Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

Evander

Bojové nasazení je lehce nadprůměrným filmem a pro mě tedy zklamáním. Jeho největším problémem je, že podobných filmů (kvalitou i obsahem) je jako máku a tomu sekunduje přepálená stopáž. Clint se sice snaží, ale ani tak se bojové nasazení jeho nejlepším filmům ani zdaleka neblíží. Moje hodnocení 68%. ()

Raziel_cz

Dneska je to vtipné už z toho důvodu, že Eastwooda v tomhle filmu lidé posílají do důchodu, když mu teprve táhne šedesátka. Ale samozřejmě i jinak je to dost vtipné, a byť to třeba s výjimkou momentů, kdy si guma Highway čte ženské magazíny nebo když zápasí s velitelem jiné roty, tolik nefunguje v rovině emoční... pořád je to dost emoční. Ostatně aby ne, jak vypíchl Douglas – strukturované je to jak sportovní drama a odškrtává si to všechny nutné žánrové položky, od hajzlíků, ze kterých se stávají cílevědomí, charakterní lidé, přes trenéra s vlastními démony, po nečestné soupeře. Už jen z důvodu, že někdo takhle natočil film z armádního prostředí, by se vyplatilo to vidět. A ono je to navíc fakt zábavné. Snad jenom ten konec bych si uměl představit dramatičtější. ()

sandis

Jako dítěti se mi asi líbily drsné nadávky a drsný Clint. S odstupem času je tento film pěkná píčovina, která nemá ani hlavu ani patu a s realitou si je podobná asi jako Ladův zimní obrázek s gulagem na Sibiři. ()

bif

Já tenhle film miluju, je tady krásně ukázáno jak to má v dobré bojové jednotce chodit, Eastwood je frajer a vytvořil v tomto filmu skvělou atmosféru. ()

mildaaa

Tak mi můj nejolíbenější herec a zřejmě i režisér opět dokázal, že je nejdrsnějším heterosexuálem v celým vesmíru. Jeho tvrďácký hlášky byly neskutečně vtipný a celý film z prostředí výcvikového tábora rychle uplynul. Škoda jen poslední bojové části na ostrově Grenada, ale i přesto to ještě na 5* stačí ()

darkreider

Clint je znovu raz veľmi podráždený a hláškuje jedna radosť. Preto sú časti v kasárňach tak neskutočne zábavné. Toto mu ide, o tom netreba diskutovať. Na druhú stranu, rozpravy s jeho ex zbytočne degradujú jeho ultradrsnú fasádu. No a hlavný kameň úrazu je finálny boj, ktorý nemá adrenalín a nikto mi nevysvetlí, čo že sa tam stalo také úžasné, že to malo taký dopad. ()

Redix

Ty hlášky, ty hlášky!!! Chcal jsem krev :D Takovej druhej poslední skaut. Navíc neuvěřitelně drsnej Clint Eastwood. ()

smrtacik

Ide tu o príbeh vojnového veterána seržanta Highwaya, ktorý už má tesne pred odchodom do výslužby. No, kedže už je takpovediac ,,nepotrebný" má sklony k opilectvu a k výtržnostiam. Jeho posledná šanca je, že sa dá preveliť, do svojho bývalého pôsobiska, kde bude odovzdávať skúsenosti a mať na starosti elitnú prieskumnú jednotku .No to slovo elitnú som si mohol odpustiť, lebo jediné, čo nájde, je partička lenivých regrútov, čo majú takpovediac v prdeli a ,,hádžu na to bobek". Väčšia časť filmu sa venuje výcviku, kde sa Highway snaží urobiť z týchto povalačov mariňákov. Cesta to nie je ľahká, lebo okrem neprajnosti miestného veliteľa, súpereniu s inou rotou, ani jeho chlapi nie sú nadšení z tvrdej disciplíny a výcviku. To sa však časom mení ako sa mení ich vzťah a vojaci začínajú cítiť rešpekt, autoritu a začínajú sa stávať naozaj tým, za čo sú platený. Jednoducho dokažu už jeden druhému kryť prdel. Nečakajte žiadné veľkolepé bitky, akcie sa dočkáte tiež, pohľad na vylodenie pri výbornej hudbe je efektný (ale v žiadnom prípade nič také prepracované ako v Ryanovi),hudba je celkovo pohodová už od úvodných titulkov (také skvelé hitovky 80-tých rokov, aspoň sa mi zdalo, nie som v tomto smere expert), máme tu nejakú tú oslobodzovačku na ostrove Greneda, kde si trochu zastrieľajú medzi palmami atď... To však nie je najváčšou devízou tohto filmu. Tou sú hlášky, najmä v podaní seržanta Highwaya (Clint Eastwood). Sú to tie typické vojenské odjeby a humor typu :,,odtrhnem ti hlavu a naserem do krku", pri ktorých sa mi rozum zastavoval. Výborný je aj český dabing a na to, že je to film z 86-teho si nedávali servítku pred ústa a fuck je naozaj jebať a shit je naozaj kurva...(inak neviem po anglický ani slovo) a ja som sa naozaj skvele pobavil. Nečudo Eastwooda môžem a dokonca si tento film sám zrežíroval, čiže mal asi dosť voľnú ruku a nesie to jeho rukopis, čo je dobré. Pre mňa je tento film skvelý, ale viem si predstaviť ľudí, ktorý tento žáner nemajú radi a tým by mohol film priniesť sklamanie. Takže nič pre romantikov a pre tých, ktorý nemajú radi hlášky typu: ***,,Ja som jebal, keď bol Kristus iba ucho" ***,,Potom nejaký kokot domov napísal, že si zmočil knót a hovno spadlo na vetrák... prišla komisia prihriatých kongresmanov, zakázali nám do bordelu a my ako správna námorná pechota hups do najhoršieho bordelu, kde sme chytili filcky a tripla" ***,,Som zlý, hnusný a unavený, žeriem ostnatý drôt, čúram napalm a trafím dávkou blšiu riť na dvesto metrov, tak sa bež srať inde..." ***SUDCA:,,Seržant Highway, opilectvo a výtržnosti, bitka vo verejnom bare, močil ste na policajné auto" HIGHWAY:,,Bola to jediná možnosť pane" ***POLIŠ:,,Ja žiadnú zľavu nejakému zasranému mariňákovi nedávam" HIGHWAY:,,škoda, za to tvoja stará áno" ***,,Nedávaj mi to pašované cigáro ku ksichtu, lebo ti ho vrazím do prdele, až si budeš musieť zapáliť nos" ***,,Keby som bol taký škaredý ako ty, vystupoval by som v kampani za zníženie pôrodnosti" ***,,Volám sa seržant Highway a vypil som viac piva, vyšťal viac krvi a mal viac báb a zmlátil viac chlapov, než vy všetci blbci dohromady... chlapi vy sa mi vôbec nepáčite. Ja to nerobím pre to, aby som s vámi vyvádzal v sprche, volové..." Hodnotenie: 80% () (méně) (více)

Lucas87

U tohoto filmu jsme se dobře, C.E a jeho pohledy s cigárem, jeho pesimistický hlášky a vtipy... to něco neskutečného příjemného. ()

Hulk Hogan

Tohle vidět s dabingem se rovná úplně jinýmu zážitku, ty hlášky jsou prostě neskutečný. Za něj ta pátá hvězdička. Ale i bez něj je to super film. Taková napůl komedie, Eastwoodův ironickej humor je tady fakt úžasnej. Příběh dost osmdesátkovej, ale to vyhovuje :) ()

Kingjiri

Moh vzniknout zajímavej snímek o výcviku mariňáků a potažmo potřebnosti disciplíny nebo respektu v armádě, jenomže tomuhle námětu se slušnym potenciálem se příběh nevěnuje dostatečně. Nezanedbatelnou část stopáže řeší seržant Highway svuj osobní život nebo rozpory s nadřízenejma. Ale Clint Eastwood do týhle role sednul jako hrnec na prdel a občas i pořádně zahlásil, kvůli čemuž nakonec přivřu oko nad klišoidnim příběhem (z nenáviděnýho seržanta se stane nejoblíbenějším) a nezbytnym americkym patriotismem (úvodní titulky, záběry na americkou vlajku nebo finální návrat mariňáků) a přihodim třetí hodně slabou hvězdu. ()

Ozzy2

Kdyby nebyl Clint hercem, byl by mariňákem.Vypadá tu,jak když se v uniformě narodil.To charisma mu může kdekdo závidět. ()

Johny M.

Mnou dlouho opomíjená eastwoodovka a přitom je to taková pecka. Jako film sice možná průměr, ale ty hlášky co tam Clint sype, to je neskutečný, hlavně v jeho podání. To by v dnešní době už ani nešlo; kdo ví jestli si to ještě TV troufne vysílat. ()

Zet

Sice ke konci ptákovina, ale jinak celý film naprosto husté hlášky, podpořené ještě navíc otřesným dabingem, konečně jsem to viděl po letech znovu;] ()