Bez soucitu

• Francie From Paris with Love (více)

Osobní poradce amerického velvyslance ve Francii, James Reese, má záviděníhodný život v Paříži se svou překrásnou přítelkyní Caroline. Jamesova skutečná vášeň je však jeho vedlejší práce agenta nízkého stupně pro CIA. Resse touží stát se agentem vyššího stupně a zažít akci v terénu. Jeho přání se mu splní jednoho večera, kdy mu jeho drahá polovička Caroline připraví romantickou večeři a při její příležitosti Jamese požádá o ruku. Dá mu prsten po svém otci a donutí ho slíbit, že ho nikdy nesundá. Chvíli na to Jamesovi zavolá jeho tajemný šéf a vyzve ho, aby jel pro svého nového parťáka Charlieho na letiště. Jamesovou první zkouškou je, aby zařídil jeho propuštění z francouzské celnice, na které je držen, protože se nechce vzdát svých plechovek s energetickými nápoji. Jak Reese zjistí, Charlie není žádný sofistikovaný tajný agent, ale vulgární a násilnický Američan, který celníky jen uráží. Reese vyřeší problém tak, že na tašku s plechovkami nalepí samolepku Diplomatic Mail. V autě, když jedou na večeři do restaurace, kterou Charlie vybral, Jamesovi vysvětlí, proč se obyčejných plechovek nechtěl vzdát. Měl v nich totiž ukrytou svou zbraň. Charlie Jamesovi prozradí, že byl poslán do Paříže, aby objevil drogový gang, který je zodpovědný za smrt děvčete, které bylo neteří ministra obrany. V čínské restauraci, kde poté, co oba sní večeři, Charlie zaútočí na číšníka a nato se strhne přestřelka, při které Charlie zabije všechny pracovníky restaurace. Naživu nechá jen jednoho, který mu prozradí, kde je ukrytý kokain, který Charlie hledal. James časem zjistí, že příběh s neteří ministra obrany je smyšlený a že ve skutečnosti je Charlieho úkolem vysledovat skupinu pákistánských teroristů. Důkazy je zavedou až do bytu, kde se teroristé ukrývají. Charlie je všechny pozabíjí a na základě stop, které oba agenti najdou v bytě, usoudí, že se teroristé chtěli pokusit o útok s výbušninami připnutými k tělu. Další zajímavou skutečností je to, že jsou v bytě na zdi pověšeny fotografie právě Jamese... (TV Prima)

Obenny

Tady mohu konstatovat navzdory všeobecné kritice že film je opravdovým akčním nářezem a s pěkně vypečenými hláškami od J.Travolty, u tohohle akčního kousku se budete bavit a to nejen díky skvělému hereckému výkonu J.Travolty, ale také díky slibné hudbě která přidává na hustotě akční atmosféry. Za poslední rok pravděpodobně nejlepší Travoltova role. Pokud budete mít chuť na trochu adrenalinové zábavy, hodně mrtvol a výborných hlášek tak vřele doporučuji. ()

vlasto24

Uznávam, že Morel vie natočiť akciu pekne a efektne. Ale hláškujúci Travolta mi akosi nesedel (narážka na Vincenta Vegu bola podla mňa trápna), celkovo sa s podobnými hrdinami v poslednom čase roztrhlo vrece, takže originalitu aby jeden pohľadal. Nakoniec to ale zase až také zlé nebolo, akcia ma pobavila, nenudila, aj keď ten Morelov ústup z pozícii je citeľný. ()

p.a.douch

Fakt dobrej akční film. Co se týče akce snese podle mě srovnání s 96 hodinama, akorát mi připadá, že se nebere tak moc vážně. Každopádně Travolta jede jako motorová pila roštím, drtí všechno kolem sebe a ještě kolem sebe pouští hlášky. Rhys Meyers mu dobře nahrává. Ostatní jsou buď na odstřel, nebo slouží jako stafáž. Jako akční film bezva. 75 %. ()

othoson

Děcka, děcka... já vás nechápu... když se vám nelíbí určitý typ filmů, tak proč na takové filmy koukat, že jo? Já jsem od tohoto filmu neočekával oscarový scénář, intimní drama a ani nic podobného... čekal jsem zábavu a té se mi dostalo vrchovatě! Takže není co řešit a dávám plný počet! ()

brasek

Ako akčná komédia určite tento film obstojí, ale od krimi thrilleru má dosť ďaleko. Je to taký snímok na jedno pozretie, ale svojím humorne ladeným tónom určite poteší... kedže Travolta je v tomto snímku pekný magor a kvalitne mu sekunduje aj Meyers. ()

p3tulko

Pri tomto filme som sa teda riadne pobavil. Jeden z najlepších Travoltových filmov aké som videl. Podľa mňa nejde o žiadne B-éčko ale poriadny film so všetkým ako má byť. Neskutočne ma bavil travoltov humor ostrielaného drsňáka. Veľmi dobre zahral svoju úlohu aj mladý Meyers, ktorý svojou naivitou a odhodlanosťou perfektne dopĺňal svojho nového kolegu. Myslím, že tento film nesklame nejedného diváka. ()

maniak.sused

Keď vidím, aké hodnotenia majú na CSFD filmy ako Bez soucitu či Zlej polda, začínam mať pocit, že väčšina ľudí sa ťažšie vyrovnáva s tým, keď je v akčnom filme v hlavnej úlohe trošku štýlovejšia a nekonvenčnejšia postava. Naopak, masy očividne milujú hi-tech akčňáky s chladným robotickým hrdinom Bourneovho typu. Ja som opačný prípad, preto som si From Paris to love vychutnal a pýtam sa, čo iné, do riti, ľudia čakajú od zábavnej akčnej jednohubky?! Dej nenudí ani minútu, pri Travoltovi 2/3 filmu neviete, na čom ste, niektoré zvraty môžu nazvať predvídateľnými len Einsteinove pravnúčatá, a...a....Travolta:D:D:D Samozrejme je film správne pritiahnutý za vlasy, s realistickosťou akčných scén sa tvorcovia veľmi nenamáhali a ,,parťáctvo" a kamarátstvo ústrednej dvojky smerom k záveru filmu prišlo tak trochu ako blesk z jasného neba a mohlo byť lepšie vystavané. Lenže..... Je to ako kúpiť si Playboy, pokochať sa na playmate z titulnej strany, potom si s ňou prečítať rozhovor a vyčítať jej, že nie je dosť inteligentná. ()

Thomak

No, je to teda sračka, ale. Bavil sem se, akce je jak má bejt, Travolta hláškuje. Pro spoustu lidí asi nekoukatelný, pro mě oddychovka na úrovni. Ten scénář, ten bolel asi nejvíc. ()

lepo

Asi to najhošie z Bessonovskej dielni. John Travolta sa mohol snažiť, ale s priemerným scenárom, kde jediné prekvapenie je odhalenie Caroline s jej prebehnutím na druhú stranu , to nemohol s týmto filmom posunúť do vyššej kategórie.Škoda. ()

Hookins86

Holohlavej Travolta drží tempo a laťku vysoko nad vodou a drží to až do konce filmu, což se jen tak nestává. Mlátí se tam, střílí, zabíjí, běhá, jezdí, šňupe - co víc si ve filmu přát? Je to hodně slušnej biják... ()

Jack_F.

Ze začátku se to tváří jako céčko se Seagalem, ale postupně to je slušná akční jízda s vtipem. Travolťák nezklamal a Meyers taky není špatnej týpek. Nevím, co ti místní intelektuálové zase čekali za geniální příběh. U mě čtyři a klidně by si to zasloužilo červenou sekci kvality i když to není bůh ví co. ()

Esinti

Klasika. Jeden inteligent a jeden brutální zabiják, po kterém střílí asi jenom ti, kteří netrefí obrovský nehybný terč na vzdálenost 4 metrů. Tihle dva borci odhalí nechápu jakým způsobem, že inteligentova snoubenka je terrorista a chce odbouchnout americké politiky při návštěvě Paříže. Proč na tak stupidním místě tam už řečeno není. No prostě pokud chcete film co má hlavu a patu tak teda nic moc. Pokud chcete jen koukat jak Travolta mlátí nebránící se menšiny (asiaty, Pakistánce atd), tak to svůj účel splní ()

racing666

Super akčňák, hltal jsem to hned od začátku až do konce. Výbornej Travolta jako vždy, skvělej Meyers. Supr příběh, akce, scénář. Nemůžu si pomoct, film má ode mne plný počet. ()

Ondrew

V podstate klasicka "bessonovka", so vsetkym, co k tomu patri. Vybuchy, strelba, nahanacky... Film ma vcelku dobry spad a clovek nie je zbytocne muceny tym, ze by nebodaj trpel natahovanou minutazou. Z hladiska zabavnosti mi vsak jedno pozretie stacilo a po dalsej projekcii nijak zvlast netuzim. 60%. ()

zodiak217

Pri tejto snímke bolo cítiť pečať Luca Bessona, avšak dejová línia bola maximálne chabá. Prakticky to nemalo pevný základ na ktorom by sa dal postaviť dobrý film. Akčné scény ma tiež veľmi nezaujali. Neviem. Akurát dnes som si pozrel "Smrtonostnú pascu 5" a i keď to ma tiež nenadchlo, oproti tomu boli "Horúce pozdravy z Paríža" iba čajový odvar. Skutočne nič prevratné. Mal som pocit, že celé to stálo iba na dvoch hlavných hrdinoch a do toho bol zakomponovaný ako inak terorizmus. Mali sa viac vyhrať s hereckým obsadením, vložiť tam viac vtipných a prekvapivých momentov, dať tomu iskru aby si divák povedal, že to stálo za to pozerať do konca, no bohužiaľ, ja som si to rozhodne nepovedal. Je to smutné, ale niektoré filmy sa asi robia iba čisto na zárobok a je ich z roka na rok viac. Čoraz ťažšie je nájsť dobrý a kvalitný "holywoodsky" film, ktorý by stál za to. Z tých dvoch hviezdičiek je jedna len za Johna Travoltu, ktorého považujem za dobrého herca, ktorý sa dokáže presadiť tak v komédiách ako aj v akčných snímkach. Niečo ako Bruce Willis. Nuž viackrát to už pozerať nebudem. ()

Delmondo

Ten chlapec Travoltů to vzal teda hákem a jako smyslů zbavenej zlikvidoval přistěhovalecký, fundamentalistický teroristy, k tomu navíc vyfasoval jako parťáka tudorovce Meyerse. Je to sice slaboduchej film, ale taky výborná zábava a pořád se tam něco děje např. Travolta zmasí nabuzlou pouliční partičku asiatů, Travolta vystřílí kalachem panelákový arabáky, Travolta šuká prostitutku zatímco si Meyers po telefonu vyřizuje manželský záležitosti, Travolta na dálnici střílí z bazuky. Zkrátka nehoráznej akční nářez, s neuvěřitelně nahláškovaným Travoltou. Hahá já ten film prostě žeru. ()

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

Režisér 96 hodin se prostřílí Balkánem

20.08.2012

Pierre Morel si získal pověst akčního boha díky 96 hodinám. Krátce nato si reputaci částečně zkazil výplachem Bez soucitu. Několik velkých hollywoodských projektů, se kterými byl spojován (třeba nová… (více)

Taken 2 nebo Duna 3D?

Taken 2 nebo Duna 3D?

31.01.2010

Luc Besson (foto) během tiskovky k akčnímu nátěru From Paris With Love oznámil, že scénář k Taken 2 je dokončený a natáčení je na dohled. Pokračování oldschoolového thrilleru, u nás nazvaného 96… (více)

A na písečku si bude hrát ...

A na písečku si bude hrát ...

06.01.2010

Pierre Morel. To je opravdu nečekaná volba. Někdy na podzim se na novou filmovou adaptaci Duny vykašlal Peter Berg (protože šel k Universalu režírovat sci-fi prvkami opepřený námořní Battleship).… (více)

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

Zamilovat se do nájemné vražedkyně

18.07.2009

...může být životu nebezpečné. Francouzský talent Pierre Morel právě dokončil akční thriller From Paris With Love s Johnem Travoltou v hlavní roli a pomalu začíná s Lucem Bessonem pomýšlet na… (více)