Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

krivkin

tak jsem slyšel, že to měla být pohádka - a něco na tom je; film na mě zapůsobil asi jako v dětství Nekonečný příběh - akorát samozřejmě poznamenaný Hvězdnými válkami, Pánem prstenů apod. byl to navíc můj první film v 3D - ačkoliv moc nechápu proč) - dávám 4*, nic jsem od toho nečekal, prostě jsem si to chtěl užít - a pak se skutečně zabral do příběhu a sledoval až do konce; pravda, místy je to takové zhuštěné, ale lepší než přepálené a natahované skoronic ()

blahblah12 odpad!

Můj Bože, můj Bože, můj Bože....Já ani vlastně nevím o co v tom filmu šlo. Jenom nějakej japonec se tam furt točil a jinak? Myslím, že hodně odkoukali od bojového umění a udělali z toho jako že čarujou vodu,oheň atd. To si nemohi vymyslet něco svého? Stejně jak s tím Avatarem, ještě se ta jejich země mohla jmenovat Pandora ne? Už když ten film začal hned sem věděla co tomu dám. Vlastně ani nevím proč sem na to šla. ()

IZFNP

Asi mi ušlo, prečo tak nízke hodnotenia všade okolo :D Možno nie som tak kritická vďaka neznalosti kreslenej predlohy, ale pre mňa to bol jeden z tých dobrých filmov leta a na nasledujúce časti sa teším. Krásne prostredie, súboje, tie 'živlové' choreografie žerem, soundtrack z dieľne J.N.Howarda nemal chybu a charaktery mi prišli celkom zvládnuté (minimálne sa nikto nechoval nelogicky a i napriek množstvu postáv ste vždy vedeli o koho ide a prečo sa dotyčný chová oným spôsobom). Skrátka môj šálok kávy. ()

situs

Film nápadně připomíná pohádku z produkce Universal Channel (Hallmark), čímž pádem vzhledem ke jménu režiséra a rozpočtu samozřejmě zklamání. Pohádkové klišé od začátku do konce. Nicméně koukatelné klišé. Jako dětská fantasy věkové kategorie 8-12 let svůj účel ale splňuje. ()

Goodmen

Další hřebíček do Shyovi rakve. Naprosto nezajímavý snímek, který by spíše potřeboval delší stopáž na prokreslení mytologie tohoto světa. Má sice výbornou hudbu a triky místy celkem ujdou, ale celé je to nehorázně stupidní. Plno debilních dialogů a brutálně příšerných hereckých výkonů, které se jen tak nevidí. Rozhodně nejhorší film roku. ()

miistr

Tady u mě vládne celkem spokojenost. Jenom bych měl výtku k závěru, kdy jsem si tak nějak myslel, že se to ukončí a ne, že se nechají tak nepokrytě otevřené dveře pro další díl. Co se týče efektů tak ty jsou dobré jen někteří herci jaksi trošku moc přehrávají, že jsem jim na to neskočil i když film nechal ve mě velmi pozitivní dojem. ()

Saros

Tak tenhle film mi připomněl dort pejska a kočičky. Trošku odevšad. Hodíme sem pár máchačů rukou ala kung-fu k nim hodíme zápletku o mocném vůdci, sjednotili všech, okořeníme pár poslabšími kouzly a ozdobíme několika záběry horských chrámů a polárních plání. To celé nakonec vyjde nedopečené jako příběh bez konce slibující(aspoň dvě) pokračování. Prostě totálně nevyužitá místa, kde se mohli všichni přítomní pořádně vyřádit… ()

EVIM

Asi Shyamalanovi rozumím. Tenhle příběh chtěl a taky to tak i pojal spíše jako pohádku a tak ji i jako pohádku natočil( podobně jako Žena ve vodě). Což mně osobně nijak nevadí. Bohužel po trilogiii Pán prstenů jakýkoliv film, tím spíše tento, ve srovnání absolutně propadá, neboť fanoušek fantasy je hodně rozmlsaný a samozřejmě i náročný. ()

jjimmy

Pre mňa osobne to bol kľudný zážitok, ak by bolo pokračovanie pozrel by som ho. rozprávka, ktorá je však zadupaná pod čiernu zem aj keď neviem prečo.. nie je to až tak neznesiteľné ako každý vraví... nemám proti vkusu a osobnému cíteniu ostatných užívateľov nič, ale nemám rád ak niekto dá hodnotenie len preto aby sa niekomu druhému zapáčil a dostal pár bodov navyše, práve preto dávam tomu filmu hviezd 5 aby každý vedel, že ja sa riadim len sebou a nie niekym iným... ináč sú to 3 pohodové hviezdy :) ()

Unterschleif

Scenár je slabučký asi tak ako herci. Rozpočet sa mi zdá zbytočne vysoký lebo za celý čas sa nič poriadne neudeje a v momente kedy sa zdá, že by sa mohlo stať niečo veľkolepé skončí to skôr ako to začne. Nevidel som pôvodný seriál ale snáď je lepší ako toto. ()

Shley

Od Posledního vládce větru jsem očekával mnohem více, bohužel M. Night Shyamalan udělal z potencionálně dobrého filmu naprostý propadák. Snažil se tam vnést vlastní nápady, které to pokazily a navíc to bylo nudné a neskutečně špatně zahrané. Pokud vás námět zaujat, tak raději shlédněte originální seriál, ten je mnohem lepší. ()

Dave_ff

S odstupem času jsem musel své hodnocení ještě snížit, tento film totiž patří mezi to "nejhorší," co jsem v poslední době viděl. ()

yazik

Přiznám se, že už od začátku mě kýčovité dialogy odrazovaly, děj je taky relativně jednoduchý, herecké výkony podprůměrné, ale na druhou stranu efekty, nápad a choreografie jednotlivých pohybů a soubojů mě učarovaly. Nádherně stvořený svět s výborným hudebním doprovodem. Celkově mi to přijde jako pohádka pro děti ve věkové kategorii 10 let +- a taky tak to i hodnotím. Určitě bych uvítal přepracování pro starší věkovou kategorii s podrobnějším detailem celého světa. Tenhle svět a příběh má rozhodně na víc, ale i přesto se jedná o krásnou podívanou a výtečně jsem se u filmu bavil. ()

route60

Narvat zářivku někomu do hlavy může napadnout jen Shyamalana na odpad to není ale pro příště by si měl panáček dávat pozor dvojnásob jde to sním z kopce. ()

nikkittka

Poslední vládce větru to schytává ze všech stran a pravděpodobně si to i zaslouží.Já na něj šla s vědomím,že naprosté většině lidí se ten film nelíbí.A ačkoliv jde v mnoha směrecjh vyloženě špatný až směšný,ale když to srovnám se talo se,které bylo špatné a směšné celou dobu,můžu říct,že Shyamalan je sice jen stínem svého někdejšího já,ale pořád v něm vězí cosi,kvůli čemu nemůžu tenhle film úplně odstřelit.Ta zajímavá atmosféra a náznaky nápaditosti tam zkrátka jsou,ne že ne.Ve výsledku mi film nijak neublížil,což je rozhodně víc,než jsem od něj čekala. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011