Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

• shyster

Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní.(17.4.2009)

Ani nevím, co jsem od toho filmu čekala, ale byla jsem nesmírně překvapená, protože se mi ten film opravdu hodně, hodně líbil. Dost slušné drama z netradičního prostředí. Dakotu teda nemám zrovna dvakrát ráda, ale musí se jí teda nechat, že tady mi nevadila a uznávám, že to výborně zahrála. Upřímně se mi to teda tak líbilo, že až nemám slov. Ale teda Tristan Wilds mě dostal, toho bych tam nečekala. 5*(15.3.2013)

• Webb

Na můj vkus moc přeslazená stylizace se slabším dějem a herectvím "začátečnickým", který filmu taky moc neprospěl. Kladem bych tu viděl snad jen lehce nadprůměrnou kameru. Lepší dvě hvězdy, 50%(24.3.2009)

Moc chlapáckej film to nebyl, ale bylo to opravdu koukatelné. Dakota, Queen i Alicia hráli opravdu skvěle, ten film byl na nich postaven.(27.9.2010)

,,Včely obrátily celý můj život vzhůru nohama. Byly mi seslány. Objevily se jako anděl Gabriel před Pannou Marií “….. Každičká bytost chce být milována. Lily není výjimkou. Prožívá nelehké dětství, dotýká se jí rasová nesnášenlivost a TAM v růžovém domě (s až pohádkovými bytostmi) nachází naději, lásku a snad i pravdu. D.Fanning asi nikdy nebude hvězdou Prcičkových komedií. A zřejmě ji mine obdiv ,,tohoto“ publika. Když sleduji její cestu k hluboce ukrytým citům, či důvěře k mateřské lásce, myslím, že je to dobře. Výborné herecké obsazení, kde hlavně z Q.Latifah vyzařuje takový pocit dobra a klidu, kterým nakazila i mě. PŘÍBĚH***** HUMOR* AKCE ne NAPĚTÍ ***(5.4.2009)