Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Perfektní pokračování. Zeitgeist: Addendum je rozhodně jinak pojatý než první díl. V první půlce dokončuje poselství první části - ukazuje zvrácenost celého peněžního systému. Popravdě řečeno jsem z toho skutečně zděšen, jykým způsobem celý finanční systém funguje. Stejně tak jsem si uvědomil, jak jsem byl hloupý když jsem se nechával manipulovat pohádkami o zlých teroristech, zlých komunistech v Jižní Americe apod. Další část již neodhaluje zvrácenosti, ale nabízí řešení. Po pravdě řečeno mi Project Venus jako ideální řešení nepřijde, ale rozhodně je lepším než současný systém. Pokud by jsme se všichni drželi rad uvedených na konci, také by to tu vypadalo lépe. Ale bohužel, lidstvo je zkažené, a tak je pro většinu z nás příjemnější odmítnout Zeitgeist jako lež a žít dál v nevědomosti. Lež je tak příjemná... ale stále je to jen lež. 95% a 5*(20.6.2010)

Určitě zábavný film, se kterým já osobně nemůžu úplně souhlasit a část s Venus projektem je dle mého názoru naprostá utopie. I tak ale musím přiznat, že je hodně osvěžující slyšet alternativní názor na svět v takto polopatické, i když také VELMI manipulativní formě. Smát se tomu je lehké, u obrázků s Iluminátama to prostě jinak nešlo, ale poutavost se tomu prostě upřít nedá.(14.2.2015)

• xxvasa

pro mna nezajimave tema, minuly dil zaujal vic(7.11.2008)

dojala mě prostá pravda a logika, kterou tento film ukazuje(1.11.2008)

• d-fens

7 miliárd (a viac) ľudí šťastných a spokojných vďaka technokracii (technológiám) je pre mňa stelesnenie tej najprízemnejšej formy materializmu, voči ktorému sa film paradoxne snaží ponúknuť alternatívu.... a aj keď atómy môjho tela vznikly úplne rovnako ako atómy tiel iných ľudí, ani v najmenšom ma to neinšpiruje k tomu, aby som sa s nimi cítil previazaný viac ako s chladničkou alebo urýchlovačom častíc v Ženeve.... ľudia ako ja sú proste prekážkou v napĺňaní sna idealistov typu Petera Josepha, a mám vážne obavy, že ak by sa dostali k moci, skôr či neskôr by so mnou začali zachádzať rovnako ako USA s ľavicovými diktátormi v latinskej Amerike.... aj z toho titulu je pre mňa 7 miliárd šťastných ľudí na planéte Zem viac ako odpudivá predstava(12.4.2012)