Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Opäť trefne vystihnutí dokument o tom aké je ľudstvo voči sebe sebecké, arogantné,... a všetko toto prichádza len kvôli tým peniazom točiacim sa v nekončiacom biznise po celom svete. Dokument okrem pohľadu na zhýralé ľudstvo ponúka aj možné riešenia ako by sa dal spraviť svet lepším, pohodlnejším a krajším. /80%/(14.11.2008)

Skoda ze tak neskutocne dlhe...Nech ho spravia do 80min, mozno by sa aj komercne uchytil...nazdar(20.6.2009)

Obzvlášť části týkající se vlivu korporátní/bankéřské elity na zapojení USA do významných válečných konfliktů 20. sto. a "economic hitmen" byly vynikající! K až sektářsky působícímu Venus Project mám trochu rezervy a skeptický postoj, ale celkově jde určitě o povedený dokument nutící člověka (moje oblíbené kritérium) - přemýšlet:-). Bravo!(26.6.2012)

• S.Quentin QUALE

No to snad....78%??? Část první se v roce 2008 snaží udělat senzaci z peněžního multiplikátoru, kurva to je šlágr! Odpad! Část o americkém finančním systému a jeho historii, byť tahá evidentně za globání nitky, může být (pochybuju) pro našince informačně zajímavá, ale i když se naserete sebevíc, je to sféra, kterou nemáte ani v přibližném dosahu. To, co přijde posléze, to už je opravdovej hardcore. Peníze jsou zlo. Zaměstnání je otroctví za peníze. Zrušením peněz a práce člověk dosáhne svobody. Toto ať promítají barevným menšinám ve frontách na ÚP, nikolivěk mně. Představy rovnostářského světa sice opravdu nutí k zamyšlení, ale člověk s pamětí a rozhledem musí velice záhy dojít k závěru, že tyto levičáské keci vždy ve výsledku směřují k diktatuře, potlačení svobodného myšlení člověka spojeného s totálním omezením možností osobního rozvoje každého jednice. Prostě totální sranec ve slušivém a na první pohled sugestivním podáním. Parchnatů, co si takhle dávli lidi na udičku, už tady bylo....nasrat! Jedinou zajímavou částí s bezesporu pravdivýma, ale také jíž profláknutýma faktama, je část o obnovitelných zdrojích. Tohle teda hodně kleslo oproti prvnímu dílu. 35%(11.3.2014)

Perfektní pokračování. Zeitgeist: Addendum je rozhodně jinak pojatý než první díl. V první půlce dokončuje poselství první části - ukazuje zvrácenost celého peněžního systému. Popravdě řečeno jsem z toho skutečně zděšen, jykým způsobem celý finanční systém funguje. Stejně tak jsem si uvědomil, jak jsem byl hloupý když jsem se nechával manipulovat pohádkami o zlých teroristech, zlých komunistech v Jižní Americe apod. Další část již neodhaluje zvrácenosti, ale nabízí řešení. Po pravdě řečeno mi Project Venus jako ideální řešení nepřijde, ale rozhodně je lepším než současný systém. Pokud by jsme se všichni drželi rad uvedených na konci, také by to tu vypadalo lépe. Ale bohužel, lidstvo je zkažené, a tak je pro většinu z nás příjemnější odmítnout Zeitgeist jako lež a žít dál v nevědomosti. Lež je tak příjemná... ale stále je to jen lež. 95% a 5*(20.6.2010)