Poslední vládce větru

Posledný vládca vetra

Avatar: Posledný vládca vetra

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

Asi budu v očích ostatních za kulturní Barbaru, ale nemůžu si pomoct. Mně se tenhle film celkově opravdu líbil! Sice jsem byla nemile překvapena obsazením upíra, který dle mého skromného názoru moc hrát neumí a mile překvapena obsazením milionáře z chatrče, který svého padoucha naopak hrál velmi dobře. V té roli jde poznat, že černý pásek v taekwoondu nedostal zadarmo, kopy, bloky, údery, seky ovládá více než slušně. Při sledování jsem se usmívala pod fousky jak je ten fantasy námět příjemný a osvěžující. Akorát se mi zdá, že to bylo natočeno tak trochu neprofesionálně, cítím tam hodně nevyužitý potenciál ... Za mě 3,5* se zavřenýma očima a se zatnutými palci na nohou.(28.1.2014)

Tak hrozně rád bych tomuhle filmu chtěl dát víc hvězdiček, tak rád bych řekl, Shylamalane, ještěs mne nikdy nezklamal, ale tady... Chci ublížit producentovi, který rozhodl z filmu vystříhat půl hodiny materiálů, což je nechutně znát... Obzvlášť na zběsilém střihu typu _" jdeme! blik jsme tam! _". Taková škoda, taková promarněná šance! Film je totiž jinak pozoruhodně dobrý, skvělé scenérie, nádherné, plynulé (!) bojové scény, ale ten chybějící materiál... Ty producentská zrůdo ze studia, dej nám tu půlhodinu! Přesto pro mne lepší než předloha, ideální rodinná fantasy s pár bídnejma hereckejma výkonama(21.2.2013)

Naštěstí jsem neznalý předlohy, ale když už nic, tak mě na ní Poslední vládce nalákal. Je to lepší jak Stalo se a je to rozhodně lepší jak Žena ve vodě. Radši tuhle fantasy blbost, na kterou se rád v nudném odpoledni kouknu (už třeba jenom kvůli těm hloupočkým a pěknoučkým herečkám) než na rádobypřemoudřelé Stalo se, které se mi námětově trefilo do vkusu 100%, ale to bylo tak všechno. Každopádně další film se superhrdiny už prosím né!!(16.8.2010)

Není to nejhorší. Je to trošku dětský a ostatní by od Shyamalana takový film nečekali ale prostě to zase tak špatný není. M. Night Shyamalan to prostě odsral s plnou polní. Tímhle filmem taky ale ukázal, že filmy netočí pro krásu, ale protože ho baví. Mrzí mě, že tu svojí trilogii nedotočí, zasloužila by si pokračování. Hudba je totiž perfektní a příběh taky není nejhorší. Lidi jsou občas hrozný svině a občas se jim srazit nějaký film prostě povede...Škoda.(28.11.2010)

• Hellboy

Už velmi dlouho jsem neviděl film, který by ve mně vzbuzoval tolik odporu, jako Poslední vládce větru. Na tomto "veledíle" není snad nic, co bych mohl pochválit. Atmosféru to nemá, dialogy jsou bez přehánění strašlivé, akce je špatně natočená, režie je neviditelná (v tom špatném smyslu slova), herci jsou nepřesvědčiví a příšerný dabing filmu ubírá poslední zbytky koukatelnosti a posílá ho bezpečně do vod odpadu! Shyamalan zřejmě vyčerpal své vlastní nápady a kdekdo - i já - očekával, že adaptování cizí látky mu prospěje. Ukázalo se ale, že to je asi ta nejhorší věc, co se mu kdy přihodila. Ostatně zpracovávat anime je vždycky o držku. A právě to, že jde o adaptaci "anime" (amerického anime), je největším problémem. Protože věci, které fungují v kreslené podobě, naprosto tragicky nefungují na plátně. Poetika anime se vytratila.(13.8.2010)