Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

hero_bk

Mizerné hodnocení na CSFD vypovídá jenom o tom, jak jsou všichni uživatelé CSFD manipulovatelní. Tohle že má být 167. nejhorší film? Ale jděte! Rozhodně nejlepší český film roku 2009 (hravě strká do kapsy nějakého Protektora)... Mám takový návrh: Před hodnocením by se tady nemělo lidem ukazovat hodnocení, protože je hrozně, ale hrozně manipuluje... Je mi z vás všech na blití, tuhle lahůdku takovýmhle způsobem shodit... ()

Indy21

Ja nevím, ale mě se to líbilo. Sice né vše bylo vtipne, ale určite jsem v tom viděl naši milovanou republiku. Plnou politické špiny. ()

johhny007

..Nejlepší na tom byl ten rom !hm....dál asi nic......... jo a Mátonoha byl taky super a co dál hm.....:/ jo a taky se mi líbily ty Apply ()

BrianStorker odpad!

Kam až dospělo filmové umění komedie..!? Tvůrci "Zítra to roztočíme", "Slunce, seno...", "Jáchyme, hoď ho do stroje" musí hořce plakat... Já plakal také... ()

karlee

Mno, čekal jsem to horší,protože agitky kritizující aktuální společenské nešvary nemám moc rád.Tady mi ale scénář připadal celkem sympaticky nadsazený, jen to nemuselo být tak nadsazeně zahrané. Já mám raději civilní herectví, toto zbytečně připomínalo Mazaného Filipa, kdy je každý vtip hlášen dopředu. Ale i někteří herci se mi líbili, hlavně Radomil Uhlíř, nevadil ani Matonoha nebo třeba Mádl, na druhou stranu hrozný Šteindler nebo ta rosnička. ()

Hisnuklusi

Tady ty odpady opravdu nechápu. Ale tak já v týhle zemi už nechápu nic. Takže pohoda. Mně ten film přišel vtipný. Herci byli vtipní. Vlastně jako jo, dal bych tomu jen tři, protože mi to vždycky když jsem to koukal, přišlo jako špatně zapamatovatelné, ale že bych se u toho cítil okraden, nebo podveden, či znechucen, ne ! Každopádně, vzhledem k tomu co tady ti rádobikritici předvedli, si to prostě 4 zaslouží. Ale jako čekal bych fakt hodně, ale že bude mít tahle vtipná blbůstka 22 procent a bude se o ní mluvit, jako o něčem, co nám intelektuálům nesahá ani po paty, to mi fakt vyrazilo dech. ()

Stanix

Vorel si zkusil střihnout satiru s profilováním na méně obvyklou stylistiku za použití svojí špičkové kamery Red One 4K, jejíž vysoká kvalita je opravdu znát. Škoda jen, že už si tak pečlivě nevybírá protagonisty do svého filmu, jako tomu bylo například v Gymplu. Matonoha je prostě dobrej vždy, Mádl taky nikdy nezklame, Uhlíř jako přirozený omyl přírody nesmí chybět snad v žádné vorlovině. Trochu nechápu co vedlo k obsazení Ester, ale musím uznat že to docela zvládla. Proboha co ale mělo znamenat to představení od Sedlákové?! U ní si člověk nevystačí ani s definicí "herecké dřevo", neboť se nepohybuje ani v mantinelech jakéhokoliv herectví! Jedním slovem naprostá hrůza. Kdykoliv se objevila na scéně, film spadl na dno do žumpy českých telenovel. Paní či slečno Sedláková, udělejte pro mě něco. Za žádných okolností a definitivně už nikdy nehrajte v žádném filmu či seriálu! Pane Vorle, zapracujte trochu na výběru herců a mohlo by to být dobrý. ()

Shitonit

Jednoduše otevřený okno do života kolem nás. Tak to prostě je, srači sráčům hubu cpou a navzájem si ruku myjou. SUper film, kupodivu dobře poskládanej, a s kupodivu dokonalým Mádlem. ne. ..Všichni jsou v tom přesně kde maj bejt. ()

ratpile odpad!

Neskutečné, doteď nevím co jsem to vlastně viděl. Rádoby společenská satira neskutečně hloupých a trapných rozměrů. U vetšiny scén se mě opravdu dostavil jen onen "WTF moment" , který zůstal i po skončení filmu. Z Etzlera, Kočičkové, té neskutečně otravné blondýny, odporného novináře a vůbec celého ansámblu, se mě dělalo po celou dobu promítání nevolno. Vorel je rádoby velký kritik, ale kritizuje štiplavě, inteligentně a přesně asi jako bába na pavlači. Jeden z nejhorších českých filmů po obsahové stránce jaký jsem kdy viděl. ()

han.ci odpad!

Zase jsem se během sledování českého filmu styděla za to, že jsem Čech. Herci příšerní, leda Matonoha je celkem koukatelý. ()

blacktomas odpad!

Po všech možných kritikách na tento snímek, jsem byl zvědavej, jestli je vůbec možný natočit tak děsný film. A ono to je opravdu tak, ba co víc, je to spíš tragický. Tragedie od začátku do konce. Nemám chuť a vůli vypisovat co všechno se mi nelíbilo a vyzdvihnout něco pozitivního už vůbec ne. Je to prostě nemožný. Jediný slovo, který mě napadá je: TRAPAS!!! ()

Prubner

Za prvé: není to vůbec vtipné a ani netuším, co vtipného na tom teoreticky mělo být. Je to nudné, trapné, únavné. Za druhé: režijní stylizace je úplně mimo. V Pražské pětce a Kouři to fungovalo, tady ne. Za třetí: herecké výkony jsou bez výjimky strašné, obzvlášť Sedláková, Uhlíř a Etzler by se za to, co předvedli, měli smažit v pekle. Vorel prostě už od Kouře nenatočil dobrý film a už to od něj ani nečekám. ()

epoh

Každý někdy ujede. Vorel ujel na satiře. Přitom kdyby si odpustil to sklepácké třeštění a natočil to na vážno, nebo jako černou komedii, nemuselo by to vlastně zase být tak zlý. Ale tohle je snad ještě horší než Šteindlerův "opus" O život. ()

Cortesz

Další z řady zbytečných filmů, které neví, jestli být komedií nebo dramatem. Tak proto Vorel patlá oba tyto žánry dohromady a výsledek je přímo katastrofální. Více k tomu nemám co dodat. Po herecké stránce nevýrazné až na pár výjimek (Mádl, Etzler) a v některých případech až směšné, trapné (Janečková, Sedláková). Jedna jediná hvězda, kterou jsem ochoten dát, je za to minimum vtipných scén, ale aspoň něco. ()

Kuzmik odpad!

Absurdnější a trapnější film jsem snad neviděl, zkrátka tomuhle filmu se musíte zasmát, protože to je fakt hrůza. 0/10 ()

vanityfair odpad!

Když jsem minulý rok viděla film army of death, řikala jsem si že je to fakt špatný film, potom jsem zjistila že to nebyla parodie, tak jsem usudila, že je to asi nejhorší film jaky jsem kdy viděla, to jsem ještě netušila, že česká kinematografie opet zaboduje. O pul roku pozdeji jsem videla chytte doktora a usoudila jsem, že army of death oproti tomu byla skvělá a celych dvacet minut kdy jsem film měla puštěny jsem se ptala sama sebe proc herečka, která všechny dokázala už nekolikrat presvedcit že na to má vezme neco takovyho. A stejne tak se ptam i dnes proc takova spousta celkem kvalitnich hercu a nehercu vezme roli v takove sracce. prominte ale tenhle film jinak nazvat nedokazu. Proc proboha ten vorel ty filmy toci vzdyt je to uplne hloupy. Ja jsem tak nastvana, ze asi nebudu chtit videt dalsi cesky film delsi dobu. Je mi lito z toho ze ubyva dobrych hlubokomyslnych filmu a pribyva kazdorocne ceskych filmu s cernym ctvereckem. Ach jo! ()