Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

gezper

Nápadité a svěží středněrozpočtové sci-fi, které mě v letošní zatím ne moc dobré sklizni v tomto žánru mile překvapilo. Nutno přiznat, že se přede mnou objevilo zčista jasna a vůbec jsem ho v dlouhodobém hledáčku neměl. Ano, jsou tam díry v logice a scénáři, ale jsou vesměs střední velikosti (pominu-li obvyklé časoprostorové nesmysly) a taky v úvahu se musí vzít, že za časoprostorové-cestovní paradoxy se toho dá hodně schovat, vpodstatě všechno. Nejlépe, stylově a stručně si s vysvětlením poradila postava Bruce Willise (=> scéna v bistru patří k těm nejlepším ve filmu). Proto doporučuji analytičtějším typům mozek raději vypnout nebo alespoň hodně podřadit. Joseph Gordon-Levitt mi opět trochu vadil (stejně jako v letošním DKR), mohli obsadit někoho vhodnějšího, ale dalo se to ještě snést. Dobrý výkon (zde se to nebojím takto označit narozdíl od jinde viděné pouhé dětské přirozenosti) odvádí představitel malého Cida, který se objeví až lehce za půlkou filmu. Zamrzí zpomalení a skoro až vata v prostředních pasážích. Vzhledem k tomu, že většina mých výhrad ke scénáři je silně spoilerového (jak jinak) charakteru, tak to v této fázi utnu. Jsem docela spokojen, ale ne rozhodně ve stavu excitace, jako mnoho ostatních. [70%] ()

Akyno

Velke nadeje zostali nenaplnene.....velmi priemerne...a to som sa na to tak hrozne tesil. Malo to uzasny potencial ale samotna tema cestovania v case to nezachrani...ani to ze tam Willis striela male deti...co povazujem za celkom hnus no zaroven cool. Tomu malemu satanasovi som mal chut zaseknut sekeru do hlavy aj ja...ale cele mi to prislo ako lacny film o exorcizme s nejakym tym time travel navyse. A ci to bolo sci-fi? Ani trochu som celemu tomu universu neveril. ()

Dexter666

Get ready for some time-travel shit... Hm... bavil som sa lebo to malo v sebe punc nepredvídateľnosti... Jednoduchší diváci v kine si to však zmýlili s "hovadinou" lebo čakali nejaký variant Time Copa alebo čo... Dej však odsýpa pekne pomaly a je zaujímavejší ako samotné rozuzlenie, takže za to hviezda dolu... To už tak býva; Avšak zábava je to nadpriemerná. ()

tchempi

Dávám 90% ale s vědomím, že to není film pro každého. Lidi, kteří jdou na sci-fi, ale neví, že Looper je vlastně nízkorozpočtový nezávislák, budou zklamaní. Žádné digitální orgie, jen sakra chytrý, mrazivý příběh. Ze známých filmů se Looper asi nejvíce blíží 12 opicím, paradoxně také s Willisem. Ale zatímco v opicích hraje Bruce první housle, tady jen druhé. ()

HouseFan

Pokud bych měl rovnou a bez okolků zhodnotit tento film, nezbyde mi nic jiného než říct, že jsem byl vcelku zklamaný. Rozhodně jsem se do kina vydával s větším očekáváním. Jediné co mě oslovilo byl příběh filmu, který mi přišel dost orginální (a toho se v dnešní době člověk z těžka dočkává) a také (samozřejmě) výkon Joseph'a Gordon'a - Levitt'a. Jedná se o velmi talentovaného mladého herce a vcelku mě zamrzelo jak museli maskéři "zohyzdit" jeho obličej, aby se podobal Bruce'ovi Willisov'i. To sice neovlivnilo jeho herecké nadání, ale stejně. :) Obvykle se říká, u filmů jako tento, že mívá pár slabých momentů, ale zde podle mého názoru, jsem se prodíral ve směs nudným filmem a občas to oživila nějaká ta akční scéna. V té chvíly mi film přišel výborný. Jak jsem ale již řekl, zbytek filmu mě nezaujal ani po střihové a ani po jiné stránce. A k tomu všemu jednou z hlavních zápletek je to, jak Bruce Willis zabíjí malé děti. Přijde to jen mě jaksi nevhodné??? Už se mi zdá že nemám co dodat a prostě jen říct - jsem zklamaný. ()

Sgt.Tracnik

Jeden z nejlepších filmů, které jsem tento rok viděl. Nebrat jako akční film a užívat si lechtání mozku - vše do sebe krásně zapadne a tempo se krásně vlní. Bez farmy, pro někoho pomalejší, by to nešlo a užil jsem si to, i když až moc to na mě smrdí Terminátorem. Z některých scén silně mrazí, až nepříjemně, aniž by musely téct proudy krve. Ve filmu snad není kladného hrdiny (kromě statkářky) , můžeme fandit všem, takže do konce se krásně čeká, kdo nám to vlastně vyhraje. Parádní film, který je škoda nechat utéct. (proč má proboha Gordon-Levitt na ksichtu tu modelínu, nebo co to je) ()

CabelkaB

Musím říct, že nápad byl skvělý, ale celý film jako by se příběh strašlivě táhl. Občas jsem u filmu i usínala. U některých scén jsem se opravdu "zažrala" do děje, ale pak mě to hodně rychle vytáhlo další nudnou scénou. Musím hodnotit třemi hvězdami... Nic co bych musela vidět znovu, ale ztráta času to taky nebyla. ()

endrix

Looper bohužel trpí neduhem skoro všech filmů s motivem cestování v čase. Najdete v něm do očí bijící logické chyby. Svět, ve kterém hlavní hrdina žije, je příjemně uvěřitelný (předělávaná solární auta chudiny jsou skvělá), ovšem svět, ze kterého mu přichází práce, už méně. Těžko uvěřit, že ve světě, ve kterém se najde stará továrna na ukrytí stroje času, by si dal někdo tolik zbytečné práce s posíláním odpůrců do minulosti. Sice jsem se dobře bavil, ale nevěřil jsem, že by se to mohlo stát. A za to jsou u mě hvězdy dolů. ()

Kada80

Bez nějakejch dlouhejch keců,kolik tam bylo časovejch a logickejch kiksů? Blablablabla........... mě tam především chyběla pořádná akce. 60% ()

meatball

Jasně, občas se objeví trhlina (smrt manželky, celá idea cestování v čase a důsledky změn z minulosti do budoucnosti a zas do minulosti, které stojí tak na kuří nožce – hned jsem dostal chuť znovu mrknout na 12 Monkeys, ty jsou přeci jen co do kompaktnosti příběhu a logiky úplně jinde). Jenomže všechno se zdá natočené a zahrané s takovou chutí, že mě to prostě moc bavilo. Bruce konečně po dlouhé době jen neštěká a chvíli taky kouše, odsejpá to a je tam pár opravdu skvělých momentů, konec mě přímo nadchl. To všechno evidentně s hodně omezeným budgetem. Super! ()

Jamall

Po Skyfallu další film, který bych z prvních dojmů hodnotil níže, ale postupně zraje. Jak je tu psáno několikrát, jde o motivy postav a osudovost celého vyprávění. ()

Jack_F.

Jo, takže jsem musel přetrpět spoustu nudných žvástů od zabijáka/moralisty(haha) na odlehlé farmě, abych se dostal k prequelu na variaci x-men: small ANNOYING motherfucker? Ze zajímavého filmu se vyklubala nudná zívačka s jedním malým skurvem, kterého bych osobně odpráskl bez mrknutí oka, jak mě sral chytráček malý. Navíc příběh popírá sám sebe(viz. StarsFan), tak by se to vlastně ani nestalo. Ale nasrat, tahle sračka si moje mozkové buňky nezaslouží. Tvůrci si na sebe ušili bič, protože to je samý paradox....a navíc toho malého smrada z duše nenávidím, jak začalo řvát..lhářko, lhářko..no ty vole..moje nervy. Nasral mě film komplet, až mám chuť tomu dát odpad. Jsem fanda sci-fi a to, že někteří píší, že pro fandy sci-fi je to povinnost, či dokonce je to inteligentní(padám smíchy) sci-fi, tak to mě nasírá ještě více...takže na konec je to tady..... odpad! Mluvíte o skromném rozpočtu..a já vám něco povím, takové krajní meze jsou stokrát chytřejší a zajímavější a vystačí s takovým rozpočtem snad na víc než třicet dílů. Uživatel Beawish pobavila a nakopala skvým komentářem prdel všem vyznavačům téhle sračky...cituji: "Milí gangsteři, dám vám jednu dobrou radu. Až jednou bude vynalezeno cestování časem a vy se budete potřebovat zbavit nějakého nepohodlného těla, neposíljte ho o třicet let zpátky. Pošlete ho zpátky o třicet miliónů let a ušetříte si spoustu stříbra, spoustu agendy a hlavně spoustu problémů s kauzalitou." PS: No uznejte sami. Smiřujete se s tím, že akce nebude, ale bude to alespoň chytré...a ve výsledku dostanete hloupou nudu. To mě opravdu dokáže rozparádit. UPRAVENO na dvě hvězy. :) ()

pds

Podľa mňa po dlhom čase jeden z lepších sci-fi filmov. Perfektne zahrané postavy a až strašidelný výraz malého Rain-makera (ten malý by si zaslúžil oskara), parádne zamotaný príbeh a celkom slušné efekty. Určite by sa našli aj tu chyby , ale kto už natočí absolútne bezchybný film.... 82% ()

pan_ponozka

Váhal jsem mezi 3-4. Nakonec za tři. Všichni víme, že Bruce má lepší kousky. Na druhou stranu už má taky cosi za sebou, není nejmladší a při tom kvantu filmů se musí objevit jeden, co mi nesedne. Takhle;Looper není vyloženě špatný. Úkolu vykreslení budoucnosti se režie chopila důstojně. Časové smyčky a paradoxy s přivřeným okem šly taky. Podoba Bruceho a Josepha na výbornou. Ale. Velké ALE. Chyběl mi tam ten drajv. První třetina (spíš čtvrtina) se vyjíjela velmi slibně, ale pak se to ztratilo někde mezi klasy v kukuřičném poli a bylo. Čekání na Gododa prokládané útrpným vysvětlováním divákovi, cože se teď vlastně děje a proč. 6/10 ()

Elassar

Dosavadní největší překvapení tohoto roku. Čekal jsem akční oddychovačku, která každé dvě minuty nebude dávat smysl. Avšak dočkal jsem se vcelku parádně promyšlené sci.fi s hodně povedenými hereckými výkony. 4-5 hvězd. ()

FlegyCZ

Ač fanoušek sci-fi, nijak zvlášť jsem se na tenhle film netěšil. Temná budoucnost, cestování časem, záchrana světa? Tohle najdete v každém druhém béčkovém románu. Z kina jsem ale nakonec odcházel příjemně překvapený. Tisíckrát ohrané téma dokázalo zaujmout a podržet u filmu až do konce, dokonce i pár kapek originality se divák dočkal. Speciální efekty byly ohromující, ale ve filmu zabraly jen několik scén a ač se film krve nijak neštítil, od začátku do konce se mnohem víc mluvilo než střílelo. To už dnes začíná být vzácnost. I přes všechna pozitiva a přestože bych na Loopera šel klidně znovu, na pět hvězdiček to nakonec ale stejně není. Téma je sice pojaté originálně, ale pořád je to zkrátka klišé a i když je film od začátku do konce vcelku napínavý, pořád se dá hodně předvídat. A nakonec si stejně nemohli odpustit alespoň jednu scénu s hlavním hrdinou, kterak se skrze horu nepřátel na svobodu prostřílel. ()

gipper

Nevím nevím, jestli někdy dojde k tomu, že si tenhle film pustím ještě jednou, bylo to na mě totiž přecijen trochu moc. Na druhou stranu ani trochu nelituju, že jsem šla do kina. Nenudila jsem se ani chvíli a dojmů mám z toho mraky. Celou dobu mě mrazilo v zádech, bohužel ne v příliš dobrém slova smyslu. Taky jsem se nějak pořád nemohla rozhodnout, kdo je tady ten zlej a kdo ten hodnej...krásně se tady ukázalo, že to vlastně není jenom černobílý, jak by si jeden mohl myslet. Famózní závěr, kterej celej ten kolotoč uzavřel, uf! ()

Khare

Jedním slovem zklamání. Možná proto, že nikdo nehraje tak docela na plný plyn a Bruce je tam tak nějak, aby se neřeklo. Nebo možná proto, že lépe vysvětlené je cestování časem i v Kingově 11/22/63 a při "pochopení", že je to všechno vlastně smyčka, kauzalita pláče. Pár nadprůměrných scén se najde, ale ze zbytku filmu trčí jako pahýly Joeova nejlepšího kámoše. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)