Tajný život včel

The Secret Life of Bees

Múr nárekov

The Secret Life of Bees

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Dakota Fanning má neuvěřitelný talent a snad se ji bude dařit lépe a lepé a bude mít dobrý výběr dolí. Ve snímků se mi líbilo trošku netradiční prostředí. Děj kdy barevní neměli téměř žádné práva už tady byl, ale Gina Prince-Bythewood celý koncept zasadila do krásného prostředí včelí farmy. Asi jedinné mínus bylo, že pro Dakotu scénarista napsal dialogy které by neřekl ani dospělý člověk co něco zažil.(7.2.2010)

Na můj vkus sem tam přeslazený, ale sladit medem je prej zdravý, tak co.(22.3.2009)

• Webb

Na můj vkus moc přeslazená stylizace se slabším dějem a herectvím "začátečnickým", který filmu taky moc neprospěl. Kladem bych tu viděl snad jen lehce nadprůměrnou kameru. Lepší dvě hvězdy, 50%(24.3.2009)

S větou, kterou kleopatra pronesla u Války světů "začíná tu být trochu předakotováno" bych se i do jisté míry ztotožnil. Dakota sem, Dakota tam, vypadá na deset, je jí patnáct, ale ve filmu pronáší věty jako málokterý třicátník :-) Rozhodně ale moc pěkný film, příběh i obsazení.(28.5.2009)

Z Dakoty bude opravdu jednou skvělá "oscarová" herečka, v tomhle filmu opět mile překvapuje. Secret Life of Bees je situován do tehdy ještě hodně rasistického prostředí USA někdy v 60. letech a ať už drobné narážky (vchod do kina pro černé zvlášť) nebo i poměrně důležité zvraty na to nezapomínají neustále poukazovat. Osobně mi to vůbec nevadilo, myslim, že by se to mělo sem tam v nějakém filmu objevit, ať všichni můžou porovnávat s dnešní dobou, ale chápu, že na někoho tam může být těchhle scén až moc. Na druhou stranu, těch krásných záběrů kamery a celkově příjemného prostředí je tu taky dost.(18.12.2009)

• - Alicia Keys se kvůli filmu učila 4 týdny hře na cello. (mihran)

• - Film je natočený podľa rovnomennej knihy od Sue Monk Kid. (dwdb)