Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Luckyman

Skvelá a strhujúca dráma, ktorá má svojim dejom vtiahla od prvej sekundy až do samého konca. Eric Wilson po 14 rokoch vychádza z väzenia pod novým menom s cieľom začať nový život a zabudnúť na minulosť. Andrew Garfield sa za svoj výkon nemusí hanbiť. Úžasný film s napínavým dejom a dokresľujúcou hudbou. ()

tančísvlky

Ďalšia britská dráma,ktorá dá zabudnúť na americkú produkciu. Jednoduché ,výrazné a do pamäti zapísané. Vskutku Vás film donúti rozmýšlať nad predsudkami ,riešeniami a minulosťou. Hudobný doprovod hladí film. Bezozbytku výborný film... ()

Dan

(Re)socializace není nikdy jednoduchá. Obzvláště její počátky jsou radostně bolestivé. A když se k tomu připadají různé historické balvany navěšené na všechny končetiny, když se přidají bulvární média a společnost, která "nikdy nezapomene", protože náprava "zlého" člověka není možná, těžko budeme hledat někoho, kdo by takovou situaci ustál... A drobně kacířská otázka: v kolika případech je věznění mladistvých delikventů opravdu ospravedlnitelné? ()

ecis

Komorne ladena konfrontacia davnych zlych skutkov jedneho mladika voci spolocnosti. Nepriklananie sa na ziadnu stranu len dodalo na intenzite snimku ako aj poctivy vykon Andrewa Garfielda. ()

sanikope

Tak to bolo iné kafíčko... Z úplne neznámeho kúsku MASTERPIECE... Od prvého momentu ma film stiahol a cítil som akoby som bol sám v koži Erica/Jacka a hrozne som mu fandil... A plus Jackovo začleňovanie do spoločnosti v ktorej pôsobil úplne stratený... No ešte teraz s toho nemôžem. Bravoooo ()

Ergon

Opravdu UVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH ze života, který chytne za srdce. Vše působí reálně. Skvěle zahrané ze strany A. Garfielda, který roli doslova prožil. Ta jeho mimika je úžasná, mnohdy lepší než tucet slov. ()

Chosef76

Psychologické drama o chlapci, jehož minulost mu nastavila mantinely až do konce. Nejde o to, jací jsme, ale jak nás vidí ostatní.....bohužel. ()

Homer.p

Je vidět, že s herci mladé generace to není zas tak špatné, jak jsem si myslel. Andrew Garfield u mne pouze potvrdil to, že to co předvedl v The Social Network nebyla jenom náhoda. Film opravdu stojí za shlédnutí, ale já se na něj již znovu jistě nepodívám. ()

pagacova

U tohohle filmu se nemůžu ubránit srovnání s českým Tambylles (http://www.csfd.cz/film/302730-tambylles/). Boy A byl na mě příliš zdlouhavý, často jsem se dějově ztrácela a v některých pasážích mě příjemně překvapoval jinde zase iritoval střih. Film si vybral zajímavé téma, a obecně děj okolo byl hodně propracovaný, ale samotný film by mohl být kratší. ()

Likan7

Emočně devastujících 100 minut. Podle zdejší filmografie úplně první Garfieldův film a tak přesvědčivý výkon jsem dlouho neviděl. Ten kluk nemá v sobě pranic veselého. Je to jen taková výpověď kluka, který se snaží zapojit do normálního světa, ale jeho temná minulost ho pronásleduje jak duševně uvnitř, tak i zvenku.. Snaží se všem vyjít vstříc, zamilovat se, cítit to, co my cítíme denně až mi z toho bylo ke konci skoro do breku...Skvěle zahraný, nasnímaný, s krásnou hudbou, lidskými postavami a příběhem, který vás postupem pohltí až do finále, ze kterého budete mít týden knedlík v krku, masterpiece.. ()

junxi91

Byl ten kluk Eric nebo Jack? Na začátku filmu je Eric propuštěn z nápravného zařízení a vybere si nové jméno Jack Burridge, a ujme se jej sociální pracovník Terry. Proč byl zavřený v nápravném zařízení se dozvídáme pomocí flashbacků. Eric se jako školák skamarádil s potížistou Philipem Craigem, který zachránil Erica od výprasku tří tyranů. Ti dva se stanou nejlepšími kamarády a baví se házením kamenů na silnici nebo lovením úhořů. Jednoho dne Phillip oznámí Ericovi, že je opakovaně znásilňován svým starším bratrem. Jiného dne vidí Philip s Jackem jejich spolužačku líbat se s jiným klukem v parku. Po líbačce je holka drzá a má blbé kecy na to, že Philip ničí nožem značku parku, a označí oba jako šmejdy. Philip k ní přistoupí a začne ji sekat nožem. Poté upustí nůž, dívku odtáhne pod most a Eric zvedne nůž a jde za nimi. Dívka pak byla údajně zabita, ale my nevíme jak (podle soudce tím „nejohavnějším způsobem“). Eric a Philip jsou pak zavřeni do vazby a následně je Philip nalezen mrtvý – údajně se oběsil, ale Eric se domnívá, že mu k tomu pomohli jiní mladíci. Propuštěný Eric je plachý, nesmělý a milý hoch, který se chce stát znovu dobrým občanem Jackem Burridgem. Bydlí u Terryho doma, kde se také nastěhuje Terryho depresivní samotářský syn. Jack si najde práci ve skladu, spřátelí se s kolegou Chrisem a zabouchne se do Bílé velryby, plnoštíhlé holky z kanceláře. Jednoho dne Jack s Chrisem zachrání malou holčičku, která přežila autonehodu, a v místních novinách je vykreslován jako hrdina. Eric se také zúčastní jedné párty, kde si dá extázi a také zachrání Chrise, kterého mlátí dva týpci. Eric pak zve Bílou velrybu neboli Michelle na rande, jdou k ní domů a dívají se na DVD, a nakonec si spolu také zašukají, i když napoprvé se Ericovi nepostavil. Eric chce Michelle odhalit svou minulost, ale Terry jej od toho důrazně odrazuje, protože by to mohlo být nebezpečné – na internetu vypsali na Erica odměnu 20 000 liber! Terry tvrdí, že Eric je historie, a Jack je nový člověk. Terry je však naopak nespokojený se svým synem, který zjišťuje Ericovu pravou identitu z novinových článků, které píší o jeho propuštění a vyhledává informace o něm v otcově počítači, ačkoliv mu to tatínek zakázal. Synáček prozradí pravdu veřejnosti a Ericovi začíná pořádné peklo – přijde o práci, nejlepší kamarád se od něj distancuje, Michelle zmizí, ale nakonec se zjistí, že zůstala zavřená doma, zničená tím, co se o svém miláčkovi dozvěděla. Eric se pokouší neúspěšně dovolat Terrymu, a nakonec uteče z domova, aby se vyhnul lačným reportérům. Cestuje do Blackpoolu, kde se ve svých představách setkává s Michelle. Eric je na tom opravdu špatně a konec filmu je velice nepříjemný. Byla to balada, ponurý film o jednom mladíkovi, který chtěl začít nový život, ale nebylo mu to umožněno. Během druhé poloviny filmu na mě padala čím dál větší deprese, a i přes skvělý výkon Andrewa Garfielda jsem se po jeho zhlédnutí cítil fakt napiču. Jestli chcete zaručený lék na spokojenost a štěstí, doporučuji tento film. () (méně) (více)

renegrido

Hlavní hrdina se snaží po návratu z vězení opět zapojit do normálního života, což se mu zpočátku daří, ale nikdo netuší, co se mu vlastně v minulosti stalo. Postupně se jeho minulost odhaluje, ale důvod, proč byl ve vězení a proč ho lidé nenávidí, se ukáže až v závěru. ()

Tanner

Důkaz, že výtečný, emocemi nabitý snímek lze natočit i bez prvoplánových berliček. Eric/Jack si je nejistý svou novou úlohou a když už se v ní začíná zabydlovat, začíná mít dojem, že to může dávat nějaký smysl, dostihne jej jeho minulost skrze předsudečné jednání druhých znovu. Stigma je zkrátka stigma. Ze začátku jsem byl trošku zmaten, postupně jsem uvykl na to, že některé souvislosti jsou jen naznačovány, přesto to na mě místy působilo přeci jen kapku zjednodušeně. Ale jinak dobrá režijní, hudební i herecká stránka (zvláštní Jackův charakter je vystihnut v hereckém projevu hlavního představitele velmi dobře). Jen více takových snímků. - Po druhém zhlédnutí zvedám na pět. ()

raiN[ratm]

Jedna z mála tých drám, kde po prvých záberoch otvoríte ústa a na konci ich zaklapnete s tým, že vám ubehli 2 hodiny, vy v podstate ani netušíte ako sa to mohlo stať a jediné čo viete je, že ste videli úžasný film ktorý stál za to. Mno .. ľudia sú strašné svine. ()

john.h

Andrew Garfield hrál tak přesvědčivě nesmělý pako, až mě to občas iritovalo a první půlku jsem se spíše bavil na účet hlavní postavy, která ale moc vtipný osud neměla. Druhá půlka se ale radikálně změnila a už mi bylo jasné, že když si toho tolik kolem sebe vybudoval na nových základech, že už bude možné všechno jen zbourat. A taky že bylo. Moc pěkný a smutný snímek o klukovi, kterému byl už v samém prvopočátku nespravedlivě zpackán život vlastní rodinou a později i zakomplexovanými lidmi, které potkával a dokonce ani potkat nemusel. Systém ho navíc možná trochu neprávem už v dětství poslal do škatulky vyvrhel a má pouze jeden pokus se z ní dostat ven. ()

Monty2729

Film, který otevírá velmi citlivé téma. Hlavní hrdina se snaží utéct před vlastní minulostí a my se tak společně s ním zamyslíme nad tím, co vše lze člověku odpustit, nad tím jak moc je člověk zodpovědný za své činy z dětství. Opravdu velmi zajímavé drama, nad kterým budete přemýšlet ještě dlouho. ()

TommyDiamond

Eric, nesmělý a plachý mladík, kterého zrovna propustili z vězení pro mladistvé. On by rád chtěl začít žít znova. Půjde to? Mě se tento příběh opravdu líbil. Potěšilo mě hlavně retrospektivní vracení v ději, kde se pomalu část po části odkrývalo Ericovo dětství (což celý příběh dobře dramatizovalo) a to co ho dovedlo až do vězení pro mladistvé. Eric si bohužel v dětství našel špatného kamaráda a stal za ním i při těch největších špatnostech. Jeho díl viny je neoddiskutovatelný, ale podle mě si šanci zasloužil. Lidi hold neodpouští. Film zaslouží čtyři hvězdy...... ()

viviak

Tak toto išlo uplne mimo mna. Po odporuceni, zhliadnuti traileru a hodnotenia 83% som si hovoril, že by ten film mohol byt skvely. Bohuzial opak je pravdou a aj tie 3* mi chvilami pridu ako vela. Už samotny uvod mi prisiel velmi zvlastny, ale postupom casu sa to začalo celkom slusne rozbiehat. Typek, vyšiel z basy a zacinal novy život, zdanlivo obohrana klasika. A tak som čakal, že sa zbavia klasickeho kliše, ale kdeže. Klasika, nova robota, priatelka a prenasledovanie minulosti skoro v každom aspekte zivota. Este aj linka s priatelkou sa vobec nevydarila, nie ze by som mal nieco proti ženam kyprejsich tvarov ale Garfield posobil cely cas vo filme ako 15 ročny chlapcek a ona ako 30 rocna zrela žena. Naviac, proti Garfieldovi nic nemam, ale tie jeho niektore ušklabky/prejavy, jednoducho sa na to ťažko pozera. Flashbacky vyzerali aspon zo začiatku, že budu tou silnejšou stranoku tohto filmu, ale ani tie neboli naplno rozvinute, a ja naozaj rozmyslam co sa vobec v tom filme sa 1:45 udialo, lebo dokopy nič podstatne. To, že ho raz jeho minulost opat zacne prenasledovat vo velkom, som vedel podla traileru a cakal som nieco perfektne spracovane, avsak až na Garfieldovu scenu v byte to uplne cele vyšumelo do prazdna. Zaver už duplom, absolutne ziadne emocie. Neviem, o čo sa tento film snažil, ale nepodarilo sa to. A to, že typci, ktori vidu z basy alebo napravaku to maju tažke so znovuzačlenením do spolocnosti vie snad každý. Aj to, ako ludia dokažu byť obycajne hovada a prenasledovat človeka kvoli jeho minulosti...To už skor z časti podobnou tematikou odporučam HON a tomuto davam ledva 60%. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky