Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

jopal

Zo zaciatk skoro sci-fi, ale naslo sa aj vysvetlenie (aj ked trosku pritiahnute za vlasy), ale ako limonada to nebolo zle.01.2011 ()

Stuck

MOŘSKÉ panny mě vždy uchvacovaly a spojení s realitou nepůsobí zas tak špatně.. Romanticko rodinný film ()

pcarogers

Podívejte - tři, klidně tři a půl, prostě průměr až mírný nadprůměr - to je jedna věc. A ta druhá? Pokud máte rádi romantické filmy, tak až se někdy budete fakt nudit a budete chtít u něčeho hodně vypnout, určitě se na to podívejte. Je to fajn a já jsem jedno takové naprosto prázdné odpoledne měl a svůj účel to splnilo. Jedna věc mě ale hodně mrzela - Bachledu tam mohli ukázat víc, častěji a pěkněji:-). ()

vancho

Vydarené prelínanie fantazijnej roviny so skutočným životom je jednak veľmi poetické, jednak vytvára počas celého filmu napätie. Poetická rovina je zvýraznená krásnymi zábermi drsnej prírody. Ľudskú rovinu dáva filmu rybárova chorá dcéra. Colin Farrel presvedčivý v úlohe rybára, pričom jeho írsky akcent dodáva filmu realistický ráz. Rozhovory s farárom sú smutno-vtipné a originálne. Alicja Bachleda nežná, záhadná, žensky príťažlivá. Celkový pocit z filmu je príjemný. ()

Stranger#

Ondine je krásný a profesionálně natočený film s nádechem fantasy. Po 2 týdnech od shlédnutí jsem nezapomněl hudbu od Sigur Rós, do toho ladné pohyby kamery zachycující vše co bylo potřena a herecké výkony hlavních postav. Collin Farrel opět žil svou postavou, Alicja Bachleda měla neskutečné kouzlo a malá holčička Alison Barrry dodávala jiskru, aby děj filmu postupoval a nezněl hloupě. Nicméně od momentu kdy se vše objasnilo mě film dostal z mé nejistoty a tím to trochu zabrouzdalo do průměru, Lepší 4* ()

Abalzo

Musím uznat, že tento film se mi opravdu hodně líbil. Už dlouhou dobu jsem nenarazil na nějaký opravdu povedený romantický film, a tento je podle mě obojí. Možná jen to závěrečné rozuzlení mohlo zůstat trošku v oparu neurčita, ale jinak perfektní. Dobrý nápad spojit reálný a fantastický svět a vyzkoušet, kolik divák uvěří. Prostředí a hudba dodávají tu správnou atmosféru, herci hrají své role naprosto přesvědčivě. A musím uznat, že Alicja vypadá opravdu moc pěkně - taky bych si nechal líbit takový úlovek. :-) ()

bonovox

Netradičná love story z drsného írska. Škoda len, že záver bol až príliš urýchlený a narýchlo vyriešený. ()

ferrca

Celou dobu jsem věřila, že Ondine je opravdu Selkie a náramně se mi ta představa líbila, protože do našeho realistického světa (podtrženo alkoholikem Syracusem) vstoupila mystická bytost opředená pohádkovým vyprávěním. Všechno do sebe krásně zapadalo a skoro bych věřila, že Selkie umí plnit přání...Škoda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo...Já radši pohádky, závěr plný zbraní a zatýkání se mi ale vůbec nelíbil. Ještě musím podotknout, že Farrell mě překvapil svým hláskem a upřímně mi bylo líto Alicji, protože při těch scénách ve vodě jí musela být sakra zima! :) ()

Arawis

Film byl povedený, měl podmanivou atmosféru, ale přesto je mi něčeho nějak líto. Já mám totiž ráda pohádky, víte? ()

kikin01

Velmi krásné prostředí, ve kterém se tento skvostík odehrával. Racci mi po celou dobu nádherně zněly do uší a nebýt toho konce, byl bych v té pohádce po celý čas.... ()

WoodoX

Krásny, jemný film s nečakaným záverom. Kto by to do takej drámy aj povedal, že sa môže na koniec všetko zvrtnúť od pôvodnej koncepcie. Colin Farrell bol parádny, Alicja tiež vyzerala sympaticky až krásne, sťa ozajstná morská panna. Plus hudba bola veľmi vhodne a starostlivo vybraná. ()

Keytt

Pohádka o tom, jak rybář ke štěstí přišel, kde nechybí ani šťastný konec. Trošku klišé, ale na mě to zabralo. Krásná Alicja Bachleda jako „mořská panna“, nádherná irská příroda, sympaťák Farell…co dodat? Snad jen a žili spolu šťastně až do smrti. 80%. ()

jessic

Film, který lavíruje mezi pohádkou a realistickou sociální romancí. Pomalu vyprávěný baladický příběh vztahu rybáře, tajemné cizinky a nemocného dítěte, které vidí v cizince pohádkovou vodní vílu, má pochmurnou atmosféru irského přístavu, krásnou kameru i hudbu. Přesto mě nestrhl. Nejprve naladil na tajemnou pohádkovou atmosféru, kterou ovšem v půlce vyměnil za sociální drama s kriminální zápletkou, která snovost celého příběhu úplně pohřbila. Objevem pro mě byla hudba isladských Sigur Rós, za tu děkuji. ()

Merenre

Pěkný pohádkový příběh z prostředí, do kterého prostě dokonale patří, tedy do věčně podmračeného a drsného irského venkova. Škoda toho konce, který přinesl zbytečně moc profánních odpovědí a taky ty dialogy byly místy jako z jiné planety. Ale Farrellův bývalý santusák je sympatický, hlavní hrdinka má v mokrých hadrech sice pěkné bradavky, ale jinak toho moc nepředvede. Váhám mezi třemi a čtyřmi, ale mám ten film přece jen docela rád. ()

nikinikiniki

Jestli chcete shlédnout film o ničem - Ondine je ideální. Dlouho jsem tak nudný film neviděla. Začátek filmu dobrý, poté se to zhoršovalo a ten konec jsem musela přeskákat, což se mi stává u málokterých filmů. Většinu se snažím dodívat, tohle se nedalo, fakt ne! Jo a ta malá otravná pinda, chytrá jak rádio, mě neskutečně štvala a vytáčela!! :/ Uff.. 2 hvězdy jen ze slitování... pěkná příroda, toť vše. Nechápu, jak tenhle film může být červený. ()

blekekeke

Tenhle film si pět hvězd zaslouží. Přesně film, kdy rybář je rybářem. Včetně toho chlastu, drsného vlhkého života. Mořská víla je vílou. Plachá, milující vodu a nádherná ;) Dcerka dcerkou. Co vidí ve všem pohádkové bytosti ... a příběh je prostě pohádkový. Kdo má srdce na pravém místě, tenhle příběh pochopí ;) ()

Kozlowski8

Hezká a originální romance o rybáři, který vytáhne z moře krásnou vodní vílu... Oceňuji originální příběh, skvělé (a krásné) herce a především kouzelnou atmosféru a stejně kouzelnou a působivou hudbu. 75 %. ()