Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

Melandrix

Jednoduše velmi příjemný a odpočinkový film se správnou dávkou humoru a šťastným koncem a ty se nacházejí ve většině filmů od Clinta(vlastně asi ve všech).Nezklamal ani zde.Ten člověk zkrátka ví,co točí... ()

danny_21

Klasická americká agitačka o vybudování elitní jednotky z bandy sráčů a peciválů. K tomu jim dopomáhá seržant Highway,. který má drsný metody, ostrou hubu a s každým Švédem zamete. Samotná výcviková část je super zábavná, Clint hláškuje, nadává a buzeruje ostošet, závšrečná bojová část je o dost slabší. Pořád mi z zoho ale vychází lehčí nadprůměr, bavil jsem se u toho, protože jsem to bral s nadhledem a navíc stařík Clint se do téhle role perfektně hodil se svou ironií a parodií hochů od maríny, takže dávám 75 % ()

Sasakr

Říkejte si co chcete, ale Eastwood byl hustej, když byl na divokým západě. Jakmile ho ale později coby dědka dosadili do role husťáků v současnosti, nefunguje to. Stejně jako v tomhle směšným filmu, kdy to dědek natře bandě hajzlíků v čele s dvoumetrovým kulturistou. A na závěr přijde to nejsměšnější, válečné scény. Ano, to byla panečku tragédie. Nebýt v tom Eastwood, je to na 3/5 coby koukatelné Béčko, ale takhle 2/5. ()

vikino1

Old school RULLEZ. V naší době, kde je mužský ideál vydepilovaná, nasolárkovaná, nagelovana asexuální buzna, musí přijít starý Eastwood aby mi ukázal, jak vypadal Alfasamec ještě v době, kdy nebylo důležité, jak u toho vypadá, nebo kolik Oldspajsu na sebe vystříkal. Celkový dojem zkazila jen poslední vojenská půlhodina, která na dnešní dobu vypadala dost amatersky. Nejnahláškovanější film co jsem viděl za posledních 5 let. Letošní Predátor se v počtu hlášek nemůže rovnat.... GRUPPENSEX :-D :-D ()

Martensson35

Clint režisér, Clint producent a ještě jednou Clint jako mariňák ušitý mu na tělo. To vše udělá z tohoto v podstatě válečného béčka (hraje v tom Peebles, tak co?) na obvyklé "outsiders" téma, skoro až kultovní záležitost. Jeho vulgární, staromilský a těžce hláškující seržant Highway je vybroušený klenot mezi všemi filmy s vojenskou tématikou, přirovnatelný snad jen k Hartmanovi z Full metal jacket. A navrch všeho Zavřelův dabing je uším lahodící a skoro lepší než originál. ()

junxi91

Oh yes! Skvěle zvolený film na páteční večer! Naprosto nekorektně vtipný a bavící Clint Eastwood v roli ostříleného válečného veterána - mariňáka seržanta Thomase Highwaye (To hell), který si umí užívat života a nasávat plnými doušky, až se z toho ocitne v base. Zde ukáže místnímu bouchačovi, že s mariňákem se fakt bít nechce, protože skončí na zemi dříve, než řekne "Upadlo ti mýdlo". Následně dá co proto bažantům a tvrdě je vycvičí k tomu, aby se z nich stali neohrožení mariňáci, kteří se nebojí riskovat své životy za to, aby Amerika konečně někde uspěla a nebyla pořád ve stavu 0-1-1. Dokonce ani ten přerostlej Švéd si na něj nepřišel, čekal jsem, že mu utne tipec, ale to se nestalo. Akce je to poměrně dost, chvílemi se sice děj vleče, protože seržant je rozvedený a neustále má tendence vracet se za svou bývalou ženou. Také je zde americký patriotismus a trocha toho patosu, to jsem nějak dokázal strávit. Ale ty hlášky o vietnamských děvkách v Saigonu a narážky na nebohé brance to vše skvěle přebíjejí a dělají z tohoto filmu to pravé akční válečné ořechové v podání skvělého Eastwooda. ()

Prďoch

"Co kdybych tě zohl a strčil ti ptáka do prdele?" takhle nějak to bylo a já se smál a smál a smál...........a brečel......a brečel atd. atd. atd. atd. atd.......takhle jsem se opravdu už vážně dlouho nezasmál. Jedna drsná hláška za druhou a já myslel že si snad cvrknu:) Opravdu to stálo za to - nedalo se to srovnávat s tzv. komediemi kde si pár puberťáků dělá co chce a vy se máte smát. Tohle bylo o něčem úplně jiném a již to není třeba více komentovat. PĚT ()

Rodin

První vítězné válečné tažení Američanů od doby druhé světové bylo naštěstí zpracováno jako akční komedie, ne jako srdcervoucí doják. Ono prakticky taky o žádnou válku nešlo, jak je konečně docela dobře vidět ze závěrečných pasáží filmu. Ovšem přesto, že tohle dílko má k dokonalosti daleko, moc jsem se bavil a 80% si u mě vysloužilo. A to i v českém dabingu, v originále jsem ho neviděl a taková rána, abych si sháněl verzi v původním znění, to zase není. ()

astraal

Dvě třetiny filmu díky neskutečným hláškám Clinta Eastwooda jsou na jasných pět. Pohled Gunnery Sergeanta Highwaye řeže jako žiletky a snad i pacifisti mu fandí aby ty wannabies co si říkají Force Recon nakopal na jednu hromadu. Poslední třetina ve které se bojuje je už znatelně horší. Hlášek je poskrovnu, kravin je o dost více. Škoda škoda. Pro mě jako pro člověka co si na Mariňáka tu a tam hraje je to ale přecejen pětka jak vyšitá. ()

Stanix

Zajímavý koktejl odlehčené valečné akce koketující s komediálním žánrem s Clintem drsným jako osumdesátka šmirglpapír. Škoda jen odfláknuté bojové akce v závěru filmu. Ale ty hlášky cezeny přes zuby, už jen kvůli nim to stojí za to vidět. Z určitéhu úhlu pohledu se dá na Gran Torino pohlížet i jako na druhý díl k tomuto snímku. ()

Tormentor665

On by to byl zábavný a hláškovací film stylu Tucet Špinavců, kdyby to nakonec nenabralo kurz špinavé proreaganovské agitky. Ta bojová část je propagandisticky klasická – Amíci všem natrhnou prdel, třebaže nepřítel má těžké zbraně, se kterými by četu uzavřenou v chatrném majáku rozstřílel na hadry do dvou minut. A na hradbách nenechá ani hlídky...zkrátka za tuto část odpad, ale za první půlku slepoň dvě. Oproti Zeleným baretům to má alepoň pár super hlášek. ()

Clark_Kent

Čistokrevný a zcela ryzí Eastwood. "Jmenuju se zbrojní seržant Highway, a vypil jsem víc piva, a vychcal víc krve, a měl víc děvek, a zmlátil víc chlapů, než vy všichni blbci dohromady..." Vskutku perfektní motivace. ()

Duke90

V Eastwoodově filmografii - a to jak herecké, tak v tomto případě i režisérské - je "Heartbreak Ridge" svým způsobem opravdový unikát. Zapomeňte na "obyčejného" drsňáka Harryho nebo málomluvného kovboje s rychlým koltem. Tohle je setsakramentsky zatrpklý drsňák, jehož nekonečná kadence hlášek Vás posadí na zadek stejným způsobem jako rebelující mladé vojáky. Akorát že vy se budete bavit a oni trpět! Tady se nestrpí žádné odmlouvání a sebemenší vzdor sežehne ohnivý projev seržanta Highwaye dřív, než stihnete říct "AK-47"! V jádru je ale i tato Clintova postava vlastně dobrák s poctivým (až posedlým) přístupem k práci a vnitřně se pere se svými vlastními démony z minulosti zahrnující válku na bojišti a válku v manželství. Za nejméně povedenou část považuji poslední válečnou třetinu, kdy bojovou simulaci "na ostro" Clint úplně nezvládl a rozhodně v tu chvíli oproti předchozím dvěma třetinám vládne nejméně emocí. I přesto bych si dovolil tuhle pecku doporučit všem správným filmovým fanouškům. Tentokrát ovšem zkuste udělat výjimku a podívejte se na film s dabingem - stojí to skutečně za to! ()

deep

je mi líto,ale tenhle film mě moc nevzal.ale uznávám že clint je největší drsňák a spousta hlášek je vážně ostrých ()