Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

Narciska

Na TV film dobré, na předlohu to nemá. Kniha je ovšem vybroušený briliant, takže nedostižná. V podání Britů se z toho alespoň nestala bezduchá akčňárna. I tak je škoda, že se evropští tvůrci v boji o diváka snaží napodobovat americký styl, kde nutně prohrají, místo toho, aby si hledali vlastní cestu... Trifidi se ale celkem povedli a předčili moji představivost, která vykouzlila něco na způsob entů. Na druhou stranu bych ocenila, kdyby tvůrci sci-fi konečně opustili od těch uslintaných zvuků a zkusili příště méně slizké vetřelce. ()

PDcz

3*** body Ale jo, to zase né, že né. [X] Minus 1* bod Nevím, jestli je to důvod odebrat, ale jako mínus vidím příliš rozvolněné a knihu ne tak zcela kopírující děj. Jako plus vidím příliš rozvolněné a knihu ne tak zcela kopírující děj. [X] Minus 1* bod Příliš rozvolněné a knihu ne tak zcela kopírující děj. [X] TGa nová klávesnice má úplně jinak klávesy a já jsem z toho zcela rozhozen. Proč je to "delete" tak obrovské a "End" je jinde?? Pořád si mažu text, místo abych se přesunul na konec... Fuuuuu ()

RedDuck

Takže první díl se mi celkem líbil, druhá část už méně. Herectví v pohodě, vizuál nevypadal zas tak televizně. Otřesné dialogy plné klišé, Scénář celkem v poho ale dovedu si představit lepší - některé scény mohly být vypuštěny (a potom by stačil jeden film), anebo přidat pár scén z putování na venkov a rozšíření tak stopáže (třeba setkání s různě fungujícími komunitami nebo osvětlení budování nové vlády) ()

Luk Skywalker

Knihu jsem nečetl. Televizní tvorba je znát a díky 2x90 minutám je natažené s tím, že hlavní mužská role je strašně správňacká a ostatní charaktery jsou taky dané a po pár minutách sledování jasné. Aspoň konec není "americký". ()

Mbeast

První díl - výborná atmosféra, děj. Druhý díl - úplný opak toho prvního, atmosféra někam vymizela, sice ne úplně, ale není tak hutná jako v díle prvním. Navíc to vypadalo, jako by autoři nestíhali a byli nuceni většinu děje smrsknou do druhého dílu. Za první díl 4*, za ten druhý 1,5*, celkově slabší 3*. ()

Hapretor

Béčko, ne-li céčko. Mě to ovšem zabavilo i tak. Kytičky byly super. Herci/čky hráli dobře. Sci-fi román pana Wyndhama je určitě lepší, ale nemyslím, že by ho film natolik zprznil. Škoda jen, že není víc akce a víc krve. Bylo by to pak více napínavé. ()

mourinho

Nečetl jsem knižní předlohu Johna Wyndhama (mimochodem velmi chválenou), ani jsem neviděl původní stařičký film z roku 1962, nemám tedy s čím srovnávat, no každopádně se mi těch 47%, které tady snímek vyfasoval zdá docela přísných. Je mi jasné, že efekty, i díky tomu, že film byl točen pro televizy a rozpočet podle toho asi i vypadal, nebyly nijak ohromující a dovedu si představit, že znalce původního románu vizualizace triffidů dost možná zklamala, přesto si myslím, že pro neznalé je dané zpracování v pohodě koukatelné. ()

merigieren

já nevím, snažili se z katastrofickýho průchodu hrdinů zničenou krajinou udělat něco víc a ono se to nepovedlo. Nejspíš díky zloduchovi, který se zdá být iracionálním, možná že by se dalo říci, celý film se snaží být něčím víc, hrdinné debaty, myšlenky a chlápek obklopený tuny aut na silnicích požádá holky o auto. Na druhou stranu kytky jsou hezký, závěrečná scéna se mi i líbila. Jako celek je to moc dlouhé a nezáživné... Phobia to v komentáři vystihla celkem přesně :-) ()

burton

Tady píšou "volné zpracování" a "televizní". Což vám jasně říká, vy odpadi, jednotky a dvojky, že jste to evidentně nepobrali a čekáte zase nějaký nadupaný oskaroadeptní nářez. Ovšem není nářez jako nářez a tohle je moc povedená televizní volně zpracovaná adaptace předlohy. Bill Masen není nezranitelný bijec přemnoživších se rostlin utržených ze řetězu ani v knize. Odmyslete knihu. Hleďte na příběh. Je zajímavý, napínavý, Trifidi jsou opravdu vydaření, doufám, že něco takového se lidstvu nestane. Stačí AIDS,nemoc šílených krav, ptačí chřipka, prasečí chřipka, ebola, a další..... ()

MickeyStuma

Na televizní rozpočet slušná výprava a vizuální efekty. Něco má být špatně? Prostě to není Hollywood a to je celé. Dvoudílný televizní snímek v celovečerní stopáži není věrnou adaptací knihy (to ani nejde), ale volnou adaptací a vtom je nemalý rozdíl. Tempo je jako obvykle pomalejší, ale v tomto žánru zase ku prospěchu věci. Děj tak má alespoň přirozenější a hlavně srozumitelnější vývoj. Sci-fi příběh o útočících masožravých rostlinách má v sobě určitou myšlenku, které si málokdo všimne. To je tak, když se očekává a sleduje především akce a ne příběh. Znepokojující dějství je tak určitým varováním, které, jak už víme, stejně nebude vyslyšeno. A dobře nám tak. ()

Johny M.

Den triffidů jsem četl několikrát a je to prostě nejvíc! A stejně tak tohle zpracování. Nijak mi nevadilo, že se nedrží 100%ně knižní předlohy a ani moderní pojetí a svižnější tempo není u filmu na škodu. Má to spád, vizuálně je to vynikající, má to solidní atmosféru, slušnou hudbu i dost dobrý herecký výkony. Velmi milý překvapení, nejlepší zfilmovaná verze (film byl o ničem a původní minisérie mě taky moc nenadchla) a pro mě osobně jeden z nejlepších filmů/seriálů roku!!! ()

Bobsenklár odpad!

Co to probocha bylo? Příště se raději zakousnu do stromu a budu dělat suchou větev než ještě jednou vidět takové zprznění scifi klasiky. ()

FeroFabus

Od Johna Wyndhama jsem četl snad všechno co vyšlo v češtině, Den triffidů asi třikrát.A tento film se mi velice líbil. Tvůrci se sice nedrží úplně přesně knižní předlohy a příběh zmodernizovali, ale základní dějová linie je věrná a poselství filmu vyjde nastejno jako knihy.Proto se divím některým komentářům od těch co knihu četli a film tady zatracují.Je pravda, že když měl film premiéru, tak psali, že skalní příznivci Johna Wyndhama (mezi něž se počítám) budou rozladěni.Mě se film hodně líbil, i když uznávám, že herecké výkony a režie nebyly úplně na 100%. P.S. Je to rozhodně věrnější zpracování knihy J.W. než bylo zfilmování knihy Midwichské kukačky - Městečko prokletých z roku 1995. ()

Albee

Vizuálně dle mého soudu dokonalé. Sice převedené do současnosti, ale přesně takhle jsem si všechno představoval při čtení knihy... ()

upas

Přistupoval jsem k tomu pod vlivem místních hodnocení hodně rezervovaně, ale byl jsem příjemně překvapen. Hodnotím o hvězdů výše než původní seriál z roku 1981, v tom asi budu jedna z mála výjimek. ()

Dubron

Toto je pro mě třetí den trifidů. První, co jsem viděl http://www.csfd.cz/film/38652-den-triffidu/ byl špatný, nikolivěk však nejhorší. Toto zpracování je nejhorší. Holyvůdskej styl, herci zvracejí patetické fráze a kdo to obhajuje nízkým rozpočtem, ten si nevidí na špičku nosu. A to proto, že http://www.csfd.cz/film/168643-day-of-the-triffids-the/ je sice starý, ale předlohy se drží nejvíce a atmosféru má neporovnatelně lepší. Co se tu ale povedlo, je obloha, takhle nějak jsem si tu show představoval. ()