poster

Bratři Karamazovi: Vzkříšení (divadelní záznam)

Drama / Psychologický

Česko, 2008, 121 min

 • M.Macho
  *****

  Morávkovi se povedlo uzavřít největší dílo jeho kariéry vůbec. Z Raskolnikova se stal ještě pochybovačnější Ivan. Ze Stavrogina se stal pobožný, všechny utěšující Aljoška. A z Myškina se vyklubal bohabojný světák Dmitrij. Nejnehoráznější osoba Starého Karamazova se "provtělila" mezi ně a vznikl brutální, rituální mutant. Největší román všech dob v Huse na provázku...(15.12.2008)

 • Splasher
  **

  U Morávka již tradičně nepatřičný humor. Nápad využít všechna tři esa k zahrání starého byl zajímavý, ale ne příliš funkční. Zachraňoval to Vyorálek a samotný Dostojevský.(2.11.2012)

 • Moviegod
  ****

  Výborná hra. Teď ještě zhlédnout ten film.(1.11.2008)

 • kobejn
  *****

  Podle mě zatím nejodvážnější a nejvíc vzrušující převedení Karamazových na "prkna". To o čem píše uživatel DaViD´82 jako důvod, že se mu to nelíbilo, se mě líbilo. Převtělování postav byl skvělý nápad.(14.10.2009)

 • DaViD´82
  **

  K čemu je Morávkovi výtečný ansámbl a geniální látka, když stačí zvolit nevhodnou stylizaci a vše jde do háje? Natlačení veškerých postav do teatrální uřvané roviny plné přehrávaných grimas i gest se k tomu ani trochu nehodí. Dochází totiž k efektu, že místo aby se postavy divákovi přiblížili, tak zůstávají v odcizené rovině "těch pitvořících se figur na tom dřevěném pódiu co prskají až do třetí řady". Čest výjimkám. Nikdy bych neřekl, že je možné Karamazovi pojmout tak, abych těm postavám nerozuměl. A co hůř, aby mi byly zcela ukradené. Přitom v jiných pojetích mi ty samé charaktery mluví z duše a regulérně je miluju. Ano, je to čistě můj problém založený na možná až přílišné adoraci konkurence, ale tohle mi regulérně lezlo na nervy. Což je škoda, jelikož jsem Morávkovi i Huse hodně věřil.(1.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace