Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

lemka

Hruza v Connecticutu nestojí na zlom námete. Starý dom, kde pobehujú nepokojné mŕtve duše a postavy pátrajúce po príčinách hrôzy, je možno trochu ošúchanou kostrou hororov, ak však film v závere ponúkne zaujímavé rozuzlenie, môže z toho vzniknúť príjemný horor. Bohužiaľ, tento film nie je týmto prípadom. (Ak hľadáte niečo z tohto súdka, skúste Sirotinec, ktorý ťaží z podobného námetu a je o poznanie lepší.) Hruza v Connecticutu sa síce tvári v úvode veľmi nádejne, veľmi rýchlo však začne nudiť. Dejová línia je podobne ako herci slabá, kamera ničím výnimočná a záverečná idea sa tento šedý priemer ani nepokúša napraviť. Pozitívum: za zosušené ľudské viečka v krabičke a očakávania, ktoré vo vás film vyvolá (hoci ich teda rozhodne nenaplní). ()

Pattrick

No, průměrná duchařina, která nepřekvapí ničím extrémně novým.. Skoro stejné jako 3:15 zemřeš. Barák, suterén, podivné věci. Zde to mělo alespoň zajímavý příběh s rakovinou, "vymítačem" a finálovou sekvenci. Co se povedlo, byly asi tři lekačky, co jsem se fakt lekl, až mě zamrazilo, takže po téhle stránce jsem byl nadšený, horší je, že se mi párkrát zamhouřily oči, že usnu, ale nějak jsem to vydržel. Bubáci byli moc pěkní, bububu. Jo a ještě, todle že je podle PRAVDY? Hm, zajímavé, že se to nestává častěji, podobné věci. No nic, průměr ()

Figuto

Najdeme tu spojení The Sixth Sense (Šestý smysl), The Grudge (Nenávist), The Others (Ti druzí) i Paranormal Activity. A je z toho tohle. Takže kdo už viděl předešlé, moc překvapený nebude. Zručně natočený, dobře ohudebněný, pro "znalé" však nepřinášející nic nového. ()

JerryPilsen

Otřepané téma slušně pojaté.Lekačky na obvyklých místech.Bez toho odkazu na skutečnou událost by to nemělo chybu.Na 100% se to stalo!:-D ()

tommco

Všetko čo dobrý horor NEMÁ mať. Absolútne nestrašidelný a neoriginálny film sumarizujúci všetky duchárske horory. Dej je prepchatý zábermi na prízraky a príšery, ktoré tvoria bez preháňania väčšinu filmu. Vykúkajú z jablka, sprchy, lustra, stĺpa, chladničky, skrine... no proste odvšadiaľ. Preto sa ich divák nemôže ani zľaknúť ani báť. Naopak, k hlavným postavám si preto ani nemôžte vytvoriť nejaký vzťah. Okrem toho ich jednanie je tak stupídne, že vám je jedno či sa niekomu niečo stane. Podľa mňa úplne zbytočný film. 25% ()

tunerking

hlavní herečka mamina a její dcerka kočky ! Hudba ujde námět ujde lekačky jsou dobré hlavní herec otec- špatný ... celkový dojem : není to špatný film, boužel typický horor nový dům, problémy duchové, zápletka, vyřešení, bubuu 60 % ()

ES13

Super horor. Navíc Kyle Gallner - můj oblíbený herec. Mělo to hodně co do sebe a nedalo mi to v noci spát. Skvělý herecký výkony a super příběh. Konec byl trošku přitažený za vlasy, ale i tak nemam důvodu k tomu dát míň jak pět. Super horor! Určitě všem doporučuju! ()

Evziiik

Byl bílý den uprostřed noci, k boji se zvedli dva mrtví chlapci. Postavili se zády k sobě, vytáhli meče a těmi meči se zabili. Hluchý policajt uslyšel zvuky, šel tam a oba kluky zabil. Můj jednoznačně nejoblíbenější horor. I když se u něho možná nebojíte, můžu to vidět stokrát a neomrzí. Smysl, příběh, řádné nesmyslné potoky krve ani pošahané vymítání ďábla, jenom prachobyčejná duchařina, která má svoji sílu. ()

leneaqua

Mám ráda tyto filmy o domech, kde se dějí nevysvětlitelné záhady. Do tohoto příběhu byl i zasazen nemocný syn, kterému se začnou zjevovat duchové. Tato originální pohnutka však nedokázala vyšvihnout celý film. Dalo se na to koukat, ale strach jsem z toho neměla. ()

C.A.T.

Celou dobu jsem doufala jen v to, aby to celý nezazdil konec. Asi jsem doufala málo. Celý film je dost dobrý, ale ten konec je zvěrstvo. Kdyby ten kluk umřel a neudělali z toho takovouhle šílenou pohádku, tak bych dala i 5*, protože se mi to jinak fakt líbilo, ale ten konec to celý rozbil. A že je to podle skutečný události? Pochybuju.... ()

Gridd

Dost mi to připomínalo seroš American Horror Story první sérii aspoň ze začátku. A jelikož se mi ten seroš líbil, ani tento film neohodnotím průměrně ani podprůměrně. Je to nenáročná povídka s bubákama s příjemně uhlazeným koncem. ()

hajner

Celkom slušný horor aj keď mňa moc horory nebavia. Nie že by som sa bál ale skôr ma irituje hlúposť a idiotnosť hlavných či vedľajších postáv. Ale dalo sa,síce som sa zľakol asi iba raz bolo to vcelku nenudné. ()

AbeFarinna

Dlouho jsem uvažoval kolik dám hvězdiček... 60% by bylo málo... a 80% je moc... něco mezi není.... No ale popořádku... Film začíná jako obyčejné rodinné drama, jež se (na můj vkus) trochu vleče a je až příliš opisné. Nicméně Virginia Madsen jako matka je přesvědčivá... To se ale nedá říct o synovi Kylu Gallnerovi ten je nemastný a neslaný. Jedinná scéna kdy opravdu zaujal je scéna kdy roztáčí svéno bratra na pitevním stole... Bohužel otec Martin Donovan nedostal šanci rozehrát více svoje herecké umění - tato postava bojující s alkoholem, nedostatekm peněz a smrtí syna je trestuhodně vyloučena z děje...(jak by se dal krásně využít viz třeba Jack Nicholson v Osvícení)... Také se sourozenci je tu pracováno trestuhodně málo... A duchovní Elias Koteas je v podstatě nudný patron, jež odnese ostatky... Žádný větší boj..... TOTO tento film potápí... na druhou stranu je to kus dobré řemeslné práce v rámci žánru... Ponurá atmosféra, temné světlo, lekačky a pod. fungují tak jak mají a jsou na dobrém místě... Spracování látky není špatné - ale něco Vám tam chybí... Napadá mně příměr - je to dobré jídlo, ale něco mu chybí aby se stalo výborné... A ačkoliv víte přesně co by tam mělo být, tu chuť znáte, nedokážete ji pojmenovat. Plus je, že tam nejsou potoky krve - jen pár okmažiků což mu hodně prospívá. Zkrátka neurazí, ale ani nenadchne. Je to dobrý kus řemeslné práce, který stojí zato jednou skouknout a pak založit a zapomenout... Ano viděl jsem a to je vše. Pocitově mně bavil.. ale pořád jsme u toho přemýšlel jak by se to dalo více načančat dozdobit.... ()

Dexies

No sice jsem v menšině, ale mě se tento film hodně líbí ... ani bych to nedefinoval jako drama, ale spíše lehčí horor ... je pravda, že by se dalo asi mnohem více vyždímat z daného námětu, ale provedení se mi líbí, děj má celkem spád a hlavní představitel Kyle Gallner je stvořený pro tuto roli ... atmosféra se buduje od začátku, sice ne do extrému, ale stále je to velmi slušný film! ... ()

Laslo

Rodina je nútená sa kvôli zdraviu svojho syna presťahovať. V novom domove ich začnú prenasledovať násilné nadprirodzené javy, ktoré spočiatku pripisujú stresu súvisiacemu so synovou chorobou, ale neskôr odhalia, že sa presťahovali do bývalej márnice. ()

Profík

Solidně odvedené řemeslo, nebylo to blbé, bylo to jen samozřejmě už asi stoosumkrát viděné, ale atmosféru to mělo a lekačky zafungovaly taky.70%. ()

onden85

Je něco špatně, když držíte palce záporákům a přejete ostatním mučivou smrt! Kyle Gallner je slizce dokonalý úchyl, nic jiného by hrát neměl!!! Virginia Madsen je jako matka na přesdržku jako ostatní jabysmet. Nebavilo, nelíbilo. ()

tompolicky

Horor plný lekaček, zažitých klišé s předvídatelným klišé a přeci mě bavil... Možná je to tím, že je natočený podle pravdivých událostí, možná je to skvělou atmosférou na níž se podílejí dobré rekvizity, střih i hudba. Mírné zklamání je u hereckých výkonů, ty mohli být lepší. Pře tohle všechno to však zas takový propadák nebyl. Lepší průměr. ()