Bratři Karamazovi: Vzkříšení (divadelní záznam)

Drama / Psychologický

Česko, 2008, 121 min

• PaRi

Naprosto se ztotožňuji s komentářem, který tu napsal DaViD82. Lépe bych to nenapsal. Čím to je, že autoři tak rádi dělají klasiku takzvaně "jinak"? Nebyl jsem to schopen ani dokoukat.(10.5.2011)

• Splasher

U Morávka již tradičně nepatřičný humor. Nápad využít všechna tři esa k zahrání starého byl zajímavý, ale ne příliš funkční. Zachraňoval to Vyorálek a samotný Dostojevský.(2.11.2012)

Tak na tomhle sem byl osobně a bylo to hodne dobrý.(29.3.2010)

• DaViD´82

K čemu je Morávkovi výtečný ansámbl a geniální látka, když stačí zvolit nevhodnou stylizaci a vše jde do háje? Natlačení veškerých postav do teatrální uřvané roviny plné přehrávaných grimas i gest se k tomu ani trochu nehodí. Dochází totiž k efektu, že místo aby se postavy divákovi přiblížili, tak zůstávají v odcizené rovině "těch pitvořících se figur na tom dřevěném pódiu co prskají až do třetí řady". Čest výjimkám. Nikdy bych neřekl, že je možné Karamazovi pojmout tak, abych těm postavám nerozuměl. A co hůř, aby mi byly zcela ukradené. Přitom v jiných pojetích mi ty samé charaktery mluví z duše a regulérně je miluju. Ano, je to čistě můj problém založený na možná až přílišné adoraci konkurence, ale tohle mi regulérně lezlo na nervy. Což je škoda, jelikož jsem Morávkovi i Huse hodně věřil.(1.11.2008)

Souhlasím s Moviegodem, těším se na film.(2.11.2008)