Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

MikeH20

Popravdě sem čekal spíše najakou gangsterku s Jasonem Stathamem v čele, avšak mě tento snímek hrozně překvapil, napětí je fakt na vysoké urovni, neustále sem se snažil přijít na to, jak se z toho hlavní hrdina vykroutí...konec filmu je však předvídaltelný, ale musím podotknout, že jsem nikdy nic takového neviděl, je to opravdu drsné, žádná pohádka s dobrým koncem.. ()

wairau

Celkem zbytečný film aneb jak si gruzínský režisér natočil černobílý film ve Francii a pak mu někdo dal peníze, aby si to mohl natočit v barvách v Hollywoodu. Teď už zbývá jen aby ho zlanařili indové do Bollywoodu, ať si to natočí i u nich. Nechal jsem se zlákat na jména, a bohužel jsem se zklamal. Film je nezáživný. Přiznávám, že je tam určité napětí, je tam zhruba vykreslena psychologie hlavních postav, jsou tam jejich emoce. Ale moje emoce jsou netknuté. A nejvíc mě tam štval ten moderátor nebo jak to nazvat, to byl úplnej totální psychouš a po chvíli mě ta jeho klepající se ruka před rozsvícením žárovky začala strašně štvát. ()

floppy4

Remake- neremake, prva tristvrtina filmu velmi dobra, koniec zlyyyyyy... bolo to tak desive az to bolo chore... zaciatok zaujme a nepusti... herecke vykony ma dostatocne presvedcili, az som miestami trpol od nervov. Mam vsak pocit ze nedotiahnute filmy a pokazene konce su v poslednej dobe IN. Tiez nechapem na co tam tlacili 50 Centa, ktory je tak sterilny, ze nechapem jak jeho moze niekto angazovat do filmu... ()

Montmorency

Originál jsem neviděla, takže nemůžu srovnat.....film to byl docela dobrej, nevšední story, S.Riley hrál, jako by mu šlo vážně o život :-), sekané, jakoby nedokončené scény, měly své kouzlo a film držely v tempu....hl. hrdina sice zemřel, ale rodinka nemusí na sociálku a padouch si odnesl misto milionů plyšovou ovci - a tak to ma byt :-) ()

limalama

spíše drama nežli thriller, ale takhle dobré a povedené drama sem už dlouho neviděl, jestli vůbec. Po pomalejším začátku se film dostává na slušnou a napínavou úroveň. Bavil sem se nadmíru, takže rozhodně stojí za to!! ()

majky.20

Pocity jsou smíšené, ano zajímavému nápadu, ale dějová linka je nepřekvapující a závěrečných 15 minut si člověk připadal jako, kdyby četl scénář někdy těsně před samotným zhlédnutím. ()

RonnieR

Štvrtá star za hviezdne obsadenie! Najviac mi sedel asi Joi Divisoňák Riley ( teším sa na jeho výkon V Keruacovom románe Na ceste), ale ani Winstone nebol zlý. Statham mi nesedel. 70%. ()

Šefča

Všechno kromě námětu bylo vynikající. Dosti syrový námět tento film táhne dolů. Ze začátku je hodně napínavý, ale jakmile se začne hrát ruleta, napínavost se vytrácí. ()

viktu

Tak tohle mě vážně dostalo.Člověk čeká půlku filmu,aby vůbec přišel na to,proč hlavní postava s obálkou někam cestuje,pak přijde ruská ruleta,úmrtí hlavního hrdiny,o kterém divák vůbec nic neví,takže ani neví,proč by mu měl fandit a pak závěrečné titulky.tak tohle jsem vážně nepochopil,absolutní ztráta času. ()

z17

Rileyho najlepsi vykon vobec. Predchodcu filmu som nevidel, ale tento scenami a najma vykonom (vykonmi) hercov pokladam za jeden z najlepsich filmov, ktore som v poslednej dobe videl. Davam Plnych 5 *. ()

Nio767

Během hraní rulety jsem přišel na pár zlepšováků. Více bych zatraktivnil vyřazovací systém - nalosování párů k sobě (vemte si, z těch 16 účastníků (8 duelů pro osmifinále, 4 duely pro čtvrtfinále atd.). Losování pořadí mačkání spouště (vezměte situaci, kdyby velké finále zůstalo bez vítěze) a napadá mne spousta dalších. Zato režisér se moc nepochlapil, a to vstoupil již podruhé do stejné řeky. Jinak info pro tvůrce dabingu (překladatele): "kulky" máte možná vy, ale v kalhotech, rozhodně bych je nedoporučoval používat jako střelivo do bubínkových revolverů. Úplná tragedie to nebyla, ale vzhledem k obsazení jsem čekal lepší. 50% ()

Tempter

Kdyby film negeneroval na konci morální apel na mládež, že práce je sice nejméně pohodlný, ale za to nejjistější způsob zajištění si obživy, dal bych odpad. ()

Tomas_313

Dnes si povíme pohádku o tom, jak se jeden nenasytný rejža jménem Géla "Bublanina" pokusil ze své úspěšné režijní prvotiny vytřískat ještě víc a celé to drama poskládal ještě jednou, tentokrát barevně a s profláklejšími herci. Originál jsem bohužel zatím nestihl shlédnout a tak mě z traileru okamžitě zaujal vcelku jednoduchý, ale účelný a chytlavý nápad s ruskou ruletou, k tomu více než zajímavá skladba herců a nervy drásající atmosféra během té zvrhlé hry. První půlhodinka je poklidná, uspávající a extrémně nezáživná, a když o tom přemýšlím, tak i zbytek filmu je na tom velice podobně. Po nudném začátku sice tempo rapidně graduje díky drastické hře, kterou vede správně vyšinutý Michael Shannon, ale po chvíli je i samotná hra nudná a stereotypní, také díky naprosté absenci jakékoliv snahy vykreslit bídný stav a pocity všech zúčastněných, jejichž myšlenky se ubírají k jedinému cíli - přežít. Herecká esa v podobě Mickeyho Rourka a Raye Winstona nedostávají takřka žádnou možnost projevit své kvality, naopak milým překvapením je Sam Riley. Věřím, že originál může být brilantním dílem, ale remake se nepovedl. Hlavním důvodem tohoto nezdaru je nedostatečná snaha navodit tu ponurou, temnou atmosféru, kterou jsem tak naivně očekával po shlédnutí traileru. Vždyť to by měl být přeci hlavní cíl, donutit diváka, aby s propoceným tričkem a hnědě zabarvenými trenýrky soustředěně hleděl na obrazovku, kde vidí dlouhý záběr na žárovku, která se náhle rozsvítí a divák si okamžitě kontroluje zátylek, jestli také něco neschytal. Těchto pocitů jsem se nedočkal, jenom jsem se slzami v očích tupě zíral na marnotratné, zbytečné dílo s nevyužitým potenciálem. 50% ()

str0001

Nikdy by mě nenapadlo, že se Jáson Statson propůjčí k takové hovadině. Škoda času se na takovou blbost vůbec dívat. 1 hvězda jen za dobré herecké obsazení. ()