Do Temných stínů jsem šla trochu s nejistotou a obavou, protože rok jsem žila v domnění, že se bude jednat o horor. Temný Burtonovský horor. To vše mi ale vyvrátil trailer a tak jsem se trošku bála co z toho vznikne. Když jsem se vrátila z kina, nevěděla jsem pořádně co si o tom mám myslet a pořád mi to vrtalo hlavou. Když mi nějaký film zůstane v hlavě tak vím, že na mě zapůsobil a udělal dojem, což právě Burton udělal. Měl volnou ruku a bylo to vidět. Doslova si to užíval a vyřádil se. No a s tím já mám trošku problém, protože místy to přeháněl a plno věcí zkombinoval. Něco tomu chybělo a něco přebývalo, ale.. já mu to odpouštím. Jsem '' Burtoňák '' a hold je to má srdcovka a pořád mě baví. Když na to jdete do kina, tak od něj přece musíte očekávat nějaké podivnosti. Burton ví jak diváky zaujmout ať už to jsou kostýmy, kulisy, make-up, herecké obsazení, hudba nebo atmosféra. Tahle bláznivá hororová komedie se mu povedla a nemá nižší hodnocení kvůli tomu, že by to byl tak špatný film. Ale kvůli tomu, že všichni od Burtona čekali temný horor. A jak už někdo psal v diskuzi : To je jako vyčítat Forestu Gumpovi že to není akční film.(10.5.2012)

• Botič

Tentokrát se ve svém muzeu ztratil sám Tim Burton. Burtonova fantasy o čarodějnici, tak mocné, že nejprve musí dělat uklízečku, aby pak mohla obchodovat s rybami, a která ve svém okolí dokáže svést prakticky cokoliv. Proto se asi zamiluje do toho nejméně přitažlivého muže na světě a miluje ho i po 200 letech. V mezidobí jen nejspíš obchoduje s těmi rybami. On jí nechce, ale spí s ní a nenávist vyjadřuje jen slovně, protože nemůže hýbat silně nalíčeným obličejem - s tímhle nedostatkem má ale zřejmě problém většina osazenstva. Jakmile z děje vypadnou opilé eskapády jedné z postav, jde to s příběhem z kopce a Eva Green to na svých bujných ňadrech celé sama neutáhne. Poslední třetina je prakticky snahou o vybruslení ze scénáristické polízanice, kdy sice každý vyjeví své tajemství, ale v tak prapodivné koláži, že to předešlým zážitkům urazí hlavu a zbude tu jen zmateně pobíhající pata. Jsou stíny a STÍNY, zatímco Burton se těch svých už zřejmě dávno zbavil, servíruje divákům nové chmury, z nichž se noční můry teprve zrodí. Na konci jsem se skutečně cítil tak, jakoby mi někdo ukradl Vánoce. Love This! NEVER!(12.5.2012)

Johnny, Eva, Helena, Chloe a....Mephistopheles! 8/10(29.7.2013)

• Don Jebal

Rozpočet: 150 000 000 $ Otvárací Víkend: 29 685 274 $ (v 3 755 Kinách) Tržby USA: 79 727 149 $ Tržby Tržby ČR: 390 669 $ Tržby SR: 145 418 $ Celosvetovo: 236 527 149 $ Na Temné tiene som šiel len preto,lebo Diktátor sa nepremietal.Aj keď reakcie okolia neboli práve najlepšie,rozhodol som sa že to hlavne kvôli Burtonovi skúsim.Prvých 20 minút ok,zoznamovanie s postavami a navodzovanie atmosféry.Ale potom,jedna veľká nesúroda fraška ktorá iba miestami rozosmeje ,dialógy postáv boli zbytočné,do tmy volajúce a stále sa opakovali.SPOILER!Asi 6 alebo 7 krát,tam medzi sebou Johnny a Eva riešili a pýtali sa navzájom prečo Eva Johnnyho Barnabáša zakliala a prečo mu zničila život a podobné sračky,ktoré sa divák dozvedel hneď na začiatku a neboli potrebné pre zvyšný príbeh.Vizuál je krásny,Eva Green sexi a asi 5 krát sa zasmejete.Na to scenár je slabý,dialógy zbytočné a dej naťahovaní a predvídaťelný.Od Burton už nechcem nič vidieť a radšej zostanem pri starých dobrých klasikách z ranných 90.rokov.(22.5.2012)

Už jen pramalé radosti přináší v posledních letech Tim Burton. Ten kdysi tak půvabně divný chlapík naneštěstí propadl továrně, které začal otrocky sloužit. Pokud tady někdo potěší (vyjma kostýmů a docela slušné atmosféry), tak energická Eva Green. Hraje poměrně málo, ale když už na něco kývne, její oči a sex-appeal zaručí moc fajn zážitek.(2.1.2016)