Dánská dívka

• Velká Británie The Danish Girl (více)

Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener (Eddie Redmayne) patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda (Alicia Vikander) mu přitom poskytuje maximální podporu a přitom se sama snaží prorazit jako portrétistka. Pozvolné borcení jejich harmonického vztahu odstartuje banální příhoda – Gerdě, která připravuje sérii baletních portrétů, nedorazí figurantka, a Einar svolí, že své ženě bude sedět modelem, oblečený do baletního kostýmu. Intenzivní spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá obrovský emocionální zmatek, s nímž se vyrovnává nejprve „nevinnou" hrou na tajemnou dánskou dívku Lili, a později čím dál silnějším přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný. A byl by ochoten podstoupit cokoliv, aby jeho transformace byla dokonalá. Během této proměny ho věrně provází jeho Gerda, která díky své nové múze Lili sice konečně prorazila jako umělkyně, ale zároveň ztratila svou životní lásku. (CinemArt)

VideoTuti

I když tento druh filmu o teplouších a tranvestitech nemusím, konsttuji, že herecký výkon Eddie Redmayne i Alicia Vikander je skvělý a film určitě zaujme. . ()

Fajung

Odporné. Nečudujem sa tomu, kam až zašla dnešná filmárčina, ale tomu kam až zašlo divácke oko. Rodinné drámy zo života postupne vytlačia zo scény a nahradia v TOP rebríčku snímky o buzíkoch, transíkoch a hermafroditíkoch, ktoré pomaly ale isto akceptujeme a srdečne vítame v našej spoločnosti. 10% za odvážne herecké výkony. ()

bonovox

Krásne natočený a hlavne herecky zvládnutý film. Hooper si u mňa napravil renomé po slabých Bedároch. Herecké výkony Eddieho a Alicie sú fenomenálne, takto herecky zladený pár tu už dlho nebol. ()

zigy

Z hlediska filmařského vůbec nic originálního, nebo šokujícího (jak námět přímo vybízel), škoda. Fajn, že někdo upozornil na tyto sice nezvyklé, ale reálné problémy některých lidí. Bohužel velmi konzervativně laděné, pro babičky sledující Ordinaci ideální. ()

Monos

Kontroverzná téma a bravúrne, dychberúce herecké výkony. Eddie Redmayne a Alicia Vikander sa svojich úloh zhostili špičkovo, celé to bolo veľmi uveriteľné. Dej bol pomalší, príliš netlačili na pílu, nechali vyniknúť samotný priebeh "zrodu" Lili. A mne to nevadilo. Téma bola pre mňa taká silná a zaujímavá, že som nepotrebovala každých 10 minút novú dávku drámy a akcie. A ak bol pre niekoho dej predvídateľný, pre mňa teda nie ( hlavne koniec). ()

HellsAngel

Neobyčajný príbeh kontroverzného človeka natočený obyčajným, no precíznym spôsobom. Redmayne je v role priam strhujúci, zatiaľčo Vikander odzbrojujúco krásna. Skvelá rozprávačská práca nechá diváka s citom preniknúť pod kožu ústrednej dvojici, no ak by sa miestami silnejšie pritlačilo na vedľajšie dejové linky a doprialo by sa im viac priestoru, mohlo ísť o ešte viac pútavejší zážitok. ()

Jaryktichy

Herecky film obstál na jedničku, ale když si herecké výkony odmyslím tak mi zbyde docela slabý příběh od kterého jsem čekal, že bude lépe zpracovaný. A ještě k tomu plynul takový divným tempem, které mi do tohoto tématu vůbec nesedlo. Ale musím uznat, že ztvárnit tento životní příběh byl těžký oříšek. Proto si snímek zaslouží silné tři hvězdy. ()

hrdygay

najvacsie pozitivum vo filme bola jebacka alicia vikander, ukazala sa uplne naha, musel som si vyhonit na nej, bolo odporne sa divat na chlapa v zenskych satach, vo filme hrala aj jebacka amber heard, velka skoda, ze sa neukazala naha ako alicia vikander 4/10 ()

anti.rybka

Eddi nám opět naservíroval citově vypjatý film. Tento herec vám opravdu dokáže na plátno přenést potřebné emoce a city. Bohužel u Redmaynena moje nadšení končí. Když se jedná o životopisné drama, tak bohužel očekávám, že se budou tvůrci držet faktů, což v Dánské dívce neudělali. Suma sumárum 3 hvězdičky. ()

jpacuta

Transgenderové téma je mi cizí. Nerad se mu věnuju. Ale tady je tak jemně a s citem podáváno, že mě film okouzlil. Alicia je nádherná jako vždy, Eddie předvádí herecký koncert, výprava, kostýmy a hudba jsou perfektní a celé je to tak strašně smutné, že jsem skoro půlku filmu probrečel. ()

Tunheber

Co se týče obrazové stránky, naprosto perfektní dílo ať už jde o krásná panoramata Dánska či malebné Francie, příběhově je Dánská dívka brilantním životopisným dramatem, vyprávějícím o člověku, který hledá sám sebe. Byť je mi LGBT komunita celkem u prdele, Dánská dívka mě dost zaujala a výjma občasně dost otravné Lily a extrémně až nepochopitelně submisivní Gerdy, mi vše sedlo a ve výsledku jsem si film užil. ()

Fender

Eddie Redmayne zde předvedl opravdu skvělý výkon, až byl jako žena skutečně uvěřitelný, nejen vzezřením, ale také těmi pohyby, do kterých se snažil vžít. Ač si snímek dle mého těch 5 hvězdiček nezaslouží a do úplné kvality má ještě nějaký ten kus, film se mi líbil tou artovou atmosférou, jenž doprovází podmanivá hudba. ()

Kozlowski8

Žena v mužském těle - to je případ dánského malíře Einara Wegenera, v němž se - po tom, co nahradí nepřítomnou figurantku své ženě - portrétistce Gerdě a oblékne se do ženských šatů -začne probouzet jeho pravá identita...Poutavé psychologické drama se silnou emocionální stránkou a s absolutně vynikajícími hereckými výkony Eddieho Redmayna a Alicie Vikander. Jedinečný filmový počin. 80%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10 ()

Sebule

Můj dlouho odkládaný film... Nejdřív musím říct, že herecké výkony Redmayna a Vikander byly naprosto neskutečné, do toho splynutí kamery, exteriéru a interiéru. Příběhově o něco slabší, čekal jsem větší hloubku, co se týče toho, co se děje v Lili. Pro některé moc dlouhé nebo nudné téma, ale mně to přišlo zajímavé a ještě k tomu hudba byla taková pomalejší a sedla pěkně do snímku. Hodnocení: 7/10 ()

TomDolly

Krásne, dojímavé, okúzľujúce dielo, miestami aj vtipné. Za tento pôsobivý výkon (prekusnem tých 120min) kludne aj Oscara. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)

Johnny Depp je milencem Vanessy Paradis

Johnny Depp je milencem Vanessy Paradis

03.03.2010

To samozřejmě není žádná novinka. Žijí spolu už dvanáct let a mají spolu dvě děti. Teď ale společně stanou před kamerou. Lasse Hallström je chce totiž obsadit do dramatu My American Dream, jehož… (více)