Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

zsn

Tento film vydá na jednu scénu, kterou by se dalo vměstnat do cca 15 min. Jako film sám o sobě o hutnosti 93 min to mluví samo za sebe. Předvídatelný snímek s nepředvídatelným (a zbytečným) množstvím filmových es. ()

BMAJTZ

Z plakátu jsem očekával další typický gangsterský film, prostě takový v jakém Jason Statham obvykle hraje. Mno byl jsem mile překvapen tou originalitou, protože tohle jsem ani v nejmenším nečekal. Příběh je vymyšlen dobře a pocity hlavního hrdiny na vás působí opravdu děsivým dojmem. Mě se to líbilo a dávám palec nahoru. ()

Soweek

Zajímavý komorní thriller nabušený známými jmény, kterým je doopravdy poskytnut pouze komorní prostor. Mnoho osudů zůstává nedořešenými. Film 13 je spíše jakousi sbírkou krátkých příběhů různých postav, kterou spojuje společná hra Ruská ruleta, je na vás, jestli toto netradiční pojetí příběhu zaujme vaší pozornost či nikoli. ()

Šakalík

Obsahově hodně plytké a docela i nudné. Jediné napínavé momenty jsou ty předlouhé vteřiny před rozsvícením žárovky, jinak je to v podstatě o ničem. Nehledě na to, že tomu příběhu se prostě nedá věřit. Pozor SPOILER - náš elektrikář si to klidně nakráčí do jámy lvové jakoby nic a nikomu to vlastně ani moc nevadí a hraje se vesele dál, přestože všichni ví, že po nich jede policie. Samotné hráče, kterým nikdo neustřelil hlavu, pak nechají jen tak v klidu odejít s balíkem peněz – no táák! Policajti pak čapnou našeho elektrikáře a když u sebe nemá prachy, tak ho pustí a ani se nenamáhají ho sledovat. Tak nějak ten příběh prostě drhne. Za zmínku stojí snad jen Michael Shannon v roli uřvaného rozhodčího na vysoké sesli, který hraje úplně stejného magora jako v Boardwalk Empire. A pak Alexander Skarsgard – já toho chlapa prostě žeru (platonicky :-)) Za ty dva dávám jednu hvězdu navíc. ()

ZkuKol

Poctivá žánrovka s lehce specifickým prostředím a trochu prázdným koncem. Ruská ruleta je dobrý prostředek jak si pohrávat s napětím a ždímat z herců emoce, škoda, že Géla nepřidal nějaký vizuální nápad a nedal tomu tak nejen švih, ale i důvod k remakeování. Obsazení je vysloveně ikonické a špatných výkonů se nedočkáte, jen Riley a "50" prostě nedosahují kvalit ostatních. Scénář není žádné veledílo, ale díky obsazení vám vadit nebude, dokud se nedostaví závěr a pokus o sdělení něčeho zásadního a vypadne z toho jen konec filmu. Takže příště se víc držet žánru a nebát se trochu nakopnout kameramana, ať ukáže co umí! Peníze jsou vždycky až na prvním místě a tenhle film vám dokáže, že někdy na něm mají sakra náskok před životem... 70% PS: Febiofest 2011 ()

LuciusWlk

Tak nevím, začátek zoufale nicneříkající. Poté už to začíná být zajímavější, ale něco podstatného tu chybí. Herci snímek vcelku pozvedají, ale nezachrání. Původní Ruskou ruletu jsem pravděpodobně neviděl, takže nemám srovnání. Důležité je, že jsem byl zvědavý, jak to dopadne. Škoda, že od prvního kola jsem věděl jak to dopadne. Vyjma úplný závěr. Pěkné překvápko. Bohužel, znova už bych se URČITĚ nudil. No, a s pohledu hlavního střelce, přesto že adrenalin mám hodně rád, tady bych se pravděpodobně skácel, přinejmenším posral, už při prvním náboji. ()

sedm.1

Mám skutečně radost,že mě pan režisér poslechl,vzal svou prvotinu Ruskou ruletu podruhé do ruky,poučil se z chyb,za které jsem mu pěkně vyčinil a vše řádně napravil :-) !Skutečně,jako by mě pan Babluani vyslyšel.Zatímco jsem totiž u jeho první verze mohl pochválit pouze skvělý a originální námět,ale musel jsem rozcupovat zpracování,s americkou verzí jsem zcela spokojen.Sice mi tu samozřejmě nyní chyběl onen úžasný moment překvapení z parádní a nevšední zápletky,ale jinak vše ostatní klapalo sakra lépe než v původním originálu a celé to dostalo úplně jinou šťávu.Jednak odstranění černobílé barvy vážně filmu prospělo,podařilo se mu ale především i vybudovat daleko více působivější atmosféru a fungující napětí a díky hvězdnému obsazení se mu podařilo vtisknout většině postav i skutečný strach a paniku z kurevsky nepříjemné situace.Trochu mě tu tedy konkrétně zklamal jalový Statham,ale Rourke,Riley,Winstone,Shannon,ale i všichni ostatní,ti se svých rolí zhostili fakt skvěle a svým postavám vtiskli daleko tíživější a psychologicky věrnější rysy.Babluanimu se zkrátka podařilo udělat daleko lepší remake svého vlastního filmu,prostě udělal z Ruské rulety daleko více fungující a působivější podívanou. ()

LexBarker

Mně osobně se film dost líbil.Obsazení je více než slušné a Sam Riley se do své role velice hodí.Děj je celkem napínavý a řekl bych,že nepředvídatelný.Originál jsem neviděl,takže tím nejsem nijak ovlivněn. ()

herr_carter

Určitě zajímavej námět, o tom žádná, ale zpracování podle mě dosti kulhalo a všechno to bylo takové umělé....hodně mě to zamrzelo, moc jsem se na tento film těšil........................ moje hodnocení = 3 z 10. ()

Lukoboss

Jako narvat tolik známých herců do jednoho filmu, to se jen tak nevidí (Jason Statham, Alexander Skarsgård, Mickey Rourke, Curtis "50 Cent" Jackson, Ray Winstone, Michael Shannon, David Zayas). Dokonce i ten nápad s ruskou ruletou je zajímavej (asi jinej gang a jinej styl kasína), nicméně to stejně nebylo zase tak převratný. Originál neznám, takže k remaku nemůžu nic namítat v tomhle smyslu, ale ten příběh/scénář, je trochu přitaženej za vlasy. Alespoň do té míry, že když najdu obálku s klíčem a telefonem, kde je napsaný, že mě někdo bude kontaktovat, musím jít někam a čekat na další příkazy atd., nemůže z toho určitě vylézt nic dobrýho. Ale tak co by člověk pro nemocný rodiče neudělal, že. Ani závěrečenej zvrat není zvratem, trochu se to dalo čekat. ()

Spike23

Vynikající nápad v thrillerovém žánru. Ale je tu spousta nedokončených věcí a také pořádně nedomyšlených. Třeba vůbec nedokážu pochopit, jak s takovýmto hereckým obsazením může být někdo při ruské ruletě překvapen. Že by chcípnul hlavní hrdina? Nezdá se mi. Že by chcípnul Mickey Rourke? To už vůbec ne. Přežil jsem intro, které bylo totálně o ničem, ale je už vrchol, i když je o ničem ruská ruleta, která tu probíhá celou nudnou a dlouhou hodinu. Mezitím se Mickey Rourke někam vypaří, 50 cent párkrát zamachruje jeho drsným 'hopa' pohledem a hlavní hrdina, který je mimochodem elektrikář nehorázně vochčije ve výslechové místnosti šéfa fízlů ( Batista má u mě velké mínus do příští sezóny Dextera...). Zajímavá je tu ale přesto ta poslední půl hodina filmu asi nejvíc. A konec je největší rána pod pás. Chybí tu záběr na Jasona Stathama při 'neblahém' zjištění :-(. Kdyby to dávali ve 3 ráno na Primě, tak bych možná přimhouřil oko, ale s takovým hereckým obsazením a očekávaností si to nezaslouží ani velké hnědé nic. ()

jondoe

Napad zarobit si peniaze ruskou ruletou sa mi zdal pre film vyborny. Ale to prevedenie na fimove platno je trapne. Snad jedina postava vo filme, ktora nie je ulne ploche je ta hlavna. Ostatny herci ako Mickey Rourke, Ray Winstone, 50 cent a dalsi su v tomto filme zbytocny nakolko sa ich postavy vobec nevyvijaju. Este treba spomenut Michaela Shannona, ktory zo sebou nepricetne myka na rebriku. Film som si pozrel koly obsadeniu a celkom ma zaujal aj plagat. chcel som si napravit chut a pozriet si dobry film z Jasonom Stathamom, pretoze naposledy ma jeho Mechanik trochu sklamal. Toto je vsal este horsie. Miestami sa zdalo akoby bol scenar napisany desat minut pred natacanim. Neuveritelne zly film. ()

hefoo

Upozorňujem, že som nevidel povodnú verziu ale až tento remake. K filmu, Géla nám tu servíruje príbeh o chlapcovi, ktorý chce zarobiť veľa peňazí. Avšak živil sa ako elektrikár(ešte nevyučený) a to moc nevynášalo. Zhodou okolností museli založiť dom. no a poznáte to, chlapec dostal príležitosť zarobiť veľa prachov tak sa pustil do hry o ktorej predtým absolútne nemal šajnu očo v tej hre ide, keď to zistil, modlil sa, aby to už skončilo. Hru vyhral, peniaze poslal domov ale ten záver, sakra som to nečakal! Dal by som 4 hviezdy ale za ten premňa nečakaný záber 5. PS: Nápad a atmosféra na jedničku. ()

Seti

Zajímavý námět a místy slušná atmosféra, ovšem celé to chtělo rozhodně víc rozpracovat a prohloubit. Takhle mi přišlo, že žádný dějový aspekt, linka nebo postava nebyly dotaženy do konce. Raději se podívejte na Deer Huntera. ()

cab

Nechapu duvod zfilmovani americkeho remaku prumerneho francouzskeho dramatu na tema Ruska ruleta, kde jsou do roli obsazovani herci, kteri si jdou na par hodin do prace, dostanou slusne zaplaceno, nikterak se nepredvedou protoze hrat neumi nebo je nikdo dostatecne nemotivuje. Prohyrena hodina a pul a lituji, ze jsem se nechal ukolebat ucasti meho oblibeneho herce (Jason Statham) v jedne z roli. 30% ()

Holina

Ten film je super z několika důvodů. Předně je to skvělý námět, který mi silně připomínal vynikající Intacto. Za druhé je to atmosféra, kterou uměl Babluani, ve spolupráci s Beltramim (ano právě hudební podkres hodně pomáhá celkovému napětí). A za třetí je to vynikající obsazení. Po celou stopáž jsem si byl jist, že filmu nandám plnej knedlik, ovšem závěrečná tečka mě znechutila natolik, že sundavám na 3***. A basta. A moc na mě nekoukejte - koukejte se na žárovku. ()

Michalechal

Film mi přišel neuvěřitelně krátkej, napínavej - dlouho jsem neměl pocit, že ten film by měl běžet ještě tak hodinu. Kdo se chce od začátku do konce nechat napnout jako struna, pro toho je tenhle film! ()

kolemjdouc

kluk jehož rodina je totálně na dně a tak udělá COKOLIV aby ji zachránil.Nervy drásající scény a konec který se dá očekávat ale stejně budete litovat jako já, že nedopadl jinak ! ()

dopita

No zápletka je vpravdě úchylná. A ve své jednoduchosti geniální. S hercema je to už o dost horší, v podstatě nikdo nijak zvlášť nezaujal, což je škoda. Snad jen s výjimkou Michaela Shannona, kterej si svůj part dost užil, ale bohužel je to jen vedlejší postava. Celý film působí a vlastně i končí značně depresivně. ()