Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

Bezda22

Takže, jedna věc je, že předlohu neznám. Takže to budu hodnotit úplně z jinýho úhlu pohledu. Colin Firth to zahrál fakt výborně, to se nemůže popřít. Takovýho vyšinutýho uhlazenýho věčně nadrženýho chlápka s obličejem dítěte co nemá problém zabíjet své blízké. To Firth opravdu zahrál výborně. Jinak co se týče filmu, mám z toho takový divný pocity, na jednu stranu dobrá záležitost, tipuju že je celkem věrná předloze. Ale na druhou stranu mi to příde takovym zvláštnim způsobem nechutný. Atmosféru to má pěknou, po městě všude kurvy a zloději, nebezpečí na každym rohu. To bylo pěkně udělaný to prostředí. Ale jinak nevim no. Jak řikám, na jednu stranu super podívaná, ale z druhý strany to něco sráží, je to takovej divnej pocit z toho filmu. Dám 55% za ty rozporuplný pocity co to ve mě vyvolalo. Nevim jestli si zaslouží víc nebo míň. ()

TEKAS

Velice jsem se těšila, až se na tohle podívám a byla jsem mírně zklamaná, po necelé hodině jsem se začala poněkud nudit. Colin Firth je každopádně kapacita a Ben Barnes je pěkný mladý muž. ()

TommyDiamond

K tomuto filmu jsem přišel úplnou náhodou. Jak slepý k houslím. Knížku od Oscara Wilda jsem nečetl. Ani jsem neviděl žádnou adaptaci… Jak prosté, nechat za sebe stárnout obraz se svým portrétem, že? Překvapil mě jak samotný příběh, tak i to jak mi byl naservírován + skvělá komorní atmosféra (takovou umí vytvořit jen Angličani). Dorian Grey ve mě vytvářel určité napětí a to po celý film. Vše podle mě zakončil skvělý konec.... ()

Axela

Čakala som niečo iné, ale nebolo to zlé. Zápletka celkom originálna a koniec som neprekukla hneď na začiatku. Ben Barnes to zahral dobre a aj keď mi film prinášal hlavne prvú polovicu veľmi nepríjemný pocit, počase zase vyprchal. Takže nič extra a pokiaľ vám padol tento film do oka, pokojne si ho pozrite. Myslím, že za tých 108 minút, Vám to bude stáť. ()

Voorhees

Naivně jsem si ze začátku filmu myslel, že se bude poslušně držet knižní předlohy. Nejvíc a naprosto zbytečně tam bylo "akčních" scén . Postupem, čím víc se Dorian mění se i film tím dál míň drží knížky. Konec je uplně jinej a to je fakt veliká škoda. Skvělá kniha o morálním úpadku a méně skvělý film. Ovšem věřím, že kdyby se dostal do ruky nesprávným Američanům, dopadl by mnohokrát hůře. Navíc film jen ukazuje "škodlivost" šuku což z vás vraždící monstrum neudělá. PS: jsem odpůrce srovnávání knihy s filmem, ale v tomhle případě mi to prostě dělalo špatně na dušičce :( . ()

PaRi

Inu viděl jsem kdysi natočenou tuším černobílou inscenaci ČST a myslím, že byla, co do atmosféry, provedena o dost lépe. Co tu nehraje? Herci jsou uvěřitelní, kamera výborná, prostředí vás přesvědčí, že jste v Anglii ke konci 19. století, ale mám jaksi pocit, že tahle povídka nemá rozměrem na celovečerní film. Pak to tvůrci různě natahují a to i přesahem do doby po 1. sv. válce a ono to ztrácí na atmosféře. Myslím, že tvůrci v někdejší ČST to cítili a proto volili formát inscenace. Jo a vystačili si bez zakrvácených scén a naturalismů stylu obživlého obrazu a červů!. Holt ta poplatnost současnému většinovému divákovi se nezapře. ()

ANTYCHRYST

Rozporuplné filmové dílo.. Parádní starý..ponury Londýn a na druhé straně nevyužity potenciál příběhu..Jako už od začátku jsem si říkal že je trošku priteplenej.. no a když to rozjede tak tam ojede Všechny .. slušný orgie.. absinth..tujon..opium.. joo joo kouzlo starého Londýna..ulice plné špinavých kurev..má to neuskutečnou atmosféru.. :) Jak by zapěl Kája..Být stále mlád... :) 65% ()

megan017

Film ve výsledku nezpůsobil tak, jak měl, byt se o to snažil každým kouskem. Dobový styl byl proveden skvěle, ale atmosféra byla nijaká, byt Londým plný špíny, spodiny byl postaven skvěle, bohužel i tak mě to do toho nevtáhlo. Ben Barnes se snažil, ale něco mu prostě chybělo. Chyběla tomu jiskra, Dorianův duševní rozklad a narcismus byly takové facky odnikud, nicméně né tak chaoticky, aby mě to probralo, ale spíše tak nuceně a nudně. Nepovedlo se dokonale vyobrazit samotného Doriana, snaha byla, ale zkrátka to, co převedl Ben, to bych předvedla taky, možná to bylo věkem a možná prostě jen na role takto komplikovaných postav nemá to, co je třeba mít. :D Krom toho celé Dorianovo počínání bylo v podstatě jen o šukání, pak bylo pár temných momentů, které z něj udělali spíše schizofrenika, co neví, co dělá. Ben měl být středobod všeho a taky jím byl, ale problém u něj byl, že ho o několik stupnů Colin Firth přehrál a strhával na sebe veškerou pozornost, takže samotný hlavní hrdina hrozně zanikal. Horor? Nebála jsem se, samotný obraz postupně červil off-screen a jeho záverečné odhalení bylo asi jediné, co bych považovala za strašidelné. Gotické horory hodně hrají na atmosféru a psychiku, tady je to ale podané hrozně mdle, šedě, nudně s hlavním hrdinou, jehož herec z toho nevytřískal všechno, co se dalo. ()

Lennie

Je mi líto, že jsem nečetla knižní předlohu, protože bych mohla lépe posoudit film. V každém případě to bylo poněkud přehnané, místy mě to nebavilo, ale na druhou stranu byly momenty, kdy jsem trnula strachy. Herecké výkony, zvláště ze strany Bena Barnese a Cilina Firtha, byly skvělé, režie slušná, hudba fascinující, prostředí nádherně vytvořené...ale v důsledku to všechno dohromady tvořilo poněkud umělý celek, který ve mně zanechal hodně rozpačité dojmy. ()

nmarca

Velmi dobře natočené, s atmosférou Londýna přelomu 19. a 20. století, s výbornou hudbou, dobře vystižené postupně gradující napětí při sledování osudů hlavní postavy. Škoda jen několika drobností: trochu legračně působícího měnícího se obrazu - explicitní zobrazení na filmovém plátně musí vždy nutně zklamat proti vynikajícímu Wildeovu vylíčení, kdy je ponechán prostor naší fantazii; škoda přidané milostné zápletky v závěru. Těžko si lze představit dokonalejšího krasavce než Bena Barnese a charismatičtějšího pokušitele než Colina Firtha. ()

Brmbolec

Nečakal som od toho voľa a ani mi ten tento film nič naviac nedal. Takže taký lepší priemer. Dejovo miestami trošku nuda. Herecky solídne. Skôr mi to prišlo ako nejaký televízny film... ()

DJ Kritik

Moje prvé stretnutie s Oscarom Wilde. Pre mňa osobne pútavo natočené, výborná kamera, farby umocňujú dobu konca 19.storočia. Vnútorný zápas človeka je tu síce len načrtnutý, ale dá sa výborne vycítiť .... ... ... ............. .......... ... .. .... .. ......... Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: *** Erotika: *** Myšlienky: *** Realita: *** ()

MrMir

Trochu okleštěný pohled na pokles Dorianovi duše (spousta zajímavých pasáží nebyla ve filmu vůbec použita), který by potřeboval střihnout tak o 15-20 minut. Nebýt solidně zvládnutého konce, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

jafuska

vynikající film, knížku jsem sice nečetla, ale je to známá klasika, jak je člověk potěšilý když je krásný a myslí si, že si může dovolit vše a ubližovat všem, ale jak se říká jednou na každého dojde, i v tomto filmu jednou krása musela zmizet a ukázat se pravá tvář, konec byl super až chvílemi děsivý, a herec tomu jsem uvěřila všechno a to se mě ve filmu státá málokdy aby někdo tak zahrál přesvědčivě jako tento herec ()

Bendiys

Ponura atmosfera, stylizace tmavych barev x kontrast se svetlymi okamziky Dorianovy duse, tajuplna hudba, zapadle ulice, spina, hyrivy zivot. Jak dekadentni... ()

WolfIssen

Kdo nezná konec příběhu Doriana Graye bude jej možná tento film příjemně napínat až do konce. Podstatnou chybu vidím ve výběru herce pro hlavní roli. Vyzáblý krasavec Ben Barnes se mi do role mystického a démonického Doriana Graye ani trochu nehodil. - Jediný způsob, jak se zbavit pokušení je se mu poddat. (Harry Wotton) - 65% ()