Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Opäť trefne vystihnutí dokument o tom aké je ľudstvo voči sebe sebecké, arogantné,... a všetko toto prichádza len kvôli tým peniazom točiacim sa v nekončiacom biznise po celom svete. Dokument okrem pohľadu na zhýralé ľudstvo ponúka aj možné riešenia ako by sa dal spraviť svet lepším, pohodlnejším a krajším. /80%/(14.11.2008)

Druhý díl je jiný, ale o nic horší, než první. Všechno je to jen o penězích a najdeš je všude, kam se podíváš. Za každým svinstvem, za každou manipulací, za každou lží, kterými tě denně krmí média i politici. A je jen na tobě, zda to chceš vidět nebo si radši v pohodlí obýváku otevřeš pytlík chemických chipsů.(30.5.2013)

• Toshiro

První díl mě donutil se trochu zamyslet. Pomocí druhého jsem už jen smutně prohlédnul skrz zbytečnost takovéhoto filmu. Poskládat pár informací na rádoby smysluplnou hromádku, která odsuzuje současný svět, není až takové umění, jak by se mohlo zdát. Snít o lepší budoucnosti je fajn, je ale myslím lepší začít nohama v realitě a ne jí šmahem odsoudit jako kompletně špatnou, to umí každej teenager i bez dvouhodinového dokumentu :).(18.7.2009)

Všechny části netřeba komentovat, dokument by měl každý shlédnout už jenom kvůli té třetí části, které nelze NIC vytknout. ''My name is Jacques Fresco...'', Kdyby byl tento člověk alespoň z 1% uctíván jako Ježíš, byl by tento svět 100% rájem, že by lidem víra v Boha přišla zbytečná. Takže tak.(19.12.2013)

oproti minulému filmu víc ukecané a celkově zdlouhavější. Zatímco první Zeitgeist u mě vyvolal spoustu pocitů a dá se říct, že mě dokázal rozzuřit fakty v něm řečenými, druhý díl se (až na první čtvrtinu) věnuje spíše řešením a různým utopickým teoriím a nepředkládá nám "pravdu" tak nekompromisním způsobem jako jednička. Navíc je film prostřihán pár rozhovory, které na mě působili trošku nudně (ačkoliv se kolikrát jednalo o zajímavé teorie, tak nemusím pořád dokola vidět ty samé ksichty sedící v pohodlném křesle a divoce gestikulující rukama). Korunu snímku nasadil rekrutační konec a zasněný klip "to bude tak fajn až změníme svět" - jednoznačné zklamání.(30.11.2008)