V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

patroklos

Byla to hrůza... celé takové umělé... Bruce Lee tam vlastně ani nehraje, protože stihl natočit jenom kousek závěrečných soubojů... dvojník má pořád sluneční brýle, poznat jde i tak... no nevím ()

Vito

Jedna hvezdicka za poslednich 20min s Brucem. To ostatni balancuje na pomezi zoufale parodie a odpadu. Nevkusne pouziti materialu natoceneho behem Bruceova pohrbu jenom podtrhuje ubohost tvurcu filmu ktery nemel byt nikdy natoceny ()

tranquill

No, sesmolením filmu až několik let po Bruceově smrti vznikl pěkný guláš. Souboje natočené přímo Brucem jsou kvalitní, tedy až na ten s Abdulem-Jabbarem, který vypadá a pohybuje se jako pavouk a s bojovým uměním to opravdu nemá nic společného. Souboje jeho dvojníků jsou naopak o několik tříd níže. Celkově nemá smysl tento snímek vidět znovu. ()

Tamten

Že je film sestříhavaný z různých starších materiálů a dotáčený sice nepůsobí nijak skvěle, ale radši takto než nemít film vůbec. Mnohem větší problém vidím v tom, že "největší" záporák, u kterého má vyvrcholit bojové umění, nemá o boji ani páru a je to z filmu poznat. To už je mnohem zajímavější souboj Boba Walla v aréně o titul. ()

Sign

lidi ja vás fakt nechápu...pokud nevíte nic o Bruce Lee ak se na ty filmy ani nedívejte víte o tom hovno, je zde sice az na konci ale i tak, jinak bez Bruce je to jasne...shit no, tvůrci prostě chtěli s natočeným materiálem s brucem něco udělat... ()

Jenislávek

katastrofa totok, kardinální vykrádačka legendy a znehodnocení toho, co měl původně film znázorňovat :( hamba těm, kdo se na tom podíleli ()

Armin82

Bohužel to velký mistr nestihnul dotočit,ale díky aspoň za jeho pár scén,které o 5 let později použili a dotočili to. Sice to není ono,ale aspoň že na konci filmu se pravej Bruce v antisexuální žluté teplákové soupravě popasuje s bojovníky různých stylů. A ta bitka mezi Brucem a obrovitým basketbalistou, je fakt správně komická. Njn,kdo to tenkrát mohl tušit,že jsou to jeho poslední chvíle před kamerou. Někdy je ten svět opravdu nespravedlivej --->70% ()

Likan7

Než samotný film, který za moc nestojí, je zajímavější fakt, jak vlastně film vznikl. Ten si budu pamatovat určitě delší dobu než film samotný. Je tu logicky málo Bruce, málo jeho klasických bitek a i když se všichni snažili, jeho pohyby a eleganci nejde napodobit. ()

Dreadlord

Filmy Bruce Leeho nejsou o tom jak kdo dobre hraje Je to spis o filosofii bojovych umeni ,kterou mel opravdu zvladnutou a za to ode mne dostava pet hvezdicek... ()

john.h

Za začátek by to byla nula hvědiček. Za takovou tragédii by se nemusel stydět ani Ed Wood. Prostě dlouhé titulky a pak uměle natahovaný začátek s amatérskýma prostřihama na skutečnou Brucovu tvář bylo až komediální. Vrcholem všeho se stala scéna, kde v odrazu zrcadla byla staticka fotka Bruce Leeho a za ní mluvil a hýbal hlavou herec. Pak nastoupil Brucův dvojník, lterý mu vůbec nebyl podobný a nic, ale byla to menší tragédie než začátek. Nechápu proč ho neukázali hned na začátku a nevymysleli producenti jiný děj. Hodina s dvojníkem však byla nudný. Minimum rvaček a dlouhé minuty nesmyslných keců. Vrcholem všeho pak byl zřejmě skutečný pohřeb Bruce Leeho a asi půl vteřinový záběr na jeho mrtvolu. No a konec? Jasných pět hvězdiček a legendární dobývání jednoho patra po druhém v žluté teplákovce. Škoda, že to trvalo jen něco málo přes deset minut. Za Bruce Leeho a vzpomínky na filmovou pasáž s dobýváním pater z velmi ranného dětství (mohli mi být tak tři, čtyři, maximálně pět let, když jsem se na to díval a podruhé jsem to viděl až dnes) dávám tři hvězdičky. ()

biergof odpad!

Jako takle znásilnit mistrovo odkaz, to je něco. Ty záběry na tupce s Bruceho fotkou na hlavě alá -TELETELE, kdyby to radši udělali jako dokument o tom, jaký to mohl být film, než tuhle kokotí amatéřinu! ()

kyLuke

Film sám od sebe by byl slabší , tak 50% , ale závěrečné tři souboje ( konečně skutečného) Bruce Lee to všechno vytáhli na nadprůměr . Ale nebýt těchto soubojů , byl by to slabší film . A hudba Johna Barryho pro mě tentokrát nijak moc výrazná . ()

beso74

Naivná a zároveň miestami okúzľujúca labutia pieseň Bruce Leeho, ktorú majster dotočil doslova zo záhrobia. Je ťažko hodnotiť akčný film , ktorý začali natáčať pred vyše 40 rokmi a niekoľko rokov im trvalo kým ho dotočili optikou diváka z počiatku tretieho milénia. Navyše, smrť hlavného hrdinu skomplikovala cele natáčania tak, že sa museli spraviť škrty v scenári a riešiť problém čo so ksichtom B.L. A tak herci nosia aj v noci slnečné okuliare a zábery sa kradnú z iných filmov. Avšak materiál natočený samotným Brucom je priam božský, len škoda, že sa k nemu treba dokopať trošku menej záživnou prvou hodinkou. P.S. scéna z takmer úspešného pokusu o zabitie Billyho silne pripomína osud Brandona Lee a natáčanie Vrany, až si človek začne myslieť, že to niekto po vzoru filmu s jeho otcom napodobnil... ()

stando5 odpad!

Scény s Brucem Lee su vynikajúce velká škoda,že predčasne zomrel za tie dávam 100%,a ten zostatok nebudem ani komentovať. ()

MrMir

Nelze hodnotit film jako celek, protože je to sračka (zejména z důvou naprosto trapného dublování bruceho). Nicméně, těch cca 30 minut, které Bruce natočil jsou naprosto bombastické. Postup přes jednotlivá patra a ničení těch 3 bojovníků je vrchol kung-fu tématu. Jen si můžeme představovat, jak by film vypadal, kdyby ho Bruce stačil natočit celý a postavy, které v závěru likviduje, by dostaly prostor, který si zasloužili. Dávám tudiíž pět hvězdiček za těch zmíněných 30 minut a jednu hvězdu za zbytek. Výsledek - slabé 3. ()

anyonecek

Očekával jsem lepší plynulejší fighty, bohužel jsem se dočkal klasického stylu (rána 2 vteřiny zůstat v jedne póze a pak další 3 rány), navíc neustálé skřeky Bruce to mi poněkud vadilo. Chápu že je to jeho styl si semtam zaskřípat zuby, ale tohle bylo moc. Příběh velice slabý a jediná pořádná akce se děje až na konci filmu, kde zjistíme, že slušné bojové umění proti Brucovi nám vlastně nepředvedl nikdo kromě heavyweight šampiona. Nápad to nebyl vůbec špatný, ale zpracování bylo prostě slabé a Bruce to sám neutáhl. Dodatek: po přečtení pár faktů, jsem shlédl některé scény a opravdu se dvojník nepodobá ani trochu Brucovi, takže musím snížit na 1. hvězdu a to jen kvůli těm pár scénám kde byl opravdový Bruce. ()

Pitryx

Pravá "Brucelovka" se vším všudy. Souboj s černým čahounem je asi nejlepší. Jinak ovšem tento snímek duševní obzor nějak neovlivní. Přesto jde o film, který možná pobaví. 191120118607/8907 ()

JosefTomas

Musím hodnotit zvlášť, protože je krátký film od Bruce Leeho a pak další verze, která je spojená se sestříhanou verzí Bruce Leeho. Verze druhá, která je na DVD je opravdu zajímavá, ale není to žádný zázrak, finální souboj je sestříhaný, a tak je ze 40 minutového filmu od Bruce Leeho použito jen asi 15 minut, což zamrzí, ale verze Bruce Leeho, která je o probojování se přes zápasníky v každém patře, je opravdu skvělý film. Verze na DVD je asi 60% verze Bruce Leeho je na 80% a já beru tu pravou verzi. ()