Zaslaná pošta (TV film)

Going Postal

Zaslaná pošta

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2010, 94+91 min

Po přečtení knihy musím konstatovat, že by mne opravdu hodně potěšilo, kdyby i jiné filmy vycházející z literární (herní, divadelní...) předlohy měly to štěstí na někoho, kdo se nebojí, že nasere fanoušky a uchopí ji po svém a to prosím pěkně při zachování jakéhosi ducha času, prostoru i prostředí. Dobrá, s některými věcmi mohli méně tlačit na pilu, Vlahošovo svědomí mi přece jen přišlo příliš...exaltované a podivný případ (ne)kouření slečny Srdénkové je z kategorie IMHO LOL, nicméně všecho ostatní se mi zamlouvalo natolik, že mi nečinilo problém přimhouřit oko a udělit plné hodnocení. Going Postal je svižný, napínavý, přiměřeně dramatický a má nepopiratelný cit pro styl i výběr herců, speciální body u mě získává vítěz Tyrana roku lord Vetinari a úžasně slizký Poir...Pozlátko. Btw. celkem nechápu výtky k výpravě - dobrá, působí troška televisně, ale rozhodně jsem si zde nepovšimla ničeho, co by divákovi lámalo oko.(11.6.2013)

Jako u všech ostatních Pratchettovek ze série - povedené light fantasy, těžící hlavně z výborného hereckého obsazení a kvalitních dialogů. Vůbec bych se nebránil kdyby měli nakonec zfilmovat tímto stylem ty Pratchettovky všechny (i když by to vzhledem k jejich množství museli dělat nejspíš ještě sto let). 8/10(1.10.2012)

Až těžko uvěřitelné, že v rámci televizní tvorby lze vytvořit, tak kvalitní film s digitálními triky, kvalitním scénářem a výborným hereckým obsazením. A přesto že nejsem ani fanouškem pohádek ani Terryho Ptratchetta, tak tuhle tříhodinovku řadím hodně vysoko a má obliba v britské kinematografii poskočila do výšin nejvyšších.(9.8.2010)

Srovnáme-li filmovou produkci ČT a BBC, dostaneme rozdíl... propastný. Není to jenom v penězích, i když jak by asi vypadala Operace Silver A s britským kapitálem. Pohádka pro dospělé, kterou někdo může považovat za potterovskou zahřívačku, jiného nadchne a někdo ji nevezme. U mě zůstala někde na půl.(20.11.2010)

jj. tohle můžu. Už se moc těším na další(20.10.2010)