Zaslaná pošta (TV film)

Going Postal

Zaslaná pošta

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2010, 94+91 min

Čestného člověka nenapálíte......... Terry Pratchet a jeho svět mě nikdy moc neoslovil. Tak jsem si řekl, že film by mohl být trochu jiný. Ne, není, je to stále to samé. Tenhle humor a prostředí mi prostě nesedí. CITÁT - Odkazuji svou duši prvnímu Bohu, který ji najde..........(23.3.2012)

Tvorba Terryho Pratchetta je pro mě neprozkoumaná voda. Zaslaná pošta je první dílo, které jsem od něj viděl. Působivé prostředí a pohádková atmosféra je to co se mi opravdu líbilo. Příběh dobře plyne a Richard Coyle v hlavní roli působí dobře. Golem jako postava pana Pumpy 19 se mi moc líbila. Lehce vtipný pohádkový svět mě okouzlil a jsem moc rád, že jsem do něj nahlédl. Vcelku jsem se příjemně bavil. (80 procent)(2.1.2013)

jj. tohle můžu. Už se moc těším na další(20.10.2010)

Výborný filmeček plný akce, napínavý a skvěle natočený. Literární předlohu neznám, ale rozhodně jsem se pobavila a 3 hodiny utekly jako nic.(1.12.2010)

90%(22.2.2011)

• - Film knihu poměrně věrně kopíruje. V několika drobnostech se ale rozcházejí. Například smrt Tragoječe je v knize "brutálnější", když spadne do kouzelné třídičky pošty. Také zpráva, kterou Vlahoš (Richard Coyle) pošle po Velké lince, není odvysílána ze staré semaforové věže, jako ve filmu, nybrž z opuštěné kouzelné veže. Ve filmu se také například neobjeví jedna ze zásadních zeměplošských postav Smrť, přestože v původní literární předloze figuruje. (Chegi)

• - V kostýmu pana Pumpy byl holandský kaskadér Marnix Van Den Broeke, který hrál v předchozích filmech Smrtě. (Chegi)

• - Sir Terry Pratchett, autor knižní předlohy, se ujal role jednoho z pošťáků, který se objevil v závěru filmu. (Tom_Lachtan)