poster

Zaslaná pošta (TV film)

 • Velká Británie

  Going Postal

 • Slovensko

  Zaslaná pošta

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie, 2010, 94+91 min

 • Vitason
  ****

  Obnovování poštovního úřadu? Kde jsem to jen viděl? Hrál v tom Costner. Už vím, Vodní svět... Z Pratchettovských adaptací jsem neviděl Otce prasátek takže mám srovnání pouze s Barvou kouzel, před kterou zatím poslední adaptace děl božského Terryho vítězí o celý parník. Největší podíl na tom má fakt, že Zaslaná pošta disponuje na rozdíl od ostatních ,,Pratchettovek" uceleným příběhem, který se neštěpí do nepřeberného množství vedlejších dějových linií. Člověk se tak lépe spřátelí s typově dobře obsazenými a ještě lépe zahranými postavami. Jediná věc, která mi vrtá hlavou je ten rozdíl ve výpravě, kdy Barva kouzel působí skoro jako vysokorozpočtové fantasy, oproti tomu Zaslaná pošta vyvolává dojem, že byla celá natočená v nějaké staré továrně, ale to jí nemůže ubrat nic na tom, že se jedná o mnohem zábavnější a lepší film. Jde se na Otce prasátek...(12.4.2011)

 • VenDulin85
  ****

  Moje první filmové utkání s Terrym Pratchettem.. Ano, tak nějak si představuji Ankh-Morpork, úžasné město tisíce zážitků.. své by o tom mohl povědět podvodníček Vlahoš von Nosret, který po nepodařené popravě dostává novou šanci. Ovšem je to šance, nebo totální průs.švih, dostat za úkol obnovit městskou poštu? Zas(l)aná pošta stojí jednak na předloze (ke které se určitě dostanu) sira Terryho a pak na skvělých hereckých výkonech, ještě nikdy se mi Claire Foy tolik nezamlouvala a Charles Dance jako dokonale bezživotný lord Vetinari (i když, co ten úsměv na konci??) splnil moje představy. Nemohu dát sice plný počet, protože golemové ve filmu promlouvali (zatímco v knihách píšou na destičky), ale protože zde hrál David Suchet jako padouch par excellence Nadosah Pozlátko.. s klidem sázím 4*.(27.4.2014)

 • predators
  ****

  Přesně styl fantasy, který mě baví! Příjemné, nenásilné, dobrodružné pokoukáníčko s dobrými hereckými výkony a světem Terryho Pratchetta. 80%(30.6.2013)

 • paascha
  ****

  jj. tohle můžu. Už se moc těším na další(20.10.2010)

 • Bakllazaan
  *****

  Otci prasátek se to nevyrovná, ale s přehledem strčí do kapsy Barvu kouzel .....90%(2.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace