Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Welsiot

Něco filmařiny v tom je, ale spíše méně, než více. Takové nedotažené, silný námět, , který se dal vyždímat až na dřeň ... no bohužel tvůrci zůstali hodně na povrchu. 70% ()

Petra46

Tomu říkám drama! Začátek, kdy divák neví, co hlavní hrdina vlastně udělal, a dozvídá se útržky z jeho minulosti v podobě jednotlivých flashbacků, byl nesmírně poutavý a naprosto jedinečným způsobem mě dokázal vtáhnout do děje. Andrew Garfield byl perfektní a velmi silný přízvuk ostatních herců skvěle zapadal do celkové atmosféry filmu. Jedna malá chybička by se ovšem našla - otevřený konec se mi zdál poněkud nedotažený. ()

Hanka*

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, jaký jsem za poslední dobu viděla. Výborně hrající Andrew Garfield i Peter Mullan. ()

Katcha_89

Silné a velmi působivé drama, které ukazuje, že minulost nelze změnit...Film ale nesoudí, můžete si vybrat, zda jako já budete s hlavním hrdinou sympatizovat a nebo budete zastávat názor jako jeho "přátelé" po vyjevení celé pravdy. Film nutí člověka k zamyšlení, jak by se zachoval v podobné situaci on, pokud by se dozvěděl, že jeho přítel má podobnou minulost jako hlavní hrdina Eric/Jack... ()

Tucinka

Po pravdě...po pár prvních minutách jsem zvažovala zda budu pokračovat ve sledování... a ještě, že jsem se rozhodla pokračovat... Boy A ve mne zanechá stopu pocitu, že od minulosti člověk neuteče a neschová se před ní ()

Mates Hradecky

Proč já se vždycky na tohle dívám až do konce, když už je přeci v prvních deseti minutách jasné i absolventovi pomocné ZŠ, jak to celé dopadne. Oblíbím si sympatického hrdinu a čekám 100 minut, až se utopí ve sračkách. Pak sedím a říkám si-mám skočit z okna hned nebo stačí ráno? Bravurně zrežírováno i sehráno. Depkařům doporučuji po dohodě s ošetřujícím lékařem. ()

ZekiZeki

Herecký koncert Andrewa Garfielda a jasná pozvánka do Hollywoodu. Ten Spiderman, milý Andy, ale nebyla moc dobrá volba. ()

Janebuschka

Dostali mě!!! Jack i film! Myslím a moc doufám, že budu navždy opatrnější se svými názory a soudy. Hluboký, lidský a opravdový příběh, který se může kdykoliv stát každému z nás. Bez ohledu na závažnost provinění. ()

sha.piro

Mistrně natočený britský snímek o stínech dávné minulosti, která i po dlouhých letech může snadno a rychle dohnat svého pána a zničit tak slibný začátek jeho nového života. Andrew Garfield ve své životní roli. ()

LejdyFajfka

Nemám ráda depresivní filmy, protože se z nich pak nějakou chvíli oklepávám, a tenhle ve mně nechal hodně silný dojem. Část děje film ukazuje retrospektivně, paralelně tak běží obrazy minulosti a současnosti. Když hlavní hrdina dostane šanci na nový začátek, fandíte mu krok po kroku a máte z těch jeho postupných pokroků upřímnou radost. Ten konec jsem však vstřebávala s obtížemi. Andrew Garfield to zahrál naprosto excelentně, každý jeho výraz je maximálně věrohodný. Přestože jeho Spiderman je fakt Amazing, v této roli podle mě jeho talent našel větší využití. ()

qwentin

Tak já nevím. Jediné, co posouvá film o něco výš, je konec. A možná ani ten. Prostě mi tohle vůbec nesedlo, ale chápu zdejší vysoké hodnocení. ()

NSN odpad!

Už si skoro začínám myslet, že filmy, který mají víc jak 80%, jsou podezřelý. Protože po přečtení komentů - opět - se film vlastně vůbec nelíbil, a tak mu dáme minimálně tři hvězdy, abychom netrhali partu. OMG. ()

Broen

Drama, které na konci bere dech. Malý kluk, který si jedním činem podepsal svůj ortel na zbytek života. Jedním činem, který je neodpustitelný a díky němuž se stane psancem. Nabízí se otázka, opravdu je ten člověk tak špatný? Je na místě lítost, odsouzení nebo pokus dát šanci začít nový život? Po dlouhé době mi ukáplo... ()

michael99

Jediné co jsem mohl je strnule zírat do monitoru. Příběh kluka, kterého pustí v 18 z vězení a on se snaží zapadnout zpět do reality. Získá práci, přítelkyni, kamarády. Ale pak přijde nepříjemné odhalení jeho minulosti, kde zavraždil malou holku. Hlavní hrdina se okamžitě mění do role hlavního záporáka a snaží se utéct od pravdy, které neuteče jinak než smrtí. ()

Giovanni

Hodně drsný, syrový film o hluboce lidském příběhu, příběhu o neporozumění. Neporozumění faktu, že ne všichni zločinci jsou nenapravitelní ... 5* bez přemýšlení. ()

Ljud#4

Zvazvažoval jsem, zda dát 5 hvězdiček, nakonec si myslim, že i 4 tomu budou slušet. Dojemný příběh křehkého kluka, který se vrací do normálního života po 14ti letém vězení. Vynikající herecký výkon Andrewa Garfielda a velmi kvalitní obrazové ztvárnění. Britové opět ukazují, že jsou mistři melancholie. ()

Veronica20

Hluboce působící a výborně natočený film. Čekala jsem nějaký akčňák a byla jsem opravdu mile překvapena. Toto drama vás přinutí přemýšlet a vztekat se nad tím, jak je těžké změnit něco, co je apriori posuzováno jako nemožné změnit. Andrew Garfield, pro mě do této doby neznámý herec,se navíc své role navíc ujal nad očekávání skvěle, jen působí po celou dobu jako nevinné ubožátko, které prostě musíte litovat i když už znáte celou pravdu a radši si budete něco namlouvat, než aby ho bylo možné odsoudit. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky