Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

GeusX

Osvěžující akční komedie s typicky britským nadhledem a francouzskou noblesou, kterou se odlišuje od zabijáckých komedií zaoceánské produkce. První půlhodina filmu je vynikající a svižně utíká, a ačkoli se poté ubere na tempu, stále se jedná o nadprůměrnou zábavu, která stojí za shlédnutí. Slabších 80%. ()

bouncer

Vážně dobrý kousek z žánru britské komedie. Možná chvílemi až moc ztřeštěná, ale navozující skvělou náladu a výbuchy smíchu... a o tom to je. ()

Terva

Bankovky za udělanou práci jsou dobrý nápad. Půl teď a půl potom. Proč to vždycky chtějí takhle !!!...... Má to svižný začátek. Honičky, akce, střílení a někdy i dobré dialogy. Jako například tento DIALOG : ROSE (Emily Blunt) - Jeďte rychleji ! VICTOR MEINARD (Bill Nighy) - Nemůžu, teprve si na to auto zvykám. ROSE - To je nové ? VICTOR - Ano, mám ho od včerejška. Někdo ho nechal u pumpy i s klíčema, asi ho už nechtěl. ROSE - To je kradené ??!! VICTOR - Ano......... CITÁT - Neuvěřitelně nezodpovědné........ Mejdan okolo 75 minuty je skvělej. Hlavně růžová Sněhurka je boží. CITÁT - Kolik vážíte ?.......... Celkem sranda, jen z několika divnejma chvilkama. Například ta v koupelně. Ve filmu hrál Rupert Grint jako Tony. CITÁT - Neviděli jste kočku ?........ ()

Pink.Panther

Britové s Francouzi v zádech udělali jednu z nejlepších současných komedií. Ale nejásejme předčasně. Současné komediální status quo není nikterak vysoké. Toto je remake u nás prakticky neznámé francouzské komedie „Pohyblivý cíl“ z roku 1993 s dvojicí Jean Rochefort, Marie Trintignant v hl. rolích. Jedním z pozitiv je, že to např. není sci-fi. Nebo že to není apriori akční komedie – potom by se to jmenovalo: Řízená střela s plochou dráhou letu a v americké kinodistribuci: Tomahawk. Další pozitivum je Emílie Bluntová a celé britské osazenstvo i anglické exteriéry. Najdou se tam módní homovtípky, ale nemaskují heterosexuální podstatu filmu. Taky pozitivum. Francouzi dodali místy až absurdní humor. Není to šaškárna, je to trochu chaotické, ale zábavné a člověk se občas i zasměje. Co více dnes chtít? 75% Produkce: Magic Light Pictures ()

JohnCZ

Sympatická typicky britská komedie, kterou trošičku kazí nedomrlý závěr. Obsazení je super - sympatickej Bill Nighy, megasexy Emily Blunt a hodně vtipnej usměvavej zabiják v podání Martina Freemana. A nesmíme zapomenout na vykuleného Ruperta Grinta. Herecká sestava je to vskutku královská, humor krásně suchý, scénář nikterak objevný, ale i tak dost zábavný. Fajn oddychovka. ()

joehot

Z Billa Nighyho jsem byl zcela uchvácený, sám film vytahuje o dvě třídy výš. Emily Blunt nevadila, Rupert Everett skvělý (proč jen tenhle herec nehraje víc?), Rupert Grint není jen Potterův kamarád. To nejlepší je však anglický humor. ()

Padme_Anakin

Kouzelná komediální kokosárna. Kráska krade. Komisní kat konsternován. Koloušek koriguje kvér kontraproduktivně. Konverzace kreativně kvalitní. Kriminální kompilace krystalizuje krasojízdou. Katův kazisvět kočkou kvalitně končí kvíz. Koukání květnatě kvituji. ()

PauloZ

Nevídaně zábavné, osobité a skvěle potrhlé. Emily si musíte zamilovat, protože je tu neskutečně boží a i kvůli ní dávám plnou nálož. Pánové jí jen parádně sekundují. Scénáristicky a i svým humorným pojetím je to velmi své, i když ta hlavní linka není nic neviděného, ale v tomhle podání mě to bavilo sledovat každou minutku. Nejlepší britská věc za velmi dlouho a jedna z nejlepších krimi komedií vůbec. Přitom jsem o tom filmu donedávna nevěděl ani béleš. ()

hous.enka

Roztomilá britská komedie o kleptomance, která tak trochu dělá i do umění. Skvělé herecké obsazení (Blunt, Nighby a Grint) a celá řada skvělých scének (zrzkova muška, Rosiino nakupování a zejména pobyt ve Viktorovém domě a osud milé Sněhurky) zaručují, že se divák bude bavit od začátku až do konce. Nejvíc se mi asi líbila Emily Blunt (originální kostýmy) a Rupert Grint. Bill Nighy tomu všemu dodával staromilskou distingovanost a jako nerozlučná trojice byli zkrátka dokonalí. Snad jen těch mrtvých bylo na komedii poněkud hodně. ()

mad_ness

Mnoho Sherlock(ovaných) anglických dievčat si tento film pozrelo kvôli tomu, že tam hrá Martin. Ja som vďaka tomuto Martinovmu výkonu a jeho dokonalým umelým zubadlám začala pozerať Sherlocka. Tak to by sa asi patrilo poďakovať. Ďakujem. Komédia mi padla naozaj výborne, presne takto si Britský humor predstavujem. „Who did this?“ „Rembrandt.“ „Who?“ „Rembrandt.“ „Give me his address NOW!“ ()

Fabrinka

Wild Target sa zaradil k filmom, ktoré dokázali neskutočne prekvapiť. Úsmevný britský humor, trojica hercov,ktorí dokázali tento film oživiť.Celé mi to prišlo také ironické,až mi niekedy od prekvapenia a smiechu stekali slzy po tvári. Nemôžem nespomenúť Emily Blunt,ktorá je prosto tak nádherná,že aj keby bol tento film úplna shitovina, dokázala by som sa na ňu pozerať. Mňa to bavilo. ()

baribal

Emily Blunt krásná, Bill Nighy charismatický, Rupert Grint příjemně "neronovský" a škleb Martina Freemana. příjemná komedie ()

Krissty

Perfektní oddechovka... Bill, Rupert i Emily byli super, děj byl pro mě neokoukaný, většina scén nebezpečně vtipná! Náramně jsem se bavila a kdyby se mě někdo zeptal, proč dávám jen 4*, asi bych to nedokázala odůvodnit. Ráda se na Neřízenou střelu kouknu kdykoliv znovu! :)) ()

RasputincZ

Wild Target je průměrná, akční komedie s nádechem britského humoru. Bill Nighy vzal na své bedra celý film a je to rozhodně dobře, ale ani Rupert Grint není vůbec špatný a stejně jako v Lekci řízení i zde působí mnohem lépe, než-li jako Ron. U filmu jsem si chtěl odpočinout a to se mi dostalo, aniž bych musel znechuceně film vypnout a otočit se na druhou stranu postele, proto i přes vysoce předvídatelný děj a některé dost nepovedené automobilové honičky, zasloužené tři hvězdy. ()

Greg

“Excuse me, my name's Fabian, and I would like you to recommend to me someone who could paint something like this. Who did this? - Rembrandt. - Who? - Rembrandt. - Gimme his address. Now. - He's dead. - Dead? When? - Three hundred years ago.“ Velmi příjemné překvapení. I když je tento film doslova nabit skvělými hereckými jmény, čekal jsem od něho spíše oddechovou komedii. A ne tak promyšlenou krimikomedii, plnou černého humoru a absurdních situací. Režisér Jonathan Lynn měl k ruce velmi povedený scénář, ale povedlo se mu ho skloubit se excelentními hereckými výkony britských herců – famózní Billy Nighy (jak on to dělá, že vždycky hraje tak skvěle), lehce zmatený Rupert Grint (velký herecký talent), dvojice záporáků Rupert Everett a Martin Freeman a nakonec krásná a neméně dobře hrající Emily Blunt (docela jsem si jí poslední dobou oblíbil). Ti všichni dávají už tak vtipným situacím ještě něco navíc. Určitě to není film, u kterého se budete smát od začátku do konce, ale ani jednou jsem se nenudil, film má opravdu velký spád. Co bych filmu vytknul je hodně očekávaný konec, možná by neuškodilo, kdyby film skončil absurdněji, tak, že by to divák vůbec nečekal. Ale jinak výborný filmový zážitek. ()

MartinezZ

17.11.2010 ~ Britská akční krimi komedie značně přitažená za vlasy. Všechny postavy byly na hlavu a všechny mě něčím štvaly. Tak má mě komedie pobavit nebo nechat hloubat nad pitomostí postav? ~ Victor Maynard je samotářský starý mládenec, distingovaný angličan s vytříbenými způsoby, kterému samota už značně leze na mozek. Je to nájemný vrah a má další práci. Čas od času se zastaví za svoji matkou v pečovatelském domě. Té to dost pálí a hlavně je na svého syna hrdá. Zatím všechny práce udělal na výtečnou a bez chybičky, holt je po tatínkovi, také nájemném vrahovi. Synova další prácička ale s jeho reputací dosti zatočí. ~ Tou dobou v galerii jistá mladá dáma prodává padělaný obraz jistému bohatému mafiózo a po úspěšném prodeji se dělí s padělatelem, ze kterého spolupráci vymámila hlavně svým šarmem (a tělem). Když toto ale zjistí onen mafiózo, najme si právě Maynarda, aby to s ní skoncoval. Ten se snaží, ale stále mu to nevychází a navíc se mu začíná slečna líbit. Když už ale má dojít k akci, stane se z vraha Victora zachránce Victor, protože po krku zlodějce jdou i bodyguardi onoho mafióza, co si myslí, že práci dokážou dokončit i sami. Nu, nedokáží. Do přestřelky se omylem zaplete i jistý mladík válející se právě někde na parkovišti (Ron z Haryho Pottera) a trojka se vydává na únik před mafiózem i nově najatým assassinem. ~ 1) Nechápu, co na téhle ženštině Victor vidí. Furt ho jen shazuje a využívá jeho blbosti. * 2) To nemohli najít jinou herečku? Připadala mi celý film jak na drogách. * 3) Rupert Grin dostal roli postavy, která měla být vtipná (a budiž, i trochu byla), pro samotný děj ale poměrně zbytečná. * 4) Mafiózo je blb, že si stále nechával takového vola-bodyguarda * 5) Bodyguard je blbec neschopnej nevtipnej * 6) ... ~ Tahle komedie mě oslovila naprosto minimálně, protože všechno bylo natolik postavené na hlavu, že to až pozbývalo vtipu. Pár okamžiků se našlo, ale film to neutáhne, komedii tuplem. Škoda. ()