poster

Tajný život včel

 • USA

  The Secret Life of Bees

 • Slovensko

  Múr nárekov

Drama

USA, 2008, 110 min (Director's cut: 114 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • shyster
  **

  Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní.(17.4.2009)

 • heyda
  ****

  Pěkný snímeček, který dojme převážně ženské osazenstvo, protože je napěchovaný různými problémovými vztahy a zvraty, který film na jednu stranu obohacují a na stranu druhou shazují. Každopádně "Tajný život včel" se může pochlubit nádhernou vizuální stránkou a ještě lepším soundtrackem. K tomu si můžete přičíst takřka Oskarové výkony malé Dakotky a dostanete opravdu zajímavý a hezký filmeček. Já osobně bych však ubral rodinných zvratů a malinko poupravil scénář, protože na mě bylo těch emocí příliš. 75%(9.7.2010)

 • Beagle
  ****

  Film je v první řadě velmi pěknou a věrnou adaptací knižní předlohy. Představitelky hlavních rolí jsou typově výborně obsazené, neumím si představit lepší herečky pro roli Lily ani August Boatwrightové (Queen Latifah ráda vidím v témeř každém filmu a ve Včelách se opravdu stala doslova zhmotněním rodinného krbu). Taky nevím, ve kterém filmu se naposledy sešlo trio tak skvělých zpěvaček a nebyl to muzikál (i když nikdy neříkej nikdy, kdyby Queen Latifah, Alicia Keys a Jennifer Hudson své role zazpívaly, nemuselo by to být vůbec špatné,ne?...:) Takže film pěkný, za srdce chytí, ale do pěti hvězdiček mi něco scházelo. Možná jsem byla ochuzená o pár překvapení z dějových zvratů, tím že knihu znám. Ale rozhodně bych se jednou ráda po konzumaci spousty medu uložila k polednímu spánku ve stínu domu sester Boatwrightových, natřeného barvou jako Pepto-Bismol...(2.5.2009)

 • Duotone28
  ****

  Dakota Fanning aka Uma Thurman aka Mega Charizma. A movie? Skvelé 4/5, nazdar(20.2.2010)

 • bouncer
  ****

  Trauma z dětství, rasová nesnášenlivost 60. let, láska i smrt. Pěkný nenápadný snímek, který stojí na výkonu Dakoty Fanning a ta to překvapivě zvládá velmi dobře. Ve 14 letech umí minimalistické hraní lépe než většina jejích starších kolegyň. Už to holt není jen to uřvené děcko. Tajný život včel je sladký film.(29.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace