Film nás svým dějem přivádí na stejné místo, které nám již představil snímek Kidulthood. Vše začíná propuštěním o šest let staršího Sama z vězením, kde si odpykával svůj trest za smrt Trifea. To že to neměl již dospělý Sam v base jednoduché není potřeba připomínat, záleží ovšem na tom, jestli ho jeho činy z minulosti nechají začít nový život. Dospělost se s nikým nemazlí ani mimo brány věznice a tak se nesmí nikdo divit, že zbraně, drogy a násílí jsou každodenní součástí životní reality i ostatních hrdinů příběhu ze západního Londýna. (don.gatzzi)

Santino7

Na tento film som sa adekvátne tešil, nakoľko prvá časť (viď tu) sa mi, napriek niekoľkým výhradám, vcelku pozdávala. No a že to dopadlo fajn, tak tomu nasvedčovali aj vskutku pozitívne hodnotenia u mojich obľúbených užívateľov, ktorí danú snímku videli. V komentároch vyjadrili, podobne ako aj zopár ostatných, že oproti Kidulthoodu to je akési vyspelejšie, dospelejšie, no a taktiež aj lepšie celkovo. Nuž, za seba musím povedať, že s týmito tvrdeniami nie tak úplne súhlasím, ak tak len čiastočne. Vyspelejšie to možno bolo po stránke príbehovej, ktorá sa tentokrát predsalen tak nejak stabilizovala, už to nie je len také bezduché pobehovanie tínedžerov kade-tade (hoci aj na to sa pozerať dalo, malo to svoje čaro), postavy tentokrát už majú vlastnú zodpovednosť atď... A navyše to už, oproti "jednotke", nebolo tak roztrieštené, sústredilo sa to na menší okruh postáv, pričom tá hlavná mala zďaleka najviac priestoru. Čo naopak považujem za slabšie než minule, tak to sú napríklad dialógy, či niektoré menšie nedostatky, ktoré síce nie sú nejaké výrazné, no keďže ich bolo naozaj mnoho, tak v konečnom dôsledku tiež na celkovom dojme (a taktiež hodnotení) čo-to ubrali - mám na mysli napríklad časté (a tým pádom aj komické) nasadzovanie a zhadzovanie kapuce hlavnej postavy, občasné nelogické konania postáv, či jeden kľúčový stret v tvárou v tvár ku koncu filmu, ktorý pôsobil naozaj smiešne. A tiež si myslím, že potenciál tých spomienkových záberov spoza mreží sa dal využiť aj viac, a to oveľa. Napriek tomu si to ale našťastie zachovalo všetky kvality čo sa týka prostredia, to pôsobilo (opäť) tak nejak prirodzene drsne a špinavo. Celková atmosféra bola taktiež viacmenej fajn, no a čo ma potešilo, tak to bola jednoznačne účasť Dannyho Dyera (hoci toho priestoru mal naozaj minimum). Noel Clarke bol v hlavnej roli taktiež veľmi dobrý (oveľa lepší než po scenáristickej stránke), takže celkovo si myslím, že v porovnaní s Kidulthoodom to dopadlo tak nejak približne rovnako. Napriek tomu ale dávam tentokrát iba tri, a to za tie už spomínané nepodarky, ktorých boli naozaj veľa a pôsobili tak trochu rušivo. To však nič nemení na tom, že pozerateľné to je a čas týmto strávený nijak neľutujem, bolo to vcelku fajn. No a opäť musím zopakovať, komu sa takto ladené snímky pozdávajú, tak rozhodne odporúčam nájsť si Ill Manors. 3/5 ()

GTS_PUNK

Udalosti zobrazené v tomto filme priamo nadväzujú na dianie v snímku Kidulthood, pričom vo filmovom univerze ich delí rozdiel šiestich rokov. V skutočnosti je medzi filmami iba dvojročná pauza, ktorá postačila Noelovi Clarkovi, režisérovi a hlavnej postave zároveň, aby napísal scenár pre pokračovanie, natočil ho a vypustil do sveta. Možno očakával, že pokračovanie sa podarí viac ako prvá časť, ale nie je tomu tak. Efekt je rovnaký a dojem, aký snímok zanecháva, je na úrovni podpriemeru. Dejová línia je opäť zas zasadená do prostredia Londýna medzi skupiny ľudí prevažne nižších vrstiev, pohybujúcich sa v kriminálnych a násilníckych vodách. Podobne ako je tomu aj pri predchodcovi tohto snímku, ani tu nemožno očakávať od príbehu perfektne prepracované dialógy, dokonale vykreslené postavy či vážnejšie dejové zvraty. Skôr naopak. Od filmu je najlepšie nič neočakávať, pretože iba vtedy môže niekoľko málo divákov výraznejšie osloviť. Pre ostatných, no najmä tých, ktorí videli aj Kidulthood, to bude rovnaká nuda a mlátenie prázdnej slamy. Hlavná postava Noela Clarka vyšla z väzenia a buďto ju všetci nenávidia alebo ju chcú zabiť. A to sa ťahá naprieč celým filmom s väčšinovým hereckým obsadením, s ktorým sa divák mohol stretnúť už predtým. Že by si ho vďaka tomu však pamätal sa nedá ani zďaleka povedať. A keďže ich výkony sú maximálne nezaujímavé a postavy, ktoré stvárňuje ešte viac nesympatickejšie, zrejme nebude hroziť to, že by divák vyhľadával ďalšie filmy s týmito protagonistami. Prázdnota a stupidita deja by sa ľahko dala zhrnúť slovom "blood", pretože práve to zaznie vo filme toľkokrát, až každému začne poriadne liezť na nervy. Rovnako je problémom aj fakt, že akokoľvek chce divák nájsť na filme niečo pozitívne, nedarí sa mu to. Popri nezáživnom deji a hereckom obsadení je v tomto prípade slabým odvarom aj výprava či hudba, ktoré aspoň ako-tak zachraňujú Kidulthood. Minimom, ktoré tu poteší a snáď aj najviac zaujme, je malá rola sympatického anglického týpka Dannyho Dyera. Inak vôbec nič. Adulthood nie je v žiadnom prípade akýmsi "vyzretejším" filmom v porovnaní so svojim predchodcom. Príbehová stránka, podobne ako všetky ostatné, nudí dokonca možno ešte viac. Nesympatické herecké obsadenie po sebe takmer stále pokrikuje vety plné vulgarizmov bez hlbšieho významu. Nemožno sa čudovať, že divák postupne stratí o dianie na obraze záujem. Film k tomu svojou kvalitou na každom fronte priam nabáda. Noel Clarke, toto je veľký krok vedľa, blood. ()

Kailo

Try to get my own brother to kill me? Are you dizzy, blood?! Laťka byla prvním dílem dost vysoko, a bohužel jí ani zdaleka nedotáhl. Film už se nesnaží ukazovat "gangsta" život jako "skvělou jízdu", ale zásadně jen moralizuje. Sam vyšel z vězení a začal se řídit jeho známým bless you, a to doslovně. Děj je hrozně stupidní, hl. postava se jen honí sem, tam a vlastně ani neví kam. Při příležitosti někoho z(a)bít chytne flashback a uvědomí si, že je to chyba. Z hl. postavy se rázem stává hrdina, a všechny se snaží vyškolit. Soundtrack stále výborná UK scéna, jen se mi zdálo, že hudba byla trošku spořivě využitá.55% [HD] ()

Marsik

Den po dokoukání prvního dílu, jsem s očekáváním zasedl k dílu druhému. Budu se určitě opakovat, když řeknu, že film nedosahoval takových kvalit jako díl předešlý. Nicméně ty 4 hvězdičky dám - stejně jako prvnímu dílu. Oceňuji snahu Noela Clarka, který se pustil jak do režie, tak i do hlavní role a také výkon Adama Deacona, který pouličního frajírka ztvárnil bezchybně. 70% ()

BS

Oproti Kidulthoodu se dost změnilo a Sam už teď není tím zlým hochem, ale mužem, který si uvědomuje svou chybu a snaží se napravit... Příběh je tentokrát přece jen více uvěřitelný, ikdyž ten konec je až moc přitažený za vlasy, Pokračování ale jistě hodnotím více kladně než předchozí díl a to i díky povedené kameře a rozdělování záběrů... Jinak filmu dávám pět jen díky soundtracku(bylo by to za 4*), který překonává ten minulý (hlavně díky Dizzeemu a dvou peckám z jeho posledního alba Maths&English, které považuji za to nejlepší v jeho dosavadní tvorbě...) ()