Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

ondrach

Trochu horších 5 hvězd. Bezvadné složení herců, spousta z nich je z filmu Láska nebeská. Příběh je dosti zajímavě poskládaný, podle obrázků před shlédnutím jsem to tipoval na něco jiného. V čem však film opravdu vyniká jsou hlášky, u kterých se člověk opravdu zasměje. A co je nejlepší, ty hlášky jsou rozmístěny krásně v průběhu celého filmu, takže se divák nenudí. Kdo to dělal? -Rembrandt -Kdo? -Rembrandt -Dej mi jeho adresu, dělej! -Je mrtvý. -Zemřel? Kdy? -Před třemi sty lety. ()

tomino28

Je to tak na hraně mezi 3* a 4*. Herecké obsazení potěší, herecké výkony rovněž, ale podobné story jsme už všichni viděli několikrát. Je to ale "made in Britain" a já si nemůžu pomoct, jednoduše dávám přednost britskému vkusnému humoru před všemi těmi cool americkými komediemi poslední doby. ()

lukas.barbuscak

Taká oddychová a úsmevná záležitosť na večer, pozitívne prekvapil Rupert Grint, rola mu sadla. Žiadne trápne a jednoduché vtípky. Mám rád britský humor. ()

unclejack

Výborný Nighy, výborná Emily Bluntová, výborný Rupert Grint.Všetci sú výborní - vyrovnaná trojka prináša skvelú zábavu bez obalu a zbytočných príkras a tak sa mi to páči. A že film na niektorých rovinách - zvlášť tých emociálnych - zlyháva? A že má naprt slovenský dabing? Neva, aj tak ide o trošku slabšiu štvorhviezdičkovú záležitosť. ()

kolly13

Asi jsem viděl jinou verzi než ostatní, ale tak slaboduché a nudné dílko jsem dlouho neviděl, přestože zastoupení, kvalita točby je dobrá. ()

zigy

Tenhle film je opravdu neřízená střela, protože na to koukáte trochu jako tele na vrata a nevíte, co od toho čekat, a to po celou dobu filmu - nic se v něm nebere moc vážně, i když jde o dost vážné věci...na začátku mi to přišlo jako zápor ("co to je za kravinu?") , ale na konci vlastně velký klad. Pokud nechápete, přečtěte si obsah. Odsýpá to, a je to docela vtipné. ()

Saxos

Kolik vážíte? Hlavní heslo Emily Blunt v roli Rose. Suchá černá komedie, která vystoupila z šedi obvyklých Anglo/France snímků. ()

moriero

Luxusní černá komedie, u které jsem se buď potutelně usmíval, nebo řáchal smíchy. Nic jiného. A to nemám rezervovaný britský humor vůbec rád. Ale tady ho prošpikovali americky nekorektním v tak dokonalém poměru, že jsem jen fascinovaně koukal. Tady i nevinná scéna s kamerou z tiché postranní uličky, kdy z úzkého úhlu vidíme prosvištět prostřílené červené autíčko - je prostě geniální. Vřele doporučuju. ()

Kozlowski8

Situace, kdy vyhlášený nájemný zabiják, pro "normální život" téměř nepoužitelný, propadne kouzlu ztřeštěné a svobodomslné zlodějky - jeho "klientky" a stane se jejím ochráncem, zákonitě přináší mnoho komických okamžiků. Když se věci chopí britský štáb a pojme ji s ironií, nadsázkou a místy až parodickou lehkostí, rolí zabijáka pověří božského Billa Nightyho a jeho zabijáckým (posléze ochranitelským) objektem krásnou, milou a úžasnou Emily Blunt, ke všemu se přidají krásně vyprofilované a vystylované postavy ve vedlejších úlohách (Eileen Atkins, Martin Freeman a další) a milá postava v podání Ruperta Grinta, je na světě produkt skvělé zábavy, protkané anglickým humorem. Skvělá práce. 90%. ()

notozjano

Taková průměrná spíše lehká komedie než krimi a už vůbec ne drama. Je to příběh o zabijákovi v letech, kterého jeho řemeslo už moc nebaví a tak se nechá okouzlit svým cílem a to se jeho nadřízeným moc nelíbí. Bohužel ta změna proběhne moc rychle a tím se film zlomí na druhou půli, než aby jemně přešel sladěný s příběhem, tak jak je to pro britský film typické. Nighy hraje zabijáka slušně, spíš mě tu fascinovaly jeho hodné oči, Bluntová klasický průměr a vidět Grinta mimo Bradavice bylo i fajn. Nejvíc mi ovšem utkvěla v hlavě postava Martina Freemana a jeho zabijácký až skoro sadistický úsměv. To je taková ta pomyslná třešnička na dortu a další důvod, proč tomu dám 4. ()

Horác

Obsazení úžasný, ona krásná a sexy. Jenže film jako celek mně přišel fakt nepovedenej. Takovej furt dokola slabej čajíček. Chybělo mi nějaký překvapení, vybočení. Škoda. ()

Rian_witcher

Bill Nighy i Emily Blunt slušné výkony, ale jinak film plný nesmyslů a humoru pomálo. Trochu to spíše připomíná styl francouzských komedií z 80 let 20 století. ()