Po absolvování několika koncertů po Evropě se Alvin, Theo a Simon musí do USA vrátit sami, protože Dave je zraněný. Jejich poručníkem se stává Tobby a má Davem nařízeno, že kluci musí začít chodit do školy. Potkávají tu nové spolužáky a také tři nové kamarádky, ze kterých se možná stane i něco víc – můžete se těšit na dívčí trio Chipettky. Ředitelka školy zatím přemlouvá Chipmunky, aby se zúčastnili pěvecké soutěže a vyhráli pro školu pětadvacet tisíc dolarů. Ti souhlasí, jenže záhy se na škole objevuje Ian a tvrdí, že holky jsou lepší než kluci. Donutí ředitelku, aby uspořádala hlasování mezi žáky, které by rozhodlo, kdo bude školu reprezentovat. Ian mezi tím holkám zakáže školní vystoupení a nutí je, aby se rozdělily a zpívala jen Britney. Protože to odmítají, tak jsou zavřeny do klece. V soutěži škol se už blíží jejich vystoupení, ale místo nich je tady jen Theo a Simon. Musí soutěž zachránit, na pomoc jim přichází Tobby… (TV Nova)

mai

Když jsem poprvé zlkoukla jedničku, přišlo mi to jako dost dobrý a originální nápad, to ale neznamená, že by měli tvůrci ihned začít s dvojkou ( o trojce už radši vůbec nemluvím...). Většina pěkných filmů nebo pohádek natočí jakoby původní verzi filmu, tedy jak by si přáli, jak by film měl začít, a taky SKONČIT. Ale "bohužel" se rozhodli, pravděpodobně kvůli sledovanosti, nuceně nastavit příběh... -_- a to už potom - slušně řečeno - není ono. ()

keyzar

Nemám rád, už z principu, dvojky, ale mám rád Jasona Lee, ale i ten tam byl na prd. Jedna * to celkem vystihuje. ()

blondboss

Pokračovanie Chipmunkov v duchu jednotky, pričom jednotka sa mi pozdávala o niečo viac, aj keď tu už pribudli nové postavičky, no tie ma až tak nebrali. U mňa je to ale stále len šedý priemer v rámci žánru, nakoľko dej je moc klišé, je to zamerané naozaj primárne na deti a v prvom rade je to až príliš upišťané a bolia ma z toho uši. Takže slabé tri hviezdy. 50 % ()

Aidina odpad!

Upištěné a uječené. A ještě se to rozmnožuje. Scénaristé asi ujíždějí na heliu, není normální, že by někdo napsal něco tak stupidního. ()

LencaN

Dvojka se mi zdá víc zaměřená na děti než jednička, zvlášť tím školním prostředím. V tom je taky ten háček. Chipmunci sice dostali nové kolegyňky, které jsou jedna rozkošnější než druhá, krásně se umí pohybovat a i písničky byly záživnější než v jedničce, ale Čiperky ala slovenky nebyl asi moc dobrý tah. Děti, co se slovenštinou mají minimální zkušenosti, tomu absolutně nemůžou rozumět. Sice vypadají jako exotičtější krásky, ale na co, když jim divák nebude rozumět ani slovo. Příběh byl jednoduchý a předvídatelný. Ale stejně to bylo roztomilé, srandovní taky. Takže s přihlédnutím ke všem plusům a minusům oproti jedničce jsou váhy víceméně vyrovnané. PS: z celé šestky zvířátek byl stejně nejrozkošnější kulaťoučký Thedor :) ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

zekon

Po slušné 1, kde to bylo aspoň nové a neotřelé je tu neskutečně nudná a trapná 2. Vyznívá to příliš upištěně, tupě a čipmankům je velmi mizerně vůbec rozumět. 1* za 3 dobré fóry. ()

Phoeniyx

Alvineee! Tenhle díl mě opravdu pobavil :)) Chipmančice jsou prostě cool :)) a teodor se svým optimismem mi vždy zvedne náladu. ()

Tumbik

Teda, ne že by byl první film nějaké terno, ale přece jen se mi líbil více... Stejně jako u prvního dílu, tak i pokračování je určené pro malé děti. 40% ()

Jard

Čakal som, že druhý diel bude o niečo lepší ako druhý, no bolo to približne na rovnakej úrovni. 50% ()