Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Mablis

Jako burtonovského fanouška jsem si ani tento film nemohla nechat ujít. Zatím pro mě byl největším zklamáním. Nudný, nezábavný skoro až bez děje. ()

Breeg

Od velmistra Tima jsem čekal o hodně víc. Po dle mého výborné Alence je tohle hodně silný propad. Tam, kde většinou Burton style funguje, tady vychází na prázdno. Jedna hvězdička za Deppa (už tady se ukázalo, že někdy prostě sám celý film neutáhne), druhá za Evu Green a její přednosti (jak jsem ji dřív nemusel, tak od temných stínů s ní problém nemam), a poslední hvězdička za Chloe Moretz (s jejím talentem by si zasloužila jenom pořádné role). Příběh zvláštní, stejně jako celá filmová rodina. Jen doufat, že další Burtnovka bude lepší. Uvidíme. ()

valpurgius

První polovina filmu mě příjemně překvapila a jelikož jsem ho nemohl dokoukat celý,hodně jsem se na jeho zbytek těšil…ten mě ale trochu zklamal !!Ale od začátku…Burton mistrně zvládá navození atmosféry 18.století,o čemž mě ujistil už u Ospalé díry,která je však oproti Temným stínům děsivější a temnější a pozdější přechod do 70.let 20.století byl také příjemný…Do půlky tedy zjišťujeme vše potřebné k pochopení filmu,jako vykreslení všech postav a jejich zapletení do rodinných nesnází v podobě prokletí rodu…tady zatím vše funguje.Od scény,kdy je Barnabáš opět zavřen do truhly a nelogicky nezakopán ( To si jako myslela že ho na hřbitově 100 let nikdo neuslyší ? ),se ale tempo vyprávění povážlivě zrychluje a vše co bylo do té doby v klidu vyprávěno najednou vezme rychlý spád.V pár minutách se dozvídáme že vlastně všechny postavy z rodiny,mají nějaké stigma z mládí,což by problém nebyl…proč ale nedostali více prostoru v celém filmu.Příjde mi,jako by Burton nevěděl co s koncem a proto ho „slepil“ tak trochu rozpačitě!Určitě bych ale doporučil film shlédnout, už kvůli roli J.Deppa,která je na jednu stranu děsivá ( jako zbytečná smrt „volnomyšlenkářů“ u ohně ) a na druhou vtipně dětinská ( když je někdo 200 let zakopán pod zemí,vše mu pak na světě přijde poněkud „modernější“ J ).Ve filmu se vůbec sešlo mnoho známých herců a nikdo z nich ve mně nezanechal vyloženě špatný dojem.Za mě tedy palec nahorů,ale škoda zbrklého konce. ()

pekos

Burtonove filmy obsahujú vždy prvky hororu, komédie a romantiky. Ak k tomu Burton pridá filmových hrdinov, ktorí vhodne zapadnú do deja, nemôže byť reči o prepadáku tak, ako ho opisujú mnohí "filmofilovia". Príbeh, ktorý sa odvíja v Temných tieňoch, je opäť zmesou všetkých týchto prvkov, takže máme možnosť vidieť hororovoromantické fantasy so skvelou výpravou a nemenej dobrými hereckými výkonmi. Nadsázka, ktorú zvolil v tomto príbehu Burton, je jednoznačná a dovolila tvorcom filmu pohrať sa s príbehom tak, aby nenudil a udržal pozornosť diváka. Vďaka takýmto filmom sa oplatí chodiť do kina. ()

Bety_Ell

Vskutku srandovní film. Já nevím jak vy, ale já si celkem užila. Chvilka odpočinku, trochu optimismu do toho života a mít důvod se čemu pousmát. Strašná pohádka. Jen mi tam neseděla vlkodlačí role, nebyla to ta tradiční. Z těch klasických schopností nic neměla, maximálně tak chlupaté nohy. Tak když už dají ty schopnosti upírovy, tak proč ne vlkodlakovy? ()

zatiad

Díky spojení trojice Burton - Elfman - Depp jsem předpokládala vysokou úroveň kvality, ale po shlédnutí jsem odcházela zklamaná. Je vidět, že se nápad na tento film nezrodil v hlavě Tima Burtona, nýbrž Johnnyho Deppa. Býval to jeho oblíbený seriál, tak Tima vysloveně přemluvil k natáčení filmové verze, ale skončilo to spíše lehkou parodií na seriál. ()

cerva82

Tim Burton je tady pridal vse.. Humor, napeti, akci a hlavne Johnny Depp. Svoji roli zahral opravdu dobre a divil bych se, kdyby tomu tak nebylo. Kazdopadne prijemna podivana... ()

tom173

Takhle velké zklamání bych od Burtona nečekal.. někdy mi přišlo jakoby si režisér říkal: Tak a ted' ty fanoušky naseru ještě víc a přidám další debilní a trapnou scénu... Nezacharňuje to Depp, Helena ani Chloe, kterou jsem si v Kick-ass tak oblíbil.. Tim dokázal vždy skvěle vyprávět, skloubit horor s filmem pro děti a přidat i vtipné scénky, které ale vyznívaly patřičně a nevypadávaly z celku.. Tady ale udělal obrovský krok vedle. ()

pyzma84

Po dvadsiatich minútach som to chcela vypnúť, ale prekonala som zívanie. Nemôžem povedať, že by som to nejak zvlášť neľutovala. Tváriť sa, že hrám s nakriedovaným ksixtom a ceruzkou nakreslenou nízko pod očami? Pri Pfeifferke som očakávala, že sa jej rozpadnú štichy na krku a Johnnyho výber postáv je vždy streštený a iný nebude. Pár krát sa človek skoro zasmeje, ale inak? Hodnotím jedine pár zábavných scén, krásny barák a kvetnatosť reči Barnabáša. ()

Jinrey-1

Tim Burton opět nezklamal. Temné stíny jsou zasazeny do zajímavého období, které mi vyhovuje. Myšlenka ,, vampýrismu " se může zdát někomu okoukaná, ale až na zamilovanost hlavního (anti)hrdiny, se to vůbec nepodobá například Stmívání. Já sám film zkoukl už dvakrát a mohu ho vřele doporučit. Je skvělý na oddech. A co se týče hodnocení, tenhle film si zaslouží plnou. ()

fifotron

Charizmatický Depp ako vampír, božsky diabolská Eva Green, Chloe ako mladá rebelistická potvora a šialená alkoholička Helenka Carterová. Neznie to skvelo? Veru že ano, ale ukočírovať túto plejádu hereckých pojmov nie je také jednoduché. Chýba tomu atmosféra v podobe Ospalej diery a čaro v podobe Veľkej ryby. Mohol to by jeden z najlepších Timových filmov nebyť tak strnulého scenáru, to už nevravím o nezaujímavom závere. Kostýmy a mejkap na dosť slušnej úrovni, no chýba tomu tá epickosť. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4, no bohužiaľ sa musím prikloniť na stranu tých 3, pretože som od filmu, kde hrajú tak zvučné mená očakával niečo iné. Ako radu vám môžem odporučiť len to, že nepozerajte sa na to ako na dielo mága Burtona ale na dielo, ktoré je fakt originálne a určite si film vychutnáte. Ja som sa na to bohužiaľ pozeral okuliarmi veľkého očakávania. ()

Milabusek

No teda tak togle byl naprosto luxus film na odreagování musím uznat humoru tam bylo dost a ty mi stačilo abych tomuto filmu dal naprosto užasné 4 hvězdy. No soutam dobré efekty masky taky dobrá scénář povedený hraje tam Johny Deep takže luxus. Perfektní dosazní herců a prostě supr. ()

katikka

Od vzhliadnutia tejto Burtonovky ma odrádzalo to nízke hodnotenie až som na ňu úplne zabudla a až teraz som sa k nej konečne dostala. A musím povedať, že tie nízke hodnotenia jej neprávom ublížili, pretože som sa celé dve hodiny bavila. 3D efekty boli očarujúce, hlavne krásny starý dom s tajnými chodbami. Jednoznačne to bol príbeh Draculu ala Barnabasa, ktorý sa po smrti svojej milovanej stal upírom a po niekolkých storočiach znovu našiel svoju starú/novú lásku. Čarodejnica Angelique s uhančivými očami Evy Green bola jednoducho čarovná. Opatrovateľka Viktória mala tvár presne ako mŕtva nevesta (neverila som že človek s takou tvárou naozaj existuje :)) Trochu mi prekážala tá pubertiačka a najmä jej konečná premena (v tomto momente film pripomínal twighlight, čo je na škodu). Jednoducho vtipný príbeh plný kreatúr, lásky a nenávisti, vizuálnych efektov a dobrých hereckých výkonov... taká očarujúca strašidelná rozprávka. ()

Corek

Neděle a venku prší a prší, takže pustíme film a vítězem jsou Temné stíny. Líbivé, sneslo by to víc humoru a úplně jiné finále. Párkrát jsem se zasmál, pokochal se Evou Green (díky ní a prvním 3/4 filmu, dávám tři) a za chvíli na to zapomenu stejně jako na tuhle propršenou neděli. ()

Dracek003

Ale jo. Tak přivřu obě oči a dám 4. Přiznám se, že po shlédnutí fotogalerie se mi do filmu nechtělo. Ale nakonec musím říctr že prostředí, kostými a herci byli super. ()

Danny71

jsem neznal a jelikoz mam celkem filmy od Burtona rad tak jsem si ho rad pustil. Klasicka Burtonovska vizualizace a skvely herec Deep. Je to tak trochu podobne rodince Adamsovych, cela ta temna atmosfera. Klasicky namet o zhrzene lasce a hrabani penez me nejak moc neprekvapl ale to se dnes uz moc dnes nevidi aby to byl vylozene originalni scenar. ()

gagun

Tim Burton a komedie=eeeeee. Atmosféra temného domu, prostředí i děje Burtonovsky neodolatelná, Johny Depp velmi dobrý bez extra maškarád. Doba do které je to zasazené by si možná zasluhovala více konfliktů s Barnabasem, ale dá se to překousnout. Což se nedá říci o nudné hlavní zápletce, která Burtonovi nemohla sedět a nesedí ani dívákovi. I přes jakékoli extrémní překvapení a nesvižnost se člověk pobaví a občas i zasměje. Tři hvězdy pro tentokrát musí stačit. ()

Ferguson

Trochu vykrádačka Addamsovi rodiny, ale Burtonovský humor je tam znát. Čekal jsem od toho mnohem více. Vše je soustředěno pouze na jednu postavu (asi největší rozdíl mezi "Stíny" a "Addamsovou rodinou"). Je škoda, že Burton ve svých filmech spolehá hlavně na postavu, kterou haje Depp a nesnaží se rozložit kvalitu i mezi ostatní postavy. HB Carter je tam jen proto, že také hraje v každém jeho filmu. Její postava je "zbytečná" nebýt úplného závěru filmu. ()

tmicka

Absolútne sklamanie! Tim Burton pokazil všetko a to na plnej čiare. Film bez súvislého deja a vo všetkých ohľadoch nezaujímavý. Ak mal pobaviť, nepobavil, ak mal vystrašiť, nevystrašil. Johnny Depp nezaujal ani len makeupom, nie to ešte hereckým výkonom. Ostatné postavy nevýrazné, príliš šablonovité a ich význam sa v priebehu filmu stráca. Hviezdiču udelujem Eve Green ktorá ako jediná pôsibila, že má vo filme svoje miesto. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra