Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

Ernie_13

Velmi prijemna oddychovka vhodna na nedelny vecer. Herecky dobre obsadene, jedine co urcite mnohych sklamalo bol nekompromisne urcity koniec. Myslim, ze by bolo krajsie keby koniec zostal trocha otvoreny, aby divakova fantazia bezala aj po titulkoch. ()

MarsVl

Celkem pěkný snímek stojící v podstatě na výkonu Farrella, ostatní herci nejsou špatní ale film by neukočírovali. Příběh byl zajímavý, chvíli jsem si myslel, že opravdu je to tak, jak mi nutili celý film, konec happyend...... začátek: Kdysi dávno ... konec: ... a žili šťastně, až do smrti. 3* ()

nmarca

Vskutku romantický film, jen tak romantický, jak se dnes dá natočit... Byl by však o něco kouzelnější, kdyby Ondine nepřišla o své tajemství. I tak na mě působil jako melancholické pohlazení po duši. Od Neila Jordana je také možná poctou irské krajině, drsnému, mystickému pobřeží s rybáři, kteří pod slupkou alkoholika ukrývají citlivou duši, a s chápavými faráři suplujícími psychoterapeuta. A také s krásnou hudbou Sigur Rós, která - ač pochází z jiného drsného ostrova - k příběhu tak dobře ladila. ()

mark9th

Nie je nad stastne konce! A tento ho mal :). Krasna hudba, pekne prepleteny fantasy pribeh s realitou a krasna 'Ondine'. Hoci nie som fanusik do filmov, kde podstatnu cast scenerie tvori more, tento mi sadol a to doslova.Dakujem za Ondine. ()

drtickaa

Nádherné írske scenérie, efektná a vnímavá kamera, dokonalé rúško tajomstva, ktoré sa šikovne prepletá s realitou, podmaniví Sigor Ros a k tomu po všetkých stránkach krásni hlavní predstavitelia. Takto by mala vyzerať rozprávka pre dospelých 21. storočia (myslené bez akýchkoľvek dvojzmyslov). 90% ()

Horxus

Překvapivě se mi to líbilo. Normálně nesnáším romantické filmy, ale tenhle vlastně nebyl ten klasický o milostném trojúhelníku, nebo o neopětované lásce. Atmosféra byla vynikající, irská příroda nádherná, Colin Farrel i s dlouhými mastnými vlasy jako vždy kus, a Alison Barry celkem dobře hraje. Jen si myslím, že by neuškodilo, kdyby nás scénárista nechal v takovém tom nevědomí jak to vlastně všechno bylo, ten konec se podle mě k filmu tohoto tipu moc nehodil. Ale nicméně jsem po jeho shlédnutí byla spokojená, a proto 4* ()

Maica

Zajímavé a zajímavější (nepovedený pokus o "hlášku z filmu"). Skutečně mě ten film zaujal. Líbila se mi atmosféra i krásný irský přízvuk a jemná hudba. Nejlepší postavou je jednoznačně Annie :-). Taky se mi líbilo jakési tajemno po celou dobu filmu, ukončení mě (bohužel) nepřekvapilo - sledování filmů s prorockou sestrou je někdy trochu nuda :-D - ale do filmu se hodilo. Skoro bych dala 4*, to by se ale Alicja Bachelda nesměla půl filmu promenádovat a pózovat jak pochybná modelka. ()

Tominni

Kdysi dávno.......Neil Jordan se pohybuje na hraně pohádky a reality. Je to mořská víla? Nebo není? Dějí se zázraky? Rozluštění je nakonec návratem do reality, škoda. ()

gicous

Přišla z moře, krásná a tajemná, jako samotné irské pobřeží, kde ji vyplavil osud. Přinesla štěstí, lásku a naději do života chudého rybáře a jeho dcery. Pohádkový příběh vyprávěn pozvolným tempem bez vyjímečných momentů nebo chvil, co by stály za zapamatování. Závěr beru jako ránu pod pas. V souladu se zbytkem filmu, bych raději volil smutný konec, třeba i pohadkový, v němž by krásná Alicja Bachleda odplula na širé moře, z něhož na začátku vzešla. 4/10 ()

ostravak30

Hodně zvláštní pohádka pro dospělé. Pohádka, která pohádkově začíná, ale už nekončí. Pohádka, ve které nás příběh dlouho přesvědčuje, že pohádkou je a pak jako když utne, začíná tvrdá realita. Z Ondine tak zůstala jen kvalitní hudba a docela slušné herecké výkony. Scénář je ale silně slabý a film se dlouho točí v kruhu. Chvílemi to dokonce vypadá, že v bludném. Když z něj konečně vypadne, divák marně čeká na rozuzlení. Nepřijde. Přijde jen vysvětlení na které čekáme přes devadesát minut. Osmdesát minut se příběh odehrává jako v pěkném snu, leč stále ve snu. Snu, který jako sen je docela pěkný. Jako film nestojí za mnoho. Po řadě dlouhých minut a bezduchých dialogů už začíná nudit. Možná, kdyby se alespoň hlavní hrdinka svlékla nebo jsme viděli milostnou scénu či by se z ní vyklubala tajná agentka, která má celý ostrov vystřílet pro americkou vládu...zkrátka cokoli, u čeho by usínající divák vzhlédl a řekl by si: „Konečně se něco děje." Ale divák čeká marně. Neděje se nic. Dítě na vozíku má vše zmírnit a zjemnit, možná přivést k dojetí, ale ani tady se nedočkáme úspěchu. Dojemné scény a životní moudra nepřicházejí. A tak zůstala jen ta mořská panna, dívka z moře, která už rozhodně není panna a rozhodně není tak nevinná, jak se zdá. A rybář, který o téhle dívce stále tajně sní. Na skoro sto minutový film je to žalostně málo. ()

Goodmen

Nádherná pohádka podbarvená nádhernou hudbou, která velmi pozvolna plyne, ale v závěrečných minutách film začně trochu pokulhávat = ve výsledku jde, ale o velmi příjemný film. ()

Babulik

Príjemne pozerateľná "zlátaninka" na dobrú noc. Slušné tri hviezdičky plus jedna za Alison Barry, ktorá prekvapivo zdatne sekunduje "dospelákom"... ()

Bobofon

Není tomu co vytknout, a přesto mi do úplného nadšení něco chybí. Alicija Bachleda je zajímavá a krásná, Farrell standardně výborný, film má atmosféru a napětí, ale není tam pro mě něco nepojmenovatelného, co by z Ondine udělalo skvost. ()

Blazis34

Ondine se ze začátku jeví jako velké fantasy. Postupem času na tomto tématu ubírá a směřuje více k realitě. To se mi na tomto filmu od Neila Jordana líbí. Colin Farrell ukázal svůj herecký úm, zahrát opravdu cokoliv a tajemná mexičanka Alicja Bachleda zahrála svoji roli také opravdu znamenitě a uvěřitelně. Líbil se mi také nepředvídatelný děj, který byl až do konce napínavý a v závěru rozluštěn. Toto netradiční dílo chválím a dávám 75% - čtyři hvězdičky. ()

p.i.t.b.u.l

Něco mezi 3* a 4*. Nakonec jsem se rozhodl pro větší ohodnocení a to ze dvou důvodů. Jednak se mně to v celku líbilo, děj hezky a rychle utíkal a za druhé, k tomu byla skvělá hudba, která filmu dodala potřebnou atmosféru. Je pravda, že druhá polovina filmu a konec by mohl být o trochu propracovanější, ale i tak k němu nemám moc námitek. Co se týče postav i zde jsem byl příjemně překvapený hereckým obsazením. Myslím si, že se zde zrodila další hvězdná herečka v podání Alicji Bachleda. Pro mně další povedený snímek s nádechem romantiky a s trochou tajemné fantasie. Abych to jen nechválil pro mně to je film na jedno či dvě podívání, ale i tak rozhodně stojí za to. ()