Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

hansel97

Napínavé a místy nadupané rodinné drama, které strádá po psychické a emociální stránce. Škoda, že Diane je tam tak málo. ()

claudel

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, zvláště pokud někomu neprávem obžalují a uvězní manželku, není se čemu divit, že se chytne každé myšlenky, každého plánu, byť by byl sebešílenější a seberiskantnější. Zpočátku film šokuje náhlými zvraty, postupně zvolňuje a finále běží opět ve zběsilém a velmi napínavém tempu. Málokdy jdu do kina na film, o němž vlastně nic nevím, ale tentokrát se to opravdu vyplatilo. ()

Morholt

Julienova manželka je neprávem obviněna a usvědčena z vraždy a poté je odsouzena na 20 let. Julien, jist si nevinou scé ženy se rozhodne jí z vězení dostat. Vše si pečlivě promyslí a naplánuje a když uzraje pravý čas, vyrazí do akce. Francouzi opět potvrdili, že kriminálky umí. Neobtěžují se žádnou rozředěnou omáčkou, ale jdou zkrátka na věc. Nebyl tu snad jediný záběr, který by přímo nesouvisel se záměrem hlavního hrdiny, kterého výborně ztvárnil pro mě neznámý Vincent Lindon. Diane Kruger mu pak zdatně sekundovala, ačkoliv její role zde byla spíše vedlejší. Hodnotně strávená hodinka a půl. 85% ()

Kimon

Sice poněkud nepravděpodobný příběh, ale poutavý a napínavý. Nepravděpodobný v mnohých detailech. Může být člověk neprávem obviněn, aniž by se podrobně vyšetřil případ a nehledal skutečný viník? Jako by pravděpodobnost skutečného viníka ani neexistovala, jako by se jednalo o příběh odkudsi z totalitního území, kde právo neznamená nic. Myslíte, že by se tohle mohlo stát ve vyspělém právním evropském státě? Já vlastně ani nevím, pravda je, že i v některých "demokratických" zemích, a nemusíme chodit daleko, je právo občana také podupáváno. No, ale k rozběhnutí filmového krimipříběhu to asi stačí. Prostě bylo potřeba navodit dojem neprávem obviněné osoby, tak každá myšlenka, byť nepravděpodobná je dobrá. Je možné, aby člověk, povoláním učitel, byl schopen připravit sám, bez jakékoliv podpory lidí znalých kriminální posvětí scénář vedoucí ke svobodě? Zbaštil jsem to jen proto, že jsem se chtěl pobavit. A to se také stalo. ()

BoPo

Reálne podaný príbeh o tom, čoho je človek schopný keď je zúfalý. Po dlhej dobe opäť francúzsky film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

MikaelSVK

Rovnako ako slávnejší remake, tak ani tento film ma nesklamal. Škoda trocha nevýrazných a neznámych hercov, ale tieto moje 4**** tomuto filmu nik nevezme... ()

Ouwen

Přiznám se velké zklamání, děj vypadal slibně a napínavě, ale něco mě ktomu chybělo. Lepší je souvisejcí film s Russellem, ale tohle je moc nudný. Upřímě čekal jsem víc. ()

Hoyt

Zcela průměrné kriminální drama s dobrým námětem ale slabším scénářem. Dva hlavní představitelé se k sobě moc nehodili, hlavně po věkové stránce. Že má Nevinná lépe hodnocený americký remake jsem zjistil až po zhlédnutí tohoto filmu ale po tomhle se na něj už nechystám. Velmi slabé 3*. ()

Torision

Z americkýho remaku jsem byl unešenej, tak jsem chtěl zkouknout i tuhle původní francouzskou verzi. Ty filmy jsou si v mohém podobné, jsou stejně temně natočené, mají stejné tempo, napínavost a i Pour elle byla radost sledovat. Nicméně americká verze je výrazně nadupanější a franouzská prozrazuje pointu hned na začátku, takže jednoznačně nejdíve doporučuju zkouknout verzi s Russellem Crowem, nicméně i tohle byla výborná podívaná a pět hvězd zaslouží tak i tak. ()

yakoob

Jedna hvězda za neamerický film, druhá hvězda za napětí, a dvě hvězdy za soundtrack...Na francouze moc hezké... ()

FFilipCZ

Zde nastává menší problém...a tím problémem je, že dříve než Nevinnou jsem viděl její "mladší dvojče" jménem Tři dny ke svobodě. A vzhledem k tomu, že Tři dny ke svobodě jsou jak přes kopírák (místy jsem se divil jak moc), tak už jsem si to prostě tolik neužil. Mnohdy jsem si připadal, jako bych se díval na ten novější snímek. Totožné texty, totožná zápletka, dialogy, vše. Myslím, že kdybych Nevinnou viděl jako první, asi bych ještě jednu hvězdu přihodil, to však nemění nic na tom, že Tři dny ke svobodě jsou bezpochyby kvalitnější, nápaditější a lépe zpracované. + Vincentovi Lindonovi jsem vůbec nevěřil jeho roli, nehodí se mi do role takového drsňáka, který by takových věcí byl schopný. ()

JimWayne

K tomuto filmu som sa dostal až po Haggisovej verzii a asi aj preto bolo moje očakávanie vysoké.Paul Haggis síce postupoval podľa totožného scenáru s malými zmenami ale jeho podanie bolo nesmierne napínavé od prvej sekundy až po poslednú.Francúzska verzia ma vôbec nedostala natoľko ako práve verzia v ktorej hral Russel Crowe a Elizabeth Banks.Napätie tu bolo skôr minimálne,plánovanie akcie priemerné a záverečná záchrana až dosť jednoduchá a rýchla. ()

MartinezZ

Kvalitu filmu dost shazoval fakt, že jsem díky dříve viděnému americkému remakeu věděl o co jde, jak se to provede a jak to bude končit, pravda tedy, nechal jsem se tím ovlivnit. To nic ale nemění na skutečnosti, že je tenhle snímek nějak podivně vyprávěn, Amíci si s tím o dva roky později pohráli více a rozvedli děj o dost podrobněji. Tenhle originál mi tak přijde spíše jako sestřih o dva roky pozdější reinkarnace. Vše je popisováno rychle, nepřehledně, věci se dějí nelogicky jednoduše. Navíc nevím, jestli byl vhodný výběr Vincenta Lindona. Zahrál dobře, ale ten obličej, ten mě donutil se smát, když mu bývalý úprkář z vězení popisoval, co je nutné při útěku udělat a doporučoval doslova "Potřebujete být nenápadný, schovaný v davu" - s takovým ksichtem těžko. ~~~ Dle komentářů a diskuzi k Next Three Days jsem tedy čekal od francouzského originálu mnohem víc. ()

Freemind

Ale jo - přes počáteční nedůvěru mě film nakonec dostal na svou stranu. Výtečně obsazené, poutavé drama o manželi, který se rozhodne obětovat vše, aby dostal svou milovanou ženu z vězení. Mám pár výtek - dokážu si představit mnohem lepší gradaci napětí a naopak - logičtější a plynulejší zborcení hodnot zoufalého učitele, ke konci si už děj začal trochu šlapat na jazyk a samotný závěr trochu banálně vyšuměl do prázdna. Je to ale určitě jeden ze zajímavějších akčních filmu, které jsem v poslední době viděl. A na čtyřku to nemá, protože jsem v poslední době viděl spoustu starých thrillerů a nastavil jsem si laťku o něco výš. Tak. ()

Bat55

Neočakával som od tohto francúzskeho filmu veľa a dostal som peknú porciu napätia a dobrých hereckých výkonov. /75%/ ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (více)