Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Iswet

Musím se přiznat, že nejsem zrovna kuchtík fanatik, spíše jsem takový ten typ člověka co vaří jenom příležitostně. Ale po shlédnutí tohoto filmu jsem měla sto chutí popadnout hrnec, vařečku a něco specialního uvařit, aby okolí čučelo jak mi to jde. Bohužel tyto plány zůstaly jenom v mé hlavě, páč představa že se mi to nepovede a kolik bych toho umazala se mi zrovna nelíbila =D Právě proto musím uznat, že film má takovou tu tendenci na něco navnadit a pak už je jenom na dotyčném, jestli se toho chytne a nebo se tomu postaví stejně jako, nechat pracovat svou fantazii a dát si raději pořádného vuřta =) ()

Verve

Kniha samozřejmě nabízí větší prostor pro trable a radosti obou hlavních postav, ale tenhle film se vyvedl. Hlavně se mi líbila Meryl Streep a její neomalené vystupování ve francouzské společnosti. Druhá Julie se ale na druhou stranu skvěle prala se svým nezáživným životem, jehož náplní bylo pomáhat pozůstalým po 11. září. Vaření podle knížky Julie Child, blogování a následný úspěch u nakladatelů, tisku a televize ji ale zvedl z popela. ()

david666

Příjemný film, a to nejen díky tomu skvěle vypadajícímu jídlu. Meryl hraje opět výborně - tato role jí sedla. Akorát si musíte zvyknout na to její "zpívání". A Amy Adams se mi jako herečka taky líbí čím dál víc. Po tomto filmu možná začnu i vařit:-) ()

MarryW

Upřímně mne tento film velmi zklamal. Čekala jsem nádherný požitek nejen z úžasného jídla, ale hlavně z hereckých výkonů hlavních hrdinek, především Meryl Streep. Velké bylo však moje zklamání. Meryl Streep se marně snažila zachránit tento film, který nám toho nakonec o životě Julie Childové moc neřekl. Tak snad někdy příště. ()

Vozataj

Mám slabost pro Francii , dobré jídlo a pití. Proti příběhu ve výsledku nic nenamítám, jen mi občas vadila "ukňápanost" mladé hrdinky a její posedlost starší hrdinkou, na to vše ale zapomínám při představě, že se mi servíruje Boeuf Bourguignon, protože na něj mám zatracenou chuť... ()

Nerajohn

Zklamání. A nelogičnost. Na konci píší, že Julia zemřela v roce 2004 skoro stoletá. Na počátku filmu v roce 1949 by jí muselo být 36, ale pak se tvrdí, že se s mužem seznámila za války a to jí bylo 40. Tak co? ()

Callie

Myslela jsem si, že to bude film o vaření, spíš pro holky, roztomilá romantika. Ach jo, do poloviny, jsem pořád čekala, co bude , ale pak nudááááá. Ani rozvrkočená Meryl nemůže zachránit plochý scénář bez náboje. ()

bonovox

Možno trochu precenené ale kvôli tomu množstvu určite chutného jedla dobre stráviteľné. Meryl je opäť božská... ()

Kybela

Je to skoro neskutečné, že to říkám, ale nejvíc mi v tomto filmu vadila má oblíbenkyně Meryl. Možná (a v to také doufám) to bylo jen tou postavou. Nelíbí se mi takovéto typy neuvěřitelně uštěbetaných žen, co vypadají přesně jako paní družinářka ze základní školy. Linie Julie se mi líbila moc, ale Julia ji nedohnala. Proto dávám průměr. ()

Marian21

Tento film je pre mňa príjemným prekvapením, nakoľko mám rád filmy s tématikou okolo jedla a všetkého, čo k tomu patrí. Meryl Streep bola dobrá, ale viac sa mi páčila práve Amy Adams. Takže u mňa spokojnosť :) ()

Wii.shi

Přestože tento typ filmů (prostřihy mezi různými postavami) nemám moc ráda, tady mi to tolik nevadilo. Obě části snímku jsou zajímavé a dobře zahrané, přesto jsem se občas nemohla zbavit dojmu, že film je chvílemi trochu zdlouhavý. A že chlapi žijící s oběma hlavními postavami jsou tak trochu svatí ;o) Jde spíše o poklidný sled událostí, žádná větší akce, žádné vybroušené dialogy, žádné zajímavé psychologické profily, žádné přehnaně vtipné příhody. Prostě takový příjemný pozvolný film. ()

FiFoo

Velmi prijemny, i kdzy mozna trochu moc dlouhy (zdlouhavy) film pro vsechny foodies. Meryl Streep jako Julia Child je pochoutkova, přitom ani chvili neprehrava. ()

BarVo

Nuda, nuda, šeď, šeď. Ozaj som sa snažila to dopozerať, nieže nie. Ale keď ma ani po polhodine absolútne nezaujíma čo sa bude diať, či nebodaj ako to skončí (obzvlášť, ak film postráda zápletku), tak viem čas využiť aj príjemnejšie. ()

spacowa

S jídlem o jídle :) Nádherně provoněný film a Meryl Streep jen utužili mou vášeň pro vaření a pečení všeho druhu! :) přesně podle mého gusta ()

Aidina

...."A já se potila jako prase, protože každý den vyvářím kalorické bomby..." Filmů o vaření zase tak moc není a Julia Child je živoucí americká legenda v oboru vaření. Byla to právě Julia, která naučila Ameriku nebát se uvařit si doma nějaké jídlo. Přitom tahle dáma do svých třiceti let téměř nevzala vařečku do ruky. Ale nakonec to udělala a Amerika si z její kuchařky sedla na zadek. Meryl Streep byla dokonalá jako vždycky. ()