poster

Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Hrají:

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)
 • rawen
  ****

  Zeitgeist 2 působí komplexnějí a jednolitěji, s obsahem se nedá než souhlasit, těch opravdu "šokujících" informací tam tedy moc není, všechy informace jsou víceméně známé (např. prsty CIA v převratech nevhodně orientovaných států, to že současné zřízení brzdí technologický pokrok, to že ve světe je v současnosti nejvíc otroků v celé historii planety, to že kriminalitu a války produkuje z největší míry nedostatek (chtění, touha, závist, vlastnění, viz. buddhismus, svému sousedovi nezávidím vzduch, ale něco co má jen on) atd... to jsou známé věci a nikdo se o to prosím vás hádat nemusí). Jediný problém s Zeitgeistem tak mám pouze v jeho poslední části, návrh Venus projektu není komunistický, bohužel je něco hůř - téměř naprosto utopistický, jinak bych si nepřál nic jiného, ale takto to prostě nejde a fungovat to nikdy nebude + ke konci se tento dokument zvrhne v aktivistickou agitku a celé to připlácne hnusně nevkusnou a kýčovitou závěrečnou kliposekvenci, která mi to celé dost ničí... Přesto děkuji za další příspěvek ke střízlivému pohledu na naši "dokonalou" společnost, viditelně se z ní nechce zvracet pouze mě... 8/10 PS: bez závěrečných 15 minut 9/10 PS: četl jsem komentář uživatele JOHN.NY - tvé připomínky jsou strašně slabé, jsou jen povrchním napadením celé navržené problematiky, krátce: naprosto jednuduchých věd je spousta (je rozdíl co je jasné a jednoduché X čemu rozumím a v čem se vyznám), ekonomika monetarismu byla vyjádřena ještě docela přehledně (jsem absolvent VŠE, tam to bylo 100x horší :)), to s tím opiem je jen důsledek - na tom dokument nestojí (a určitě ani primárně útok na WTC) - je to ale velmi zajímavé, je jedno kolik korporací má kde sidlo - v dnešní době tuplem, na možnosti získávání geotermální energie se zeptej třeba na MIT - nevidím v tom zase takový problém - když už těžíme suroviny z děr v zemi, můžeme klidně i níž, navíc vulkanická činnost probíhá i v relativně malých hloubkách pod povrchem, pokud hledáš uspokojivě dostačující argumenty na vše ve 2 hodinovém dokumentu napěchovaném informacemi tak potěš, hlavní je začít o tom přemýšlet a malinko se otevřít, souhlasím pouze s tím že celá vize je bohužel dost utopická, ale určitě ne co se týče zisku levné energie z alternativních zdrojů (kdybychom tohoto nedosáhli tak se stejně můžeme jít časem oběsit, takže tohle je spíš budoucí předpoklad než sci-fi), opět odmítám srovnání s komunismem - to je strašně alibistické a jednoduché a o tom to není... PPS: nakonec ještě jedna zkazka, NAPROSTO NEJDÚLEŽITĚJŠÍM POSELSTVÍM OBOU DÍLǓ JE DOPORUČENÍ, ABY LIDÉ O VŠEM PODOBNÉM PŘEMÝŠLELI SAMI, tento fakt je nenapadnutelně pozitivní a jako rada k nezaplacení... dokud toto heslo budou "Zeitgeisty" prosazovat i nadále, není důvod se obávat, že by mohly někoho ovlivnit negativním způsobem...(25.1.2009)

 • Petoss1
  ***

  No joo, dobre že bude ten koniec sveta aspoň celý tento prehnitý svet pôjde do hajzlu. 65%(9.6.2010)

 • Tomatáš
  *****

  Opět záležitost, která provokuje, motivuje, kritizuje, vytváří konstrukty, hodnotí, nutí k zamyšlení apod. Pocit urgentnosti je cítit celé dvě hodiny filmu, každý okamžik. Mé hodnocení mluví za vše a každý si určitě udělá svůj vlastní názor na věc. Please, open your mind...(3.12.2009)

 • ybuko
  **

  Zacina to zajimave, ale postupne se dej zacne nekonzistentne tristit, a brzo zacne byt jasne, ze si dokument pouze chystal pudu k propagaci utopickeho Frescova Projektu Venuse. Ze si celou dobu pripravoval divaka, kteremu prostrednictvim projektu Venuse vzapeti jakoby nabizi ze vseho, co do te chvili bylo ve filmu ukazano, vychodisko. To neni moc fer praktika, jsou to metody klasicke nepriznane propagandy, ale budiz. Bohuzel jsou uz v samotnem naznacovani jak by mel onen projekt vypadat videt povazlive trhliny (napr. pevnost viry v to, ze povaha cloveka je dana pouze prostredim, ktere ho behem zivota formuje, a proto vytvorenim idealniho prostredi lze vytvorit idealni spolecnost, Frescovi zavidim). Mam pocit, ze Projekt Venuse spis nez dokonalou utopii skonci necim podobnym dnesni scientologicke cirkvi. Lidem, kterym tenhle film "otevrel oci" bych doporucil vic cist a sledovat soucasne svetove levicove aktivisty, politology, intelektualy a filozofy. Vsechno zajimave co je tady je popisovane i leckde jinde, podstatne vic do hloubky a lepsi formou.(10.10.2009)

 • Z0oMb3E
  *****

  Konšpiračný dokument ktorý nechá každého na vážkach. Je to ozaj tak, alebo je to všetko vykonštruovaná blbosť. Nechám, aby si spravil každý svoj názor... Tu sa 4-1 hviezdičiek nedá dať. 5*= ľudia čo ich dokument oslovil so slovami niečo na tom bude......................odpad!= ľudia, ktorí dokument považujú za čistý výmysel. Treba vidieť(4.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace