Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

DwayneJohnson

Chtěl jsem si původně pustit něco jiného, ale nakonec jsem po včerejším, celkem náročném dni zvolil tento film a rozhodně jsem neprohloupil. Možná bych vytkl jen trošku delší stopáž, jinak jsem spokojen tak zhruba ze dvou třetin. Zajímavá směs všech možných žánrů s pomalu vyprávěným příběhem, v čele, s pro mě, tentokráte bezchybným Johnnym, které sice moc nemusím, ale tahle role je rozhodně v jeho případě vyjímka. Jeho starý i mladý indián mají svoje kouzlo a šmrnc, což mi s několika černohumornými scénami dnes stačí k naprosté spokojenosti. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Naprosto šílený western s šílenou dvojicí v hlavní roli. Humorné scény střídají dramatické. Hammer byl sice malinko nevycválaný, ale myslím, že s Deppem utvořili velmi dobře fungující komediální dvojici antihrdinů. Smál jsem se skoro pořád. Dost scén tu bylo velmi přehnaných a nesmyslných, ale bral jsem to naprosto v klidu a s rezervou. Bavil jsem se skvěle. Mnoho erudovaných kritiků a odborníků na filmové umění tohle smetlo ze stolu, ale pro obyčejného diváka to byl určitě skvělý zážitek. Nebýt králíků a létajícího koně, tak to mohlo být i na plný počet. 85% ()

predators

Johnny Deep (čti dýp) je znám svým specifickým smyslem pro humor, svými grimasy, mimikou a pohyby. Většina, né-li všechny tyto vlastnosti mi od druhých Pirátů z Karibiku lezou krkem! Ten konec s vlakovou projížďkou měl znamenat co?! 40% ()

Trajektt

Tak přesně tato postava mi sedí k nové image jednoho z nejlépe placených herců současnosti. A to, že se tam vyblbnul není třeba ani dodávat. On to ani tak není western i když je to z té doby a odehrávajíc se skoro na Divokém západě tehdejších Spojených států amerických, ale při pozorném sledování si všimneme mnoha maličkostí, které parodují mnoho klasických filmů tohoto žánru a proto bych to pojmenoval jako takovou parodii na westerny s akčním nádechem. V americké kultuře není tento příběh ničím novým, jelikož hrdina s bílým kloboukem a černou maskou, který se zastává slabších a má smysl pro spravedlnost byl velmi žádaný hlavně v polovině dvacatého století a dokonce v padesátých letech o něm byl natočen televizní seriál s názvem The Lone Ranger, který měl neskutečných 221 epizod. Nejeden americký chlapec si hrál na tuto legendu Divokého západu a tudíž není překvapením, že se americká produkce studia Disney rozhodla oživit tuto westernovou legendu v novém hávu. Režie se ujal starý známý mistr dobrodružných filmů Gore Verbinski (nar. 1964, USA), který si přizval celou plejádu známých herců a hereček, které dosadil do přesně padnoucích charakteristických rolí. Prozrazovat děj nebudu, protože by to bylo na dlouho a každý si to stejně může přečíst v obsahu. Ale musím přiznat, že za těch dvě a půl hodiny se člověk fakt nenudí a svou svěžestí, vtipem, dobrými hereckými výkony, nádhernými sceněriemi a také výpravou a hudbou, které občas mohli připomínat předešlé Verbinského filmy a to ať už franšízu z Karibiku anebo animovaného Ranga. Z mého pohledu si to nezaslouží takto nízké hodnocení a chtěl bych to vidět aspoň v těch červených číslech a to minimálně za velmi obstojný výkon mého oblíbence Johnnyho Deppa v roli švihlého a pomateného indiána Tonta. Za mě 80%. ()

nash.

Limonádový Joe potkává Jacka Sparrowa a kolem se prohání motivy z desítek dalších klasických westernů, od Tenkrát na západě po Malého velkého muže. To vše za spokojeného potlesku Boba Hurikána a vlastně i mého. Protože přes několik výtek jsem se většinu času dobře bavil. Jistě uprostřed mohli přidat na tempu a zaměstnat trochu víc střihačovy nůžky, ale na druhou stranu, i tam kde tempo příliš zvolnilo, mohl jsem si vychutnávat spoustu potěšujících drobností a také odkazů na žánrovou klasiku. Středem toho všeho je Deppův Tonto. Není jen vypravěčem, ale současně i titánem, který nese na ramenou tíhu celého toho bláznivého filmu a udržuje ho v chodu typicky deppovskou komikou. Současně je přitom postavou mnohem zajímavější než Sparrow (kterého evokuje). Postavou komickou, svéráznou, přitom současně tragickou, a zajímavou postupně odkrývanou minulostí, která zásadním způsobem mění to jak ji vidím. Tonto tak zcela odsouvá na druhou kolej limonádníka Hammera, ze kterého je jen zábavný přihrávač. Osamělý jezdec je film mnoha kontrastních chutí, který od grotesky přechází k nekompromisní krvavé tragédii a vzápětí se zase smykem vrací nebo uhne k parodii. Je to film, který ukolébá nepříliš gradujícím tempem, aby v poslední půlhodině rozjel tak pekelně zběsilou jízdu a takovou kanonádu totálně ujetého humoru, že jsem se v kině málem neudržel v sedačce. ()

cukorek

Takáto forma westernu tu ešte nebola, ktorá by takto vynikajúco zobrazila statočnosť a vážnosť činov od mužov s koltmi a paradoxne dokázala obdarovať diváka ľahko konzumným humorom. Tento humor bol prirodzený na mieste a osobne ma pobavil viac ako väčšina humoru propagovaná v bláznivých komédiách. O tom, že minutáž filmu presiahla očakávaný limit o tom niet pochýb, ale na druhej strane nové ponúknuté dobrodružstvo od tvorcov Pirátov Karibiku, prešlo vylepšenou metódou a stálo to sledovať až do konca. Určite aj vďaka účinkovaniu a hereckej kvalite J.Deppa, film prekypuje spomenutým pobavením, ktoré však bez hanby nasleduje nespútané dobrodružstvo s vynikajúcou záverečnou akčnou rozbuškou. Nemám výhrady ani k postave Johna, ktorý sa v sedle svojho bieleho koňa stal obľúbeným hrdinom. Okrem toho som ocenil aj použitú kreativitu sprevádzanú v efektoch o spätnom vrátení sa mŕtveho Johna na svet, či vidinu aká nastala pri chytení prekliateho striebra. Jedným z najlepších fórov bol nápad ako sa chrániť pred mačkou, takže vtačia klietka na hlavu a smelo medzi mačky. Dáva filmu 80%, ale patril jedným k najlepším za tento rok. ()

PetrPan

Jako bych se vrátil v čase do dob, kdy jsem si s velkým očekáváním donesl z videopůjčovny 14 dní zamluvený hit a celý říčný jsem ho zasunul do videopřehrávače ( ten hit ), abych konečně naplnil tu neodbytnou touhu ( po tom hitu)... Tentokrát jsem sice nic nezasunoval, ale ta chuť se vrátila ( na ten hit) a... Jemně polaskán výpravou, dlouze políben klasicky bombastickou akcí, chycen další šílenou variací Johnnyho Deppa, hluboce vsán a později ponořen do jednoduchého, ale chytlavého příběhu, jsem na konci báječně uspokojen ulehl k hodinovému spánku. A ano, bylo to dlouhé, ale tak to ( nejen ten hit) mám rád. ()

Ratemus

Jako tohle měla být záplata za tehdá ukončené Piráty z Karibiku? to snad ne. To se fakt nepovedlo a nedivim se, že od tohoto výblitku odstoupili a pokračovali ve Sparroowi. Scénář absolutně nezajímavý, celkový nádech to mělo jak blboučké Wild Wild West, Depp nepřekvapil ani nepobavil a klišé střídá klišé, tohle není ani průměrná zábava, u mě rozhodně ne. A od té doby Depp už jen klesal a klesal do větších sraček. ()

Yoshitsune

On by tohle byl celkem i slušný komiksový western, nebýt toho debilního šaškování při každé přiležitosti. Nejen ze strany Deppa, který si svoji afektovanost přinesl z Pirátů, ale hlavně Hammer se mohl chovat trochu víc dospěle. Přitom akce ve filmu neni vůbec špatná a ani ta klasická Zimmerova hudba, nezní jako když někdo týrá, ty nejroztomilejší štěňata pod sluncem. Ono kdyby to bylo o něco temnější, tak by se nic nestalo, pač ta "báchorka" o Wendigovi neni vůbec zlá. Naštěstí si aspoň záporáci zachovávají důstojnost a chovají se normálně, hlavně Fichtner co vyřezává srdce a následně je pojídá, si svoji roli užíval. Nicméně míra šaškování a hloupé chování hlavních hrdinů, tenhle film sráží někam na laciné dno. Jo a taky sem nepochopil, proč si kůň nevybral, toho silnějšího, odvážnějšího a také mnohem více charismatičtějšího bratra, ten kůň musel snít nějakou zkaženou gangu či co. Je to celkově škoda, jelikož akce ke konci, byla opravdu dynamická a i napínavá a i hrdinové se už začínali chovat, tak trochu........normálně. ()

jarous

Výborná westernová komedie s nádechem "pirátů" ale masožravý králíci, jsou originální a chytrý kůň mě fakt dostal a v neposlední řadě skvělá hudba, dílo zábavy podtrhla. :-) ()

Arsenal83

Film, kde sa Johnny Depp stále nezbavil svojho sparrowizmu, pod taktovkou Verbinskeho sme asi ale ani nemohli čakať iné. 143 minút je príliš veľa na tento štýl filmu. Film sa stal pomaly prepadákom, ja to zas nevidím až tak blede. Prostredie divokého západu a vtipných momentov sa často trafili do cieľa, pobavili, hoci môže Depp v istých situáciách naozaj pripomínať slávneho filmového piráta. Groteskný štýl dáva vedieť, že film nechce byť umeleckým dielom. Na priemer to teda stačí. ()

Happens

Myslím, že nejen příroda je velmi v nerovnováze. Myslím, že to odnesl trochu i film. Kde chybí popis komedie, moc nechápu, proč z vážných scén, kde už to vypadalo, že z filmu něco bude, se udělá fraška, u všeho začne hrát cirkusová hudba, kůň na stromě, na střeše, kůň ve vlaku, kůň všude být, králíci masožravci, režisér zhulený. Kdyby to byl Burton, tak ten humor opepří a bude to dávat smysl. Takhle zůstává nepochopeno...proč to udělal? ()

eLeR

O filme som nemala nič zistené a neviem prečo som čakala serióznu vec. Trochu málo som sa sekla. Je to síce dlhé, ale tempo je smrteľné. Má to kopec nádherných záberov, výbornú výpravu a efekty. No a vtípky? ... nie všetky padli na úrodnú pôdu. 3,5* ()

Chrustyn

Verbinski se po úspěchu "Pirátů" rozhodl přijít s něčím podobným, jen tentokrát použil westernové prostředí, pozměnil zápletku, Deppa oblékl do jiného kostýmu a ubral mu na humoru a na ploše dvou a půl hodin se rozhodl vyprávět příběh tajemného muže zákona, který se proti své vůli musí spojit s ještě tajemnějším indiánem. V tomto případě Verbinski asi přecenil sám sebe, protože takovýhle příběh je na dvě a půl hodiny skutečně málo a je to po celou dobu znát. Ne, že by se jednalo o špatný film, ale délka je v tomto případě neúměrná příběhu a ve výsledku je to takové velké málo. Díky bohu za ty vláčky, protože bez úvodní a závěrečné vlakové scény, která kombinuje grotesku, akci i skvělé triky (to vše v dokonalé harmonii s hudbou Hanse Zimmera) by film propadl do zapomnění. Takhle si z filmu odnesete pár slušných a dvě skvělé scény. Při představě, že by zde podobných scén bylo více, mohli jsme tu mít blockbuster roku. ()

SeBig

Bez Deppa by to mělo uplně jíné hodnocení a já taky tu třetí dávám Deppovi jinak docela humorná (díky Deppovi samozřejmě) naháněcí kovbojka. Co mě zaujalo? Depp.. akce na konci taky nebyla špatná do toho ta ujetá hudba ukradená z koňích dostihů. Kdyby natočily druhý díl a byl by tam Depp možná bych se na to i podíval. Celkem fajn oddychovka ()

MiiRA

Tak to byl odvaz! :D Zbytečně extrémně dlouhé a posledních 30 minut to byla čistě groteska, u které jsem se už modlil, aby byl konec! V první půlce filmu jsem uvažoval i o 4*....ale druhá půlka filmu byl jeden nesmysl za druhým a to nemluvím o zbytečnosti" staříka Tonta", která je úplně zbytečná v průběhu filmu. Džony vrať se raději na černou perlu. 2* ani o chlup více. ()

klerik

Podobne ako tretí piráti preplácané. Pár scén geniálnych, ale film akoby nevedel či chce byť štýlový ako MAVERICK, atmosferický a temný ako DEAD MAN alebo šialený ako WILD WILD WEST. Vo výsledku tu máme podobný mix ako pri ABRAHAMOVI LINCOLNOVI: LOVCOVI UPÍROV, vrátane gulervúcej scény s vlakom... Ale stopáž bola tentoraz ozaj prepálená... ()

Crocuta

Předesílám, že jsem milovníkem westernu a Verbinského filmy mám vesměs rád (nebo mi alespoň nikdy nevadily). "Osamělý jezdec" naráží na mé nejoblíbenější filmy - nebo je přímo cituje ("Mrtvý muž", "Tenkrát na západě"), disponuje výbornou kamerou i hudbou, Johnny Depp je rovněž mým oblíbencem a zde se navíc nijak přehnaně sparrowovitě nepitvoří a akce je poměrně zábavná a umně dávkovaná - tak proč mi to jako celek tak úplně nesedlo? Těžko říct - snad to byla nesourodost mezi komediálním a pateticko-sentimentálním tónem vyprávění, možná svou roli sehrála představitelka Rebeccy, která mi dvakrát do oka nepadla (její synek ostatně už vůbec ne) a nejvíc mi nejspíš vadila vskutku přemrštěná stopáž. Nic proti tomuhle letnímu blockbusteru, solidní tři * si určitě zaslouží, ale - ač možná srovnávám nesrovnatelné - mezi kvalitní westerny pro mne z posledních let patří "Opravdová kuráž" nebo "Nespoutaný Django", "Osamělý jezdec" cválá o několik koňských délek zpět. ()

korbitch22

Nejvíc nedoceněný film roku 2013.Poslední epický výtvor dvojice Verbinski/Depp prostě funguje dokonale, přesně jako kdysi fungovali Piráti, či naposledy Rango.Typický humor, výtečný herecký výkon Johnyho Deppa, který pro mě pořád zůstává nejlepším hercem na světě, už jen když promluví, musim prostě padat smíchem, nebo s otevřenou pusou zírat nad jeho nezpochybnitelným talentem.Stopáž mě nedělala problémy, naopak sem hltal každou minutu Tontova příběhu a s infantilní radostí si užíval další dokonalý letní hit, který má prostě bavit a divák u něj má vypnout a užít si přepálenou a svým způsobem notně blbou letní show.Kdo zná a má rád Piráty a tuhle dvojku, nemůže být prostě zklamaný.Snad jedině mě zklamal Honza Pokoj, jehož soundtrack jsem tentokrát snad ani nevnímal.Lone Ranger je tím, čím má být a to našlápnutou blbinou pro milovníky Deppa a tím já sem, film jsem si naplno užil a v klidu mu v pálím 99% a ostatním můžu jen vzkázat...co ste čekali kreténi? Tenkrát na Západě? :D ()

mcb

Velká vlaková loupež pro 21. století? V mezích moderních blockbusterových požadavků možná - i přes přehršelou ambicióznost, z níž pramení značná žánrová nevyváženost snímku (od nostalgického melodramatu, přes klasický western až po grotesku ve stylu Bustera Keatona), jde však o vcelku sympatický pokus probudit zájem o zaprášenou estetiku Divokého západu, jak se to s korzárskou tématikou povedlo Pirátům. Pro dnešního diváka zmlsaného komiksovými a sci-fi velkofilmy je však Osamělý jezdec, stejně jako Tonto, pouze relikt staré doby, který nemá co nabídnout. Já si ho ale ve své jednoduchosti docela užil. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt