Poslední vládce větru

Avatar: Posledný vládca vetra

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

• paascha

Kdysi natočil Night Šestý smysl a Vesnici, jenže to už je dávno. Od té doby točí jen kraviny, čím dál větší a čím dál hůř. Ta nejnovější je plná trapného pseudo kungfu, jakési přiblblé mytologie, opravdu špatné filmařiny a vůbec. Velké zklamání(1.10.2010)

Ale jo, těším se na pokračování... ^^ Nečekaně se mi to docela líbilo. Je mi jasný, kde to může drhnout a je mi jasný, jak to asi vypadá v seriálu, a tak nějak, protože je mi to jasný, se mi to líbí, protože si prostě ten neukázanej zbytek domyslím. To je jedno, co tím chtěl básník říct. Divnej komentář. Prostě to má něco do sebe. Lepší 3*. Ale chci pokračování... :-D(17.7.2010)

• xxmartinxx

Naprostý Shyamalanův pád. I za ty dvě hvězdy bych měl pocit přeceňování. Nudný, nezáživný a tuctový příběh naprosto bez čehokoli... Děsivý neúspěch.(11.7.2010)

• Psema

Děsivá prohra a poslední hřebík (alespoň doufejme) do Shyamalanovy umělecké rakve. Těžko říct, co je horší. Jestli obrovský rozpočtový tunel, v němž se v podobě tří větších kulis a jednoho lesa ztratilo 150 milionů, zmatení herci, kteří nemají šajna, co hrají za postavy, anebo scenáristický hnůj, v němž se Shyamalan začne topit cerka po minutě a půl. Je napováženou, že film, jenž je od začátku do konce narvaný expozičními žvásty (byť oproti geniální předloze stále smutně ořezanými), nezvládá na ploše 90 minut vykreslit motivace, představit fikční svět a už vůbec ne stvořit postavy, k nimž divák přimkne a prožije dobrodužství s nimi. Poslední vládce větru je přes hromadu řečí nebývale prázdný, v honbě za "strhujícím" tempem myšlenkově zcela nesrozumitelný a svou snahou o rozjetí velkolepé trilogie rovněž i k neuvěření směšný. Ale co čekat od filmu, jenž do předních pozic v závěrečných titulcích strčí účetní zodpovědnou za výplatní pásky.(13.8.2010)

• Renton

Scénář: M. Night Shyamalan .. Oheň, voda, lejno, země, vzduch, kamera.(21.10.2010)

• - První verze scénáře obsahovala všech 20 epizod první série seriálu. Celková délka filmu tak narostla na sedm hodin. (HellFire)

• - Pohyb ohňa vo filme bol čiastočne navrhnutý na základe filmu Harry Potter: Polovičný princ (2009). (Greenpeacak)

• - První film M. Nighta Shyamalana, ke kterému si nenapsal scénář z vlastní hlavy. (HellFire)