Zeitgeist: Addendum

Dokumentární

USA, 2008, 123 min

Peter Joseph

Peter Joseph

Jacque Fresco, George W. Bush (a.z.)

Toto téma se z mé strany nedá odmítnout. Je nádherné vidět, že když se to umí, tak i složité makroekonomické procesy, jakými jistě monetární politika je, lze vysvětlit zajímavě, poutavě a uspokojivě pochopitelným monologem. Jediná škoda, že se některá témata z prvníhu Zeitgeistu opakují, na druhou stranu celek působí kompaktněji a uceleněji. Silná angažovanost dokumentu mi nevadí, protože bez těchto ostrých "manipulujících" Mooreů a Josephů bychom měli pouze (pro mě nudné) přírodovědné a technickovědecké dokumentární snímky. 90 %(21.1.2009)

oproti minulému filmu víc ukecané a celkově zdlouhavější. Zatímco první Zeitgeist u mě vyvolal spoustu pocitů a dá se říct, že mě dokázal rozzuřit fakty v něm řečenými, druhý díl se (až na první čtvrtinu) věnuje spíše řešením a různým utopickým teoriím a nepředkládá nám "pravdu" tak nekompromisním způsobem jako jednička. Navíc je film prostřihán pár rozhovory, které na mě působili trošku nudně (ačkoliv se kolikrát jednalo o zajímavé teorie, tak nemusím pořád dokola vidět ty samé ksichty sedící v pohodlném křesle a divoce gestikulující rukama). Korunu snímku nasadil rekrutační konec a zasněný klip "to bude tak fajn až změníme svět" - jednoznačné zklamání.(30.11.2008)

Konšpiračný dokument ktorý nechá každého na vážkach. Je to ozaj tak, alebo je to všetko vykonštruovaná blbosť. Nechám, aby si spravil každý svoj názor... Tu sa 4-1 hviezdičiek nedá dať. 5*= ľudia čo ich dokument oslovil so slovami niečo na tom bude......................odpad!= ľudia, ktorí dokument považujú za čistý výmysel. Treba vidieť(4.3.2010)

Další GENIÁLNÍ pokračování !(7.11.2009)

Forma je stejná jako u prvního dílu, tedy už nepřekvapí tolik, fakta se hrnou populární formou prostřílené řadou citátů. K obsahu se musím vyjádřit: z ekonomického hlediska se nedá nesouhlasit. Studuji ekonomii. Ale upřímně - jinak to nejde, ukamenujte mě za to. Systém se vyvíjel tisíci letí, to je výsledek vývoje, než korporacie. Trochu mi vadí, jak z toho ke konci pak udělali: join us (uncle sam watns you to USA army)...(25.5.2011)