Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Dubro

Posledne, sa mi zdá že hneď z rána, som sa dostal do takej menšej osobnej krízy. Ťahalo sa to so mnou celý deň, tak som sa rozhodol, že si večer spravím náladu chlapíkmi, čo čumia na kozy. Trt makový a to je ešte slabý výraz. Štyroch statočných, osvedčených, legendami opradených, spoľahlivých atakďalej hercov nejaký Sodeberghov učeň natlačil do komediálnej biedy, v ktorej fungovalo naozaj málo čo. Možno scenár vo svojej papierovej podobe vyzeral oku lahodne, no práca režiséra si zaslúži minimálne bičovanie a dramaturga by som navrhol na verejnú popravu. Asi upálenie na hranici. 50%. ()

Eldrick

Možná by to fungovalo, kdyby to bylo aspoň trochu vtipný, což bohužel neni ani náhodou. Nebo kdyby aspoň čuměli na opravdový cecky, a ne na kozy. ()

fmash

Přiznám se, že jsem čekal trochu víc, ale přesto patří Muži, co zírají na kozy k filmům, které mi stojí za to vidět i vícekrát. Hippie Bridges, přinášející do kruhu zírajících armádních důstojníků květiny a myšlenky New Age nebo Kevin Spacey, zasazující Clooneymu smrtící Dim Mak, to jsou momenty, které mi z paměti jen tak nezmizí. Škoda, že tyto a podobné bizarnosti se ve filmu trochu ztrácely a nevytvořily ucelenější pocit. Bavil jsem se výborně, ale docela by mě zajímalo, jak by film dopadl, kdyby jej dělali například Coeni — což je ostatně myšlenka, která napadne asi každého. ()

d-fens

príjemne uletená paródia snáď na všetko, čo sa týka US armády, jej obdivovateľov aj naivných pacifistov (a určite ešte na množstvo iného).... mystero-komédia o "vojakoch" šíriacich a túžiacich po svetovom mieri a láske medzi ľuďmi :) v celkovom štýle som trošku videl aj snahu o napodobenie Coenovcov ;) ()

kalap

Priznám sa ja som si šľahol LSD a aj tak som sa vôbec nesmial, tak neviem buď som mal nekvalitný matroš, alebo nekvalitný je ten film.Matroš je v poriadku:)) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Bob Wilton (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Casio Pro Trek PRS-400 a Larry Hooper (Kevin Spacey) nosí IWC Big Pilot. (dyfur) ()

Cl3ricK

Tak tady si někdo vyšupal scénář asi rovnou z toho nejšílenějšího snu. Poprvé sem se dostal jen do první půl hoďky. Naštěstí jsem tomu dál druhou šanci a od 30 minuty se to rozjede ve velkém stylu. Jeff Bridges hraje pěkně vymaštěného hipíka. A hraje ho skvěle. Vlastně všechny postavy jsou tak nějak pošahané. :-D Tohle se nevidí každý den. Pokud překousnete začátek, dostanete poměrně prdelácký film. ()

kagemush

Štiplavý jako Vrtěti psem,nebo Po přečtení spalte (a zase u toho ten schutí si hrající Cloone,- a nejen on).Sarkasmus na entou.-Když se mi u nějakýho filmu stane,že se po pár minutách začnu usmívat a vydrží mi to až do konce (i když se občas úsměv mění v úšklebek ,nebo i škleb-jako při scéně ,,boj o benzínovou pumpu"),nemůžu hodnotit jinak.--Viděno v kině,-už teď se těším na DVD,abych si občas připoměl,jak je to s tou amerikánskou armádou dovopravdy...(proč jsem si ale hrome několikrát vzpoměl na Syrianu?!) / k 18.4.10 to tu má horší hodnocení (61%) než třeba Karate tiger 1. (65%)!!!-teda tady na csfd je fakt občas sranda / ()

Morloth

Ano, je vskutku zábavné, jak se v současném Hollywoodu vyrovnávají s vlastními klišé. A ještě zábavnější je fakt, že na zesměšňování sebe sama si hollywoodští tvůrci dokáží nahrabat další peníze. Muži, co zírají na kozy jsou typickou ukázkou toho, že mainstream se tváří jako alternativa a ta ve své podstatě neexistuje, protože se stává mainstreamem. Zírající muži jsou toho ukázkou, přitom jsou ve své "alternativní" nezábavnosti velmi zábavní. Jen mne mrzí, že se koncept utahování si sama ze sebe nedotáhl až do samého závěru a to doslova. Konec snímku tak na prostoru několika sekund rázem shazuje celý předcházející děj. Ale nasmál jsem se až běda. ()

M.i.k.e

velmi dobře obsazená,lehce bizarní (ne)válečná komedie,která jakoby nevěděla čím chce vlastně být.Zda-li praštěnou "parodií",či snad komedií v coenovic stylu.Buď jak buď humoru je tady poměrně dost,byť ne každý ho asi zkousne...já se bavil...80% ()

kackulka

Sice blbost, ale na druhou stranu čtveřice herců v hlavních rolích se nemá za co stydět, všichni jsou to prvotřídní herci a tak se předvedli i v tomto filmu. Opravdu, ale opravdu nenáročné dílko s vydařenými vtípky. ()

Hees

Komédia by mala byť trochu viac vtipná.Ale inak to nebolo až také hrozné taký zákusok s dobrými hercami.(Hodnotenie 2,5) ()

Jonash87

Jsem pro každou špatnost, ale tohle vážně nebylo moc dobrý. První půlhodinka mě znudila tak, že zbytek film jsem sledoval jen po očku, a i když jsem se občas zasmál a mám rád Spaceyho, Clooneyho, i McGregora, nemůžu dát víc jak 2 hvězdy. ()

Martin741

Osobne nechapem Ewana McGregora, ze hral v takejto podpriemernej planobe. Zasmiat sa nebolo na com, dej ledva drzal pokope, a reziser Grant Heslov je len rutiner. 30 % ()

SallyZen

Velice zajímavej snímek s parádná hudbou a velkolepým obsazením. První polovina mě opravdu hodně bavila. Zábava se nevytrácela, herci měli určitě neobvykle ale skvěle napsané postavy a i odehrané byli na jedničku, přesto se postupem času vytrácelo to kouzlo originality a neobvyklosti. Přece jenom válečná komedie o parapsychologii odehrávající se 30 let zpátky nezní jako klišéčko a ani nebylo a to cenim. 70% ()

shyster

Ani jednou jsem se nezasmál. Nebo spíš všechny vtipy a možná i líp nastříhaný nám nabídne trailer. To byla opravdu nuda. Jen na toho Clooneyho se dalo dívat. ()

Nautila

Velice fajn a osvěžující. Pustila jsem si to hlavně kvůli námětu, to paranormálno a tak, ale počítala jsem s tím, že to bude blbost. No, a teď jsem mile překvapena. Spoustukrát jsem se upřímě zasmála, herci si to užívají a celé je to vkusně ujeté. Ale nejlepší jsou ty kozy, z těch oči nespustíte. ()

Jino

Tak nějak nevím co si mám o tomto filmu myslet. Herecká jména předurčovala ke kvalitnímu filmovému zážitku, opak je bohužel pravdou. U komedie čekám, že se budu smát a tohleto kozí zírání mě teda moc nepobavilo. Na každý povedený vtípek spadá spousta patosu (tím myslím děj), který má do lehkosti a zábavnosti daleko. Čímž více tíhne k nudě od cesty do nikam a pro nikoho. Popravdě, kdyby nebylo Bridgese, jeho vojenských eskapád, netradičních forem cvičení a hlavně jeho typického výrazu spokojeného a nad věcí postaveného chlapíka, asi bych hodil na ten Clooneyho knírek daleko horší hodnocení. 40% ()