minulost, straší přítomnost a nevábí budoucnost, protože minulost stojí jako děvka všude. Svou roli zvládl takovým způsobem, že jsem si celou dobu říkala: Panebože, jak to dělá? Neskutečné, opravdu, neuvěřitelně citlivý, ale zároveň přímočaře nemilosrdný film, který vám nedá vydechnout, který vám nedá špetičku naděje, nulovou katarzi, který vás ubije svou tíhou, ale i formální dokonalostí - viz malířská (barokní?) hra se světlem, kompozicí a naprosto padnoucí hudba. Nemám už víc slov, jdu tiše vstřebávat, co se vlastně uvnitř mě událo. ()

Maynard.

Velice hluboký film. Pojednává o jedinci, který v sobě nese obrovské břímě z minulosti, se kterou se horkotěžko vyrovnává. Velice silný příběh, který je pro mě zajímavý tím, že je divák od začátku hozen do děje, ve kterým se pomaličku začíná rozkoukávát a a pomaličku mu začnou docházet všechny důležitý věci. Víme jen přesně to, co rejža chtěl abychom věděli. To se povede jen v málokterých filmech. Scánář napsán skutečně mistrně. Herecký výkon mladíka, který má před sebou složitou úlohu - vyrovnat se sám se sebou a zapomenout, je na té nejvyšší možné úrovni. Kdybych to točil já, tak bych tam píchnul ještě jednou tolik flashbacků, páč při sledování, co ti uličníci vyváděli mi lezl mráz po zádech. Naopak bych tam vůbec nepletl "příběh" syna od toho "vychovatele". Podobných filmů není natočeno zrovna mnoho, ani bych si teď z hlavy nevzpomněl na nějaký podobný. No a co se týče konce, tak utnutý v tu pravou chvíli. Jo, tohle se povedlo... ()

dita.krizova

Je to film, který člověku ještě dlouho po shlédnutí leží v hlavě. Neříkám, že se na něj dívá lehce a rozhodně ho nedoporučuji jako odpočinkový film na sobotní večer. Nicméně tento nenápadný snímek je velice působivý a vyvolává spoustu myšlenek a pocitů. Bylo mi z něj fakt smutno a byla jsem naštvaná na společnost, která nikdy neodpouští a bezcitně odsuzuje nešťastného jedince. Hlavní postava je zahrána velmi přesvědčivě a alespoň u mě, byly sympatie na její straně. ()

LexBarker

Realisticky podaný,syrový britský snímek s výborným A.Garfieldem.Příběh o tom,že v životě není nic jenom černobílé,o tom,že v životě děláme občas zcela nepochopitelné věci,které nejsou jasné ani nám samým,natožpak ostatním... ()

Tejkina

Už dlouho jsem necítila k hlavní postavě takové sympatie jako k Jackovi. Bez ohledu na to, co udělal, moc jsem mu ten nový začátek přála. Konec mě proto naprosto odrovnal, tolik jsem si přála aby dostal v životě druhou šanci.. Smutné. Každopádně velmi silný film, který si zaslouží plný počet. ()

SkyLukey

Boy A řadím určitě k těm povedenějším kouskům z evropské produkce. Unaven tou americkou, vítám změnu v podobě anglického dramatu. Mám rád anglický přízvuk, mnohem raději, než ten americký. Boy A je zajímavým osudovým příběhem, který disponuje výtečně zahranými postavami. Herecké obsazení mohlo být každým pádem kvalitnější, ale není to právě to, co z tohoto filmu dělá film tak odlišný a osobitý? Možná ano. Mrzí mě, že film je roztahaný jako nudle s pasážemi, které jsou doslova nudné a nezajímavé. Představoval bych si plynulejší gradaci k bravůrnímu konci, který neměl chybu. Ten se vážně povedl. ()

Mistickzz

Nejde o zlý film, to vôbec nie. Herecky v pohode a aj námetovo. Len ma to strašne nebavilo. Neviem prečo. Len asi posledných 20 minút som ozaj pozeral, že pozeral a sústredil sa na film. Ostatných 75 minút som sa nemohol naladiť na tú správnu vlnu a svedomie by mi nedalo dať viac ako 3*. 65% ()

Benedygtus

Psychologicke, nadmiru realisticke drama o tom, ze lidi jsou svine. Kdo o tom pochybuje, muze se podivat prave na tento film, ktery probudi vztek ci litost, to zalezi na povaze, te tve. Andrew Garfield to zahral skvele. Z pocatku mi do toho moc nesedela Erikova/Jackova mluva( "zasekanost" ), ale postupem casu tomu bylo spise naopak a vlastne je to i pochopitelne, pokud si male dite prozije neco takoveho asi z toho opravdu v poradku nevyjde. Zpusob, jakym se dozvidame o pravdepodobne spachanem zlocinu tohoto maleho kluka - postupnym davkovanim v prubehu filmu, je zajimavy a pridava na spadu i zajimavosti. Plnohodnotných 5* + ()

Billie777

Kdo by tomu klukovi nefandil? Hlavní postava je totiž výborně zahraná, Andrew Garfield v sobě fakt něco má, ten kluk je prostě talent (doufám, že se nezakope v těch Spidermanech, to by byla škoda). Film je velmi lidský, silný a emocionální a opravdu ze života ale nehraje na city, což je jen dobře. Navíc jste stále napnutí, co se za minutu stane a jak to vlastně celé dopadne a Ericovi alias Jackovi držíte palce, ačkoliv ještě nevíte, co vlastně v minulém životě provedl ale je tak skvěle zahranej, že to jinak nejde. Jste totiž krásně vtaženi do děje. Ani nevím, proč nedávám pět hvězd, asi mi tam něco vadilo nebo něco chybělo ale to je jedno, je to krásný film. ()

Michelle75

Určitě musím vyzdvihnout herecký výkon Andrew Garfielda, bylo mu tehdy pouhých 23 let a na tak dramatickou roli všechna čest. Jedná se o velmi silný příběh, který se odehrál v dětství Erica Wilsona a jeden okamžik mu ovlivnil zbytek života. Na žačátku té nové cesty je tady Terry, který mu pomáhá a je pro něho něco jako jistota a děkuji za lidi, kteřý takovou práci odvádějí tak skvěle jako on. Od začátku je jasné, že ten film úplná sranda nebude,ale někdy neodsuzujme lidi dopředu, když nevíme v jakém prostředí žili a co je na scestí přivedlo.:( ()

showxman

Rozhodně silný snímek, zachycující proces resocializace, nám nastiňuje hned několik otázek. Je možné, se zpátky začlenit do společnosti? Dokáže vůbec společnost přijmout mezi sebe lidi, kteří dříve spáchali trestný čin? A jak se s tím vším popereme sami v sobě? To vše v jednoduše, ale účelně nasnímaném dramatu, kde exceluje Andrew Garfield. A už jenom díky němu stojí Boy A za zhlédnutí. ()

1860

Jsou určité skupiny lidí, kterým přiřkneme určité nelichotivé vlastnosti, pak se však najsou jedinci, kteří se snaží napravit, ale nemohou se za žádnou cenu oné škatulky zbavit a jejich příběh nás vždycky dojme.. tento film právě vypráví o takovém člověku.. ()

cab

Po dlouhodobem uvezneni pro mladistve se pod novou identitou snazi Eric zapadnout do normalniho zivota. Podari se mu to? Ze zacatku pozvolne, ale s pribyvajicimi problemy a nesnazy film dostava grady, cimz oslovi divaka, ktery holduje dobrym dramatum s kvalitnimi herci. Skoda, ze podobne filmy anglicke produkce mnoho lidi nezna. 70% ()

danielosbourne

Snímek s nezvykle silným koncem. Celý film jsem se v podstatě věnoval něčemu jinému, protože mě ze začátku neudržel v ději. Ve chvíli, kdy se však všechno dostane na povrch jsem se nemohl odlepit od obrazovky a na konci jen se slzami v očích tleskal. Film se skvělou myšlenkou, celkem nevýraznou hlavní postavou, avšak se skvělou závěrečnou půlhodinkou. ()

Hanys_

Minulost nás nakonec všechny dožene a je jedno, jak moc je dávná. Andrew Garfield exceluje v příběhu o začlenění "mladého delikventa" zpět do života, který si na něj nachystá spoustu nástrah. Velice silný film, který mimo jiné poukazuje taky na ohavnou sílu bulváru. 8/10 ()

Káronoš

Žánrový bonbónek s proklatě pálivou náplňí, který vás po rozlousknutí fascinuje svou duševní procítěností a propracovaností strhujícího obsahu. K výkonu Andrewa Garfielda není třeba komentáře, protože zahrál svojí roli naprosto DOKOLANE. Vůbec všichni zůčastění si pod rukou Crowleyho vedli znamenitě a snímek ani na okamžik nestratil dost silné tempo. Zajímavé pojetí snahy o včlenění do rychlejedoucího vlaku se temným stínem minulosti v zádech. Chybělo mi jenom nějaké otřesnější konečné zjištění (vše jelo moc rovnosměrně a žádné vybočení z kolejnice a následovná crash situace se neudála). Přesto jsem vysoce nadmíru spokojen a ještě dlouho budu na chlapce A vzpomínat. Hodnocení: 9/10. ()

Ezekiel1

Naprosto fantastický, citlivý film o chlapci, který dostal druhou šanci, i když společnost ho odsoudila již dávno...pro mě velmi silný zážitek!90%..... ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky