Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

ljukyljuk

Veľmi príjemný film. Hoci nie je nijako extra úžasný, ale dá sa pri ňom oddýchnuť a Meryl Streep je skvelá ako vždy. No a tie jedlá, čo tam robia... a ja som mal po ruke len blbý melón :D ()

Brinkley

Vaření nepatří mezi mé nejoblíbenější aktivity, zato plně chápu potěšení z konzumace kvalitní krmě, stejně tak i flustraci Julie Powell pramenící z činnosti ve státní správě a snahu realizovat se jinak. Meryl Streep alias Julie Child je úchvatná a sledovat její chuť do života mi činilo veliké potěšení. Čistě subjektivní 4 hvězdy pro tuto nenáročnou, leč povzbuzující oddychovku. ()

haWranka

Začátek filmu mě úplně pohltil a nemohla jsem se dočkat dalších osudů obou hrdinek. Bohužel zhruba od poloviny jsem se začínala trochu nudit a kde konci jsem měla pocit, že film nemá dvě hodiny, ale rovnou čtyři. Jestli byla Julia Child stejně nesympatická jako postava, kterou hraje Meryl Streep, tak potěš pánbů... ()

ER

Veskrze sympatický film s klasickým schématem děje, kterému dodává Meryl tu správnou příchuť. ()

Psycho.R

Nikterak objevný, ale příjemný film s dobrými herečkami. Streepovka zahraje všechno a Adams je tu, výjimečně, roztomilá. ()

kukkik

Paní Florentýna mi do jisté míry změnila život a otevřela dveře do světa gastronomie, stejně jako Julia otevřela dveře Jilii a ta zase Flo. Pro tohodle člověka, který má rád jídlo a miluje vaření je tohle srdcovka. A tak dává 5/5 Bon apetit! ()

snek49

Film je natočený podle románů Julie Powel a Julie Child, což jsou také hlavní představitelky tohoto snímku, který popisuje část jejich životů. Nejdříve zde máme Julii Child (kolem roku 1960) , postarší dámu, která díky práci svého manžela odjíždí spolu s ním do Paříže, kde postupně i přes svou počáteční neschopnost a díky své vytrvalosti docílí výborných kuchařských znalostí a dovedností. Postupem času začne i se svými dvěma přítelkyněmi zpracovávat velmi rozsáhlou kuchařku, která má naučit američany připravovat francouzská jídla jednoduchým způsobem. Na druhé straně potom Julie Powell (kolem roku 2003), která není příliš spokojená ve své práci a ke spokojenému životu jí přece jen něco chybí. Rozhodne se, že během jednoho jediného roku uvaří všechny recepty z knihy J. Child (přes 500 receptů). Pro zvěčnění celého roku si založí svůj blog, na který zaznamenává každičký zážitek s tímto odhodláním spojený. Film mě naprosto uchvátil. Je to silný a inteligentní příběh dvou žen, které si jdou za svým cílem. Jedna plná optimismu, druhá naopak. Výsledek opravdu stojí za to a i když téma nezní moc lákavě, tak opak je pravdou a rozhodně doporučuji. Ve filmu exceluje Meryl Streep, která je naprosto dokonalá a zábavná a ve svém příběhu zase, čím dál lepší, Amy Adams. ()

coinneach

Jsou filmy, které mají svůj začátek, poté vlastní děj a konec a jsou filmy, u kterých toto rozdělení díky osobitému pojetí naprosto ztrácí opodstatnění. Je-li pak takovýto film podpořen dobrým scénářem a bravůrními hereckými výkony, vznikne dílko, u něhož se stává číslo u stopáže jen zanedbatelnou formalitou. A "Julie a Julia" je přesně takovýmto snímkem...snímkem příjemným, nenásilně nás vtahujícím do děje a povzbuzujícím, jelikož z něj číší poslání říkající, že chceme-li něčeho dosáhnout, stačí mít pevnou vůli a člověka, který při nás bude stát. Dvě hodiny sledujeme dvě dějové linie a přestože má jedna z nich v kapse trumf jménem Meryl Streepová, není druhá, paralelně odvíjející se nit příběhu o nic méně poutavá, ba naopak, přináší dobrou zprávu, že i v mladší generaci jsou herečky, které mají na to, vyrůst do rozměrů pravých hollywoodských hvězd. Snímek v mnohém připomíná animovaný hit Ratatouille, s nímž ho spojuje nejen láska ke kuchtění, ale také absence zbytečných dějových zvratů, umělých scénáristických kliček a samotná radost z radosti, která proplouvá oběma snímky jemně, volně a plynule. A přestože má i tento film své mouchy, zejména v místy až příliš strohém (ne)rozvádění některých minipříběhů, které jsou ve filmu započaty, ale posléze po hříchu opuštěny, naskýtá počin Nory Ephronové možnost, jak strávit příjemný večer u příjemného filmu, ze kterého si můžeme nemálo odnést. ()

yerdua

páni buď poslední dobou začínám neskutečně žrát Meryl Streep a nebo je vážně úžasný v každém filmu, který jsem v poslední době viděla, takový dlouhý film a já se ani malililinkatou chvíli nenudila není to skvělé? I ten konec se mi vcelku líbil celkem jsem se bála že to skončí tím klišé, které každý známe, a Amy Adams se taky předvedla, prostě nemohu říct na to žadné špatné slovo. Líbilo se mi, že to bylo podle pravdy a ne pouze podle jednoho, ale dokonce podle dvou pravdivých příběhů, skutečně jsem se nad tímhle filmem zamyslela a vyšlo mi to, zaprvé, že každý když si stanovíme nějakou věc, kterou chceme dokázat, tak jí dosáhneme zadruhé, že nikdy nemáme dovolit nikomu aby nás jakkoliv ovlivnil a tím pádem změnil náš směr a zatřetí dosáhnout cíle. 100% ()

crjules

Pro me ,jako milovnika vareni a dobreho jidla to byly povznasejici a pozitivni chvile okorenene skvelou Meryl Streep! ()

elisinka

Příjemný, vtipný film na pro mě krásné téma. Francouzská kuchyně:). Meryl Streep ve velmi netradiční roli trochu potrhlé nadšenkyně do vaření. Tahle role jí ale dokonale sedla. Amy Adams pro mě neznámá, která se vzhlédla ve svém gurmánském idolu je velmi přirozená a je do jisté míry opakem Julie. Po shlédnutí tohoto filmu nejenže jsem hned vtrhla do kuchyně stejně jako Ty misulko:) ale navíc jsem si jistá že tento film prochází žaludkem stejně jako láska. Bon apetit! ()

Gromit

Mám Meryl Streepovou moc rád, ale tato role jí - alespoň z mého pohledu - vůbec nesedla. To už se mi tu víc líbila Amy Adamsová, která působila daleko přirozeněji a jejíž postava ve mne budila mnohem větší sympatie. Poslední dobou mám navíc pocit, že mojí oblíbené režisérce Noře Ephronové jaksi dochází dech. Od geniální Lásky přes internet nenatočila nic, co by mně chytilo za srdíčko. Snad příště... ()

godspeed

filmu totálně chybí vtip, napětí, nějaký zásadní okamžik, zvrat a v podstatě i pointa. takové bezbřehé vyprávění, kde středobodem je francouzská kuchyně, o které se ale člověk pořádně nic nedozví, zato je bohatě servírováno 118 minut nekompaktního a bohužel nudného vyprávění o dvou ženách, které neví co sami se sebou. na zlepšení nálady určitě doporučuji shlédnout dekadentní "velkou žranici" z 1973, kde se kromě vaření děje spousta dalších zajímavých věcí. ()

Evushe

Hezky se na to koukalo.. Odpočinkový a nenáročný film o vaření. Jen jsem pořád čekala na sebemenší zvrat, který nepřišel. Ale co by člověk pořád chtěl od filmů podle skutečných událostí? P.S. Ne, to není skutečný hlas Meryl Streep!! :) ()

TommyDiamond

524receptů za 365 dní? Ještě,že je film podle skutečné události,jinak by se tomu asi dalo těžko věřit. A navíc,když si představím,že já zmáknu tak 15 jídel a žádná gurmanská hitparáda to není,tak to je docela nářez. A nečekejte žádné light recepty. Bude to poctivá francouzká kuchyně. Julia( Meryl Streep) a Julie( Amy Adams) milují vaření a obě chtějí dokázat,že na to mají. Nejen světu,ale i sobě. Čekají nás dva strhující příběhy těchto dvou hlavních hrdinek. Film se i moc líbil. Byla to fakt oddychovka, při které jsem se dobře bavil. A hlavně ten poslední recept( vykostěná kachna) vypadal opravdu božsky. Celkově 80% ()

Bezmenny

Až tak veľmi ma tento dvojpríbeh neoslovil, možno tomu napomohol štýl akým Meryl rozprávala (neskonale mi vadil). Stanley to v tejto línii zachraňoval kde sa dalo. V druhej to bolo relatívne fajn..ale príbeh postavený hlavne na varení..no, to nie je moja šálka kávy. ()