Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

candy_daze

Nikdy jsem nebyla Burtonovou fanatickou obdivovatelkou, ani velkým fanouškem. Ale i když mi jeho styl nešel pod nos, dokázala jsem ho ocenit a měla k němu jako tvůrci respekt, kterej po zhlídnutí Dark Shadows málem vyletěl oknem. Už Alenka byla dost slabá, ale pořád tam bylo něco z něho, kousek upřímnosti, hravosti a snahy vytvořit něco novýho a výjimečnýho. Ani jedno z toho už v Dark shadows není. Nevím, co se to s Timem děje, ale nikdy dřív bych nevěřila tomu, že je schopen vypustit do světa tenhle prázdnej a hloupej paskvil. Není to vtipný, mile morbidní, chytrý ani originální. Staví to na jakýsi vizuální šabloně, pod kterou Burtona všichni znají, ale obsah a smysl aby v tom člověk pohledal. Jestli není smyslem tohohle filmu nahnat do kina co nejvíc lidí a vytřískat co nejvíc prachů nomatterwhat, tak už nevím, co jeho smyslem je. ()

Hooya

Rozpolcený Burton. Trošku ryba, trošku rak. Na jedné straně zajímavé momenty, místy i dechberoucí, bohužel též řada prázdných a zbytečných. Uspěchaná, překombinovaná, naleštěná a poměrně dobře dívatelná hororo-fantastická-pohádka. Zkrátka taková divná. ()

IdaHutt

Mnoho výtvarného povyku pro nic. Na první pohled celkem jedlý film - všechno už sice stokrát viděno někde jinde, ale aspoň se zajímavou kamerou a výpravou. Jenomže to je málo, zvláště vzhledem k renomé Tima Burtona. Marně jsem doufala, že všech těch omšelých motivů a figur využije třeba k něčemu inteligentnějšímu, překvapivému, novému. Prvoplánová, nablýskaná, hollywoodsky infantilní show. ()

Jakubik

Tohle byla vizuálně špičková kravina na entou. Bohužel Tim Barton tady moc neví, co chce natáčet a tak je tu ode všeho trochu ale ve finále tu není od všeho nic. Film tak prakticky stojí na hlavních hercích a především na tak již zvyklé herecké úrovni Deppa která už víceméně s filmem nic nezmůže. Hezky se na to kouká a sem tam je tu dobrej fórek ale to je tak vše… ()

pepa3rd

Lehce horororová komedie, která asi zaujme především slušným nápadem, který ale bohužel nevyužívá ani zdaleka tolik, kolik by si zasloužil. Ke škodě je i několik rozvíjejících se tajemných motivů, ketré vyznějí nakonec bez odhalení do prázdna. Škoda, ovšem i díky skvělým kostýmům a atmosféře 70. let stále lehce nadprůměrných 60 % ()

VerenaLord

Bohužel mi zde chybí typický filmový podpis Tima Burtona. Film mi přijde zdařilý, Johnny Depp je Burtonovská klasika, která ani nyní nezklamala. Příběh není ničím originální, ale nenudí a dokáže překvapit. Mínus dávám za zbytečné ,,rádoby postelové" scény Barnabase s překrásnou Angelique, nenalezla jsem v nich ani vtip ani důležitou zápletku pro ostatní děj. Temné stíny jsou bohužel absolutně netypické oproti klasickému Burtonovi, leč špatné to není. ()

Othellko

Spojenie Tima Burtona a johnyho Depa je vo väčšine prípadov garancia kvality, originality, nápaditosti a zábavy. O tomto filme to neplatí až tak ako v iných prípadoch. Prvá polovica filmu je zaujímavá, dej má dobrý spád a nenudí (až na pár okamihov..). Zhruba od polovice od toho otrasného večierku až po koniec je to dá sa povedať o ničom. Oceniť treba Deppov fenomenálny herecký výkon. Vizuálne je film perfektne zvládnutý a páčil sa mi aj soundtrack. Veľká škoda nepodareného záveru. 50 - 55%. ()

B.e.n.Q

Původně jsem čekal, že by to mohlo být alespoň trochu dobré, jako třeba Karlík a továrna na čokoládu. Opět Burton & Depp. Ale bohužel jsem se těšil zbytečně. Film mi až tak nebavil, ale ty 3 hvězdy si zaslouží. Musím pochválit kostýmy :) ()

ClayGirl

Temné stíny na mě působí jako rozporuplný módní outfit. Jednotlivé části spolu neladí, kombinuje se dohromady moc vzorů a barev, a výsledek je tak podivný, až má nakonec šmrnc. ()

chrispe

Tak toto mě taaak nebavilo! Zpočátku jsem si říkala, že to bude pěkná podívaná, ale ani zajímavý "burnotovský" provedení mě neudrželo u obrazovky. ()

dalziel

Veľa vody pretieklo odkedy Burton natočil Ospalú dieru.A konečne aspoň v mojich očiach svetlo na konci tunela.Temne tiene ma veľmi milo prekvapili.Nádherný vizuál a kopa vtipu dohromady.Skrátka aj tí upíri sú len ľudia a nemajú to vôbec ľahké... ()

IPajule

Filmy s Johnny Deppem opravdu stojí za to a má to takový ten šmrnc, který na vás něčím zapůsobí. Když jsem ho viděla poprvé, nějak jsem se nezabývala napsáním komentáře, ale teď už se ve mě nahromadily pocity, které ani nejdou sepsat do něčeho, co by dávalo smysl. Hodnotím kladně, jen mi chyběla ta troška humoru. ()

Kadas97

Jeden z ďalších nemastných neslaných filmov od Tima Burtona. Zasmial som sa prekvapil ma ale stále je to nejaké rozprávkovo detinské, hororovo drsné a deckám neprístupné. Vynikajúci soundtrack má polovičný podiel na mojom hodnotení. Johnny Depp a Chloe Grace Moretz majú na svedomí druhú polovicu hodnotenia. 5 z 10 ()

KafuR

Vizuálně krásná Burtonovská hovadina, která jako obvykle nešetřila na malovátkách a barevných filtrech, také retro ohozy by jim záviděl leckterý sekáč, takže je vcelku škoda, že postavy jsou chladné jako Collinsovo sídlo v půlce ledna, zajímavost příběhu končí tam, kde začíná pokus o děj, a jediné co mimo čarodějné křivky Evičky dokáže zapůsobit, jsou burtonfórky vrcholící záběrem na Helenku při hloubkovém potápění. ()

ludva10

Pěkný film se zajímavým nápadem. Jenom trochu nechápu, proč tu bitku na konci vymysleli takto? Ta to celé úplně degradovala, ach jo. Ale i přes to a za výkon Johnyho a Michell dávám za 4*. ()

hrudka

Musel jsem své hodnocení přehodnotit, tedy snížit. Snímek je totiž na hraně sebeparodie, kdy si nejsem moc jist, jak to autor myslí vážně, nebo si prostě dělá srandu. Ačkoli jde o duchařinu, je to bezduché a umělé. Svým způsobem opravdu lacině kopírující Sweeneyho Todda. Sice občas vtipné, postava Chloë Grace Moretz a kombinace starého a nového/retra mě bavily, ale zase vtip vyprchá a uvědomím si, že je to prostě prvoplanové, bez špetky sarkasmu a šmrncu. Směšné. Uživatel xxmartinxx si myslí, že jde o nejhorší film Tima Burtona, zas tak moc se mi to nezdá, Mars útočí! je na tom podle mě hůř, ale je to málo. Co se to stalo? ()

tranquill

Burton chtěl vzpomenout na Smrt jí sluší? Možná, mne tenhle hororový příběh nezaujal, a nepomohla ani účast Alice Coopera nebo Sabati jako doprovod. Jedním okem tam, druhým ven... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra