Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

cuneus

Příběh sice jak vyloupnutý z deníčku naivní domácí puťky, co nesnáší svou práci a veškerý čas tráví psaním hloupoučkého blogu, ovšem herecký výkon Meryl Streep to vcelku zachránil! ()

cogi

Film, který ani neurazí, ani nenadchne ... každopádně příjemné na jedno shlídnutí .. akorát na Meryl Streep jsem si musela trošku zvyknout, protože normálně vypadá jinak, když to porovnáte s filem Nějak se nám to komplikuje, který byl natočený ve stejném období, tak tady vypadá starší, ale to k filmu patří ()

Gabretta

Velmi příjemná záležitost ubíhající v tempu, které vaření sluší. Kuchařské umění v podání vychechtané Meryl Streep a chvílemi lehce frustrované Amy Adams vypadá jako naprostá hračka a člověk pomalu začíná hledat odvahu k tomu, taky to zkusit... Škoda, že je to jen film a já budu i nadále kuchařkou, která se hroutí nad tím, když se jí nedaří vpravit párek do rohlíku, jelikož je párek pro běžný rohlík příliš tlustý, ačkoliv se jedná pouze o běžný párek...:o) U rohlíků je nejspíš krize, kdežto párky se dají při výrobě vždycky "něčím" nastavit... Ať žije jídlo! ()

yamk5

Dobré ráno, volám sa Júlia a budem s vami variť. Možno si budete myslieť, že som ako vystrihnutá zo Zúfalých manželiek, ale fakt nie som. Teda vôbec nie som, ale asi by som chcela byť. Som celý deň milá a usmievam sa, ale občas mi hrabne a potom sa začne niečo diať. Inak ma možno poznáte ako čarodejníčku Samanthu. Teším sa na deň prežitý s vami... ()

Balakriele

Mohlo by se čekat, že film o vaření bude mířit hlavně na tu cílovou skupinu, která má právě s vařením co dočinění, ale...! Velké ALE! Jsem tu já! Film v sobě neskrývá buhvíjakou hlubší myšlenku ani ponaučení, zato vyvolává potřebu a přinejmenším také chuť :) otevřít tu zaprášenou kuchařku a zkusit udělat minimálně palačinky. Zároveň ale musím přiznat, že Julia&Julie je první film, kde mi byla Meryl Streep opravdu protivná! Její scénař totiž kromě slov obsahoval i neidentifikovatelné hekání a úpění, až se mi chtělo brečet. ()

Dimo

Sleduje se to opravdu s chutí! Stěží napíšu něco nového, když zmíním excelující Meryl Streep a její linii příběhu, která totálně přehluší linii současnou. Film rozhodně stojí za vidění, ať už máte rádi jídlo, nebo Meryl. Ideálně obojí. ()

chrispe

Pohodový film, u kterého mě vždycky přepadne chuť blogovat, nebo vařit, nebo obojí najednou. Asi jednou budu muset zkusit nějaký recept Julie Child (už jen proto, že mě zajímá, jestli taky při ochutnání přivřu oči blahem :). ()

Torgal

Čudný dvojpríbeh/životopis o jednej ženskej, ktorá napísala kuchársku knihu a druhej ženskej, ktorá z nej o pol storočie neskôr varí. Neviem čo k tomu dodať, je to asi tak pútavé ako znie. Ale Amy Adams je zlatíčko. 5+/10 ()

anitae

Další film o lásce k vaření, ale tentokrát mě nudilo strašně pomalé tempo. Obrovská Julia Child s malým manželem:) ()

jda23

Mensie sklamanie, kedze film aspiruje na rozne ceny, ide o dvojity zivotopis a ja som gastrocentrik. Herci su vyborni, ale nelezie to z filmu samo a myslim, ze zas raz sme sa zastavili pri starom osuchanom, ze film nemoze byt lepsi ako kniha, ci dokonca ani ako uspesny blog na internete a este ak nieje snaha k tomu. Vacsia skoda, ale i tak zlaty priemer. ()

G1n

Spousta lidí zde hovoří o jídle, které sice je ústředním tématem, ale rozhodně není tím jediným, na čem tento krásný film stojí. Nebudu se tedy stavět do role milovníka či odpůrce všelijakých pokrmů a hodnotit tak film Julie a Julia jen z tohoto pohledu, protože si zaslouží víc. Můžeme zde přeci sledovat nádherný příběh lidí, kteří se dokáží podpořit v těžkých chvílích svých životů, sledujeme, jak to vypadá, když člověk nemá cíl ani cestu, po které by kráčel, a jak se jeho život zásadně změní, když nějakou cestu nalezne, jak jsou pro nás důležití přátelé, protože s kým jiným bychom slavili své úspěchy... Filmu Julie a Julia tedy dávám 4 hvězdičky, protože jsem si jej opravdu vychutnal. ()

Zenithgirl

Příjemný odpočinkový film o dvou Juliích, spoustě jídla a o hledání seba sama - Meryl Streep v pro mě nezvyklé roly se mi moc líbila, ale chvíli to trvá než si člověk zvykne na její přízvuk :D a Amy Adams mě mile překvapila, celý film působí jako obyčejná holka od vedle :) btw kratkým sestřihem trochu připomíná Cynthii Nixon. A po zhlednutí jsem se prostě musela najíst. ()

DarkoCohen

No panečku, já se snad taky naučím pořádně vařit a to mě to v kuchyni zrovinka dvakrát nebere. I přestože mi stále přijde pěkně uťáplý, vařit podle kuchařky úplně vše, i to co vám nechutná a psát o tom blog. Koho něco takového může zajímat. No mě teda ne. Ale i přes mé nezlomné přesvědčení mě stejnak atmosféra všech těch provoněných kuchyní, grandiózních večeří s přáteli, kulinářských kurzů či jen prostých procházek po Paříži zcela pohltila. Navíc kouzlu obou Julií, ať té staré v podání M. Streep, tak i té mladé A. Adams, se dá jen těžko uniknout. Obě to zahrály bravurně. Mě to vážně bavilo. A to od začátku až dokonce. Asi stárnu nebo co.o) 85% ()

Petulka88

Jen díky Meryl Streep nedávám téhle kravině odpad. V první polovině je opravdu radost pozorovat její živočišné herectví a díky tomu se dá filmu odpustit i to, že je v podstatě o ničem. Bohužel se k Meryl nikdo nepřidá, všichni jsou naprosto nevýrazní. Tedy až na Amy Adams, ta je vyloženě nesympatická. A ani na vřeštění Meryl Streep se nedá dívat 2 hodiny v kuse, postupem času to omrzí, přestane to být vtipné a začne to být už jen otravné. Ale těžko z toho obviňovat Meryl, tady ani nic jiného hrát nemůže. I díky tomu se druhá polovina filmu proměnila v regulérní utrpení, které se jevilo, že snad nikdy neskončí. Ještě, že jsem asi 20 minut před koncem usnul a probudil se až těsně před závěrečnými titulky. Jinak by se to muselo projevit na mém duševním zdraví. Miluju dobré jídlo, ale tenhle blivajz jsem prostě nestrávil. ()

Lasombra

Chybělo málo k pěti hvězdičkám, ale kdyby měl filmeček tak o půl hodiny méně. Je škoda, že se zbytečně vlekl. Jinak velice příjemná záležitost, při které se všem budou sbíhat sliny a bolet bránice při humorném výstupu Meryl, která se dokonale ztotožnila s legendární hospodyňkou a kuchařkou Julií Child. ()

Zuzzka

Másla není nikdy dost! Velmi zajímavý a lahodný film, zvlášť vezmeme-li v úvahu, že je podle skutečných událostí. ()