Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (více)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

route60

Magion byl a bude nejlepší pořad pro děti a mládež a nic ho ani dnes nemůže překonat, Jan Rosák byl perfektní. ()

Kontryhelka

Tenhle pořad jsme se ségrou milovaly a nemohly se dočkat dalšího. Úžasná věc tehdejší Československé televize pro mladší diváky. To se jim opravdu povedlo a ty dnešní slátaniny,kterými krmí dnešní televize děti jsou skutečný odpad. Tenkrát to bylo kvalitní a na nic se nehrálo. Bylo to opravdové. Žádná komerce. ()

rejdn

Když jsem tento pořad tady našel, tak co se mi jako první vybavilo byl čtvrtek a hlasování o "film" na přání. A samozřejmě znělka. Vzpomínky, nostalgie... ()

e-pilot

Dětské pořady vysílala ČST dost často. Dopoledne Rozmarýnek pro mrňata, odpoledne ve středu Vegu, ve čtvrtek Magion pro školáky, v sobotu Pionierskou lastovičku pro svazáky, v neděli Studio Kamarád a poobědovou pohádku. Magion byl - z mého hlediska - spolu s Jůheláky tím nejlepším, co televize dělala pro dětského diváka. ()

J. K. Lister

Když mi bylo sedm, osm nebo devět let, nedovedl jsem si představit v Magionu nikoho jiného než Jana Rosáka se spoustou hraných či animovaných zajímavých filmů. ()

naiva

Neubráním se pocitu, že lidé dávají vysoké známky z nostalgie a špatné paměti. Řekl bych, že těm dnešním byly pořady Magion a Vega kvalitou dost blízko. Zavděčit se dětem bylo tehdy snazší. Moderátoři asi odváděli dobrou práci, jinak ale z obou pořadů byla cítit rutina, chybějící tvůrčí přístup. Znělka Magionu byla ovšem skutečně výborná. ()

reccal

Magion s Petrem Jančaříkem byl můj oblíbený pořad... nenásilný humor pro děti, pěkné moderování, a zbytek hvězdiček je z nostalgie k něčemu, co je dnes přebito slepenci trapnosti a křečovité snahy být in. ()

Mark1983

Jo,vzpomínám si moc dobře. Koukal jsem na to jako prcek pravidelně a líbilo se mi to. A sám musím souhlasit,že ty dnešní dětské pořady nestojí za nic. Magionu nesahají ani po paty. ()

JARDAHONDA

Každý čtvrtek jsem byl pravidelným divákem a sledoval tento skvělý (dnes už retro) pořad, plný animovaných pohádek, seriálů i rozhovorů se známými osobnostmi. Good záležitost 100% ()