Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Buď príde zmena, alebo prídu ďalšie Vianoce. A možno jedného krásneho dňa sa zobudíme a nepríde už nič. Vénus je zaujímavo prepracovaná a predostrená záležitosť.(27.2.2009)

• JOHN.NY

Puvodne jsem si chtel Zeitgeist: Addendum pustit rano a nechat se prekvapit a sokovat:) ackoliv ma film 2 hodiny, trvalo mi az do pozdniho odpoledne, nez jsem se dobral konce…Neustale jsem musel poznamenavat informace, ktere mi prisly nepravdive, a nasledne je googlovat. Prvni veci, kde me sokovala byla uvodni myslenka tohoto dokumentu…” Ekonomika je prezentovana matoucim a nudnym zpusobem. Nekonecny proud financnich vyrazu spolu se zastrasujici matematikou rychle odradi lidi od toho, aby se ho snazili pochopit. Komplexnost spojena s financnim systemem je jen maska, jejimz ukolem je zakryt jeden z nejvic paralyzujicich systemu, ktere kdy lidstvo melo.” Samozrejme ze ekonomika je slozita..jako kazda jina veda! Neni mozne, aby vede rozumnel kazdy clovek. V dokumentu se objevilo mnoho informaci, ktere mi prisly uplne mimo. V prvnim filmu Zeitgeist The Movie nam bylo receno, ze utoky na WTC byly zkonstruovane americkou vladou. Opak mi nikdo nevymluvi!! Ale tvrzeni, ze duvod utoku je zajem korporatokracie o obnoveni produkce opia v Afghanistanu, je nejvetsi nemysl, co jsem v teto souvislosti kdy slysel! Dale se dozvidame, ze ze 100 nejvetsich ekonomik sveta, je 51 spolecnosti a 49 statu, coz je podle mnoha studii pravda, ovsem dale se rika, ze pouze 4 maji sidlo mimo USA. Zajimalo by me, kde se vzalo tohle cislo? Ja jich tam napocital 27!! Takze tato informace ma naprosto nulovou hodnotu.. Aktivista John Perkins nam rika, ze vlada USA ovlada vysoke statniky strategickych zemi. Pokud jsou znacne “nepohodlni” zbavi je moci nebo je dokonce necha zavrazdit. Ten samy muz dale podporuje ekonomiku zalozenou na zdrojich, o niz mluvi futurista Jacque Fresco. Jeho vyroky, ze dokonalosti nemuzeme dosahnout mi neprisly moc na miste, kdyz se chvili predtim mluvi o, dle meho nazoru, dokonalem reseni energetickeho problemu pomoci geotermalni energie. Zajimalo by mne, jak ji chce ziskavat. Rika, ze 2000 ZJ by mohlo byt ziskano ”relativne snadno pomoci vylepsene technologie”. Tohle mi neprijde jako dostacujici argument…vubec cela tahle cast mi moc nesedela a korunovalo ji tvrzeni, ze: “Se vsi technologii muzeme vytvorit hojnost, ktera muze byt pouzita tak, aby to pomohlo zlepsit zivot kazdeho cloveka. Pokud budeme pouzivat technologie rozumne, s ohledem na zivotni prostredi, hojnost muze byt na celem svete. Je to velmi rozdilny system, a tezko se o nem mluvi, protoze verejnost neni dostatecne informovana o dnesnim stavu technologickeho pokroku.” Pokud se mi timhle pan Fresco snazi rici, ze je system vyresi vsechny problemy s chudobou a hladomory, fandim mu, aby fungoval jeho system, kdy bude cely svet sjednocen, lide nebudou nikomu podrizeni, vsichni budou spolupracovat a penize nebudou zapotrebi, protoze bude dostatecna hojnost..Ovsem pride mi to velice pritazene za vlasy! Uz jednou jsme si byli vsichni rovni..Opakovane hovori o neinformovanosti lidstva. Rad bych tedy zjistil, jak takoveho fungujiciho systemu chce dosahnout a nema-li nikdo vladnout, tak kdo tady ten system nastoli! Zaverem bych rad podotknul, ze jsem velkym odpurcem politiky FEDu. To jen aby si o mne nekdo nemyslel, ze jsem zarytym priznivcem politiky, kterou vede..(8.11.2008)

Zajímavá teorie, na které bude jistě spousta pravdy, nicméně je to podáno tak neskutečně fanaticky, až tomu jeden přestává věřit. Každopádně se těším, až budu bydlet ve Venusu a zajedu si na oběd do LA. Takže lidi, nezapomeňte přestat koukat na zprávy, šetřit elektrikou a nepracovat v bance, ať už je to tady. 45%(20.7.2012)

• S.Quentin QUALE

No to snad....78%??? Část první se v roce 2008 snaží udělat senzaci z peněžního multiplikátoru, kurva to je šlágr! Odpad! Část o americkém finančním systému a jeho historii, byť tahá evidentně za globání nitky, může být (pochybuju) pro našince informačně zajímavá, ale i když se naserete sebevíc, je to sféra, kterou nemáte ani v přibližném dosahu. To, co přijde posléze, to už je opravdovej hardcore. Peníze jsou zlo. Zaměstnání je otroctví za peníze. Zrušením peněz a práce člověk dosáhne svobody. Toto ať promítají barevným menšinám ve frontách na ÚP, nikolivěk mně. Představy rovnostářského světa sice opravdu nutí k zamyšlení, ale člověk s pamětí a rozhledem musí velice záhy dojít k závěru, že tyto levičáské keci vždy ve výsledku směřují k diktatuře, potlačení svobodného myšlení člověka spojeného s totálním omezením možností osobního rozvoje každého jednice. Prostě totální sranec ve slušivém a na první pohled sugestivním podáním. Parchnatů, co si takhle dávli lidi na udičku, už tady bylo....nasrat! Jedinou zajímavou částí s bezesporu pravdivýma, ale také jíž profláknutýma faktama, je část o obnovitelných zdrojích. Tohle teda hodně kleslo oproti prvnímu dílu. 35%(11.3.2014)

• xxvasa

pro mna nezajimave tema, minuly dil zaujal vic(7.11.2008)