Ondracius

Druhý díl jsem viděl už za střízliva, ale ani tak mě to nebavilo. Možná mi tam vadí ta španělština. Zkrátka film, ve kterém v hororových a vypjatých situacích řvete na svého nadřízeného "chefe chefe!", nemůže být strašidelnej. ()

oRi11

Opravdu paráda druhý díl mě naprosto překvapil. Díly na sebe navazuji tak dobře, že by z toho mohl být klidně jeden film, jak kdyby s dvojkou už předem počítali. Film opět přináší parádní napětí, strach, atmosféru a zajímavou dějovou změnu, kterou jednička jen malinko nakousla. Líbí se mi s jakou ladností a hladkostí je udělaný přechod mezi zombie a posedlosti, nebo jak to pojmenovat. Chvílemi sem měl pocit, že děj sklouzne až k vymítání. Celý ten mix zombie, virus, náboženství a posedlost mezi sebou opravdu perfektně a hladce prolína a nijak nenarušuje děj ani původní myšlenku filmu, ba naopak to celý film vylepšuje a odlišuje. Dvojka už sice nemá tak dech beroucí konec, ale i tak je to jeden z mála filmů, kde se pokračování opravdu podařilo! ()

Paldiny

Tak toto bol ultra náter, kde som rovnako moc rád, že ma nachytal neinformovaného. Ten, kto spraví opak sa pripraví o hromadu prekvapení. Napríklad to, že sa zombie tematika skríži s exorcizmom, že ho čakajú tri kamery, tri príbehy, ktoré spočiatku na seba iba pomrkávajú, neskôr sa prepoja a vo finále tučne vypointujú. Čo do intenzity sa mi zdal predchodca silnejší, ale tu je nám servírované neutíchajúce tempo hneď od začiatku, žiadna predohra, ďalej pulzujúce napätie a najmä vynikajúco vyskladaná mini mozaika so zaujímavým pozadím celej tej nákazy. A teraz hor sa rýchlo do ulíc! ()

1945

[Rec] 2 překvapivě udržel kvalitní úroveň prvního dílu, jen mě mírně zklamalo přetvoření zápletky na honbu za satanášem ()

Zombi

Stejně jako jednička je tohle povedená "zombiárna" z pohledu vlastních očí/kamery, natočeno je to parádně, na předchozí film se podařilo taky plynule a smysluplně navázat a navíc se nebojí vytasit s novými nápady a rozvíjet své universum. Atmosféra je hutná. Měl jsem jen problém s chováním a logikou příslušníků zásahové jednotky, např. jsem čekal, že takový řízci nebudou mít problém střílet do lidí, nebo se trefovat do hlav, a ono ne, chápu že to byla vyjmečná situace, ale o to víc by je měl svrbět prst na spoušti. Taky jsem se těšil až se do akce zapojí sám kameraman, něco jako těch jedinejch slušnejch pár minut v Doomovi. Další problém byl v tom, že jsem se na rozdíl od jedničky nějak nebál, je to dáno posunem k akčnějšímu pojetí, ale na akční film to má zase až moc roztřesenou a nepřehlednou kameru v akčních scénách, přesto je to dobrej akční horůrek a myslím, že tvůrci mohou jít s klidem do té trojky. Lepší 3 hvězdy. ()

Mikeel

Už to nebylo ani zdaleka tak napínavé, jako první díl. Atmosféra začala být o něco poutavější, až když se objevila ta reportérka. A ani už jsem se tolik nebál. Ale je jasné, že už to nemohlo být tak strhující jako první díl. ()

Ricky_CZ

Dvojka oproti jedničce ztrácí zásadní prvky, díky kterým byla jednička tak děsivá. Zejména je to známostí prostředí, ale hlavně větší otevřeností vůči vnějšímu světu. Už to není ta pravá karanténa. Taky zesílená orientace na náboženský fanatismus už nebyla to pravé ořechové. Pořád se ale jedná o nadprůměrný horor za 65% ()

mosnak

Bohužel slabší pokračování... Doufejme,že trojka se bude odehrávát jinde než pořád v tom stejném domě. Uvidíme co nám ukáže třetí díl :-) ()

misik95

Kdo by to byl řek ? Druhý díl sice nepřekonal laťku toho prvního, ale zároveň neskončil pod ní. Průběh byl poněkud méně zábavný, avšak to co se stane na konci ... ()

ProgLaney

Hodně dobrý pokračování naprosto famózní jedničky. Na 5 hvězd sice u mě REC 2 nedosáhlo, protože ubralo na horor atmosféře a přidalo akci (ačkoliv SWAT pohledy osobních kamer dodávaly opět pro REC typickou autentičnost a napětí), ale přesto se jedná o skvělou podívanou, která krásně navazuje na první díl. Netřeba úvodů do děje a tak už od začátku jede akce svižným tempem, nicméně přesto si atmosféru zachovává a lekaček se taky pár najde. Trochu rušivě působí skupinka přiblblých teenagerů a mně osobně přišlo poněkud přehnané chování kněze, ale i tak film obsahuje řadu výborných scén, akci, atmosféru a opět skvělý závěr, který krásně navnadí na třetí pokračování. Velmi mě potěšil vynikající nápad opět s night vision...super jako v jedničce. Takže se velice těším na další nářez by Plaza & Balagueró! ()

Martin_W

Veliké překvapení. Očekával jsem okopírovaný děj s novými postavami, ale zmýlil jsem se. Spousta akce, solidní lekačky a dokonce i Manuela Velasco z prvního dílu. Moc se těším na pokračování. 84% ()

Cement73

Tak toto bola jazda aká sa len tak nevidí... 3 rôzne kamery... keď už som začal zúfať, že sa rozbila kamera tvrdým chlapcom, prišli pubertiaci... ale aj ta sa vybila :) a vtedy začal riadny nářez, --- hlavne prepínaním na nočné videnie. Skvelý nápad. No a koniec proste musel byť taký aký bol......... ()

Oyer

Celkem povedená duchařina plná bafaček a lekaček. Švejkování kamerou je trošku nepříjemné, jinak si myslím, že projekt Rec neztratil ani ve dvojce své grády. ()

Nethar

Opět stejně dobrý horor jako byla jednička. Sice trochu nastavovaná kaše, ale dobře nastavovaná. Kamer se tentokrát sejde více a jsou dobře zkombinované. Co mi tam nepochybně dlouho chybělo byla Manuela, v nudnějších chvílích jedničky se dalo dívat aspoň na ni, tady mě SWAT tým moc nezachrání. Nicméně film rychle graduje a pak už člověk nedutá. Nechci nic prozrazovat, ale z biozombíků v jedničce jsme se posunuli dost jinam, což mě zároveň štve (už tomu tak nevěřím, narozdíl od jedničky, která byla "true story" :-)) a zároveň aspoň nenudí. Měl jsem ještě asi třicet výtek, ale nějak jsem to všechno během finále zapomněl. ()

bobstock

V dalším vyvražďováku se vám představí skupina ostrých hochů ze speciálky a navození patřičně náboženského odkazu skrz kněze jen posiluje napětí, které stále funguje. 75% ()

Deywid

Odklon Rec 2 od Rec je rovnaký aký bol odklon Cameronových Votrelcov od Scottového Votrelca - menej napätia, ale viac akcie....u mňa o čosi slabšie ako jednotka, avšak stále nadpriemer... ()