Trochu mi ta Timova komická stránka, která se pořád a pořád a pořád opakuje, začíná vadit. Film je pěkný, zábavný, výpravný i poučný, ale dohromady mě na něm zaujala jen stále krásná Michelle a celkem parádní domek :-) Jinak průměr. Škoda...(14.9.2012)

Ta Burtonova stylizace mi začíná vadit. Režírovat umí, ale všechno vypadá tak odtažitě. Depp hraje výborně, Eva Green démonicky krásná a zbytek rodiny drží standard. Atmosféra je hodně slušná, ale TEMNÉ STÍNY nevyužívají svůj potenciál, tam kde mají šlápnout na plyn se pro dobro velké rodiné legrace krotíme. Hudba let 70-tých skvělá, ale na Elfmana, který byl zase jednou ve formě nemá. "Milovat znamená se nikdy neomlouvat..." Nicméně, vězte, že je mi upřímně líto, že vás teď musím všechny zabít.(15.9.2012)

S klidným svědomím můžu říct, že Temné stíny patří mezi filmy, které se mi od Tima Burtona líbily nejvíce. Možná dokonce se jedná o film, který se mi líbil úplně nejvíc. A je mi jedno, že to má tak málo procent:) Obsazení výborné, Eva Green je dokonalá, humorná stránka použita velmi vyváženě, aniž by působila trapně, spíše naopak, na mě působila až roztomile. A soundtrack skvělý, od Moody Blues až po Alice Coopera. V jakém jiném filmu uvidíte Johnnyho Deppa coby letitého upíra, který si čistí zuby před zrcadlem, v němž se dívá na svůj neviditelný odraz, dává si jointa uprostřed lesa s partou hippiesáků, poslouchá pecku Paranoid od Black Sabbath a dostane se na soukromou párty, kde vystupuje Alice Cooper? Jedině ve filmu Tima Burtona:) I really, really like this. Vlastně, když nad tím přemýšlím, se mi Temné stíny líbily mnohem více, než většina Burtonových filmů, které disponují lepším hodnocením. "Viděl jsi snad kdy takový majestát?" - "Každý den.", "David věří, že jeho matka trpí čímsi jako cyklickou nesmrtelností, neskutečné vskutku." :)(17.11.2014)

• Segrestor

Myslel jsem, že ta nuda na začátku byla schválně, aby to pak dostalo ty správný grády, ale ten kýbl další nudy, co následoval, byl k posrání. Takový paskvil! Šlendrián scénáristický, ta šmíra upatlaná, prach a bída. Hnus. Co k sakru tam dělaly všechny ty postavy? Motaly se, motaly. Ale málo! Dramatično se jim polámalo. Strýko Fester se snažil, ale málo! Čarodějné nalíčení se polámalo. Vlkodlačí týnejdžerka - mám fakt problém to vůbec vyslovit - a všude kolem samá deus ex machina. Ten scénárista se snad z těch Adamsovic spratků na prázdninách v Bradavicích asi úplně pomátl. Nic nefungovalo. Strašně se to vleklo a kde mělo být nějaké drama, stalo se jen velké zív. Nepochopeno. Vůbec. Pracuji na důsledném zapomenutí. Snad ne druhý díl? To je vtip.(19.9.2012)

• Marigold

Burton vyvanul a nezbyla nic než hromada make upu, pěkných kulis a kdysi emotivních témat. Více než co jiného je postava Barnabáše neúmyslnou autorskou sebereflexi filmaře, který od Sweeney Todda jen saje z vlastních tepen a honí se za přízraky minulosti.(10.5.2012)