Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Vojcl

Od Clinta bych takový snímek věru nečekal. Polidštění westernových hrdinů mi zpočátku přišlo hodně komické. Když hlavní hrdina-několikanásobný zabiják nedokáže ani nasednout na koně a sestřelit plechovku, chtělo se mi od obrazovky odejít. Ale když dáte Nesmiřitelným šanci, zjistíte, že se jedná o výtečnou podívanou, která ukazuje Divoký západ takový, jaký zřejmě skutečně byl. Bez vší romantiky a příkras. Žádná postava není vyloženě kladná ani záporná. A strhující závěr mi všechny předchozí pochybnosti dokonale vynahradil. Pokud patříte mezi fanoušky klasických westernů typu Sedm statečných, raději se tomuto dílu vyhněte, pro všechny ostatní nezapomenutelný zážitek. ()

SarumanKo

Chladnokrvný zabijak sa so svojimi malými deťmi váľa v blate a chová svine. V baroch sa režú kurvy, pištoľníci sú krátkozrakí, citliví, neschopní zabiť človeka, neschopní nasadnúť na koňa, alkoholici. Sadistický šerif je mizerný tesár, spisovatelia s príliš bujnou fantáziu sa poštievajú od strachu a kovboji umierajú v tých najnedôstojnejších polohách. Paródia na westreny? Kdeže. Krutá a nekompromisná dekonštrukcia romantikej idylky Divokého Západu. Kto iný by takéto čosi mohol natočiť, ak nie Clint Eastwood? Jeho precízna, pomalá a "nezaujatá" réžia a výborné herecké výkony robia z Nezmieriteľných jeden z mojich najobľúbenejších westernov vôbec. (90%) ()

Tony.cs

Tenhle western se mi těžko komentuje. Vše je tu drsné a syrové, skutečné, emoční i bezemoční, opravdu tvrdé. Málo akční, ale uvěřitelné. Málo klasické, ale o to více mě to přikovalo k obrazovce. Skvělý film. ()

kaylin

Asi jsem od toho čekal až o moc víc, což ale rozhodně neznamená, že to je výborný western, který je na pomezí moderního chápání westernu, ale přitom se drží tradice westernu italského. Clintův hrdina má svoje démony, ale když dojde na konečné zúčtování, tak je to přesně takový frajer, kterého chcete. Velmi dobrý western. ()

Damiel

Eastwood natočil brilantní westernový kousek. Jeho působivost tkví zejména v důrazu na realističnost, díky níž se mu podařilo sejmout mýtickou gloriolu, kterou jsou westerny a Divoký západ opředeny. Zabijáci nejsou žádné superstar, které se nebojí ničeho a hrdinně kosí ty špatné. Naopak cítíte, jak je z nich doslova cítit únava a jak se nemohou dočkat, až bude po všem a budou mít klid. Nesmiřitelní se ale mohou pochlubit excelentními hereckými výkony, jimž vévodí unavený a napůl rezignovaný Eastwoodův Munny, výborně doplněný Morganovým Loganem a také cynický a sebevědomý Hackmanův Little Bill. Malou, ale nezapomenutelnou roli si pak vystřihl i již zesnulý Richard Harris. A ještě jedna perlička k DVD. Ten, kdo překládal české titulky, zřejmě vůbec netušil, o čem film je a kdy se odehrává. Údaje o letech, v angličtině zkrácené například „v šestasedmdesátém“ (pochopitelně míněno 1876) je v titulcích několikrát přeloženo 1976 ()

YURAyura

9/10 - Na Clinta DOST netypicky film po zasluze oceneny - ano, takto to byt mohlo a pravdepodobne v to dobe rychlych koltu i bylo - tady nema romantika misto. Povrchova zraneni, po nichz se clovek jeste zvedne a rozda dalsich 30 vcelicek byste tu hledali marne a to je dobre. Smrt neni nic zabavneho ani ve filmu. V 92 pred Oskary jsme na to zasli a nas odhad na oceneni se vyplnil. Je to daleko lepsi nez ty nasledujici Milionove Maddisonske Reky... ()

Thomassi

Velmi drsně pojatý western. Jednoho dne je pořezána prostitutka, ty si najmou zabijáky, aby zabili, toho, kdo to udělal. V tuto chvíli nastupuje duo Eastwood a Freeman a vydávají se ještě s jedním na cestu za pomstou. Gene Hackman opět v roli záporáka výtečný. Děj sice není prošpikovaný akcí, ale zato je celý příběh ucelený. Ale na úkor toho všeho to ubíhalo tak nějak pomalu. Ale konec, jak Clint vystřílí celý salon, je až dechberoucí. Když tak vidim hodnocení, zdá se mi to trošku přeceněné, ale rozhodně ne zatracující. Prostě jeden z těch lepších westernů, který ke všemu natočil westernový mistr Clint Eastwood. 75%. ()

MATADOR

Nesmiřitelní mi přijdou spíše jakousi kapitolou jednoho zabijáka, Williama Munnyho. Perfektní scény v čele s příjezdem Anglického Boba a příkladnou surovostí, dělají z Nesmiřitelných právem jeden z nejlepších westernů! I po letech se nepřestávám klanit před Eastwoodovo tvorbou a zrovna Nesmiřitelní jsou toho dalším, názorným příkladem. Díky, Clinte! ()

major.warren

Nesmiřitelní jsou Eastwoodovým dovršením westernové éry (zejména postavy "Muže beze jména") a zároveň klíčovou demytizací kultu divokého západu. Označení anti-western byl vedle nich snesl snad jen Jarmusch s Mrtvým mužem. William Munny není uhlazený pistolník s šarmem a doutníkem. Je to troska, bývalý alkoholik, co se sotva vyškrábe na koně. Více než rovnocenným partnerem je mu Gene Hackman v roli Little Billa. Hackman je zde herecky vůbec nejsilnější při scénách, kdy po nocích předává novináři Beuchampovi životní zážitky. Zásadní obrat přichází na konci, kdy starý pistolník naposledy zažehne starou (dávno vyhaslou a nechvalně proslulou) slávu a jede do města pomstít smrt kamaráda. Finále v dešti je jednou z nejmytičtějších scén, jež jsem v kinematografii viděl. Když jsem Nesmiřitelné zhlédl jako kluk poprvé (cca v osmi letech), nebral jsem je s takovou lehkostí jako jiné Eastwoodovy westerny. Byly mi dosti proti srsti, respektive nedokázal jsem interpretovat (logicky) jejich význam. Až po letech jsem je konečně docenil a dnes pro mě představují jeden z iniciačních filmových zážitků. ()

Thewho18

Ta závěrečná přestřelka byla prostě kouzelná a možná vůbec nejrealističtější jaká byla kdy ve filmu k vidění:) ()

JohnMiller

Najrealistickejší Western aký som kedy videl. Clint Eastwood ako režisér ma úplne dostal do kolien. zaslúžene získal za toto dielo oscara ako najlepší film roku 1992. Drsné brutálne na nič sa nehrajúce. Ale hlavne ako vždy Drsný Clint s pětačtyřicítkou. ()

Dexter1

Kecačky, kecačky a drsná realita, kde hrdinovia divokého západu nie sú tí, ktorí vedia tasiť najrýchlejšie. Eastwoodov starý hrdina, ktorý už nemieri tak presne, nie je taký rýchly, nepije, nesexuje a nevie vysadnúť na koňa je skutočný hrdina Divokého západu. A ešte chcem vyzdvihnúť skvelé herecké výkony. ()

TominoLa

Clint si v pár westernech zahrál, pak se postavil za kameru a natočil si western po svým. Jak u něj bývá zvykem tak zatraceně dobře. Příběh je pomalý, s výbornou atmosférou, pár hlášek a skvělými herci. Velkým překvapením pro mě byl Gene Hackman. Oscara si určitě zasloužil. Králem westernů, ale pro mě zůstává Sergio Leone. Za 4.5*. ()

Aleee89

V prvé řadě musím říct, že western není můj oblíbený žánr, i když i mezi těmito filmy se dá nalézt něco, co by se mi líbilo. To až tak úplně pro Nesmiřitelné neplatí. Mám ráda Eastwooda jako režiséra, jeho poslední filmy jsem viděla skoro všechny a vždy mě dost zaujal, od Nesmiřitelných jsem čekala totéž. Navíc to má Oscara za nejlepší film atd. Jenže chyba lávky. Bylo to drsné, plné marasmu a tvrdých charakterů, takže s atmosférou jsem problém neměla. Jenže na druhou stranu jsou Nesmiřitelní dost dlouhý film, s čímž mívám vždycky problém, navíc mě vcelku nudili. Pořád to nějak plynulo, plynulo, čekala jsem na nějaký fakt zásadní zvrat, ale ono to pořád plynulo a pak byl konec. Asi tak nějak na mě tenhle film působí. ()

Ignus.cz

Kompletní destrukce westernového mýtu, který byl vybudován spaghetti westernem. Realistický pohled na divoký západ, kde štěstí má někdy větší váhu a střílení po lidech není romantické. ()

Dont

Western, který se hodně vymyká klasické žánrové tvorbě. Odmítá černobílé postavy, nenabízí klasické pistolnické souboje nebo hrdinské skutky. Neparoduje ani neidealizuje. Pamatuju si, že když jsem ho viděl kdysi poprvé, připadal mi trochu rozvleklý. Tentokrát mě ale Unforgiven pohltili a vychutnal jsem si neobyčejný filmový zážitek. Trio Clint Eastwood, Gene Hackman a Morgan Freeman se trumfuje v hereckých výkonech. Skvěle se podařilo napsat charaktery hlavních i vedlejších postav a všechny dostaly ve filmu adekvátní prostor. Rozporuplná hodnocení odpovídají faktu, že tenhle snímek se vám buď bude hodně líbit, nebo vám naopak nemusí vůbec sednout. ()

Vědma

Tak dobře, ukazuje to americký Západ bez příkras, ale to snad neznamená, že to nutně musí být nuda. Clint se učil u Sergia a já musím kacířsky přiznat, že jeho Hodný, zlý a ošklivý mě nudil taky. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize