Po absolvování několika koncertů po Evropě se Alvin, Theo a Simon musí do USA vrátit sami, protože Dave je zraněný. Jejich poručníkem se stává Tobby a má Davem nařízeno, že kluci musí začít chodit do školy. Potkávají tu nové spolužáky a také tři nové kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc – můžete se těšit na dívčí trio Chipettky. Ředitelka školy zatím přemlouvá Chipmunky, aby se zúčastnili pěvecké soutěže a vyhráli pro školu pětadvacet tisíc dolarů. Ti souhlasí, jenže záhy se na škole objevuje Ian a tvrdí, že holky jsou lepší než kluci. Donutí ředitelku, aby uspořádala hlasování mezi žáky, které by rozhodlo, kdo bude školu reprezentovat. Ian mezi tím holkám zakáže školní vystoupení a nutí je, aby se rozdělily a zpívala jen Britney. Protože to odmítají, tak jsou zavřeny do klece. V soutěži škol se už blíží jejich vystoupení, ale místo nich je tady jen Theo a Simon. Musí soutěž zachránit, na pomoc jim přichází Tobby… (TV Nova)

danatr

Ještě větší hrůza než jednička, a menší hrůza než trojka. Chipmunkové stále roztomilí, předškolní děti je stále milují. ()

Maza2222

Tak tento díl je na vrcholu celé série! Nejen, že byl celý vtipné udělán, ale i excelentně hudební a tak trochu dobrodružný.Jenom 44 procent? No tak lidí, přidejte. Setkání Chipmunků s Chipetkami je prostě super. Konec je jako u celé série perfektně udělán. Zasloužených 100%. ()

Diamonts

Slabý pokus o vydělání peněz na pokračování úspěšného filmu, navíc přidání opačného pohlaví se objevuje snad ve všech animovaných pokračováních (Toy story: kovbojka; Doba ledová: mamutice;...), což dokazuje, že tvůrcům dochází nápady. ()

Petra.Dusbab

Já nevím, ale tak špatný mi tento film nepřišel, o něco málo je podle mě lepší díl první. Trochu se to opakuje, ale co, proto dávám 8/10. ()

agamazx

Prvy film mal potencial byt aspon trochu zmysluplny, ale toto uz je dost nelogicke a nudne, bohuzial som toto videl aj v kine ()