Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Choucas

Neskutečně vtipná ptákovina o hipíkách od zelených baretů. Už jen pohled na ošité spešlácké uniformy a k tomu hippies účes stojí za to. Nicméně jsem se chvilkama ztrácel v čase - po této stránce je tenhle film překombinovanej. Nicméně i přes pár zjevných nedostatků jde o kvalitní film na odpoledne, u kterého se pobavíte. ()

Novik

Nečekal jsem takovou oddychovou komedii s bezvadným Clooneyem, Bridgesem a McGregorem. Tento film si určitě oblíbím a budu si ho pouštět ještě víckrát. :) ()

brano921

Priznám sa hneď na začiatku, že moja recenzia nebude celkom objektívna, pretože milujem všetky filmy, ktoré zosmiešňujú takú „zbytočnú“ inštitúciu akou je armáda. V tomto smere ma nesklamal ani snímok Muži čo čumia na kozy aj keď pri úvodných titulkoch som skutočne netušil čo ma čaká. A názov vo mne evokoval skutočne rôzne predstavy. Film sa odohráva na pozadí „zatiaľ“ posledného amerického konfliktu v Iraku. Aj napriek tomu som mal pocit, že ide skôr o komornú snímku a iracký konflikt je len náhodným a atraktívnym pozadím. Podobný príbeh sa mohol odohrať v Perzskom zálive, vo Vietname alebo na bojiskách 1. svetovej vojny a jeho hrdinom mohol byť sám "najlepší" vojak Švejk. Hlavným hrdinom celého príbehu je mladý a neúspešný (v práci aj v živote) reportér Bob Wilton, ktorý sa absurdnou zhodou náhod stáva súčasťou irackej misie bývalých vojakov, ktorý mali byť súčasťou novej armády v duchu peace & love. Akoby celá partička hipíkov z filmu Vlasy vytvorila vlastnú bojovú jednotku. Príbeh sa skladá z dvoch hlavných dejových línií. Prvou je malé road movie irackou púšťou, na ktorom sa Bob Wilton zoznamuje s bývalým najlepším členom tejto bizarnej jednotky Lynom Cassadym, ktoré je prerušované mnohými retrospektívami odhaľujúcimi vznik a postupný zánik tejto jednotky. Dej je akoby vyskladaný z malých humorných scénok, stretnutia s miestnymi obyvateľmi, gangami alebo americkými bezpečnostnými jednotkami. Na niekoho takto „rozsekaný“ dej môže pôsobiť rušivo, mne však nevadil a skutočne som sa pri každej scéne bavil. Ale ako som písal už v úvode každý „antimilitantný“ vtip môžem. Celá iracká misia vrcholí v utajenom vojenskom tábore s hangárom plným kôz pri raňajkách obohatených, nazvime to psychiku podporujúcimi látkami. Už chýbal iba reportér, ktorý by vo večerných správach informoval, že vojna v Iraku konečne skončila a nikto z účastníkov neutrpel žiadne zranenia. Muži čo čumia na kozy sú ľahkým príjemným filmom, s kvalitným hereckým obsadením, pre všetkých milovníkov Hlavy XXII, Dr. Divnovlásku alebo Švejka. Neprináša žiadne nové posolstvá a vízie, ale povedzme si úprimne načo. Od čias Švejka všetci vieme ako to v armáde chodí. A možno len netreba poľaviť, ísť stále hlavou proti múru a raz sa to podarí. ()

Chobotano odpad!

Narozdíl od těch šťastnějších se mně usnout nepovedlo, kupodivu. Původně jsem dal aspoň jednu hvězdu, asi z podvědomého respektu z té působivé přehlídky na bookletu, ale pak jsem si uvědomil, že ani pro ni nejsem schopen najít obhajitelný důvod. Hloupé, nudné, rádobyoriginální... ()

playstate

Scénář vyloženě neohromí, ale myšlenku nepostrádá.A musím přiznat, ve scénách odehrávající se v minulosti, jsem se velmi bavil a představa americké hippies armády s trochou LSD je úžasná.75% ()

Premet44

Ani velkolepé herecké obsazení nedokázalo, bohužel, tento snímek zachránit. Nečekal jsem, že mě tento film vytrhne z křesla, a tak se také stalo. Samotný nápad pro film nebyl špatný, ale jeho zpracování by zasloužilo důtkou přes ruce. ()

Dzii

Celkem pohodový filmek na večer, ale myslím že z toho takovou komedii dělat nemuseli, kdyby tam byla větší část vážnosti tak je stoho mnohem lepší snímek s parádním obsazením :). ()

tvurce

Možná by mi k pochopení pointy pomohla koza v dlani mé sladké paní, ovšem sledoval jsem to sám a kapsle s cyankáli mi bohužel uvízla pod jazykem. * ()

cipLenka

Málokdy se mi stane, že film během sledování dobrovolně vypnu. U tohoto snímku se to stalo, nicméně nakonec jsem jej shlédla až do konce. Film obsahoval mnoho vtipných momentů, které ale nedokázaly vyvážit roztříštěnost děje a hluchá místa. Tento snímek je pro mě typickým příkladem toho, že ani přítomnost hereckých hvězd nezaručí vždy skvělou podívanou. ()

fifotron

Plejáda známych tvárí a toto má byť výsledok? V komédii v ktorej som sa dva krát otupene pousmial? To snáď nemyslíte vážne. Obrovské sklamanie. ()

mfanta

40% - Tento film se evidentně snaží být zvláštním a překvapujícím, možná až šokujícím. A opravdu se mu to daří. Možná ale ne tím způsobem, kterým by si dozajista přáli jeho tvůrci. WTF momentů je ve filmu hodně a nemyslím si, že všechny byly zamýšlené. Potenciál určitě nechybí, hereckých hvězd je zde požehnaně. Ale řekl bych, že hlavní problém je ve scénáři, který nedrží ani trochu pohromadě. Shrnuto, ještě jsem neviděl George Clooneyho hrát v takové slátanině. Na druhou stranu, kloubouk dolů za jeho odvahu, kterou jistě potřeboval, aby roli přijal a aby ve filmu vypadal tak, jak vypadal ;-). ()