Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

CharlieX

Bohužel znám knihu. Tedy spíše bohudík znám knihu, a bohužel jsem se díval na film. Po prvním dílu jsem si říkal, že odchylky od děje nemusí být na škodu věci, ale druhý díl byl odpad. Místo putování anglickým venkovem, místo určité psychologie osamocených skupin lidí, místo hororové tiché bezútěšnosti, přišel akční céčkový rádobyhoror. Nízkorozpočtovost by se dala odpustit, navíc původní předloha zase tolik triků nevyžadovala, naopak bych řekl, že akční scény si ukously dost velký díl financí, ale více mi vadila určitá nedotaženost záplatek a děje jako takového, a především ta mystika na závěr. ()

nocnimura

Naprostá tragédie - ovšem není se čemu divit, podstatu knihy není zas až tak jednoduché ztvárnit, jinak by tu už dávno musela vzniknout nějaká hitovka na téma trifidů ()

macour

Kdysi jsem viděl původní zpracování tohoto románu z roku 1962 a byla to slátanina. Tento dvoudílný film z roku 2009 dopadl o poznání lépe. Jeho děj je posunut do dnešní doby a i když celkové zpracování odpovídá nízkorozpočtovým televizním možnostem, dalo se na to dívat. Ale kniha je holt kniha. Tak doporučuji nejdříve vidět film a pak si knihu přečíst a ne obráceně, aby divák nebyl zklamaný. ()

Sugar67

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se obával. Teda pokud se na to podívám očima člověka, který knížku nečetl. Celkem jsem se pobavil. ()

Lekatariba

Nevím, co proti tomuto snímku tady většina má, ale ač se nedrží předlohy, kterou jsem mimo jiné také četla, zdá se mi celkově povedeně zpracovaný. Rozhodně mu nelze upřít správně temnou atmosféru a pro mě tedy i neokoukané herce. Holt jen ti zarytí milovníci knihy nedokážou skousnot jedinou odchylku :-) ()

chevronman

Rozhodně to není dobrá kniha, ačkoli mám sci-fi velmi rád, a rozhodně to není dobré zpracování této ne dobré knihy...moc se na té knize zkazit nedalo. ()

Mezerník

Nenadchne ani neurazí. S knihou to nemá smysl srovnávat - proč by "volná zpracování" měla být obrázkovou kopií knihy? Jen bych v takových případech zakázal používat zcela shodný název :-) Pár velkých nelogičností: Trifidi jsou velmi adaptabilní, nevadí jim třeba sníh a mráz... A přitom se nenaučili překonávat vodu? A pan vědec celou dobu nepřišel na to, že právě voda (když ne oheň) by pro trifidy byly větší překážkou než třeba střelba? Btw. když už věda tak pokročila a lidé dokázali "vychovat" rostliny k obrazu svému, tak proč je prostě nevychovali bez těchto riskantních vlastností?! ()

burg

Zase jeden z filmů, kde si myslím, že je hodnocení csfd úplně jinde. Na TV zpracování to bylo vážně něco senzačního - od trifidů, přes výběr herců, až po krásně post-apo atmosféru. ()

Hansolo35

Že trifidi vypadají jako Adéla křížená s agáve by mi nevadilo, ale ten paskvil co udělali z výborné knihy. Škoda mluvit. Absolutně žádná atmosféra, jenom mocenské boje o zničený Londýn. Všechno co šlo překopat, tak překopali a zničili. Skoro stejně mizerné zpracování jako to z roku 1962. Škoda, se součastnými počítačovými animacemi přece musí být schopni vytvořit věrohodné trifidy. ()

bratr_jezek

Kniha je zajímavá a napínavá, film jen kopíruje její motivy, takže převod textu v obraz zůstává kdesi v půlce a atmosféra se pohybuje dost na vážkách (napětí, když útočí trifidi proti nudě, když se řeší problémy v rychle poskládané skupině přeživších) ()

Lightning

Mě se to líbilo.. Klidně bych si někdy zopákl. :-) (7. 12. 2013) Tak po druhém shlédnutí (24.4. 2015) Jsem ještě hvězdičku přidal.. :-) Líbila se mi jak kniha, u filmu jsem se opět bavil.. :-) ()

arsko

Ve filmech/seriálech neexistuje logika, stále jí tam ale hledám. Jestli byla slunečná erupce, tak díky tomu lidé oslepli, ale na druhé polokouli byla noc - tudíž nikdo z druhé zeměkoule nemohl oslepnout. Dejme tomu, že by oslepla i druhá polokoule země. Farem s trifidy je ale mnoho po celé zeměkouli, tak mi neříkejte, že když někdo otevřel jednu farmu s trifidy tak tím automaticky propustil všechny trifidy světa... Dále Joely Richardson vůbec nehrála, nevím zda-li to neumí nebo jí prostě role nesedla. ()

Jimko

Pokud chcete návod, jak zmršit skvělou knižní předlohu a udělat z toho překombinovaný chaos, tady je... ()

herdek550

Film sám o sobě není tak špatný, ale velmi dlouhý. 3 hodiny je opravdu hodně. Ve srovnání s knihou je velmi odlišný a i když přečtu přibližně 1 knihu za rok, tak tato kniha mě zaujala. ()

Dalajlada

Velice volné pojetí naprosto dokonalé knihy. Z té zůstala vlastně jen kostra a pár jmen. Ale úplný propadák to není, ikdyž jsem se občas chytal za hlavu. Co se nedá upřít jsou dobří herci. ()