TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

wendelin9

Jsem ráda, že jsem na tenhle film nevyrazila do kina, jak jsem měla nejprve v plánu - byla bych totiž zklamaná.. Příběh jako takový mě opravdu zaujal a skvělé grafické zpracování se mi také líbilo, ale bohužel jsem čekala mnohem větší pecku. A ani výjimečná hudba to nezachrání... ()

otík

Je zvláštní, že existují i filmy, kterým i když vůbec nerozumíte, užijete si je a chcete se na ně znovu a znovu dívat. Tron mezi ně určitě patří. Ačkoli jsem se celý film vůbec neorientoval v oněch hi-tech věcičkách, kromě pár "dojemných" scén jsem se báječně bavil. Být to ještě tak o 20 minut kratší, bylo by to za plné hodnocení. Ale i tak jde o jeden z úžasných snímků, které budou patřit v budoucnu do zlatého fondu kinematografie. Hudba: zcela báječná (ne až zas k poslechu, ale ve filmu funguje báječně) od Duft Punk ()

abenino

V tomto filmu nejde ani tak o samotný děj, ale spíš o audio-vizuální dokonalost. Není možné to popsat, je nutné to vidět. Fanouškům sci-fi, ale i těm, kteří chtějí vidět něco velkolepého, můžu jen doporučit ( postačí 2D verze, ale nejlépe v HD kvalitě). ()

Benjamin-L

Skvělý film jak po vizuální stránce něj více mě dostal ten dokonalý závěr filmu prostě fascinující.- 95% A soundtrack taky stojí za poslech Daft Punk skutečně nezahálely.-100% ()

tomeek

Tak konečně jsem vidět Tron Legacy! Audiovizuální nářez, ale že by mě to vyloženě posadilo na prdel se říct nedá. V příběhu mi opravdu chyběl nějaký pořádný konflikt - mám pocit, že tam šlo všechno až moc snadně a většina problémů se okamžitě vyřešila. Věřím, že děj by zasloužil i delší stopáž, bůhví kolik toho skončilo ve střižně. Fanoušky původního Trona určitě potěšily povědomé lokace z herny Flynn's a další odkazy. Tolik k příběhu. Že Daft Punk umí, doufám každý souhlasí, jejich hudba, bych řekl, film přímo buduje (a duní jako prase) a světelné efetky jsou spolu s Cluovou tváří asi to nejlepší, co jsem v hraném filmu viděl. Kvůli první půli komentáře a blboučkému příběhu ale "jenom" slabé čtyři hvězdy. ()

sir-dave

100% digitální sci-fi. Právě z tohoto jsem měl obavy, jenž se naštěstí nenaplnili. Čas utíká rychle, spousta akce a hlavně ta hudba !! Doporučuji kino nebo plazmu. ()

Madlenka26

Jo to máte pravdu světýlek tam bylo dost, ale podle mě to podtrhlo tu sci-fi atmosféru. Nejsem labužník v těchto žánrech, ale tohle bylo velice vydařené a koukatelné.Sice mám ve filmu pár nesrovnalostí, kterým nerozumím, ale to je čistě můj pocit. Bránila jsem se na to dívat a nakonec jsem ráda , že jsem to viděla, dávám něco mezi 70-75% :)) ()

Radiq

Viděli jste původního Trona? Jestli jo a libil se vám, tak tohle se vám bude libit taky a eště budete uchcávat z těch akčních scén, digitálních efektů a zpracování. Já z toho zas až takovýho topořence nemám, a to hlavně právě kvůli tomu story. Nelíbilo se mi to předtím, nelíbí se mi to ani teď - prostě dostat se do počítače, kde existuje vlastní svět, to jde trochu mimo moje umění představit si to a prostě se mi ta myšlenka nelibi. Začal jsem to ale brát jako nějakej jinej svět a pak už se to celkem dalo. Chválím tu vizuální stránku a poměrně se dala i ta hudba (i když Daft Punk - kteří se tam mimochodem párkrát mihli jako DJové na jakési party - se podle mě museli hodně krotit... i když poslední dobou už nejsou tak dobří, jak kdysi...). Jo a omládlej Jeff Bridges je sice celkem průlomová myšlenka, ale ještě jde hodně vidět ty digitální mouchy na jeho ksichtě. A teď si du asi zahrát Tetris... ()

mr.filo

Něco jiného je to vidět na plátně a nebo na obrazovce. Já jsem zažil plátno, a proto jsem uchvácen vizuální a hudební složkou! ()

StanislachKo

Z estetického hľadiska prekonané očakávania (počnúc perfektnou pevnou rukou toho pána, čo robí efekty, cez vymakaný daft punk až po nádhernú Olíviu s ofinkou-bože, to je BABA!). Iba ma mrzí, že som sa v deji trochu strácal... Z toho, čo som pochopil musím vyzdvihnúť veľmi originálny dejový základ. Bolo mi povedané, že starý TRON je dnes masochizmus sledovať, ale vraj je aspoň porozumiteľnejší. Opáčim a príde update. ()

panMartin

TRON: Legacy nezklamal. Protože jsem od Trona nic nečekal, velice mile mě překvapil a líbil se mi. Tron nasadí od začátku svižné tempo a toho se drží celý film. Digitální svět, jaký Tron představuje je úchvatný, s parádní atmosférou. Vyjímečný film do budoucnosti který se bude určitě napodobovat protože být uvnitř softwearu to se nevidí. Zvuk výborný a hudba mimořádná. Jasná pochvala pro Daft Punk. Určitě mohu tento film doporučit, každému, kdo má rád akční a scifi filmy. ()

reky

Dost mě štve, že jsem to prošvih v kině, V 3D Imax to muselo být parádní, třeba ty motorky... Takhle jsou to spíš slabší 4*, protože scénář opravdu není z nejpovedenějších. Na druhou stranu famózní soundtrack a vizuál (byť v TV) to hodně zvedají. ()

URBAN

Jako proč ne ? Není to sice zpracováno do úplného detailu , ale má to nápad a styl a to se cení . Tyhle dvě vyjmenované spektra má obzvlášt první polovina . U té jsem se vážně nenudil . Zasvěcení do příběhu a design celého filmu byl dechberoucí obzvlášt souboje a závody s motorkami . Druhá polovina to je zas jiná pohádka nebylo to sice úplně hrozné , ale ve velkém kontrastu s první polovinou . Připadalo mi jako by to celé uvízlo v jedné velké rutině a frašce , ale nadruhou stranu asi to lépe udělat nešlo . ( 28.9.13/MAC ) ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Černá díra? Co si budem začátek byl fakt slušnej, všechno pěkný, mladej rebel ukrade operační systém a hodí ho online for frý, všechno odsejpá jak se veze prdel na motorce. Avšak když ho chytí zaleze do nějakého baru zrovna náhodně vybere jedinej hrací automat, za kterým jsou dveře a vcucne ho černá díra, a tady se to dojebalo, takže film byl dobrý asi prvnich dvacet minut? Možná i míň tam spadne k nějakým borkam co ho hodí do toho debilního gala, a pak už vám jen umírají oči z toho světílkování, vpustí ho do hry proti programům, kde hrajou proti sobě bumerang. Pak se tam dokonce objeví oranžové světílka v čele s mladým otcem a nějakým typkem, co měl štít proti covidi v palici, zase ho nějaká borka sejvne odsviští za dalším taťkou a nakonec ten slavný bumerank celej film, hrozná nuda, nesou do nějakého portálu, kde se stejně chudáček tatík nedostane. Det's it. :)  ()

TomStall

Audio!!!vizuální paráda. U původního Trona jsem minulý týden usnul.. Legacy mělo mojí plnou pozornost od začátku do konce, na čemž má velkou zásluhu naprosto famózní soundtrack (a to nejsem prosím fanoušek elektroshitů). Příběh mi přišel fajn, srozumitelný, nepřekombinovaný. Výtky vůči absenci hloubky nechápu, normálního člověka nemůže napadnout jí v takovém typu filmu hledat. Za projekci CSFD díky, za chytré rozbory diváků po filmu nedík. ()

Doudis19

Vizuální orgie té nejvyšší kvality, podpořené sympatickými herci(kromě gumově, digitálního Bridgese), podmanivým elektro soundtrackem, a i příběh se na podobné tipy filmů netipicky, neschovává jen kdesi v koutě, ale hraje jednu z hlavních rolí. O to větší škoda nevyrovnanosti. Už, už si mě svižná, nadmíru bizarní, virtuální realita podmaňuje když tu najednou akce skončí a ona nuda, za dobu další slušná akce, a zase nuda, Sheenův koncert a nuda, nuda, letecký souboj a konec. Upřímně jsem od Trona čekal plno věcí ba i nedostatků, ale to že mě může nudit, tedy ani náhodou. ()

Triple H

Pre mňa za tri. Sľubný rozjazd, ale dej veľmi rýchlo stráca paru a celý film je tak založený predovšetkým na opulentnom technickom spracovaní. Efekty sú naozaj špičkové (s jednou rušivou výnimkou vo forme digitálne mladého Jeffa Bridgesa- realistická duplikácia ľudskej tváre a mimiky sa opäť nekoná) a design IMHO veľmi zaujímavý a oku lahodiaci, i keď štylizácia to je relatívne divoká a rozhodne nie pre každého. Najviac z celého projektu vyťažia celkom pozoruhodne Daft Punk, ktorým sa hudobný sprievod mimoriadne podaril. Nie je to samozrejme nič čo sme nikdy nepočuli, ale hudba je strhujúca, pôsobivá a bez nej by film bol polovičný (prepojenie hudby a obrazu je v niektorých scénach naozaj chuťovka). Proti hercom veľmi výhrady nemám, hodili sa a starý Jeff Bridges naozaj robil čo mohol a filmu pekný kus pomohol. Vôbec je evidentné, že do filmu išla hromada práce a entuziazmu. Disney si svojím spôsobom zaslúži pochvalu za to, že mal odvahu ísť do takto riskantného projektu. Komerčný neúspech ma preto za evidentne tvrdú prácu všetkých zúčastnených aj celkom mrzí. Dej síce je jednoduchý až hrôza, ale zase na druhú stranu - zaujal ma viac ako napríklad Avatar, s ktorým Trona často porovnávajú (a ktorého dej bol až neskutočne obohraté klišé). Možno to bol aj zámer tvorcov - urobiť film, pri ktorom masovému divákovi nebudú sťažovať vstrebávanie dosť netradičného prostredia sofistikovanými dejovými pletkami a jednoduchosťou deja nechajú naplno vyniknúť prostredie, hudbu, obraz - skrátka, aby ten film bol skôr o celkovom zážitku. Na mňa osobne ako výlet do iného sveta Tron funguje lepšie ako Avatar. Tron rozhodne nie je "must see" záležitosť, ale paradoxne vidieť ho má cenu jedine v kine - žiadna obrazovka v tomto prípade nenahradí veľké plátno a poriadnu zvukovú súpravu, z ktorej sa bude otriasať celé kino. Ja som rád, že som do toho išiel. Soundtrack mi už rotuje v aute. ;-) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi