Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

xxlch

Něco mezi nekonečným příběhem,mortal combatem a želváckýma ninjama.Rozhodně tendle filmík není žádný odpad,leč podle hodnocení koukám, že divák nechal emoce plout stejně,jako vodu.Už se těším na dvojku a další dávku solidních efektů. ()

Kellerman

Tak strašné jak jsem se po prvních komentářích obával to není,ale stejně,špatné je to dost.Hlavně tedy absolutně nezvládnuté z režisérovy strany.Shyamalan snad úplně zapomněl,jak se mají vést herci,jak za sebe komponovat scény,jak vyprávět příběh.Poslední vládce větru měl skutečně velký potenciál,který ale nebyl využitý ani ze čtvrtiny.Z několika scén dýchá zajímavá atmosféra,triky jsou výtečné a Dev Patel zahrál dle mého výtečně,jeho Zuko je jedna z mála světlých stránek filmu,ale film trpí některými tak zásadními nedostatky,které prostě nelze přehlédnout.Je to každopádně škoda,protože to mohla být bomba. ()

Joe16210

Dobrý film, skvělý nápad, námět a celkově ten svět je úžasný. Živly proti sobě, to je to pravé ořechové. Páté hvězdičky se možná dočká pokračování, pokud mě ještě víc překvapí. ;-) ()

krydy

za trošku dobrý efekty, jinak ODPAD. bojová scéna co by mohla být dobrou řežbou je zničena tím, že nějakým tancem se vyvolá element, no ty ()

situs

Film nápadně připomíná pohádku z produkce Universal Channel (Hallmark), čímž pádem vzhledem ke jménu režiséra a rozpočtu samozřejmě zklamání. Pohádkové klišé od začátku do konce. Nicméně koukatelné klišé. Jako dětská fantasy věkové kategorie 8-12 let svůj účel ale splňuje. ()

RobbieM@N

Pro mladší ročníky to může být velice poutavý film. Shyamalan, jakkoli se režisérsky vyčerpal, je totiž stále velice dobrý vypravěč a Poslední vládce větru není typický hollywoodský blockbuster, je značně ovlivněn buddhismem a právě proto bude u mladších diváku přijmut s větší otevřenosti a předsudky. ()

MrMir

Shyamalane, shyamalane...tak bezduchou přehlídku baletních čísel, navíc ukončenou v tom nejlepším (otevřenými dvířky pro druhý díl, který vzhledem k tržbám asi nepříjde) sis mohl odpustit. Akce je přímo příšerná - nepřehledná, dětinská a strašně laciná, herci toporní až běda a nájezdníci z ohnivého národu by si mohli podat ruce z piráty z Vodního světa... Prostě strašné... ()

Sparky

Kdy už lidi konečně pochopí, že super mega mindblowing efekty nedělají dobrej film ale stojí spousty prachů? ()

ratpile

Není to nejhorší film za posledních x let, ale ukrutně jsem se nudil. Nulový zájem o postavy, pomalá, nezáživná akce, absolutně nulové podhoubí pro zájem diváka o příběh. Jediné, co za něco stojí je technická stránka věci. Regulerní propadák. ()

Nessos

Průměrný film od nadprůměrného režiséra. Audiovizuální stránka je parádní a mě potěšila, ale ty předlouhé dialogy opravdu ubíjí. A ti herci?! Většina se na roli vůbec nehodí (Patel) a ta jejich...no jak to napsat..topornost?Nepřesvědčivost? Nevím. Uvidíme, jak na tom bude pokračování.. ()

blacktomas

Vzhledem k tomu, že už nejsem puberťák (bohužel nebo bohudík?), tak mě tento fantasy snímek nechal celkem chladným. Což by ovšem neplatilo kdybych tím pubescentem byl. To bych byl nadšeným fandou Aanga. A to říkám na rovinu. Páč v době mého dospívání jsem mohl na dobrodružství leda tak se psem Falkem v Neverending Story nebo do Osady Havranů, nic proti nim (spíše naopak), ale za něco podobného bych byl velmi vděčen. I přes zjevnou budhistickou agitku, protože ta by mi byla úplně ukradená. ()

Mr.Roman

Shyamalanova snaha o adaptáciu amerického kresleného seriálu bola od začiatku predurčená štyrmi scenármi. Mohla dopadnúť tak, že sa bude páčiť fanúšikom, no predlohu neznalá verejnosť ju zavrhne, bola možnosť film mierne prekopať, spraviť ho zrozumiteľným a ucelenejším v 100 minútovej stopáži a poštvať si tak na seba ľudí, ktorý sa vďaka kreslenému putovaniu na chvíľu vrátili do detstva, ale davy by z kín chodili spokojné. Možnosť, ktorej som po dobrých traileroch (v ktorých sa však podozrivo málo rozprávalo) začínal veriť, teda orezať do určitej miery dej, nasadiť temnejší tón, no zároveň zachovať kúzlo originálu, by dokázala film spraviť nezabudnuteľným. Avšak od začiatku tu bol aj jej opak, kedy Shyamalan dokáže nahradiť sympatické postavy (česť výnimkám s tvárami Dev Patela a Shauna Touba) nevýraznými, iracionálne a unáhlene konajúcimi hercami, čo ma privádza k nezvládnutému scenáru, ktorý ospravedlňoval ich konanie dialógmi typu: "Čo teraz?" "Poďme na sever a po ceste začnime zachraňovať koho stretneme" (vo svojom význame doslovná citácia), s príbehom, v ktorom sa skáče z miesta na miesto viac ako v jednotlivých dieloch National Geographic (čím nechcem naznačiť, že mal Last Airbender bohatú výpravu - zopár pekných záberov na horizont nerobí výpravu) a v neposlednom rade, až na pár výnimiek, otrasnú akciu, kedy ohýbanie vody, ohňa, zeme a vetra vyzerá ako smiešna kombinácia bojového umenia a šamanských tancov pri ohni a to to v originálne bolo popísané a znázornené (!) ako splynutie pohybov živlu a človeka... Nádych. Tak a teraz môžete hádať ktorá možnosť sa stala skutočnosťou a ešte som v nej veľa vynechal aby bol vôbec komentár čitateľný. Áno správne. Potenciál projektu bol obrovský a na niekoľkých pasážach je to krásne vidieť, určité scény sú pastvou pre oči nielen vďaka výborným digitálnym efektom a použitým filtrom, no nechať sa uraziť - platí ak ste fanúšikmi pôvodných troch kníh, či zmiasť a unudiť - ak o deji neviete nič dopredu, kvôli niekoľkým podareným úsekom v sto minútovom mori tých nepodarených, rozhodne doporučiť nemôžem. P.S. Nepozerať tento film s odstupom niekoľkých mesiacov, ale bezprostredne po skončení Sozin's Comet, asi by som tam bez všetkých týchto kecov vrazil odpad, naopak ak by som toľko neporovnával a nespomínal asi by som neváhal na dvomi. ()

Asdas odpad!

Súťaž o najdebilnejší scenár roka pokračuje, Shyamalan natáča jeden horší a absurdnejší film za druhým a ten kto si myslel o deťoch z Narnie ,že sú to najotravnejšie čo sa na plátne za posledné roky objavilo ,zbystrite pozornosť ,tie z Posledného vládca vetra sa im minimálne vyrovnajú . ()

L3G1ON4R

Pokud dojde k pokračování a z tohoto větrného poryvu by třeba vzešla trilogie, tak doufám, že na tom lidé zapracují aby bylo na co koukat. Film má hodně slabý příběh v podstatě jsme někde začli a někde skončili... Už prolog nedává smysl, no možná to byla přesmyčka nebo špatný překlad. Nicméně to byla spíše ztráta času a čim víc jsem se díval na hodinky, tím víc jsem si přál konec. Poměrně silné zklamání, tak nadějného titulu ! ()

Bendiys odpad!

Nejednotne a nudne. Tot ve zkratce. Trikove sceny jsou k uzivani natahovane a nezajimave. Pribeh prosty, dej nahodily, nepropracovany. Nedovedu si predstavit pokracovani v tomto rytmu, to by bylo snad za trest... ()

Brumlak

Mě prostě ten film chytnul. A závěr byl působivý. Vzhledem k jeho filmům předešlým to ovšem není tak dobré. Dal bych tomu 4 *, ale když přihlédnu k tomu, co umí. Odprostit se od někdy přitroublých dialogů. Ty to asi nejvíce kazí. ()

Pharlap

Tento film byl od mistra Shyamalana? Co se stalo?! Na to už se ptam sam sebe několik posledních let. A je to sice zas jen na okraj, ale klesající kvalita jeho snímků s postupem let, je jednoznačně neodiskutovatelná. Jakoby Šestý smysl nasadil laťku příliš vysoko. Či lépe řečeno úplně nejvýš a nyní je to už jen jeden dlouhý sešup. A teď k Vládci větru. Kterýžto hodnotím jako slušnou dobrodružnou fantasy, se slušným spádem. Nápadem. Bohužel jisté kýčovitosti, naivnosti, či neřku-li "hlouposti" se tento film nevyvaroval. Navíc herecké výkony hlavních protagonistů, mi přišly opravdu dost nepřesvědčivé. A jelikož jde ve filmu zejména o ně, pak je celý tento filmový zážitek po herecké stránce velmi dehonestován. P.S.: Snad se dočkáme i dvojky ;-) ()

eredin odpad!

Vyděl sem prvních dvacet minut, zbytek sem jen proklikal. Proč sou všechny fantasy filmy o dětech ? Kromě Conana a LOTRa je to samej fakan. Nezaujatej divák pak musí mít zákonitě dojem že to platí pro fantasy všeobecně. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011