Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Fiftis

Osamelý jazdec je klasický letný blockbuster, nad ktorým sa netreba bohvieako zamýšľať. Akčné a vtipné sekvencie si užijete a to aj napriek tomu, že nejde o nič prevratného, ale iba o overené postupy, ktoré skrátka zabodujú. Jediným problém celého filmu je snáď len prepálená stopáž, na čo dopláca obsahová stránka tohto kúsku. Mnohokrát sa zmieta v nudnom klišé, bez výraznejšej invencie a problémom je aj to, že k vyvrcholeniu celého filmu prichádza zhruba 20 minút pred záverečnými titulkami. Ale na druhej strane keby nebolo tých ďalších 20 minút, tak si nevychutnáme vtipné kúsky Tonta, počas akčnej cesty vlakom. ()

Hunt

Gore Verbinski se po Rangovi vrátil i s Johnny Deppem na divoký západ a není to vůbec špatné. Neokoukaný hl. hrdina (Armie Hammer), skvělý záporák (William Fichtner), sympatický scénář, který zbytečně nepřekombinovává, skvělá kamera (Bojan Bazelli), hravé dialogy a tak vůbec. Po delší době velkofilm, kde jednu z hlavních rolí hrají sice speciální efekty, ale je to ve starém stylu- v tom nejlepším slova smyslu. Film mi atmosférou přípomínal (a není to podobou masky hlavních hrdinů) Zorra z roku 1998 a to svou hravostí, nadhledem a akcí. Osamělý jezdec mohl být sice o pár desítek minut kratší, aby udržel po celou dobu tempo, ale je to lepší, než kdyby to bylo naopak - neboť je na co se koukat. P.S. zaráželo mě, jak se v několika scénách (hl.finále v jedoucím vlaku) střílelo z 6-8 komorových revolverů, jako by měli (téměř) nekonečný zásobník:-) ()

Shakers

Pirátska jazda pokračuje tentokrát na púšti. Verbinski, Bruckheimer, Elliot, Rossio, Zimmer a Depp opäť spojili svoje sily, aby po miliardovom úspechu, ktorý im vydolovali štvrtý piráti vydolovali ďalší. No ako to v púšti býva studňa je tento krát prázdna a výplatná páska tiež nebude najlepšia. Otravný Indián Johnny Depp, ktorého som si meno ani nezapamätal je ešte viac trapnejší ako v posledných Pirátoch z Karibiku. Bruckheimerová výprava za xy dolárov je fajn, ale spolu s tým biely koňom je to asi to najlepšie čo tento film ponúkne. Treba uznať, že výprava, kostýmy, masky a herci sa skutočne podarili, ale príbeh, ktorý je tak rozťahaný a nudný, že vám skutočne dá pocítiť, ako keby ste boli na púšti tiež, pretože od tej nudy už práve pijete druhý pohár. Rovnako prázdny je aj Zimmerov soundtack, ktorý ponúkne jednu dobrú skladbu so zborom a hlavný motív, ale potom už klasicky začne vykrádať sám seba ako už je uňho poslednú dobu zvykom. Pirátské dobrodružstvo na púšti skutočne nefunguje a dokonca ani okopírované akčné pirátske scény nie. Nečakal som veľa, ale zas ani takto málo. 55% - 3* ()

ajuska

Piráti z Karibiku přes kopírák. Johnny Depp jako mimoň, co legračně běhá a často někam padá, k tomu druhý mužský hrdina a pěkná ženská. Vše za zběsilé hudby Hanse Zimmera. V kině to funguje, pobaví, o tom není sporu, ale nadstavba žádná. Za dva dny si možná ani nevzpomenete, o co tam vlastně přesně šlo. ()

lamps

Exotická a krásně natočená letní blbůstka. Depp je hodně zábavný a Hammer je fajn, ale bohužel ani oni dva, ani šablonovitý scénář nemají na to, abychom je se zájmem vydrželi sledovat bezmála dvě a půl hodiny. Svěží a skvěle ozvučené dobrodružství pro celou rodinu, které je ale uvnitř studené jak psí čumák a příliš sází na to, že nás stále zajímá Deppova svérázná pirátská poloha - od Verbinskiho je to hodně málo. Lepší 3* ()

Pepinec

Hezky se na to kouká, hezky se to poslouchá a jako prd u toho uteče polovička dne. Že bych byl na koncertě Beyoncé? Ne ne. Víte, moc švandy bych si na jejím koncertě neužil, přijde mi to totiž takový...jak bych to jen...spousta pěknejch vyprdělátek, ale zbytek utek. Takže sorry, kamarádi. Pták patří do kalhot a jezdec na poklopec. ()

Boogeyman

Sympatický, hravý, veselý a naprosto bezkonkurenčně bombasticky natočený a ozvučený blockbuster, kterej si klidně a rád dám znovu. Chvilkama tempo drhne, to je jasný, nicméně ten komerční průšvih si toto dílo vůbec nezasloužilo. ()

Madsbender

Teraz by mi mal niekto vysvetliť, čo som to vlastne videl. Western? Komédiu? "Fantasy"? Akčný film? Drámu? Romantiku? Klišé kritiku železničných korporácií a vojen s Indiánmi? Ja sa v tom totiž trochu strácam. A to som sa vlastne celkovo aj bavil. Tak kde sa stala chyba? No, tých je, úprimne, viac. Ako prvá vám padne do očí prehnaná stopáž - dva a pol hodiny je skutočne príliš, Verbinskemu sa však podarí tam natlačiť obsahu na dva filmy a ešte stíha naťahovať, naťahovať a naťahovať... aspoň že sa popri tom divák nenudí, ale je rozhodne čo vystrihovať. A to je vlastne ďalší bod, teda "preplácanosť". Bolo skutočne nutné toto všetko tam dať? Jasné, postavy a herci sú výborní (a Fincher ako slizký záporák tradične skvelý) - i keď Depp už príliš nevie obohatiť tie svoje bizarné postavičky niečím novým - lenže miestami je to až otravné. Akcia je vynikajúca a plná bombastických efektov, ale to najlepšie tvorcovia vyplytvajú hneď v úvode a potom celý film zbierajú sily až do explozívneho grande finale. Pomedzi to súkajú plnotučný western, ktorý funguje až prekvapivo dobre, haldu vtipov a gagov, ktoré však fungujú s pravdepodobnosťou 50 na 50 a zvyšok je takmer trápny, a spolu to všetko až taký skvelý kompaktný celok nevytvára - okrem toho ani scenár priveľa rozumu nepobral, čo by ani nevadilo, ale zasa je tu tá preplácanosť, naťahovaná dĺžka a len napoly funkčný humor. A rozhodne to nezachráni upravená skladba z Vtedy na východe, ani väčšie výbuchy, a výsledkom je mainstreamový gýčovitý blockbuster, do ktorého bolo naliaté až toľko peňazí, že sa ani nezaplatil. Stálo vám to za to, chlapci? 60% ()

Indiana

Mně se to líbilo celkem dost. Johnny Depp, na kterýho jsem v posledních letech začínal mít averzi, mě svými posledními dvěma filmy (tohle + Temné stíny) příjemně překvapil a rozhodně bych byl radši, kdyby se věnoval týhle sérii, než Pirátům z Karibiku. ()

sheen

Zábavný western, čekal jsem kravinu jak mraky, nečekal jsem ale, že to bude zábavné:) Bad trade Kemosabe! ()

Beckett51

"Something very wrong with that horse." Takhle jsem se nebavil ani nepamatuju. A nemluvím pouze o dvou geniálně natočených a napsaných vlakových scénách, ale o naprosto celém filmu (asi kromě dvou scén). Neskutečně úžasná atmosféra aneb Piráti z Divokého Západu, skvělí, sympatičtí herci (vede samozřejmě Johnny Depp jako dokonalý indián Tonto, jehož jsem si zamiloval snad ještě víc než Jacka Sparrowa), skvělé gagy, nádherná výprava a fajn Zimmerovská hudba. Dokonce mi ani nevadila časová linka v přítomnosti se starým Tontem a klukem. Tenhle film se mi prostě neskutečně trefil do nálady a sumasumárum mě bavil asi tak 15x víc než poslední Piráti z Karibiku. " The horse can fly? - Don't be stupid. " ()

Bigrambo

Osvědčená dvojice Gore Verbinski – Johnny Depp mi tentokrát přinesla spíše zklamání. Depp hraje postavu nápadně podobnou Jacku Sparrowovi, tentokrát však ve vyprahlé poušti a za parťáka mu vybrali nevýrazného Armie Hammera. Ve filmu rozpozná divák znalý starších kultovních (nejen) westernových snímků kvantum odkazů na ty nejznámější scény, které měly s největší pravděpodobností sloužit jako pocta nebo možná parodie (těžko říct). Ani jeden záměr se příliš nepovedl a celkově to působí spíše jako recyklace toho nejlepšího, co tyto filmové perly nabídly – připomnělo mi to pohádku, jak pejsek s kočičkou vařili dort… Zajímalo by mě, na jakou věkovou skupinu je film cílen, protože humor ve filmu mi přišel dost infantilní, ovšem co pak ten rating 12+? Korunu tomu pak nasadí přepálená, dvou a půl hodinová stopáž. Ale abych jen nekritizoval, Tonto občas hodí výbornou hlášku a odlehčí tak křeč, kterou jsem z tohoto filmu pociťoval… ()

Aky

Mne to zaujalo a dost pobavilo. Gejzír fantazie, značně originálních nápadů, slovních hříček, situačních gagů... Dělá si to srandu ze všeho: z Indiánů, z jejich legend, z pistolníků, budovatelů železnic, šerifů a zvěstovatelů práva a zákona... Kdo to kdy od Američanů viděl? Trošku to připomíná spaghetti westerny a trošku Limonádového Joea. ()

Rosaviva

Asi nemá moc smysl psát něco k Johnny Deppovi. Jeho ztvárnění Tonta bylo opět velmi vtipné. Občas jsem se teda párkrát zasmála, to jo, ale jinak mi to přišlo až příliš dlouhé. A ten konec u těch vlaků, to jsem jen kulila oči a přemýšlela, jestli jsem se zblázdnila já, nebo scénárista. Znovu už bych se na to nepodívala. 3* ale docela mě pobavila Helena a její noha. ()

Disk

Gore Verbinski natočil western revidující neblahou minulost osidlování Ameriky, čili něco, na co si v Hollywoodu troufne jen ten největší odvážlivec nebo Quentin Tarantino. Po technické stránce jde o naprosto špičkové řemeslo hodné ocenění (především geniální kamera Bojana Bazelliho), po obsahové stránce jde o hrané navázání na Verbinskiho předchozího Ranga, což je další unikátní snímek. Herci jsou vynikající, především dva hlavní záporáci byli ztvárněni fantasticky. Kladná dvojice Armie Hammer a Johnny Depp je taktéž bezchybná a je mezi nimi báječná interakce. Navíc Verbinski miluje odkazování, což tady zúročil neskutečným způsobem, hlavně v dechberoucí scéně zvané "Tonto na mašině". Osamělý jezdec ve své době zapadl, prodělal šílené peníze. Inu, to už tak někdy bývá, že některé filmy docení až budoucí divácká generace. Zaplaťpánbu za tyto filmy a ochotu některých tvůrců riskovat nejen vlastní kariéru. ()

Cappuccino

Popcornová, no premyslená zábavička, s niekoľkými slušnými nápadmi a fantastickým záverom. Zároveň však prepríliš dlhá stopáž filmu, ktorá pôsobí naťahujúcim dojmom a mierne uberá na zážitku. Účel však snímok splnil, pobavili sme sa, určite sa nejedná o vyhodené peniaze. Tých súčasných 70% sedí podľa môjho úsudku dokonalo. ()

S.Quentin QUALE

Dlouho jsem se rozmýšlel mezi trojkou a čtyřkou, nakonec zůstanu u aktuálních, červených 70%. Verbinskiho Lone Ranger se popravdě nemá moc čím chlubit. Ani přibližné srovnání s letošním Djangem není na místě, příběh je plytký, hudba kolikrát laciná a k westernu se nehodící, žánrově je film dost rozhádaný. Hm, proč teda dávám čtyři? Protože tohle je i přes všechny nedostatky film, který je pěkně natočený, výborně obsazený a zahraný, a hlavně si na nic moc nehraje, navíc se vyvaroval nelogičností a trapností, takže ho hodnotím jako kvalitní oddychovku. Přepálená stopáž mi utekla úplně v pohodě a krásné na tom celém bylo to, že jsem se nemusel ani jednou nasrat, ba naopak, ne jednou jsem se slušné uchectl. Za podívání ty dvě a půl hoďky stojí. 70% ()

Allien.9

"There's something very wrong with that horse." Kdyby byl celý film tak střelený a absurdní jako závěrečná půlhodina a číslo 10 na soundtracku, nebylo by co řešit. Očekávání kovbojsko-indiánské verze "Pirátů" se však nenaplnila (nad akcí převládá nuda, většina vtipů je spíše úsměvná, králíky nechápu) a ani Johnny Depp coby (ne)sparrowský Komanč Tonto s tím nedokázal nic udělat. I přes řadu připomínek mě upřímně mrzí, že pokračování nevznikne, protože kdyby se dodržel vzorec druhých dílů (akčnější-přehnanější-bombastičtější) + kdyby se napravily nedostatky z dílu předchozího, jednalo by se o totální pecku. A propos... Pro ty, kterým se nechtělo hledat ve slovníku, tak TONTO znamená "blázen" a KEMOSABE není "nesprávný bratr", jak Tonto tvrdil, nýbrž "blízký přítel"). 3,5*. ()

Vančura

Antiintelektuální výplach mozku na léto, který je k uzoufání dlouhý, trapný a debilní. Z poslední doby jsem si podobně v kině zoufal třeba u Třech mušketýrů, kteří podobně svévolně míchají nejrůznější žánry do zběsilé směsice, nad jejímž výsledným tvarem jen užasle kroutím hlavou. Tohle je asi první film, v němž mě Johnny Depp vysloveně sral - jeho postava Indiána mi byla nesnesitelně protivná, ostatně jako celý zbytek tohodle přiblblého westernového spektáklu. Jedna hvězda za Helenu Bonham Carter a druhá za Zimmerovu hudbu. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt