Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

brasek

Pomaly plynúci príbeh a veľmi komorná atmosféra. Zaujal ma Colin Firth a to bolo asi tak všetko. Nechávam obligátne tri hviezdičky, kedže som sa nenudil... ale od zábavy som mal ďaleko. ()

Eygam

Na začátku je to poměrně zajímavé zpracování se skvělými herci a nějakými scénami navíc, aby se na to lépe koukalo (kusy, kde Dorian fetuje a tak). Nicméně ta modernější část byla úplně zbytečná a milostná zápletka s Henryho dcerou celou věc úplně zakopala. Kromě toho Dorian na konci ani nezničí obraz sám, což je asi největší prohřešek proti originálu a jen těžko se dá přejít. ()

Elassar

Tak jsem se konečně dostal k povinné literatuře a ejhle, co jsem tam našel - Obraz Doriana Greye. Nebudu vám lhát, knihu jsem zatím nečetl, ale již se na to chystám. Proto se mi dost těžko hodnotí, nemohu porovnat právě s dílem, ale film jako sám o sobě na mě moc nezapůsobil. Přišlo mi to jakoby se celý děj točil kolem bezstarostného života (sexu) a když to dospělo do fáze, kdy už to bylo zlé (aneb - tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu až se ucho utrhne) se vše zahrálo do autu a jelo se dál. Jsem velmi zvědav na knihu a třeba po přečtení budu hodnotit jinak, zatím mezi 2-3 hvězdy. ()

burton-ka

Kdyby z Dorian Graye neudelali sexem popadleho mladíka,možná by tento film,měl ze všech dosavadních napodobenin na film,velkofilm - adaptace slavného románu,by byla pokořena! Bohužel princ Kaspian je sic krásný ale herecký um za něj jednou tolik zvladl Colin Firth. Ovšem musí se nechat, že je to asi nejlepší co doposud bylo natočeno. Sex,opium,alkohol a silná touha po mládí a kráse...nelítostný boj,který zatim nikdo nevyhrál... ()

Slaviator

Nepovedená knižní adaptace, která si vypůjčila jen hlavní motiv knihy a ten navlékla na chabou béčkovou šablonu. Firth slušnej. ()

RyxiraAmy

Málokdy se mi to stává, ale po třiceti minutách jsem to vzdala, protože se na to prostě nedalo koukat ...... Možná jsem se jenom špatně vyspala, ale opravdu jsem neměla sílu na ty bezduché dialogy a rádoby démonického Colina Firtha. A koho napadlo, že svěří hlavní roli Benu Barnesovi ? - na tohle hezká tvářička fakt nestačí. Prý je druhá polovina lepší a tak snad seberu odvahu a někdy přidám hodnocení. ()

lumpcz

Na tento film jsem byl velmi zvědavý, protože námět je velice zajímavý, ikdyž knižní podoba je dosti nudná. Právě proto sem byl mile překvapen filmovým zpracováním Doriana Graye, které se myslím v tomto případě povedlo. Film má pohodovou stopáž, rychlé dějové tempo a klíčové momenty knihy rozhodně nechybí, navíc se od knižní předlohy i trochu liší,ale myslím že to není na škodu. Postava Doriana Graye je vylíčena výstižně. Plus Colin Firth v roli dvorního kazitele hlavní postavy si tuto roli asi vyloženě užil! Pro mě vcelku příjemné překvapení! Hodnocení: 7/10 ()

EddieIron

Film za tři+jedna za Colina.Určitě se to dalo natočit i líp,ale žádné velké připomínky bych k Parkerovu zpracování neměl. ()

Zirael

Ben Barnes hraje nad očekávání dobře a ještě o kousek líp hraje Colin Firth, Londýn je opět neskonale depresivní a Ben se na svou roli hodí dokonale, takhle jsem si vždycky Doriana představovala. Tím končí pozitiva. Slovo "horor" v popisu je nutné brát s rezervou... ty hororové prvky působí spíš směšně (mám na mysli především vrčící obraz). A myslím si, že tvůrci mohli postavu samotného Doriana pojmout i líp, ne jen jako toho chlápka, co ojede všechno co se hýbe. ()

Scaevola

Moderností poněkud nasáklá verse řešící nepatrně odlišnější otázky než předloha - přesto výpravou podmanivá. A finální pohled na do společnosti navrátivšího se Graye je k nezaplacení. ()

Jessicahamby

Myslím, že tento film, a zvlášť pak kniha, se vyryje do paměti všem, kdo ji kdy četl. Obraz, jako symbol věčného mládí. Dorian, jako představitel krásy x duševní zkaženosti, lásky, nenávisti, lítosti a jisté spásy... Musím říct, že Ben Barnes dokonale ztvárnil nedotčeného, naivního mladíčka, přesně takového, jakého ho Oscar Wilde v knize popisuje, ale velice přesvědčivě zahrál i krutého, všemi směry zkaženého člověka. Jediné, co mě u filmu doopravdy pobavilo, byly všechny ty sex scény (plus jeho výraz). To Benovi prostě nejde :D Každopádně, Colin Firth, neměl chybu. Jemu role ta role opravdu sedla perfektně se vším všudy :) ()

Wolftalon

Velmi scénicky a environmentálně zajímavá "pohádka" o tom, jak pan Dorian G(r)ay se všemi naprosto vyjebal, a to nejenom tak, že mu pouhé přání dalo velmi praktickou nesmrtelnost, ale i doslovně se vším, co nevyleze na strom - nehledě na pohlaví, barvu pleti, nebo cokoliv jiného. Zpočátku mě to i bavilo, ale čtvrtina filmu je nezajímavá a nudná (dáno především ilustračními záběry: koho, kde a v jaké poloze), ale hlavně zbytečná, což je přinejmenším promarněním potenciálu, který tenhle krapet hororový snímek měl. ()

Mr_Corny odpad!

Atmosféra typicky šedého Anglicka je zaujímavá, no to je asi tak všetko, čo film môže ponúknuť. Príbeh je neskutočne klišéovitý a povrchný, hoci načrtá určitú hĺbku, ktorá je aj tak každému hneď jasná. ()

AnysekMel

S tím, že se filmy podle knížek čas od času zvrtnou a je nutné hledat alespoň stín původního díla, obrys, se dokážu vyrovnat, ale tohle asi nepřekousnu. Ze slavné Wildovi předlohy se snížit až druhořadému horůrku přesycenému erotikou. ()

Sakikura odpad!

Na základě tohohle počinu se domnívám, že režisér neměl o skutečné podstatě knihy ani potuchy. Nejen, že úplně vynechal některá klíčová fakta (možná se mu zdály málo úchylné), ale dokonce úplně pozměnil některé klíčové momenty celého příběhu. Děj je plochý, jednoduchý a ani jedna z postav charakterově neodpovídá předloze. Celé se to soustřeďuje jen na ironii, sex a zkaženost doby. To byla ale jen součást myšlenky, ne celek. Prostě snaha o super trhák se spoustou efektů. A co ten obraz? To měl být obraz zkažené duše? Mě to přišlo jako zombie. Kdo si tohle dá jako náhražku za čtenou knihu k maturitě, tak bude mít asi trochu problém. ()

Desmi

Velmi brzy Dorian zapomíná na důležitost čistého svědomí a začíná si naplno užívat darů jež mu jeho postavení, mládí a krása nabízejí. Jinými slovy: asi by vojel i psa. Co jeho počínání dělá ostatním lidem ignoruje a tak je film celkem zábava. Škoda jen, že se film spíše snaží mapovat všechny Dorianovi hříchy a nevěnuje se více jeho tajemství. ()