Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

Anderton

Richard Donner je výborný režisér, je to jediný režisér okrem samotného Gibsona, ktorý to s Gibsonom dokonale vie. Lenže keď je scenár chaotický, neprehľadný a nevie, čo chce vlastne povedať, tak geniálny film z toho nenakrúti. Spiknutie v televízii nevyhľadávam, asi aj kvôli dĺžke, nie je to ten typický neopozerateľný Donnerov mainstream. Aspoň sa vydarila ústredná trojka a atmosféra. ()

Kothy

Dost zajímavý Donnerův snímek s Melem Gibsonem a Julií Roberts v hlavních rolích. Celé se to dost točí kolem konspiračních teorií. Jerry v podání Gibsona je považován za jakéhosi podivína a všem vykládá své šílené teorie. Nikdo krom Alice ho ale nebere vážně. Vše se změní ve chvíli, kdy je sám unesen a vyslýchán. Pak už jen vidíme sérii nekonečných honiček a útěků před jakousi tajnou organizací. Místy mi to připomnělo filmy o Bourneovi. Je tam pár dobrých momentů, ale na plný počet tomu něco chybí. Možná jsem čekal, že se to bude vyvíjet trochu jinak. Patrick Stewart tu dost dobře hraje záporáka, který po Jerrym jde. Určitě ale stojí za to film vidět. "Přes les nevidíte stromy." ()

Slartibarkfast

Úžasný Mel Gibson v roli paranoidního blázna.. Alespoň se tak všem zdá. Není to tak dobrý film, jakým je pozdější Odplata, ale kdo má rád Mela, tak si tohle nenechá ujít. Příběh plný zamotaných hádanek je prostě skvělý. Určitě si zaslouží 80% ()

nascendi

Jediným dôvodom pre opätovné zrýchlené pozretie si tohto známeho filmu bolo, že som k nemu nemal napísaný komentár. Ani veľmi niet čo komentovať. Dvaja slávni herci (pričom Mel Gibson predbieha Juliu Roberts o dĺžku Geronima), zmätený scenár, dobre nakrútené akčné scény, chytľavá pesnička, pripomenutie Bournea a ďalších filmov od Nepriateľa štátu až po Troch mužov na zabitie. Ale celkový dojem ostáva zafixovaný na pôvodných troch hviezdičkách. ()

Trajektt

Akční film ve kterém skoro chybí pořádné akční scény, ale za to se zde od začátku snímku setkáváme s velkou řadou konspiračních teorií, které jsou někdy až postavené na hlavu a to co zde předvádí Mel Gibson v roli paranoidního taxikáře jsem ještě nikde jinde neviděl a musím říct, že jsem si ze začátku myslel, že to bude celkem povedená taškařice a také jsem se bavil, hlavně, když tam byl ukázán jeho byt a jak to tam měl všechno uzavřené na přístupové kody a zámky, že se chudák skoro ani nemohl najíst, když nějakej ten kod zapomněl. Ovšem to se v průběhu filmu mění, když se dozvídáme, že ten jeho stihomam není jen tak nějaké jeho bláznovství, ale že by na tom něco mohlo být a tím začíná ta pravá akce ke které se přidává taktéž podle mně v tomto snímku celkem nevýrazná Julia Roberts a také Startrekovský Patrick Stewart. Skoro vše bylo vyjasněno a pochopil jsem i proč si furt hlavní hrdina kupuje knihu Kdo chytá v žitě od J. D. Salingera. Mel Gibson zde předvedl své herecké umění na sto procent a musím říct, že do půlky filmu to byl asi jeho nejpovedenější snímek, co se týče jeho komediálního talentu. Samozřejmě zde byla i romantická vložka, ale to vše přebilo paranoidní chování zahrané na jedničku. Za mě 100%. ()

nash.

Když jsem to kdysi viděl poprvé docela mě to nebavilo a Gibson mi silně lezl na nervy.. Kupodivu, když jsem to teď viděl po letech znovu, líbilo se mi to velmi (přestože mi i tentokrát Gibson lehounce na nervy brnkal). Možná jsem měl víc klidu si ho pořádně vychutnant, možná stoupl v mých očích ve srovnání s tím co se teď točí za blitky a prodává jako ačkové thrillery. ()

SeBig

Zvláštní patos, ve kterém nevíš o co vlastně jde, dozvíš se to nakonci a nějak vystříkanej z toho nejsi. Hlavně ten konec byl extra trapnej. Sorry, ale další nadhodnocená sláma hoven ve stylu Hra s Daglesem. Jedna za Gibsna, hudbu a kameru.. jinak šitingpolking. ()

Chrustyn

Velice povedený thriller. Není zde sice takřka žádná akční scéna (což je možná trochu škoda) ale vše vynahrazují skvělí herci a zajímavá atmosféra ve které nevíte jestli je hlavní hrdina blázen nebo říká pravdu. ()

korbitch22

Poprvé jsem film viděl asi ve 12ti letech a už tenkrát sem z toho byl úplně vyřízenej.Dokonalá ukázka toho nejlepšího herectví,jaké může jen filmové plátno nabídnout.Podle mě jednoznačně Donnerův nejpromakanější režijní počin,Gibsonův Jerry vás tak strašně chytne za srdce a dojme,že si celý film maximálně přejete aby vše dopadlo dobře a jako bounus si přidejte skvělý,konspirační a napínavý scénář s dokonalými vtipnými vsuvkami.Jeden z nejmíň doceněných filmů,který má být oslavován a hodně připomínán. 100%. ()

Arsenal83

1 hviezda len za pána Mela Gibsona, inak to bol film nezmysel. Hlavná pointa je len málo zaujímavá, v skutočnosti dve hodiny pozeráte na film o ničom. Scenár postavený na chaose. Je šokujúce, že takýto film natočil režisér Mavericka alebo Smrotnosných zbraní, kde to s Gibsonom roztočil jedná báseň. ()

marhoul

Tohle je dobré vidět v současnosti. Kdysi by mě nenapadlo, že alobalových konspiračních pranoiků, podobných Melovi ve Spiknutí, budeme znát osobně na každém prstě všichni cca 10. Z mého okolí mají všichni tito nefunkční partnerský vztah nebo žádný, přišli o kamarády i známé, nevynikají v ničem, nacházejí své uplatnění pouze ve svých kruzích a orgasmus zažívají jen při šíření kravin. Nemocní lidé, volně mezi námi, zahlceni informacemi, jež nejsou schopni filtrovat, pro které je schůdné uvěřit nejjednoduššímu řešení. Jeden zaplevelil půlku čtvrti topinamburama, které jsou "jediná a nejlepší potravina, ale nadnárodní korporace a politici nesnesou, aby se lidé bohatě a s nízkým nákladem stravovali touto vynikající hlízou", čili on bojuje proti systému tím, že to rebelsky vysazuje, kde se po nocích dá, že je to agrasívní plevel, který nevypálíš, zasere vše kolem, je neviditelný argument, ale široké okolí jeho prudce nejlepší slunečnice ne a ne vymlátit asi jako Kozí nohu. Jiný nepoužívá smartfon a prachy nosí po kapsách v ruličce, aby ho, jeho, který nikoho nezajímá, náhodou nevystopovali, když si kupoval v krámě vlašák se třemi a půllitrovku kofoly, další si nepouští hudbu ani filmy, aby se na tom nestal závislý, a tak stalkuje lidi. Stal se tedy závislý na sledovačkách kohokoli, aniž by ho napadlo, že si to lidi jednoho dne řekli a zařídili, aby někdo sledoval pro změnu jeho. Jen aby se vědělo, kdo všechno ho zajímá, jak své sledování provádí, kolik tomu věnuje času. Seznam to byl nečekaně zajímavý a na sledce se zúčastnila taky početná skupina dobrovolníků. 😆 Co tihle magoři předvádějí a o čem jsou přesvědčení, je skutečné peklo v hlavě, které nechceš vidět a po kontaktu s takovým se ve sprse dlouho drhneš kartáčem. Spiknutí je proti tomu limonáda. Každopádně film je moc fajn, bigot alkáč lépe asi jinde nezahrál, s Júlií jim to šlape jedna radost. Skvělá zábava a jak řílám, aktuální. ()

Ivoshek

Na rozdíl od jiných filmů s Melem Gibsonem je tenhle poněkud překombinovaný a místy chaotický. Mel hraje standardně (celkem dobře), Julia Roberts taky standardně (celkem špatně) a kapitán Picard za celý film nevystřelí na Klingony ani jedno fotonové torpédo. ()

SOLOM.

Velmi povedená záležitost, která určitě dokáže zaujmout, i když zrovna nejste jinak velcí příznivci filmů s politickou či špionážní tématikou. Gibson podal excelentní výkon, při kterém mu zdatně konkurovala roztomilá Julia. Ovšem ani herci ve vedlejších rolích nezůstali moc pozadu. Prostě se tu sešla slušná parta i filmařský štáb, který odvedl dobrou práci. Mělo to zajímavé tempo, atmosféru i několik velmi slušných pasáží – hluchých či nudných míst tu bylo minimálně. Nejsem zrovna fanda nejrůznějších konspiračních teorií, ale tady nešlo Melovi prostě nefandit. Nadprůměrná záležitost, kterou jsem určitě neviděl naposledy.70% ()

Bauer

Osvědčená spolupráce velmi dobrého režiséra Richarda Donnera a výborného herce Mela Gibsona se tímto filmem jen a jen potvrzuje. Navíc mezi sebe přijali i krásnou Julii Roberts, které to neuvěřitelně sluší v tomto snímku. Skvělý padouch v podání Patrick Stewarda. A důležité je, že hvězdné trio Mel Gibson, Julia Roberts a Patrick Stewat předvádějí výtečné výkony. Scénář nemohl dopadnou jinak než parádně, protože se ho ujal Brian Helgeland, který je zárukou dobré kvality. Naprosto dokanalou práci odvedl Carter Burwell, jehož hudba je velice působivá. Ke konci filmy jsem měl menší bordel v hlavě, o co tam vlastně šlo, ale skoro hned se mi rozsvítilo. Něco málo přes dvě hodiny mi uteklo neskutečně rychle, což mi dokazuje, že jde o vydařený film. ()

Morholt

Řádně zamotaný, občas úsměvný, thriller o jednom zatraceně paranoidním taxikáři Jerrym, který vidí spiknutí za vším, co se kolem něj šustne a jenž o svých podezřeních soustavně informuje atraktivní právničku, která je zároveň objektem jeho tajné lásky. jenže co když na těch jerryho blábolech něco je? Asi jako každého mě upoutalo představení Mela Gibsona - tuhle roli si užil a hrál i přehrávala jedna báseň. Nejvíc mě dostala jeho hororvo-komická scénka na vozíčku. Skvěle ho pak doplňovala Julia Roberts, které to opět slušelo. Naopak mi vadila překombinovanost, která občas až hraničila s nepřehledností. Každopádně další výborný Donnerův počin. 80% ()

Listeroman

Donner to s Melem umí a jeho umění hrát šílence tu naplno využil. Vzhledem k názvu překvapivě zajímavá zápletka zaručí docela dost dobrou podívanou a i když film nějak netahá diváka za nos a děj plyne bez nějakých větších nečekaných zvratů a překvapení, tak jsem se pořád dobře bavil. Trošku tomu chybělo větší napětí, ale jinak se jedná o kvalitní thriller. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)