Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

dojala mě prostá pravda a logika, kterou tento film ukazuje(1.11.2008)

oproti minulému filmu víc ukecané a celkově zdlouhavější. Zatímco první Zeitgeist u mě vyvolal spoustu pocitů a dá se říct, že mě dokázal rozzuřit fakty v něm řečenými, druhý díl se (až na první čtvrtinu) věnuje spíše řešením a různým utopickým teoriím a nepředkládá nám "pravdu" tak nekompromisním způsobem jako jednička. Navíc je film prostřihán pár rozhovory, které na mě působili trošku nudně (ačkoliv se kolikrát jednalo o zajímavé teorie, tak nemusím pořád dokola vidět ty samé ksichty sedící v pohodlném křesle a divoce gestikulující rukama). Korunu snímku nasadil rekrutační konec a zasněný klip "to bude tak fajn až změníme svět" - jednoznačné zklamání.(30.11.2008)

• Idaho

Nejlepší lež je taková, která se protká alespoň úzkou nitkou pravdy. Legrace začíná hned na začátku – peníze jako dluh –, kdy konstatováním všeobecně známých pravd (ale přitom se tváří, jako by objevili bůhvíco) docházejí k naprosto zcestným závěrům. Další sranda je vymývárna mozků, kdy nám neustále servírují slova jako: zkorumpovanost, zkaženost, vykořisťování, otroci atp, snad abychom na to náhodou nezapomněli. A věděli jste, že diktátoři to myslí ve skutečnosti „dobře“? Tak přemýšlím, kdo má vlastně ty klapky na očích? Mnohem průhlednější, naivnější nežli díl první, a nejen proto zasloužený Odpad! Ještě je tu třetí druh lidí. Ti, kteří přemýšlí a smějí se.(23.3.2009)

Nemohu si pomoct, ale mě tyhle dokumenty prostě baví... Ať si tomu věří kdo chce, jak chce, nebudu to nikomu cpát, mě to taky nikdo necpal... jen se mi líbí, jak je to propracovaný a několik tříd lepší jak "prosté" dokumenty...(16.2.2010)

"Každý dolar ve Vaší peněžence je někdo někomu dlužný." To je ale potěšující informace. Mně nezbývá než doufat, že těch pár imaginárních korun, které bych teoreticky mohl mít v kapse, nikdo nikomu nedluží. Konspiraci a finančnímu terorismu ZDAR!(13.7.2011)